دسته بندی اطلاعات

شرایط و مقررات استفاده از رازنامه

الف)شرایط و مقررات سایت

 1- رازنامه سرویس خود راتحت شرایط و مقررات این توافقنامه در اختیار شما می گذارد و ممکن است که هر چند وقت یکبار قوانین مذکور تغییر یابد.که در اسرع وقت به اطلاع شما خواهد رسید. این توافقنامه در بر گیرنده تمامی توافقات و مقررات میان کاربران و رازنامه می باشد. با طی کردن مراحل ثبت نام، شما موافقت خود را با مفاد این توافقنامه به ما اعلام می دارید.

2ــ رازنامه این حق را دارد که به صلاحدید خود توافقنامه میان سایت و کاربران را تغییر دهد، این تغییر ممکن است در کل توافقنامه و یا حذف و اضافه کردن مفادی به متن آن باشد. هر تغییری در مقررات و قوانین این توافقنامه بلافاصله لازم الاجرا ست و در اسرع وقت به کاربران اطلاع داده می شود.

3ــ رازنامه این حق را دارد که به صلاحدید خودش تغییراتی در سایت بدهد و یا مانع دسترسی به بعضی از قسمتهای سایت و یا همه سایت بطور موقت یا دائمی شود ، بدیهی است در این گونه موارد پیغامهای لازم به کاربران داده خواهد شد.

4ــ بر طبق توافقنامه های مقرر در این سایت، رازنامه متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی کاربران واعضاء محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند.

تلاش حداکثری ما اینست که اطلاعات شخصی ای را که شما در اختیار ما می گذارید حفظ نماییم و این منطبق با سیاست  ما در راستای حفظ شان ومنزلت اطلاعات خصوصی افراد است. اما چنانچه این اطلاعات بصورت غیر عمدی و بدون اطلاع و رضایت ما در دسترس شخص ثالثی قرار گیرد، ما مسئولیتی نخواهیم داشت.این در صورتی است که رازنامه به موجب قانون و در موارد زیر مجبور به انجام این کار باشد:

۱ ) منابع حقوقی و قضایی برای این کار وجود داشته باشد.

۲ ) چنانچه از جانب اشخاص ثالث شکایتی علیه سایت ما شده باشد مبنی بر اینکه برخی مطالب و مضامین موجود کاربران به آنها توهین کننده بوده است ودر واقع به حقوق آنها تجاور شده باشد.

۳ ) چنانچه این در خواست از جانب خود شما کاربران باشد.

۴ ) برای حمایت از حقوق و امنیت کاربران واعضاء سایت و در برخی موارد عموم مردم.

 

5-مسئولیت تمامی اطلاعات، داده ها، مقالات، نرم افزارها، عکس، گرافیک، فایلهای صوتی، فایلهای تصویری و لینک ها ومعرفی کلاسهای آموزشی و.. که بصورت عمومی و یا خصوصی انتقال یافته، بر عهده شخصی است که آنها را انتقال داده است. رازنامه کنترلی جامعی بر صحت مطالب فرستاده شده از طریق سرویسش را ندارد و در نتیجه هیچ تضمینی بر اعتبار آنها وجود ندارد. لذا کاربران بایستی خود هوشمندانه نسبت به استفاده ویا اعتماد به اطلاعات ارائه شده توسط دیگر کاربران اتخاذ تصمیم نمایند.علاوه بر این ممکن است در طی استفاده از اینترنت و سایت ما، در معرض مضامینی قرار گیرید که خوشایند شما نباشد . این مضامین باید شناخته شود و تخطی آنها گزارش شود، اما این تنها در حیطه صلاحدید رازنامه است که چه اقدامی انجام دهد و با آنها چه برخوردی داشته باشد. و رفتار مورد انتظار از کاربران اینست که از هرگونه برخوردهای شخصی دوری نمایند.

کلیه پرسشهای مطرح شده در سرویس مشاوره برای کلیه کاربران منشر می شود، لذا کاربران می بایست از درج مشخصات فردی و یا محتوایی که ممکن است به آنها و یا دیگران خسارت وارد نماید اجتناب نمایند و کلیه مسئولیت درج اطلاعات فوق بر عهده کاربر می باشد و رازنامه هیچگونه مسولیتی را قبول نمی نماید.

6-از انجایی که سایت های اطلاع رسانی یک سرمایه ملی وبین النسلی می باشد که امانت ان را اجتماع بر عهده مسولین اولیه راه اندازی سایت گذاشته است لذا شما بر طبق این توافقنامه متعهد هستید که از حقوق این سایت در مقابل تعرضاتی که ممکن است متوجه جامعه استفاده کنندگان ان باشد(شامل کاربران بالفعل وبالقوه) حمایت کنید. این تعرضات ممکن است در طی استفاده شما از سایت و توسط اشخاص ثالث دیگری اتفاق بیفتد و یا از مطالبی که شما بر روی این سایت منتشر می کنید  ناشی شود.  اگر چنانچه مشکلی با دیگر کاربران واعضاء داشتید و یا اینکه احساس کردید که کسی از کاربران واعضاء مفاد این توافقنامه را زیر پا گذاشته است، می توانید به ما ایمیل بزنید و ما را در جریان این موضوع قرار دهید. و مطمئن باشید که هر چه اطلاعاتی که شما در این زمینه به ما می دهید کاملتر باشد، رسیدگی ما بهتر خواهد بود.

7-ما هیچ کنترلی بر محصولات  وخدمات  معرفی شده  از سوی کاربران واعضاء این سایت و لینک هایی که از سایتهای دیگر در مطالب خود قرار می دهید، نداریم ومسولیت صحت آنها بر عهده کاربران ارائه کننده است . بنابراین به هیچ وجه نمی توانیم به شما در باره کاربریا عضوی که خود را به عنوان سازمان یا شرکتی که چنین سرویسی را ارائه می دهند، تضمین دهیم. اما بدیهی است رازنامه در خصوص اطلاعاتی که خود منتشر می نماید اعم از اطلاعات، داده ها، مقالات، نرم افزارها، عکس، گرافیک، فایلهای صوتی، فایلهای تصویری ، لینک ها ،معرفی کلاسهای آموزشی وشرکت هاو... مسولیت صحت آن را می پذیرد.ضمنا با قرار دادن محتوا بر این سایت، بدین وسیله حق این موسسه برای استفاده، کپی، تطبیق، تغییر، توزیع، فروش، نمایش عمومی، انتقال، دسترسی آزاد به داده‌ها تصدیق می‌شود.

8- رازنامه حمایت خودرا از حقوق مولف (Author,s Right/Copyright) دربستر مبادلات الکترونیکی  طبق مفاد ماده 58 الی 78 قانون تجارت الکترونیک مصوب مجلس شورای اسلامی انجام می دهد.در اینجا چندی از مفاد مهم قانون مذکور به اطلاع کاربران می رسد تا خود را ناآگاه از قوانین کشوری  ندانند.ضمن اینکه فرض قانون گذار بر اینست که عدم آگاهی شما  رافع مسولیت شما نیست.

ماده 58- ذخیره، پردازش و یا توزیع داده پیام های شخصی مبین ریشه های قومی یا نژادی، دیدگاههای عقیدتی، مذهبی، خصوصیات اخلاقی و داده پیام های راجع به وضعیت جسمانی، روانی و یا جنسی اشخاص بدون رضایت صریح آنها به هر عنوان غیر قانونی است.

ماده 62- حق تکثیر، اجراء و توزیع (عرضه و نشر) آثار تحت حمایت قانون حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب 3/9/1348و قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی مصوب 26/9/1352و قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای مصوب 4/10/1379به صورت داده پیام منحصراً در اختیار مولف است. کلیه آثار و تالیفاتی که در قالب داده پیام می باشند، از جمله اطلاعات، نرم افزارها و برنامه های رایانه ای، ابزار و روشهای رایانه ای و پایگاههای داده و همچنین حمایت از حقوق مالکیت های فکری در بستر مبادلات الکترونیکی شامل حق اختراع، حق طراحی، حق مولف، حقوق مرتبط با حق مولف، حمایت از پایگاههای داده، حمایت از نقشه مدارهای یکپارچه قطعات الکترونیکی (Integrated Circuits & Chips) و حمایت از اسرار تجاری، مشمول قوانین مذکور در این ماده و قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب 1/4/1310و آیین نامه اصلاحی اجرای قانون ثبت علائم تجارتی و اختراعات مصوب 14/4/1337خواهد بود، منوط بر آن که امور مذکور در آن دو قانون موافق مصوبات مجلس شورای اسلامی باشد.

ماده 71- هر کس در بستر مبادلات الکترونیکی شرایط مقرر در مواد (58) و (59) این قانون را نقض نماید مجرم محسوب و به یک تا سه سال حبس محکوم می شود.

ماده 74- هر کس در بستر مبادلات الکترونیکی با تکثیر، اجرا و توزیع (عرضه و نشر) مواردی که در قانون حمایت حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب 3/9/1348و قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی مصوب 26/9/1352و قانون حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزارهای رایانه ای مصوب 4/10/1379منوط بر آنکه امور مذکور طبق مصوبات مجلس شورای اسلامی مجاز شمرده شود، در صورتی که حق تصریح شده مولفان را نقض نماید به مجازات سه ماه تا یک سال حبس و جزای نقدی به میزان پنجاه میلیون (000/000/50) ریال محکوم خواهد شد.

ماده 75-متخلفین از ماده (64) این قانون و هر کس در بستر مبادلات الکترونیکی به منظور رقابت، منفعت و یا ورود خسارت به بنگاههای تجاری، صنعتی، اقتصادی و خدماتی، با نقص حقوق قراردادهای استخدام مبنی بر عدم افشای اسرار شغلی و یا دستیابی غیرمجاز، اسرای تجاری آنان را برای خود تحصیل نموده و یا برای اشخاص ثالث افشا نماید به حبس از شش ماه تا دو سال و نیم و جزای نقدی معادل پنجاه میلیون (000/000/50) ریال محکوم خواهد شد.

رازنامه متعهد می شود به کلیه حقوق اختصاصی کاربران واعضاء احترام بگذارد و در این توافقنامه از دیگر کاربران نیز می خواهد که آنها نیز همین کار را انجام دهند. حقوق انحصاری هر گونه ابتکار و نوآوری که هر یک از کاربران در مطالب خود بکار می گیرد، متعلق به شخص آن فرد حقیقی یا حقوقی است و چنانچه اشخاص دیگر بخواهند آن ابتکار را بکار گیرند باید با اجازه صاحب آن مطلب و یا درج ماخذ آن باشد. چنانچه شما بعنوان کاربران واعضاء این سایت احساس کردید که از ابتکار شما در جای دیگر کپی برداری شده است ، و همینطور اعتقاد تان بر این بود که حقوق انحصاری شما در این سایت مورد تجاوز قرار گرفته است، حتما ما را در جریان بگذارید.

9-کاربران طبق این توافقنامه از انتشارهر گونه مطالبی که:

 از نظر رازنامه غیر قانونی، مضر، تهدید کننده، توهین آمیز، زیان آور، غیر اخلاقی، افترا آمیز و مبتذل باشد و همینطور مطالبی که به نژاد ، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کننده باشد.

از نظر رازنامه سایت های غیر قانونی و غیر اخلاقی و مبتذل و همینطور سایتهایی که به هر نحو مناسبات فرهنگی و اخلاقی و عرفی و قانونی جامعه را زیر پا می گذارند.

از نظر رازنامه جعل هویت اشخاص یا نهادها و همینطور نسبت دادن بیانات و سخنان دروغین به افراد و نهاد های خاص باشد

از نظر رازنامه جعل و دستکاری کردن مشخصات به منظور تغییر ماهیت اصلی محتویات منتقل شده از طریق سرویس های اینترنتی.

از نظر رازنامه انتشار هر مفهوم و محتوایی که از نظر قانونی و یا مسائل دیگر، حق انجام آنها را نداشته باشید. ( از قبیل اطلاعات داخلی و اطلاعات اختصاصی و محرمانه برخی سازمانها و نهادها، چنانچه از نظر روابط استخدامی و قوانین داخلی سازمانها، این کار منع شده باشد.)

از نظر رازنامه انتشار هرمفهوم و محتوایی که به حقوق انحصاری افراد، حقوق تجاری، حق چاپ و نشر (copyright) ، و سایر حقوق انحصاری گروههای خاص تجاوز کند.

از نظر رازنامه انتشار ویروسهای کامپیوتری و هر کد و فایل و برنامه ای که به منظور قطع کردن و از کار انداختن سیستم های کامپیوتری طراحی شده باشد و به سخت افزار و نرم افزار و تجهیزات کامپیوتر ها آسیب برساند.

از نظر رازنامه تجاوز عمدی یا غیر عمدی به مواضع کاری، بیانات، قوانین ملی و بین المللی و هر رویه و مقرراتی که قدرت قانونی از آن حمایت کند.

از نظر رازنامه تهدید کردن و هر گونه آزار و اذیت رساندن به اشخاص و شرکت ها و نهادها از طریق این سایت.

از نظر رازنامه تهیه و ترویج اطلاعات سازماندهی شده درباره فعالیت های غیر قانونی، ترویج آسیب های فیزیکی و صدمه زدن به گروهها و افراد ( مثلا ترویج و آموزش راههای فرار از قوانین )

از نظر رازنامه استفاده از سایت به گونه ای که به هر نحو نقض کننده مقررات موجود در این توافقنامه وسایر مقررات جاری در کشور باشد.

پرهیز خواهند کرد ورازنامه در صورت مشاهده این گونه موارد بدون اطلاع قبلی صفحه شخصی این کاربر یا عضو را برای همیشه مسدود نماید.

 

 ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1390/11/03
بروزرسانی:
1391/03/11
آخرین مشاهده:
1403/05/02

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  با عرض سلام و خسته نباشید در صورتی شرکتی به عنوان اسپانسر با ما مشغول فعالیت باشد از نظر اداره مالیاتی پول های واریزی از طرف اسپانسر به چه صورت شناسایی میشود ؟ آیا معاف از مالیات است؟

  علیرضا سربی Alirezasorbi
  علیرضا سربی Alirezasorbi  ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین پایانه ها و سامانه مودیان ، کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  باسلام من کاردان دامپزشکم باشراکت مرغداری خریدیم مرغدار نمونه کشور شدم سرم کلاه گذاشتن مرغداری رو فروختن .میخوام کار شروع کنم نمیدونم چیکار باید بکنم.از مردم فراری شدم میترسم با هر کس کار کنم سرم کلاه

  علیرضا سربی Alirezasorbi
  علیرضا سربی Alirezasorbi  ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین پایانه ها و سامانه مودیان ، کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام،وقت بخیر زمانی که لیست تعدیل حقوق تهیه می گردد و حقوق و عیدی از مالیات معاف می گردند در سیستم حسابداری چطور باید مالیات حقوق را کسر کرد متشکرم

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام وقت بخیر من دوتا حساب دارم به نام پیش دریافت عوارض و ارزش فزوده و پیش پرداخت عوارض و ارزش افزود موقع پرداخت ارزش افزوده و عوارض چطوری سند بزنم و این که چرا تفاوت ارزش افزوده خرید من و ارزش ا

  مانوئیل یوحنائی
  مانوئیل یوحنائی ( حسابداری مالی و مالیاتی -حسابداری صنعتی - حسابرسی - حسابرسی داخلی  )

  سلام ، وقت بخیر نحوه سند زدن پرداختی بیمه تامین اجتماعی به چه صورته ؟ بدون این که تو لیست حقوق و دستمزد بیام ه صورت جداگانه چطوری ثبت بزنم؟

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام به مشاور محترم من تازه دیپلم در رشته حسابداری گرفته ام نمی دانم به تحصیل در دانشگاه ادامه دهم یا خیر ؟ با توجه به اینکه بیکاری در مقطع دانش آموختگان عال زیاد است چه کنم ؟ لطفا" رهنمایی بفرمائید

  عیسی ذوقی
  عیسی ذوقی ( مشاور بازرگانی، مالی ومالیاتی  )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی Alirezasorbi
  علیرضا سربی Alirezasorbi  ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین پایانه ها و سامانه مودیان ، کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت جنابعالی چنانچه پروانه بهره برداری کارگاه یا کارخانه ای که در شهرک صنعتی به نام فرد باشد ولی همین شخص مدیرعامل شرکتی باشد که در همان کارگاه مشغول تولید است و برای آن شرکت دفاتر قانونی تهی

  علیرضا سربی Alirezasorbi
  علیرضا سربی Alirezasorbi  ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین پایانه ها و سامانه مودیان ، کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی Alirezasorbi
  علیرضا سربی Alirezasorbi  ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین پایانه ها و سامانه مودیان ، کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت استاد محترم برای آموزش کارکنان در دوره آموزشی اکسل در حسابداری میخواستم ببینم چطوری باید با شما هماهنگی کنیم. با تشکر

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )