مختصات مکانی موفقیت

منبع: www.salamat.ir تاریخ انتشار: 1389-06-15
نویسنده: مترجم:
چکیده:

یکی از پیش نیازهای موفقیت شغلی شما، برخورداری از مکانی مناسب و متناسب با شغل تان است مختصات مکانی موفقیت  
 
  
   آیا مکان در موفقیت شغلی نقش دارد؟ چه جور مکانی برای چه جور شغلی مناسب تر است؟ در صفحه �موفقیت� این هفته، سعی می کنیم پاسخی برای این پرسش ها و پرسش هایی از این دست پیدا کنیم....

برای بعضی از شغل ها پیشنهاد اصلی، �مکان، مکان و مکان� است. مکان می تواند به معنای فرق بین فراوانی و قحطی باشد، موفقیت و ورشکستگی. ولی برای بقیه تشکیلات اقتصادی مکان اهمیت کمتری دارد و بیشتر پیدا کردن محلی با اجاره مناسب اهمیت دارد. در واقع برای بعضی از شغل ها مکان ارتباطی با موفقیت شغلی ندارد؛ مثل شغل های خدماتی که در محل زندگی یا کار مشتری ها انجام می شوند (لوله کشی، سقف سازی و خدمات خانگی و پیک) و برای چنین شغل هایی، محلی معمولی با اجاره پایین هم می تواند مفید باشد.

● در جستجوی بهترین مکان شغلی

کلید اصلی انتخاب یک مکان مناسب برای موفقیت شغلی، تعیین عواملی است که حجم مشتری ها را افزایش می دهد. برای روشن کردن این عوامل کافی است به این سوالات جواب بدهید:

آیا مشتری ها پیاده می آیند؟ آیا مشتری ها با وسایل نقلیه شان می آیند و اگر چنین است جای پارک آنها کجا می تواند باشد؟ اگر مکان تان نزدیک مکان شغل های مشابه باشد، مشتری های بیشتری خواهید داشت؟ آیا نزدیک بودن به محل تشکل ها و شغل های موفق و مشهور و حتی بودن در ساختمان های ویژه باعث جذب مشتری می شود؟

همیشه این مساله را به یاد داشته باشید که شغل های مختلف راه های مختلفی برای جذب مشتری دارند؛ برای مثال اگر می خواهید یک کافی شاپ باز کنید، طبیعی است که اگر در خیابانی باشید که در ساعات باز بودن مغازه تان ترافیک افراد پیاده در آن خیابان زیاد باشد، می توانید حجم مشتری بیشتری داشته باشید و اگر می خواهید یک تعمیرگاه خودرو داشته باشید، بهتر است مکان تان در خیابانی باشد که ماشین های بیشتری از آن می گذرند.

گاهی نیز بودن در اطراف شغل های مشابه برای تان مفیدتر است؛ زیرا در آنجا همیشه آن نوع مشتری که شما می خواهید وجود دارد.

برای مثال، اگر مغازه لباس فروشی داشته باشید، بدون شک، نزدیک بودن تان به دیگر لباس فروشی ها برای شما پرسود خواهد بود زیرا افرادی که می خواهند لباسی را تهیه کنند ترجیح می دهند با گذاشتن وقت کمتری خرید کنند.

خلاصه، داشتن یک مکان مناسب برای شغل تان از اهمیت بالایی برخوردار است. پس قبل از اینکه آن را تهیه کنید، اول با دقت عادات و رفتارهای مشتری های تان و نیز راه هایی که برای جذب بیشتر آنها خواهید داشت را بررسی کنید و سپس به دنبال انتخاب مکان تان بروید.

● خرید بهتر است یا اجاره؟

شانس بیشتر با اجاره محل است تا خریدن آن. برای شروع کردن اکثر کارها لازم نیست بیشتر هزینه خود را صرف خرید مکان آن کنید.

یکی از بدیهی ترین و مهم ترین نکاتی که موقع انتخاب محل مناسب برای کرایه باید در نظر داشته باشید این است که محلی را باید انتخاب کنید که بتوانید از عهده مخارج آن برآیید.

وقتی که در مورد درآمد حاصل از فعالیت اقتصادی تان (که جزیی از برنامه های شغل تان است) برنامه ریزی کردید و مطمئن شدید باید ارزیابی کنید که هر ماه چه قدر قادر خواهید بود بابت اجاره و دیگر مخارج محل تان بپردازید.

برای این کار می توانید از مشاورین املاک کمک بگیرید. آنها می توانند میانگینی از قیمت های هر مترمربع از یک مکان تجاری را برای شما تخمین بزنند و با این اطلاعات شما خواهید توانست بین مکان های مورد نظرتان مقایسه کنید. اگر مکان برای شغل شما خیلی اهمیت دارد، باید مطمئن شوید با بودجه ای که دارید بهترین و باارزش ترین مکان را انتخاب کنید و اگر اهمیت چندانی ندارد خودتان را درگیر انتخاب محل هایی با اجاره های بالا نکنید. البته گاهی باید قواعد را برای بعضی شغل ها تغییر داد. مثلا پزشکان، وکلای دادگستری و حتی شغل های کوچک تر مثل کارگاه های خیاطی بهتر است مکانی ثابت داشته باشند تا شناخته شوند و اگر بخواهند مدام محل کارشان را تعویض کنند، مشتری هایشان را از دست می دهند.

گاهی مکان مناسب نیستگاهی مهم ترین عامل برای انتخاب یک محل مناسب این نیست که کجا واقع شده؛ بلکه این است که آن محل چه شرایطی دارد؟ محل مورد نظرتان باید امکانات و تسهیلات مناسب برای شغل تان را داشته باشد؛ مثلا اگر قرار است کافی شاپ بزنید، باید محل موردنظرتان آشپزخانه داشته باشد و باید مالک تان را نیز متقاعد کنید که تجهیزاتی از قبیل لوله کشی و برق کاری مناسب را فراهم کند و خلاصه اینکه اگر محل منتخب تان تجهیزات ضروری متناسب با شغل تان را نداشته باشد باید به فکر جای دیگری باشید.

تجهیزات مورد نیاز

هر مکان شغلی باید تجهیزات مناسب و مورد نیاز را داشته باشد وگرنه با تمام ویژگی های مثبت و امکانات محلی که دارد، زیر سوال خواهدرفت. در ادامه اساسی ترین این موارد را با هم دوره می کنیم:

▪ کابل های ارتباطی: از دیگر تجهیزات ضروری که امروزه برای بیشتر شغل ها لازم است کابل کشی مدرن تلفنی و قابلیت اتصال به اینترنت است.

▪ برق کاری و تهویه هوا: حتما مطمئن شوید که مکان مورد نظرتان قدرت برقی که شما احتیاج دارید را می تواند تامین کند. تعداد پریزهایی که لازم دارید و ظرفیت نیروی برق مورد نیازتان را مدنظر قرار دهید.

● اگر می خواهید در خانه کار کنید...

گاهی کار کردن در خانه و تبدیل خانه یا قسمتی از آن (مثل پارکینگ یا قسمتی از حیاط ) مفیدتر از اجاره محل دیگری به نظر می رسد ولی باید در مورد قوانین مربوطه مطمئن شوید؛ زیرا معمولا شما نمی توانید از یک واحد مسکونی برداشت تجاری یا اداری بکنید و حتی برای تبدیل پارکینگ خانه تان یا هر قسمت دیگری از آن به محل کارتان نیز باید مراحل قانونی خاصی را طبق قوانین و ضوابط شهرداری محل تان طی کنید.

و اما خانه مهم تر از محل کار

حرف از مکان شغلی شد، اما برای موفق بودن �حتی موفقیت شغلی- تنها داشتن یک مکان جغرافیایی با معماری مناسب کفایت نمی کند و بیشتر وقت ها و مهم تر از آن داشتن یک خانه مناسب است. خانه ای که پیش از رسیدن به محل کارمان، وقت مان را در آن می گذرانیم. خانه ای که در آن آرامش وجود داشته باشد، آرامشی که مثل صبحانه؛ وعده غذایی مهمی برای سفره موفقیت به حساب می آید. ببینم شما از این موهبت برخوردارید؟!
 
 
   
   منبع: encyclopedia  
 ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1389/06/22
بروزرسانی:
1389/06/22
آخرین مشاهده:
1400/09/14

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  با عرض سلام و خسته نباشید در صورتی شرکتی به عنوان اسپانسر با ما مشغول فعالیت باشد از نظر اداره مالیاتی پول های واریزی از طرف اسپانسر به چه صورت شناسایی میشود ؟ آیا معاف از مالیات است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  باسلام من کاردان دامپزشکم باشراکت مرغداری خریدیم مرغدار نمونه کشور شدم سرم کلاه گذاشتن مرغداری رو فروختن .میخوام کار شروع کنم نمیدونم چیکار باید بکنم.از مردم فراری شدم میترسم با هر کس کار کنم سرم کلاه

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام،وقت بخیر زمانی که لیست تعدیل حقوق تهیه می گردد و حقوق و عیدی از مالیات معاف می گردند در سیستم حسابداری چطور باید مالیات حقوق را کسر کرد متشکرم

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام وقت بخیر من دوتا حساب دارم به نام پیش دریافت عوارض و ارزش فزوده و پیش پرداخت عوارض و ارزش افزود موقع پرداخت ارزش افزوده و عوارض چطوری سند بزنم و این که چرا تفاوت ارزش افزوده خرید من و ارزش ا

  مانوئیل یوحنائی
  مانوئیل یوحنائی ( حسابداری مالی - حسابداری مالیاتی -حسابداری صنعتی - حسابرسی - حسابرسی داخلی  )

  سلام ، وقت بخیر نحوه سند زدن پرداختی بیمه تامین اجتماعی به چه صورته ؟ بدون این که تو لیست حقوق و دستمزد بیام ه صورت جداگانه چطوری ثبت بزنم؟

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام به مشاور محترم من تازه دیپلم در رشته حسابداری گرفته ام نمی دانم به تحصیل در دانشگاه ادامه دهم یا خیر ؟ با توجه به اینکه بیکاری در مقطع دانش آموختگان عال زیاد است چه کنم ؟ لطفا" رهنمایی بفرمائید

  عیسی ذوقی
  عیسی ذوقی ( مشاور بازرگانی، مالی ومالیاتی  )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت جنابعالی چنانچه پروانه بهره برداری کارگاه یا کارخانه ای که در شهرک صنعتی به نام فرد باشد ولی همین شخص مدیرعامل شرکتی باشد که در همان کارگاه مشغول تولید است و برای آن شرکت دفاتر قانونی تهی

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت استاد محترم برای آموزش کارکنان در دوره آموزشی اکسل در حسابداری میخواستم ببینم چطوری باید با شما هماهنگی کنیم. با تشکر

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )