دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1406 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
  سلام درامد مالی خوبی دارم. منتها از پول در بانک انداختن خسته شدم. ب نظرم سود بانکی در بازه زمانی از ارزش پول کاسته میشه. شما راه حلی اسان جهت مدیریت بهتر سرمایه و پول بنده بهم پیشنهاد میکنید؟
  سعید شمس ایلی
  سعید شمس ایلی
  با سلام و عرض ادب من یک سوال در ارتباط با بیمه و لیست حقوق داشتم. ما یک کارمند داریم که بیمه اش خودش را رد می کنه (اینطور می گند) و ما می خواهیم اسم این شخص را در لیست حقوق رد کنیم و البته ماه قبل را
  مصطفی عبدی
  مصطفی عبدی
  سلام و تقدیم احترام اینجانب مدیر یک شرکت مهندسی هستم که اکثرا دارای کارفرمای دولتی هستیم. با توجه به شرایط بد اقتصادی، اغلب کارفرماهای ما در سال 95 بابت مطالبات ما سند اعتباری ثبت کردند و پرداخت نقدی
  مصطفی عبدی
  مصطفی عبدی
  سلام نظرتون در مورد راه اندازی کارخونه ظروف یکبار مصرف و همچنین نوار بهداشتی چیه؟ چقد هزینه میخوره؟ ایا باید در شهرک صنعتی ایجاد کنم؟
  حمید رضا تاج نسائی
  حمید رضا تاج نسائی
  سلام یه میلیارد پول دارم. مشاوره ای بده میخوام کمپانی کوچکی یا کارخونه کوچکی راه بندازم و توسعه بدم.
  پویا محمودی
  پویا محمودی
  با سلام و عرض ادب یک سوال در ارتباط با بیمه و لیست حقوق داشتم. ما کارمندی داریم که بیمه اش را به صورت شخصی خودش رد می کنه (یعنی اینطور به ما گفتند) می خواستم بدونم می توانیم شماره بیمه اش را در لیست
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  با سلام و عرض ادب من یک سوال در ارتباط با بیمه و لیست حقوق داشتم. ما یک کارمند داریم که بیمه اش خودش را رد می کنه (اینطور می گند) و ما می خواهیم اسم این شخص را در لیست حقوق رد کنیم و البته ماه قبل را
  معصومه جوانبخت
  معصومه جوانبخت
  با سلام آیا امکان همکاری در زمینه انجام و تکمیل دفاتر مالی و حسابرسی یک شرکت کوچک با تعداد پروژه محدود برای شما وجود دارد؟ اگر پاسخ شما مثبت است، هزینه و شرایط همکاری خود را لطفا اعلام نمایید. پ
  عزیزی
  عزیزی
  سلام لطفا بفرمایید شرایط و مقاد قرارداد ومحاسبه حقوق دستمزد و محاسبه مرخصی دستیار دندانپزشک بصورت یک روز درمیان از ساعت 2بعداز ظهر الی 8شب یعنی 18ساعت درهفته چگونه است . باتشکر
  مازیار نخکوب
  مازیار نخکوب
  سلام و تقدیم احترام اینجانب مدیر یک شرکت مهندسی هستم که اکثرا دارای کارفرمای دولتی هستیم. با توجه به شرایط بد اقتصادی، اغلب کارفرماهای ما در سال 95 بابت مطالبات ما سند اعتباری ثبت کردند و پرداخت نقدی
  مصطفی عبدی
  مصطفی عبدی

دسته بندی اطلاعات

مدرسه کسب‌وکار کوئین

منبع: دنیای اقتصاد تاریخ انتشار: 1390-06-27
نویسنده: مترجم: فاطمه‌ابوالحسن‌لو
چکیده:

مدرسه کسب‌وکار کوئینمدرسه کسب‌وکار
مدرسه کسب‌وکار کوئین


تاسیس:1919
نوع: عمومی
برنامه‌های آموزشی: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
وب سایت:www.business.queensu.ca

موقعیت: کانادا، انتاریو
مدرسه کسب‌وکار کوئین وابسته به دانشگاه کوئین است و برنامه کارشناسی اقتصاد آن در سال 1919 تاسیس شد که اینک همزمان با کانادا در آمریکا و امارات متحده نیز تدریس می‌شود. و از سال 2006 نیز در رتبه‌بندی بیزنس ویک لحاظ می‌شود. شهرت مدرسه به علت برنامه‌های بی‌نظیر، تحقیق، کیفیت آموزش و نوآوری است.

تاریخچه مدرسه
دانشگاه کوئین، اجازه تاسیس خود را از ملکه ویکتوریا دریافت کرد و فعالیت خود را در کینگ استون، انتاریو شروع نمود. سرجان مک دونالد اولین نخست‌وزیر کانادا در برنامه آموزشی حقوق این دانشگاه شرکت کرد. همزمان با شروع انقلاب صنعتی در انگلیس، آمریکای شمالی با ایجاد راه‌آهن، کشتی‌های بخار و... وارد دنیای صنعتی شد و پنجاه سال بعدی با انفجار اقتصادی، و به تبع آن ظهور اتحادیه‌ها، نیاز به مدیران آموزش دیده و کاردان احساس شد.
در اوایل قرن پروفسور اسکلتون به دنبال تاسیس مدرسه اقتصاد در دانشگاه کوئین بود؛ چرا که تعداد زیادی از مردم می‌خواستند سطح تحصیلی خود را بهبود دهند و همچنین بانک‌ها می‌توانستند از این دروس آموزشی و مزایای آن بهره‌مند شوند.
در سال 1919 دانشگاه کوئین اولین دپارتمان اقتصاد را افتتاح کرد علاوه بر علوم بانکی که در سال 1914 شروع شده بود، برنامه‌های حسابداری نیز از سال 1921 آغاز و بیش از 50 سال در مدرسه تدریس شدند.
در سال 1963، مدرسه تبدیل به یک کالج مستقل از دانشگاه کوئین شد و اولین رییس مدرسه یعنی لارنس مکفرسون در سال 1966 با دستانی پر به موفقیت رسید. وی به سرعت مدرسه را هم از نظر تعداد دانشجویان هم تعداد اعضای هیات مدیره با تاکید بر علوم جدید همانند تحقیقات در عملیات گسترش داد.
بعد از وی، 4 رییس دیگر - جان‌گوردون، دیوید اندرسون، مارگوت نورتی و دیوید ساندرز- به دانشگاه خدمت کرده‌اند که هر کدام در زمان خود مدرسه را در مسیرهای جدید و برای روبه‌رو شدن با چالش‌های نو هدایت کرده‌اند. نتیجه تلاش‌های آنان، تحقیقاتی پرکاربرد، رابطه قوی با تجارت و صنعت و برنامه‌های نوآور بوده است.
در سپتامبر 2002، فصل جدیدی در تاریخ مدرسه کوئین و با افتتاح سالن گودز-خانه کسب‌وکار کوئین- گشوده شد.

برنامه‌ریزی آکادمیک کوئین
در سال 2010 رییس مدرسه دانیل‌ولف چشم‌انداز خود را که عبارت بود «جای بعدی کجاست» به صورت مستند ارائه کرد تا بحث‌ها در مورد جهت‌گیری‌های مدرسه و اولویت‌های مدرسه به نتیجه برسد بنابراین از هر بخش و دانشکده درخواست شد تا برنامه خود را برای پاسخگویی به نیازهای مندرج در چشم‌انداز بیان کنند و در نهایت برنامه استراتژیک مدرسه به صورت ذیل مدون شد.

ماموریت مدرسه
تربیت رهبران با دید جهانی و ایجاد دانش جدید که تجارت و جامعه را به پیشرفت می‌رساند.
چشم انداز مدرسه
تبدیل شدن به یکی از خلاق‌ترین و تاثیرگذارترین مدارس کسب‌وکار در جهان.
ارزش‌های مدرسه
تعالی و خلاقیت
احترام به خود و دیگران
اخلاقیات و امانت‌داری
ارتباطات سازنده با فارغ‌التحصیلان، شرکا و سهامداران.

کارهای صورت‌گرفته توسط مدرسه
تلاش برای آموزش و پرورش بهتر برای همه دانشجویان کانادایی و جهان
بهبود مدیریت کاربردی و رهبری و تعالی کسب‌وکار و جامعه از طریق تعالی تحقیقات.
ارائه آموزش کاربردی و اجرایی به تمام مدیران اجرایی کانادایی و جهان.
برنامه‌های مدرسه از طرق زیر صورت می‌پذیرند و به اهداف خود می‌رسند:
ارسال تجربیات هیات علمی و تسهیلات تحصیلی از طریق آموزش از راه دور.
داشتن شبکه بین‌المللی استراتژیک با مدارس راهبر در کسب‌وکار و تجارت‌های پیشرو.
وجود شبکه 12000 نفری و یا بیشتر از فارغ‌التحصیلان مدرسه.
اهداف مدرسه 2009 تا 2013
اولین مدرسه کسب‌وکار در کانادا و یکی از بهترین مدارس کسب‌وکار در جهان.
تبدیل شدن به یک مدرسه راهبر در کسب‌وکار و جامعه.
بهبود فوق‌العاده جایگاه مدرسه در رتبه‌بندی تحقیقات ملی و بین‌المللی.
داشتن موقعیت مالی پایدار هم در دوره کوتاه‌مدت هم بلندمدت.

 
استراتژی‌های مدرسه
1- توسعه و پیشنهاد برنامه‌هایی که بر کیفیت و خلاقیت و تعالی تحقیق و آموزش تمرکز دارند.
2- همکاری استراتژیک با موسسات آموزشی در آمریکای شمالی و جهان که به تکمیل برنامه و پروفایل مدرسه در تبدیل شدن به بهترین کمک می‌کند.

3- توسعه و تعالی مدرسه با ارائه خدمات به انجمن‌های حرفه‌ای.
4- افزایش خروجی تحقیقات.
5- افزایش اثربخشی و کارآیی عملیاتی که مدرسه را قادر به رسیدن به اهداف خود می‌کند؛ اهدافی نظیر: مدیریت ریسک، پاسخگویی به تغییرات بازار، حفظ موقعیت رقابتی مدرسه، نمایش موفقیت‌ها و فعالیت‌های مدرسه.
یکپارچگی تحصیلی در مدرسه
به‌عنوان یک عضو در یکپارچگی مدرسه از افراد، اعضای هیات علمی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان خود می‌خواهد در تمام موقعیت‌ها به 5 اصل ارزشی مدرسه یعنی صداقت، اعتماد، انصاف، احترام و مسوولیت پذیری تعهد داشته باشند و از همه درخواست می‌شود تا به موارد فوق که اصل اساسی در آزادی جست‌وجو و تبادل نظرات در مدرسه است پایبند باشند.
هر نوع رفتاری که نشان دهنده تخلف از این اصول باشد به نشان خروج افراد از تعهد می‌باشد و مجازات‌هایی از طرف مدرسه و دانشگاه برای افراد در نظر گرفته می‌شود. بنابراین همه افراد باید برای حفظ و نگهداری این اصول مسوولیت‌پذیر باشند.
اعتبارات مدرسه
مدرسه کویین تنها مدرسه کانادایی است که در سه انجمن مدیریت عضو می‌باشد که عبارتند از:
عضویت در انجمن AACSB (بزرگ‌ترین انجمن مدارس کسب‌وکار دنیا) از سال 1998. لازم به ذکر است که کویین اولین مدرسه از انتاریو بوده که در این انجمن پذیرفته شده است.
رتبه‌بندی مدرسه
برنامه MBA
رتبه 1 کانادا و رتبه 2 بین‌المللی در سال 2010 توسط بیزنس ویک
برنامه اجرایی
رتبه 1 کانادا و رتبه 25 جهانی در سال 2009 توسط بیزنس ویک
رتبه 26 جهانی در سال 2010 توسط فایننشال تایمز.
برنامه آموزشی مدرسه
امروزه مدرسه کویین برنامه‌های آموزشی متنوعی را ارائه می‌دهد که عبارتند از:
برنامه کارشناسی اقتصاد (برنامه اقتصاد مدرسه به علت اعتبار مدرسه یکی از گزینشی‌ترین برنامه‌ها می‌باشد)، برنامه تمام وقت MBA برنامه اجرایی MBA همراه با دانشگاه کورنل، برنامه MBA فشرده، برنامه کارشناسی مدیریت، دکترای مدیریت، برنامه کارشناسی ارشد مدیریت جهانی، دیپلم حسابداری، کارشناسی ارشد مالی است. شعبه دبی کویین نیز برنامه‌های آموزشی در زمینه مالی، بازاریابی، منابع انسانی و اداره کسب و کار دارد که این برنامه‌ها برای مدیرانی است که می‌خواهند اعتلای حرفه‌ای داشته باشند.
معرفی برنامه فشرده MBA: این برنامه یک برنامه 12 ماهه است که مخصوص کسانی است که کارشناسی آنها تجارت بوده است، بنابراین این دانشجویان در کمترین زمان ممکن می‌تواند کارشناسی ارشد خود را دریافت بکند.
دیپلم حسابداری: یک برنامه 12 هفته‌ای می‌باشد که دو روز در هفته برگزار می‌شود که نیازمندی‌های دوره داشتن مدرک کارشناسی می‌باشد.
برنامه MBA
این برنامه یک برنامه فشرده 12 ماهه می‌باشد که هر ساله در ماه مه ‌شروع می‌شود. هدف برنامه تربیت رهبران استثنایی و مدیران موثر و باقابلیت کارگروهی می‌باشد. مدرسه کویین برای تربیت مدیران در سه بخش ذیل آموزش‌ها را سازماندهی می‌کند.
قدرت تیم و کار گروهی
در جهان امروز تجارت‌ها توسط تیم‌ها رهبری می‌شوند. در مدرسه کویین شما می‌توانید بخشی از یک تیم در یک برنامه منسجم باشید که تحت رهبری و هدایت یک تیم حرفه ای از مربیان قرار می‌گیرید. شما می‌آموزید که عملکرد تیم را سریعا افزایش دهید و مهارت‌های رهبری تیمی و پایداری را به سرعت توسعه دهید.
فرهنگ مربیگری
روش اصلی کسب تجربه در مدرسه فرهنگ مربیگری است. در طول برنامه می‌توانید که از مربیان تیمی، مربی‌های انفرادی و مربی‌های روش‌ها و سبک‌های زندگی بهره‌مند شوید. این رویکرد منحصر به‌فرد کویین می‌باشد و مهم‌ترین وجه تمایز مدرسه با سایر مدارس است.
بهبود عملکرد تجربی
مدرسه کویین سه روش برای بهبود عملکرد تجربی پیشنهاد می‌دهد:
مبادلات بین‌المللی: با توجه به تبادل دانشجویی با سایر مدارس دانشجویان می‌توانند در مدارس دیگر کسب تجربه نمایند.
کار حرفه‌ای: در این صورت شانس کار کردن با کمپانی‌های بزرگ را دارند.
مدیریت: یک برنامه اختیاری است که روی هیجانات روحی و فیزیکی کار می‌کند.

 ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1390/06/27
بروزرسانی:
1390/07/03
آخرین مشاهده:
1396/05/26

نظرات و پیشنهاداترازنامه در شبکه های اجتماعی
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .