مدیر عامل سایپا در رابطه با کاهش تعرفه واردات خودرو:خودروهای وارداتی در محدوده رقابت با محصولات سایپا نیستند

منبع: تاریخ:

1388-12-26

 

خودروهای وارداتی در محدوده رقابت با محصولات سایپا نیستند

تحویل مینیاتور در سه ماهه اول سال آینده آغاز می‌شود

گروه خودرو - هرچند که با تصویب کاهش 20 درصدی تعرفه واردات خودرو در صحن علنی مجلس، کاهش قیمت خودروهای داخلی به منظور کسب قابلیت رقابت بیشتر در بازار داخلی اولین موردی است که به ذهن خطور می‌کند‌، اما روز گذشته مدیر عامل شرکت سایپا در حاشیه اجرای طرح خدمات و امداد نوروزی 89 این شرکت و در جمع خبرنگاران در این خصوص حرف دیگری را عنوان کرد.

پوستین دوز در حاشیه این مراسم در خصوص تاثیر کاهش تعرفه بر قیمت خودروهای داخلی اظهار داشت: سال آینده سعی خواهیم کرد حداقل افزایش را در حوزه قیمت داشته باشیم. وی در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش تعرفه‌، منجر به کاهش قیمت خودروهای داخلی نخواهد شد، افزود‌: تعرفه تنها روی خودروهای لوکس تاثیر گذار است و تاثیری روی خودروهای تولید داخل نخواهد داشت. اظهارات مدیر عامل سایپا در حالی است که برخی از کارشناسان معتقدند که در صورت اجرایی شدن طرح کاهش 20 درصدی تعرفه واردات‌، خودروسازان به منظور حفظ بازار خود باید سود خود را کاهش دهند. این در حالی است که برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که هرچند تعرفه واردات کاهش یافته اما اجرای برخی سیاست‌ها مانند حذف سهمیه سوخت خودروهای وارداتی موجب خواهد شد تا با وجود کاهش تعرفه تقاضا برای خودروهای وارداتی همچنان وجود داشته باشد.

پوستین دوز در این خصوص می‌گوید: مزیت ما در خدمات پس از فروش است‌، به همین دلیل کاهش تعرفه خودرو تاثیری در بازار خودرو ما نخواهد داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: سعی می‌کنیم تاثیر کاهش تعرفه واردات خودرو را مدیریت کرده، تا حداقل افزایش را در قیمت خودرو برای سال آینده داشته باشیم و ارزش افزوده را در زنجیره تامین محصول مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه خودروهای وارداتی در محدوده رقابتی با تولیدات سایپا قرار ندارند، افزود: تغییر تعرفه واردات بیشتر به خودروهای با کلاس بالا اختصاص دارد و به همین دلیل بیشتر بر روی خودروهای وارداتی با قیمت بالا تاثیرگذار است.

اظهارات مدیر عامل سایپا مبنی بر تاثیر تعرفه بر خودروهای لوکس در حالی است که برای سال آینده ممنوعیتی مبنی بر ورود خودروهای کم مصرف یا ارزان قیمت در نظر گرفته نشده و وارد‌کنندگان می‌توانند به منظور حضور در بازار واردات خودروهای

ارزان قیمت را در دستور کار خود قرار دهند. از سوی دیگر هرچند کاهش تعرفه واردات خودرو به صورت CBU در صحن علنی مجلس رای آورد، اما کاهش تعرفه واردات قطعات CKD نتوانست از سد نمایندگان مجلس عبور کند که این امر به معنی آن است که خودروهایی که به صورت CKD در کشور تولید می‌شوند، سال آینده کاهش قیمت را تجربه نخواهند کرد که این امر بیانگر آن است که رقابت در بازار برای این خودروها تنگ تر خواهد شد.

مینیاتور سال آینده می‌آید

علاوه بر تاثیر تعرفه واردات خودرو در بازار داخلی‌، پوستین دوز در پاسخ به این پرسش که مینیاتور چه زمان وارد بازار داخلی خواهد شد، اظهار داشت‌: تولیدمینیاتور، آغاز شده اما بنا به دلایلی ترجیح داده ایم این خودرو بیشتر مورد نظارت و بررسی فنی و کیفی قرار گیرد و سپس به مشتریان تحویل داده شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مشتریان مینیاتور به دلیل تاخیر در تحویل این خودرو عذرخواهی کرد و خبر داد: تحویل این خودرو به مشتریان در سه ماهه اول سال آینده آغاز خواهد شد. پوستین دوز در ادامه افزود: تاکنون تعدادی خودرو مینیاتور تولید و پلاک گذاری شده است اما تحویل خودرو از سال آینده صورت خواهد گرفت.

وی در مورد دلیل تاخیر در تحویل مینیاتور به مشتریان نیز گفت: تولید و همچنین ترکیب در حوزه تولید کار دشوار و پیچیده‌ای است و یک محصول برای پاس کردن پروسه کیفی‌سازی نیازمند صرف یک زمان معقول است. وی تاکید کرد: دوستان، زمان شروع پروژه را با خوشبینی اعلام کرده بودند، ولی با دقت‌نظر و حساسیتی که در حوزه فنی و تولید وجود دارد، تصمیم گرفته شد که این محصول سال آینده به بازار عرضه شود. مدیرعامل سایپا در ادامه از افتتاح پروژه ایکس 100 در سال آینده خبر داد و گفت: قیمت خودرو تولیدی در این پروژه زیر 10 میلیون تومان است و تولید آن از اوایل نیمه دوم سال آینده آغاز خواهد شد.

به گفته وی ایکس 100 پروژه‌ای است که در آن پلت فرم پراید با نگاهی جدید و مطابق با استانداردهای جهانی همسو شده است.

اجباری برای نصب آپشن نداریم

پوستین دوز در ادامه در پاسخ این پرسش که دلیل افزایش یک میلیون تومانی قیمت تندر 90 مدل E1 با نصب ترمز ضد قفل و برخی آپشن‌های اجباری خودرو نیز گفت: قیمت‌گذاری این خودرو بر اساس شرایط بازار صورت می‌گیرد، شاید افزایش قیمت تندر با نصب ترمز ضدقفل همزمان شده و این موضوع را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه تقاضای بازار برای خرید تندر 90 بالا است، تصریح کرد: قیمت‌گذاری این خودرو بر اساس شرایط بازار صورت می‌گیرد. وی در واکنش به این که آیا نصب آپشن‌هایی مانند ضبط سی.دی بر روی خودروهای گروه سایپا از جمله تندر 90 اجباری است؟ گفت: هیچ اجباری در کار نیست. وی افزود: تجهیزات رفاهی اضافی بر اساس خواست مشتری بر روی خودرو نصب می‌شود و بر همان اساس، قیمت آپشن خودرو محاسبه می‌شود.

وی همچنین در مورد تعداد تخلف نمایندگی‌های سایپا در سال جاری نیز گفت: تاکنون گزارش خاصی در مورد تخلف نمایندگی‌ها به ما نداده‌اند؛ با این حال طبق تعریف انجام شده هر نمایندگی که خط قرمزها را زیر پا بگذارد، لغو امتیاز خواهد شد.

پوستین‌دوز خاطرنشان کرد: با این حال هم اکنون از شرایط نمایندگی‌ها راضی هستم.

امدادرسانی از امروز

سعید مارکولایی، مدیرعامل امداد خودروی سایپا نیز در این مراسم اظهار داشت: طرح امداد از 26 اسفند امسال شروع و تا 14 فروردین سال 89 ادامه دارد و تمام جاده و محورهای مهم کشور تحت پوشش خدمات امدادگران شرکت امدادخودرو سایپا و نمایندگی‌های مجاز سایپا قرار می‌گیرد. وی در ادامه اظهار داشت: طی سال گذشته و 10 ماهه امسال میانگین زمان انتظار رسیدن گروه امداد به مشتریان سایپا از لحظه تماس مشتری در کل کشور 37 دقیقه و در شهر تهران 35 دقیقه بوده است.

به گفته وی، حجم عملیات امدادی سایپا در سه ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 6/1، 5/7 و 5/13 درصد کاهش یافته است.

 

 ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1389/01/08
بروزرسانی:
1389/01/08
آخرین مشاهده:
1398/04/25

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  با سلام و احترام یک شرکت تعاونی آموزشی به ثبت رسیده است. این شرکت تعاونی دو مدرسه در زیر مجموعه خود دارد و فعالیت های تعاونی تنها محدود به همین دو مدرسه می باشد. تعاونی هر ساله شخصی را به عنوان نما

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  با سلام آیا یک نفر که کارمند آموزش و پرورش است و بیمه خدمات درمانی می باشد، می تواند سابقه خود را به بیمه تامین اجتماعی انتقال دهد و در سازمان تامین اجتماعی بازنشست شود؟؟ با تغییر شغل و انتقال از إم

  مازیار نخکوب
  مازیار نخکوب ( منابع انسانی‌واداری (قوانین کار، تامین اجتماعی، کارکرد، حقوق و دستمزد، ارزیابی عملکرد) و آموزش  )

  با سلام و احترام در ازای سه روز کار در هفته (روزهای زوج و یا فرد) چند روز در ماه باید حقوق محاسبه کرد و حق بیمه پرداخت؟ آیا روزهای تعطیل جمعه هم متناسب با میزان کارکرد باید لحاظ گردد؟

  مازیار نخکوب
  مازیار نخکوب ( منابع انسانی‌واداری (قوانین کار، تامین اجتماعی، کارکرد، حقوق و دستمزد، ارزیابی عملکرد) و آموزش  )

  سلام پدر و مادرم هردو بازنشسته تامین اجتماعی بودند بعد از فوتشان چون من طلاق گرفته بودم ، مستمری بازماندگان به من تعلق گرفت و الان ماهانه 2تا مستمری میگیرم. دخترم که 16ساله و محصل است ، آیا میتوانم بر

  علی صفرزاده لطفی
  علی صفرزاده لطفی ( بیمه تامین اجتماعی و قوانین کار، منابع انسانی )

  با سلام خدمت دکتر سید مرتضی زنده باد بنده ۲۷ سال سن دارم و لیسانس الکترونیک و بیش از دو سال سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم و الان به این نتیجه رسیدم که هیچ گونه علاقه ای به این رشته و فیلد کاریم ندا

  دکتر سید مرتضی زنده باد
  دکتر سید مرتضی زنده باد ( بیمه عمر و آتیه ,ارتقاء تحصیلی , تحصیل در خارج از کشور, اقامت و کار در چین )

  سلام وقت بخیر مدت ۴ ماه از تاریخ ۹۶/۶/۱ به مدت ۹۶/۹/۳۰ مدیر عامل شرکتی با مسوولیت محدود بودم که به دلیل عدم فعالیت و برخی مسائلی که در این مقال نمی گنجد تعطیل شد: - شرکت به ثبت رسیده - مجوز ندارد

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  با سلام من ٣٣سالمه حدود یک سال است که ازدواج نموده ام به دلیل کارم و اینکه هنوز نتوانسته ام انتقالی بگیرم در رفت و آمد هستم و ماهی یک بار به مدت دع روز از همسرم دور هستم و اینکه برای بچه دار شدن نیا

  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو ( علوم تربیتی )

  باسلام خدمت سرور گرامی جناب مقدسی لطف میفرمایید در مورد نحوه ثبت حسابداری خرید جوجه برای مرغداری گوشتی و ثبت خرید دان مرغ بنده رو راهنمایی بکنید

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  با سلام محضر آقای فرزاد لطف میکنید نحوه محاسبه بهای تمام شده مرغ گوشتی رو برام بزارید و کدینگ حسابداری مربوطه اونو

  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو ( مدیریت امورمالی ( حسابداری، بهای تمام شده، تجزیه وتحلیل صورتهای مالی ) )

  مدت 4سال است به حسابداری مشغولم اما گاهی بعضی ماهیتا رو نمیدونم همینطور ارزش افزوده و معاملات فصلی و...رامیخواهم آموزش ببینم .ساکن شهراصفهان هستم .اگرامکان داره اموزش روبرای من هماهنگ کنید.ممنونم

  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی ( استقرار سیستم های مالی - مهندسی مالی - حسابداری مدیریت - مالیاتی -بیمه ، تامین مالی - تنظیم قرارداد )