قدرت ذهن

منبع: https://mostafaee.com/portfolio-item/countrol-zehn/ تاریخ انتشار: 1398-02-08
نویسنده: مترجم:
چکیده:

بودا: ذهن همه چیز است .به هر چه فکر کنی ، همان خواهی شد . قطعا شماهم بارها درباره قدرت ذهن، تاثیر اون در مسیر رسیدن به موفقیت و نقش مهمی که درحس و حال ما داره، مطالعه کردید و مطالب زیادی شنیدید . قدرت ذهن یا همان قدرت درونی ، غیر قابل انکارهست و هرگز نمیشه تاثیر اون بر زندگی رو نادیده گرفت. شما در مسیری پیش خواهید رفت که ذهن شما انتخاب کرده و اعمال و رفتار شما رو مطابق با همان مسیر برنامه ریزی خواهد کرد.در واقع کنترل زندگی شما به طور کامل در دست ذهن شماست. ما توانایی این رو نداریم که این قدرت رو از ذهن خودمان سلب کنیم و یا در مقابل اون ایستادگی کنیم ، بلکه تنها و بهترین کاری که میتوانیم انجام بدیم این هست که ورودی های ذهن خود رو کنترل کنیم تا بتونیم از این قدرت نامحدود برای رسیدن به اهداف و خواسته هایی که دوست داریم ، استفاده کنیم. جایی برای نگرانی وجود نداره. شما میتونید ذهنتون رو طوری تعلیم بدید که با تمام توان برای رسیدن به رویاهاتون به شما کمک کنه.


اصلا کنترل ذهن یعنی چی؟

مفهوم کنترل ذهن بسیار واضح هست . یعنی شما توانایی کنترل افکار آزاردهنده رو به دست میارید و با این روش تمرکز شما بر روی موضوعات مهم زندگی بیشتر خواهد شد ، بازدهی بهتری از انجام فعالیت های مختلف دریافت خواهید کرد و در نهایت به هدف مورد نظرتون دست پیدا میکنید.

افکار

توانایی

راه های کنترل ذهن

۱-مهم ترین گام برای کنترل ذهن

تا به حال دقت کردید وقتی میخواهید به شخصی نزدیک بشید و بتونید ارتباط خوبی با اون برقرار کنید، ابتدا سعی می کنید نسبت به ویژگی های شخصیتی اون فرد آگاهی کسب کنید ؟

برای اینکه بتونید ذهن رو تحت تعلیم خود قرار بدید و به شادی که مدنظرتون هست ، دست پیدا کنید ، ابتدا باید شناخت کافی از ذهن و ساختار آن داشته باشید.

ذهن ماهیت مادی نداره . در واقع افکار، احساسات، تخیلات ، ادراک و آرزوهای شما همان ذهن شما هستند که از دو بخش تشکیل شده: بخش خودآگاه و بخش ناخودآگاه .

۱- بخش خودآگاه: اعمال ارادی شما تحت کنترل این قسمت هستند. مثل مطالعه کردن،غذا خوردن، تماشای فیلم و ….

۲- بخش ناخودآگاه : کارهای غیرارادی شما از این قسمت منشأ می گیرند. مثل زمانهایی که فکر میکنید ، دچار احساس غم یا شادی میشید و …

بخش ناخودآگاه ذهن شما دارای قدرت هست و شما برای اینکه بتونید در مسیر رسیدن به اهدافتون گام بردارید، باید بر این قدرت تسلط پیدا کنید. باید بتونید افکارتون رو کنترل کنید ،چون زندگی شما همانطور جلو خواهد رفت که افکار شما پیش میروند.


2-شناخت افکار آزاردهنده، اولین قدم برای کنترل ذهن

چه چیزی باعث میشه ذهن شما مدام به سمت افکار منفی حرکت کنه؟

برای از بین بردن احساسات ناخوشایند ، باید منشأ اونها رو پیدا کنید. لازمه آگاهی داشته باشید که این افکار از کجا و چطور به ذهن شما راه پیدا میکنند .

ممکن هست عواملی مثل : تجربه های تلخ گذشته ، تاثیر اطرافیان ، عدم موفقیت در موضوعات مشابه و خیلی عوامل دیگر، ایجاد کننده این حس و حال بد باشند و اعتماد به نفس شما رو تا حد زیادی پایین بیاورند.

سرچشمه این موضوع رو پیدا کنید و به قول معروف : یکبار برای همیشه سنگ هاتون رو با خودتون وا بکنید .

مطمئن باشید دلیلی وجود نداره که چون گذشته باب میل شما نبوده ، آینده هم همونقدر تلخ و آزار دهنده باشه .

موفقیت

کنترل ذهن

۳-به ذهنت بگو ” همینه که هست”

شرایط فعلی شما تغییر نخواهد کرد . در حال حاضر باید اون رو بپذیرید . شما نمیتونید در برابر واقعیت های فعلی زندگیتون ایستادگی کنید اما میتونید با پذیرش آنها ، تمرکز کنید و راه حل های زیادی برای رفع مشکلات و تبدیل سختی ها به خوشی ها پیدا کنید .

فرار کردن از واقعیت های موجود هرگز به شما کمکی نخواهند کرد و در واقع باعث خواهند شد، ذهن شما درگیر ترس ها و استرس های زیادی بشه و شما رو به سمت تباهی سوق بده . شجاع باشید و برای تغییر شرایط شجاعانه تصمیم بگیرید . با ذهنی آرام و آماده به سمت تغییرات مثبت گام بردارید.

4-تخیل+ قدرت ذهنی

شاید باور نکنید اما تخیلات شما یکی از مهم ترین ابزارها برای رسیدن به موفقیت هستند. این تخیلات به  ذهن ناخوآگاه شما برای به کار افتادن قدرت جادویی که درباره اون صحبت کردیم ، کمک میکنند و بر اعمال شما تاثیر مستقیم خواهند گذاشت. زمانی که شما درباره یک موضوع شروع به تخیل و رویا پردازی میکنید، موضوعات دیگر به طور خودکار از ذهن شما حذف میشوند.

فراموش نکنید به هر چیزی عشق بورزید در واقع به اون قدرت دادید و به زودی در زندگیتون پدیدار خواهد شد . پس به رویاهاتون عشق و محبت داشته باشید تا به اونها قدرت لازم برای پدیدار شدن در زندگیتون رو بدید. تخیل شاید کمی کودکانه به نظر برسه اما فراموش نکنید این موضوع به شدت جدی هست . به سادگی از کنار اون عبور نکنید.

موفقیت

ذهن

۵-اکنون زمان اقدام کردن، فرا رسیده

خب حالا که سرچشمه افکار منفی رو پیدا کردید و با اونها رو به رو شدید ، شرایط فعلی رو پذیرفتید و تصمیم های خوبی اتخاذ کردید، نوبت به اجرای این تصمیم ها میرسه.

دست به کار بشید و برای شروع کارهای جدید گام بردارید . مطمئن باشید قدرت اعجاب انگیز تخیل و مثبت اندیشی به کمک شما خواهد آمد و مسیر درست رو بهتون نشان خواهد داد . نگران نباشید، شما قدرت جادویی ذهنتون رو به کار انداختید پس بدون شک به مقصد خواهید رسید . مثبت اندیش باشید و اجازه ندید افکار منفی ، شیرینی رسیدن به رویاهاتون رو از شما دریغ کنند . ذهن شما هیچ محدودیتی نداره و میتونه شما رو تا بی نهایت بالا ببره.ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مجتبی مصطفایی

مجتبی مصطفایی

تاریخ ثبت:
1398/02/08
بروزرسانی:
1398/02/10
آخرین مشاهده:
1400/11/03
ارسال پیام شخصی

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  با عرض سلام و خسته نباشید در صورتی شرکتی به عنوان اسپانسر با ما مشغول فعالیت باشد از نظر اداره مالیاتی پول های واریزی از طرف اسپانسر به چه صورت شناسایی میشود ؟ آیا معاف از مالیات است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  باسلام من کاردان دامپزشکم باشراکت مرغداری خریدیم مرغدار نمونه کشور شدم سرم کلاه گذاشتن مرغداری رو فروختن .میخوام کار شروع کنم نمیدونم چیکار باید بکنم.از مردم فراری شدم میترسم با هر کس کار کنم سرم کلاه

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام،وقت بخیر زمانی که لیست تعدیل حقوق تهیه می گردد و حقوق و عیدی از مالیات معاف می گردند در سیستم حسابداری چطور باید مالیات حقوق را کسر کرد متشکرم

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام وقت بخیر من دوتا حساب دارم به نام پیش دریافت عوارض و ارزش فزوده و پیش پرداخت عوارض و ارزش افزود موقع پرداخت ارزش افزوده و عوارض چطوری سند بزنم و این که چرا تفاوت ارزش افزوده خرید من و ارزش ا

  مانوئیل یوحنائی
  مانوئیل یوحنائی ( حسابداری مالی - حسابداری مالیاتی -حسابداری صنعتی - حسابرسی - حسابرسی داخلی  )

  سلام ، وقت بخیر نحوه سند زدن پرداختی بیمه تامین اجتماعی به چه صورته ؟ بدون این که تو لیست حقوق و دستمزد بیام ه صورت جداگانه چطوری ثبت بزنم؟

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام به مشاور محترم من تازه دیپلم در رشته حسابداری گرفته ام نمی دانم به تحصیل در دانشگاه ادامه دهم یا خیر ؟ با توجه به اینکه بیکاری در مقطع دانش آموختگان عال زیاد است چه کنم ؟ لطفا" رهنمایی بفرمائید

  عیسی ذوقی
  عیسی ذوقی ( مشاور بازرگانی، مالی ومالیاتی  )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت جنابعالی چنانچه پروانه بهره برداری کارگاه یا کارخانه ای که در شهرک صنعتی به نام فرد باشد ولی همین شخص مدیرعامل شرکتی باشد که در همان کارگاه مشغول تولید است و برای آن شرکت دفاتر قانونی تهی

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت استاد محترم برای آموزش کارکنان در دوره آموزشی اکسل در حسابداری میخواستم ببینم چطوری باید با شما هماهنگی کنیم. با تشکر

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )