دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1409 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
  سلام استاد عزیز
  من الان میخوام برای کارشناسی ارشد حسابداری شروع به خوندن کنم به نظر شما از کدوم کتاب شروع کنم بهتره
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  با سلام و خسته نباشید اگر شخص حقیقی که جزء گروه سوم مشاغل می باشد نامه عدم فعالیت خود را که از تاریخ 95/3/31 به اداره امور مالیاتی ارائه کرده و اظهارنامه عملکرد 95 را هم تا تاریخ 95/3/31 ارسال کرده
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام خسته نباشید و خدا قوت من مدت ۵ سال در یک شرکت دولتی زیر نظر پیمانکار مشغول کار بودم بعد به قرارداد شرکت درآمدم با توجه به اینکه کار در این شرکت سخت وزیان آور است و بازنشستگی ۲۰ ساله است تکلیف او
  تقی بیات
  تقی بیات
  با سلام و خسته نباشید خدمت شما.... من 28 سالمه و2 سالی هست که ازدواج کردم و دریک آپارتمان با مادرشوهرم و جاری زندگی میکنم، بینهایت بینهایت زندگیم و مخصوصا شوهرم را دوست دارم، ولی یک مشکلی که دارم اینه
  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو
  سلام رشته های پزشکی و دندون و داروسازی رو از لحاظ درامد‌و زود تمام شدن و جذب بازار شدن کدوم رو ترجیح میدید؟ ایا کشوری رو میشناسی پذیرش بگیره؟
  دکتر سید مرتضی زنده باد
  دکتر سید مرتضی زنده باد
  سلام
  من حسابدار مجتمع فنی ماشین هستم (صافکاری ونقاشی ومیکانیکی وغیره )
  گزارش جریان وجوه نقد ماهیانه میخوام تهیه کنم فرم یا چیزی دارین که کمکم کنه
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی
  با سلام و عرض ارادت. برادر من از یک مجتمع تجاری که توسط شرکت تعاونی مسکن سازمان نظام پزشکی شهرستان ساخته شده است یک مغازه با سند شش دانگ ملکی با حق مشاعات خریده است. در حال حاضر حدود 70 درصد واحدها به
  موسسه حقوقی و داوری نگاه عدالت نامدار
  موسسه حقوقی و داوری نگاه عدالت نامدار
  باسلام لطفا در صورتیکه مطالبی در خصوص ساختار و فرآیندهای مهندسی خرید دارید به بنده اطلاع دهید . ممنون و سپاسگزارم
  علی صفرزاده لطفی
  علی صفرزاده لطفی
  سلام وخسته نباشید نحوه ثبت صندوق قرض الحسنه که افراد خیر پولی به صندوق واریز وافرادی را جهت دریاف وام معرفی میکنند حال میخواهیم هم از مبلغ آن فرد خیر کم شود هم شخص وام گیرنده بدهکار چگونه ثبت بز
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی
  سلام و خسته نباشی پرسنل مجتمعی که من اونجا کار میکنم12 ساعت کار و 24 ساعت استراحت میکنند مثلا شنبه روزکار ،یکشنبه شبکار و دوشنبه استراحت میباشند حالا اگر یکی از پرسنل شنبه و یکشنبه را مرخصی بخواهد چط
  علیرضا سربی
  علیرضا سربی

یک کارشناس بیمه :تعیین ریسک بیمه شخص ثالث بر اساس نوع وسیله نقلیه اشتباه است

منبع: تاریخ:

1389-06-08


  تعیین ریسک بیمه شخص ثالث بر اساس نوع وسیله نقلیه اشتباه است


خبرگزاری فارس: مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه توسعه با اشاره به مبنا قرار گرفتن وسیله نقلیه در فروش بیمه شخص ثالث، گفت: در این بیمه‌نامه ضوابط اولیه برای نرخ‌گذاری و سنجش ریسک رعایت نشده که این امر مشکلات بسیاری برای بیمه گذاران به وجود آورده است.

ابوالحسن صدری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس«توانا»، در خصوص مشکلات بیمه شخص ثالث در کشور، اظهار داشت: در ایران متأسفانه وسیله نقلیه به عنوان عامل ریسک شناخته شده است که این مسئله مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.
وی افزود: در حال حاضر نرخ‌گذاری‌ در بیمه‌های شخص ثالث براساس نوع وسیله نقلیه است در حالی که این عامل به تنهایی هیچ تأثیری در فرآیند بررسی یا سنجش ریسک ندارد.
این کارشناس بیمه با اشاره به اینکه در بیمه شخص ثالث در گام نخست باید مشخصات راننده وسیله نقلیه و سوابق رانندگی او مورد بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: براین اساس افرادی که وسایل نقلیه را هدایت می‌کنند، عامل ریسک شناخته می‌شوند؛ خواه این ریسک مطمئن و یا پرخطر باشد.
صدری با تأکید بر اینکه تا کنون به مسائل مورد اشاره توجهی نشده است، خاطرنشان کرد: در قوانین بیمه شخص ثالث به صراحت رعایت این مسائل بیان شده، اما در برخی از موارد حتی گواهینامه رانند‌گان نیز مورد بررسی قرار نمی‌گیرد به صورتی که فقط به مشخصات دارنده وسیله نقلیه اکتفا می‌کنند.
مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه توسعه در ادامه افزود: تا زمانی که این موارد بر سر راه نرخ گذاری و سنجش ریسک بیمه‌های شخص ثالث وجود داشته باشد، در آینده نمی‌توان وضعیت مطلوبی را برای این نوع بیمه در سطح جامعه در نظر گرفت.
وی در پاسخ به این سؤال که شناخت ریسک‌ها و مدیریت آن در شرکت‌های بیمه باید به چه صورت باشد، گفت: وقتی در ابتدا عوامل مهم ریسک در این بیمه‌نامه حذف و یا در نظر گرفته نشده است، نمی‌توان تصور کرد که در این شرایط مدیریت ریسک مناسبی در بیمه شخص ثالث صورت گیرد.
به گفته وی از جمله عواملی که در بیمه شخص ثالث مورد بی توجهی قرار گرفته است عدم توجه به مدت بیمه‌نامه اتومبیل‌ها و اینکه آیا این وسیله در دورانی که بیمه بوده تخلفی انجام داده است یا نه، عنوان کرد.
صدری در ادامه گفت: به عنوان نمونه افرادی که در طول رانندگی خود تخلفی انجام نداده‌اند با تعویض وسیله نقلیه خود کماکان یک فرد کم ریسک محسوب می‌شوند، ولی در سیستم فعلی بیمه‌های شخص ثالث کلیه تخفیفات خود را از دست می‌دهد در حالی که در تمام دنیا چنین رویه‌ای صورت نمی‌گیرد.

* نبود اصول منطقی در بیمه شخص ثالث عرصه را برای تخلفات باز می‌کند

این کارشناس بیمه در خصوص تخلفات صورت گرفته در بیمه‌های شخص ثالث، اظهار داشت: زمانی که نرخ‌گذاری‌ها براساس قواعد منطقی استوار نباشد، اعتماد و اعتقاد به بیمه در جامعه کاهش یافته و مسائل کنترلی نیز در این صنعت صورت نمی‌گیرد به طوری که در این شرایط افراد با خرید بیمه‌نامه‌هایی بعد از تصادفات و ارائه گزارشات نامناسب، این بخش از بیمه را با مشکلات بسیاری مواجه می‌کند.
صدری به راهکار شرکت‌های بیمه جهت جلوگیری از این تخلفات اشاره کرد و گفت: شرکت‌های بیمه در این راستا می‌توانند سیاست‌های کنترلی مختلفی را ارائه دهند اما باید به این نکته توجه کرد که این کنترل‌ها به هیچ وجه نمی‌تواند به صورت 100 درصدی تخلفات را کاهش دهد.
وی در ادامه افزود: اگر شرکت‌های بیمه برای مقابله با این تخلفات سیاست‌های سختگیرانه‌ای اعمال کنند، موجب افزایش هزینه‌ها و در بلند مدت، نارضایتی برخی از بیمه‌گذاران به جهت تضییع حقوقشان و کاهش ضریب نفوذ بیمه را به دنبال خواهد داشت.
این کارشناس بیمه وجود برنامه‌ریزی در عملکرد شرکت‌های بیمه را برای موفقیت آنها در صنعت بیمه مؤثر دانست و افزود: شرکت‌های بیمه با استفاده از کارشناسان متخصص خود باید سیاست‌هایی را اتخاذ کنند که هزینه‌ها و تخلفات بیمه‌ای کاهش یافته و هم بتوانند به بیمه گذارن خدمات مطلوبی را ارائه دهند.ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1389/06/09
بروزرسانی:
1389/06/09
آخرین مشاهده:
1396/12/02

نظرات و پیشنهاداترازنامه در شبکه های اجتماعی
دریافت نسخه اندروید از رازنامه دریافت نسخه اندروید از گوگل دریافت نسخه اندروید از بازار
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .