چجوری کتاب بخونیم؟

منبع: https://mostafaee.com/portfolio-item/charge-plas-1/ تاریخ انتشار: 1398-03-19
نویسنده: مترجم:
چکیده:

دوستان خوبم سلام ما براتون مجموعه ای از کلیپ های رایگان آموزشی درست کردیم که نامش شارژ پلاسه. متن اولین قسمت این مجموعه براتون در پایین نوشته شده که میتونید اون رو بخونید.


برای مشاهده این کلیپ روی چجوری کتاب بخونیم کلیک کنید.

دوستان خوبم سلام

امیدوارم حالتون خوب باشه. امروز قراره تو این ویدیو آموزشی، کتاب خودتو شارژ کن، کتابی که خودم برای نگارشش خیلی زحمت کشیدم و خیلی دوستش دارم رو بهتون معرفی کنم.

کتاب خودتو شارژ کن، موضوع اصلی اش اینه که خیلی از اوقات ما کاری رو شروع نمی کنیم چون حس و حال اون کار رو نداریم. شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشه…

این کتاب بهتون کمک میکنه چطور انرژی انرژیتون رو باز آفرینی بکنید، چطور به سمت جلو برید و چطور اجازه ندهید که این انرژی از دستتون بره تا به اهداف آرزوهاتون تو دنیا دست پیدا کنید. تو کتاب خودتو شارژ کن ما ابتدا بهتون توضیح دادیم این کتاب رو چطور باید مطالعه کنیم؟ ما خیلی از اوقات کتاب رو میخونیم اما استفاده‌ای که باید ازش ببریم رو نمیتونیم ببریم و اتفاقات خوب برامون نمی افته. فصل اول کتاب خیلی خلاصه و مختصر به شما یاد میده که چطور یه کتاب رو بخونیم.

نگاهی گذرا به فصل اول کتاب خودتو شارژ کن

اولین موردی که تو این بخش به اون اشاره شده به عنوان بهترین راه، مربوط به اینه که: شما باید به کتابی که میخونید علاقه داشته باشید و با عشق سوزان سراغش برید.

بحث بعدی که تو کتاب بهش اشاره میشه اینه که فقط کتاب رو نخونید. سعی کنید هر جایی به نفعتونه و تو زندگی روزمره دارین ازش استفاده میکنید، یه قلم تو دستتون باشه، زیرش خط بکشید و بنویسید که کجای زندگی قراره از اون نکته استفاده بکنید.

نکته بعدی که با نام حلقه مفقوده بهش اشاره شده، واقعا حلقه مفقوده کتاب خوندن های ماست. حلقه مفقوده داره به نکته‌ای اشاره میکنه که خیلی از ماها بهش توجه نمی کنیم و اون بحث مرور کردن یک کتاب است. از قدیم به ما یاد دادند که مرور کردن مهمتر از یادگیریه.

بین محققینی که مسائل آموزشی رو مطالعه می کنند یک هرمی معروف به اسم هرم یادگیری جود داره. در آن هرم می گویند: مردم فقط ۱۰ درصد مطالبی که میخونند رو به یاد می سپارند. مثل کتاب، روزنامه یا چرخ هایی که در شبکه های اجتماعی میزنید.

آنها فقط ۲۰ درصد چیزهایی که می شنوند را مثل صداهایی که در اطرافشان است، صدای رادیو و امثال این ها رو می‌توانند به یاد بسپارند.

وقتی که چیزی را مشاهده می کنند ۳۰ درصد را به یاد می سپارند.

۵۰ درصد چیزهایی که هم می بینند و هم صدای آنها را می شنوند را به ذهن می سپارند.

۷۰ درصد چیزهایی که به صورت علمی یاد می گیرند را می تونند به یاد بسپارند.

نکته قابل توجه اینجا است وقتی شما به شخصه چیزی که یاد گرفته اید را عمل می کنید ۹۰% آن مطالب را می توانید به ذهن بسپارید چون شما دارید با تمام وجود آن مطلب را در زندگی روزمره اجرا میکنید. پس یادتون نره اگه بخواهیم در این مرحله بمانیم که فقط آن کتاب را مطالعه کنیم کمترین حد ممکن یادگیری را برای ما به همراه خواهد داشت. پس کتاب را می خوانیم که عمل کنیم.

تو مورد دیگه ای که در مورد بهتر یادگیری در مورد یک کتاب است اینه که بهونه رو بگذاریم کنار و به عنوان بهانه ممنوع بریم سراغ چیزهایی که میتونیم انجام بدیم. خیلی از مواقع ما مطالبی را یاد میگیریم، اما بهونه هایی که به صورت پیش فرض در ذهن ما است اجازه نمیده که ما بریم سراغ آن مسائل و به کار ببندیمش. وقتی یک کتاب را می خوانیم تمام بهانه ها را کنار بگذاریم و شروع کنیم به انجام دادن مطالبی که تو این کتاب یاد گرفتیم، شک نکنید اتفاقات خوب براتون می افته.

خلاصه راهکارهای عملی

پس دوستان دقت بکنید وقتی کتاب خودتو شارژ کن و یا هر کتاب دیگری را می خوانیم چهارپایه راه یادگیری رو یادمون نره.

۱- با علاقه و با عشق آن کتاب را بخوانیم.

۲- قرار نیست فقط کتاب را بخوانیم، قراره با قلم هر جا که به دردمون میخوره رو زیرش خط بکشیم و هر جا قراره عمل بکنیم.

۳- حلقه مفقوده مطالعات ما اینه که حواسمون به یادآوری آن کتاب باشد.

۴- خیلی از بهونه ها رو وقتی در حال مطالعه کتاب هستیم کنار بگذاریم و شروع کنیم به عمل به تک تک دستورالعمل های علمی اون کتاب.

امیدوارم با رعایت درست این مطالب دونه دونه کتاب هایی که می خوانیم با بالاترین بازدهی مناسب براتون باشه و اتفاقات خوبی برای شما تو زندگی بیفته.

یادتون باشه آموزش اصولی دیدن و اجرای اون آموزش ها تو زندگی روزمره مون برداشتن گام برتر زندگیمونه. پس برای همتون آرزو می کنم که گام برتر زندگیتون رو محکم بردارید…ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مجتبی مصطفایی

مجتبی مصطفایی

تاریخ ثبت:
1398/03/19
بروزرسانی:
1398/03/20
آخرین مشاهده:
1399/04/19
ارسال پیام شخصی

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  سلام وقت بخیر من دوتا حساب دارم به نام پیش دریافت عوارض و ارزش فزوده و پیش پرداخت عوارض و ارزش افزود موقع پرداخت ارزش افزوده و عوارض چطوری سند بزنم و این که چرا تفاوت ارزش افزوده خرید من و ارزش ا

  مانوئیل یوحنائی
  مانوئیل یوحنائی ( حسابداری مالی - حسابداری مالیاتی -حسابداری صنعتی - حسابرسی - حسابرسی داخلی  )

  سلام ، وقت بخیر نحوه سند زدن پرداختی بیمه تامین اجتماعی به چه صورته ؟ بدون این که تو لیست حقوق و دستمزد بیام ه صورت جداگانه چطوری ثبت بزنم؟

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام به مشاور محترم من تازه دیپلم در رشته حسابداری گرفته ام نمی دانم به تحصیل در دانشگاه ادامه دهم یا خیر ؟ با توجه به اینکه بیکاری در مقطع دانش آموختگان عال زیاد است چه کنم ؟ لطفا" رهنمایی بفرمائید

  عیسی ذوقی
  عیسی ذوقی ( مشاور بازرگانی، مالی ومالیاتی  )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت جنابعالی چنانچه پروانه بهره برداری کارگاه یا کارخانه ای که در شهرک صنعتی به نام فرد باشد ولی همین شخص مدیرعامل شرکتی باشد که در همان کارگاه مشغول تولید است و برای آن شرکت دفاتر قانونی تهی

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و حسابداری بهای تمام شده )

  با سلام خدمت استاد محترم برای آموزش کارکنان در دوره آموزشی اکسل در حسابداری میخواستم ببینم چطوری باید با شما هماهنگی کنیم. با تشکر

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  با سلام و احترام آیای تعاونی های آموزشی که در اداره مدارس غیر انتفاعی فعالیت دارند از پرداخت مالیات عملکرد معاف هستند؟

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  سلام علیکم وقت شما بخیر من درصدد راه اندازی یک سوپر مارکت اینترنتی هستم. من می خواهم اسم سایت رو به عنوان علامت تجاری ثبت کنم (مانند دیجی کالا). قصد دارم این برند در حوزه اینترنت و کسب و کار مجازی انح

  پویا محمودی
  پویا محمودی ( بازاریابی ، فروش ، تبلیغات ، برنامه ریزی ، مدیریت ، برندینگ ، آموزش ، امور قراردادها ، وصول مطالبات  )

  سلام روز بخیر سوالی داشتم در مورد راه اندازی خانه کودک 140 متر فضای زیر همکف داریم که مناسب خانه کودک هست.قصد نگهداری از کودک را نداریم فقط وسایل بازی داخلش باشه نمیدونیم باید به شهرداری مراجعه کنی

  حمیدعبدی
  حمیدعبدی  ( کارآفرینی، نوآوری ، خلاقیت ، ایده پردازی ، بازاریابی وشناخت بازار،انواع کسب و کار و راه اندازی آن ، )