مدیر عامل سایپا در رابطه با کاهش تعرفه واردات خودرو:خودروهای وارداتی در محدوده رقابت با محصولات سایپا نیستند

منبع: تاریخ:

1388-12-26

 

خودروهای وارداتی در محدوده رقابت با محصولات سایپا نیستند

تحویل مینیاتور در سه ماهه اول سال آینده آغاز می‌شود

گروه خودرو - هرچند که با تصویب کاهش 20 درصدی تعرفه واردات خودرو در صحن علنی مجلس، کاهش قیمت خودروهای داخلی به منظور کسب قابلیت رقابت بیشتر در بازار داخلی اولین موردی است که به ذهن خطور می‌کند‌، اما روز گذشته مدیر عامل شرکت سایپا در حاشیه اجرای طرح خدمات و امداد نوروزی 89 این شرکت و در جمع خبرنگاران در این خصوص حرف دیگری را عنوان کرد.

پوستین دوز در حاشیه این مراسم در خصوص تاثیر کاهش تعرفه بر قیمت خودروهای داخلی اظهار داشت: سال آینده سعی خواهیم کرد حداقل افزایش را در حوزه قیمت داشته باشیم. وی در پاسخ به این پرسش که آیا کاهش تعرفه‌، منجر به کاهش قیمت خودروهای داخلی نخواهد شد، افزود‌: تعرفه تنها روی خودروهای لوکس تاثیر گذار است و تاثیری روی خودروهای تولید داخل نخواهد داشت. اظهارات مدیر عامل سایپا در حالی است که برخی از کارشناسان معتقدند که در صورت اجرایی شدن طرح کاهش 20 درصدی تعرفه واردات‌، خودروسازان به منظور حفظ بازار خود باید سود خود را کاهش دهند. این در حالی است که برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که هرچند تعرفه واردات کاهش یافته اما اجرای برخی سیاست‌ها مانند حذف سهمیه سوخت خودروهای وارداتی موجب خواهد شد تا با وجود کاهش تعرفه تقاضا برای خودروهای وارداتی همچنان وجود داشته باشد.

پوستین دوز در این خصوص می‌گوید: مزیت ما در خدمات پس از فروش است‌، به همین دلیل کاهش تعرفه خودرو تاثیری در بازار خودرو ما نخواهد داشت.

وی در ادامه عنوان کرد: سعی می‌کنیم تاثیر کاهش تعرفه واردات خودرو را مدیریت کرده، تا حداقل افزایش را در قیمت خودرو برای سال آینده داشته باشیم و ارزش افزوده را در زنجیره تامین محصول مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه خودروهای وارداتی در محدوده رقابتی با تولیدات سایپا قرار ندارند، افزود: تغییر تعرفه واردات بیشتر به خودروهای با کلاس بالا اختصاص دارد و به همین دلیل بیشتر بر روی خودروهای وارداتی با قیمت بالا تاثیرگذار است.

اظهارات مدیر عامل سایپا مبنی بر تاثیر تعرفه بر خودروهای لوکس در حالی است که برای سال آینده ممنوعیتی مبنی بر ورود خودروهای کم مصرف یا ارزان قیمت در نظر گرفته نشده و وارد‌کنندگان می‌توانند به منظور حضور در بازار واردات خودروهای

ارزان قیمت را در دستور کار خود قرار دهند. از سوی دیگر هرچند کاهش تعرفه واردات خودرو به صورت CBU در صحن علنی مجلس رای آورد، اما کاهش تعرفه واردات قطعات CKD نتوانست از سد نمایندگان مجلس عبور کند که این امر به معنی آن است که خودروهایی که به صورت CKD در کشور تولید می‌شوند، سال آینده کاهش قیمت را تجربه نخواهند کرد که این امر بیانگر آن است که رقابت در بازار برای این خودروها تنگ تر خواهد شد.

مینیاتور سال آینده می‌آید

علاوه بر تاثیر تعرفه واردات خودرو در بازار داخلی‌، پوستین دوز در پاسخ به این پرسش که مینیاتور چه زمان وارد بازار داخلی خواهد شد، اظهار داشت‌: تولیدمینیاتور، آغاز شده اما بنا به دلایلی ترجیح داده ایم این خودرو بیشتر مورد نظارت و بررسی فنی و کیفی قرار گیرد و سپس به مشتریان تحویل داده شود.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از مشتریان مینیاتور به دلیل تاخیر در تحویل این خودرو عذرخواهی کرد و خبر داد: تحویل این خودرو به مشتریان در سه ماهه اول سال آینده آغاز خواهد شد. پوستین دوز در ادامه افزود: تاکنون تعدادی خودرو مینیاتور تولید و پلاک گذاری شده است اما تحویل خودرو از سال آینده صورت خواهد گرفت.

وی در مورد دلیل تاخیر در تحویل مینیاتور به مشتریان نیز گفت: تولید و همچنین ترکیب در حوزه تولید کار دشوار و پیچیده‌ای است و یک محصول برای پاس کردن پروسه کیفی‌سازی نیازمند صرف یک زمان معقول است. وی تاکید کرد: دوستان، زمان شروع پروژه را با خوشبینی اعلام کرده بودند، ولی با دقت‌نظر و حساسیتی که در حوزه فنی و تولید وجود دارد، تصمیم گرفته شد که این محصول سال آینده به بازار عرضه شود. مدیرعامل سایپا در ادامه از افتتاح پروژه ایکس 100 در سال آینده خبر داد و گفت: قیمت خودرو تولیدی در این پروژه زیر 10 میلیون تومان است و تولید آن از اوایل نیمه دوم سال آینده آغاز خواهد شد.

به گفته وی ایکس 100 پروژه‌ای است که در آن پلت فرم پراید با نگاهی جدید و مطابق با استانداردهای جهانی همسو شده است.

اجباری برای نصب آپشن نداریم

پوستین دوز در ادامه در پاسخ این پرسش که دلیل افزایش یک میلیون تومانی قیمت تندر 90 مدل E1 با نصب ترمز ضد قفل و برخی آپشن‌های اجباری خودرو نیز گفت: قیمت‌گذاری این خودرو بر اساس شرایط بازار صورت می‌گیرد، شاید افزایش قیمت تندر با نصب ترمز ضدقفل همزمان شده و این موضوع را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه تقاضای بازار برای خرید تندر 90 بالا است، تصریح کرد: قیمت‌گذاری این خودرو بر اساس شرایط بازار صورت می‌گیرد. وی در واکنش به این که آیا نصب آپشن‌هایی مانند ضبط سی.دی بر روی خودروهای گروه سایپا از جمله تندر 90 اجباری است؟ گفت: هیچ اجباری در کار نیست. وی افزود: تجهیزات رفاهی اضافی بر اساس خواست مشتری بر روی خودرو نصب می‌شود و بر همان اساس، قیمت آپشن خودرو محاسبه می‌شود.

وی همچنین در مورد تعداد تخلف نمایندگی‌های سایپا در سال جاری نیز گفت: تاکنون گزارش خاصی در مورد تخلف نمایندگی‌ها به ما نداده‌اند؛ با این حال طبق تعریف انجام شده هر نمایندگی که خط قرمزها را زیر پا بگذارد، لغو امتیاز خواهد شد.

پوستین‌دوز خاطرنشان کرد: با این حال هم اکنون از شرایط نمایندگی‌ها راضی هستم.

امدادرسانی از امروز

سعید مارکولایی، مدیرعامل امداد خودروی سایپا نیز در این مراسم اظهار داشت: طرح امداد از 26 اسفند امسال شروع و تا 14 فروردین سال 89 ادامه دارد و تمام جاده و محورهای مهم کشور تحت پوشش خدمات امدادگران شرکت امدادخودرو سایپا و نمایندگی‌های مجاز سایپا قرار می‌گیرد. وی در ادامه اظهار داشت: طی سال گذشته و 10 ماهه امسال میانگین زمان انتظار رسیدن گروه امداد به مشتریان سایپا از لحظه تماس مشتری در کل کشور 37 دقیقه و در شهر تهران 35 دقیقه بوده است.

به گفته وی، حجم عملیات امدادی سایپا در سه ماهه اول سال‌جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 6/1، 5/7 و 5/13 درصد کاهش یافته است.

 

 ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مدیریت رازنامه

مدیریت رازنامه

تاریخ ثبت:
1389/01/08
بروزرسانی:
1389/01/08
آخرین مشاهده:
1400/05/08

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  با عرض سلام و خسته نباشید در صورتی شرکتی به عنوان اسپانسر با ما مشغول فعالیت باشد از نظر اداره مالیاتی پول های واریزی از طرف اسپانسر به چه صورت شناسایی میشود ؟ آیا معاف از مالیات است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  باسلام من کاردان دامپزشکم باشراکت مرغداری خریدیم مرغدار نمونه کشور شدم سرم کلاه گذاشتن مرغداری رو فروختن .میخوام کار شروع کنم نمیدونم چیکار باید بکنم.از مردم فراری شدم میترسم با هر کس کار کنم سرم کلاه

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام،وقت بخیر زمانی که لیست تعدیل حقوق تهیه می گردد و حقوق و عیدی از مالیات معاف می گردند در سیستم حسابداری چطور باید مالیات حقوق را کسر کرد متشکرم

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام وقت بخیر من دوتا حساب دارم به نام پیش دریافت عوارض و ارزش فزوده و پیش پرداخت عوارض و ارزش افزود موقع پرداخت ارزش افزوده و عوارض چطوری سند بزنم و این که چرا تفاوت ارزش افزوده خرید من و ارزش ا

  مانوئیل یوحنائی
  مانوئیل یوحنائی ( حسابداری مالی - حسابداری مالیاتی -حسابداری صنعتی - حسابرسی - حسابرسی داخلی  )

  سلام ، وقت بخیر نحوه سند زدن پرداختی بیمه تامین اجتماعی به چه صورته ؟ بدون این که تو لیست حقوق و دستمزد بیام ه صورت جداگانه چطوری ثبت بزنم؟

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام به مشاور محترم من تازه دیپلم در رشته حسابداری گرفته ام نمی دانم به تحصیل در دانشگاه ادامه دهم یا خیر ؟ با توجه به اینکه بیکاری در مقطع دانش آموختگان عال زیاد است چه کنم ؟ لطفا" رهنمایی بفرمائید

  عیسی ذوقی
  عیسی ذوقی ( مشاور بازرگانی، مالی ومالیاتی  )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت جنابعالی چنانچه پروانه بهره برداری کارگاه یا کارخانه ای که در شهرک صنعتی به نام فرد باشد ولی همین شخص مدیرعامل شرکتی باشد که در همان کارگاه مشغول تولید است و برای آن شرکت دفاتر قانونی تهی

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت استاد محترم برای آموزش کارکنان در دوره آموزشی اکسل در حسابداری میخواستم ببینم چطوری باید با شما هماهنگی کنیم. با تشکر

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )