انعطاف پذیری

منبع: https://mostafaee.com/portfolio-item/enetaf-paziri/ تاریخ انتشار: 1398-01-20
نویسنده: مترجم:
چکیده:

همیشه در اطراف ما افرادی وجود دارند که با کوچکترین تغییری صدای اعتراضشون بلند میشه و حس اضطراب و خشم تمام وجودشون رو فرا میگیره. آدم هایی که به محض بروز کوچکترین مشکلات در زندگیشون دست و پا گم میکنند و با تصور اینکه دنیا به آخر رسیده، زندگی رو به کام خودشون و اطرافیانشون تلخ میکنند. مشکل این افراد تنها از یک موضو منشأ میگیره و اون چیزی نیست جز انعطاف پذیری. افرادی که ویژگی انعطاف پذیری در آنها وجود نداره معمولا به سختی با شرایط جدید و اتفاقات تازه سازگاری پیدا میکنند و این موضوع نه تنها خوشون بلکه اطرافیانشون رو هم به شدت آزار میده. اگر در اطرافیانتون کسی چنین مشکلی رو داره و یا حتی خود شما با این مسئله روبرو هستید ، همین حالا اقدام کنید و برای حل این موضوع اقدام کنید.


چرا انعطاف پذیر باشیم ؟

شاید از خودتون بپرسید اصلا به چه دلیلی باید در برابر تغییرات از خودمون انعطاف نشون بدیم و دست از سرسختی برداریم ؟

دلایل زیادی برای این موضوع وجود داره که قطعا ، حتی آگاهی از چند مورد اونها میتونه شما رو برای روبه رویی با تغییرات جدید و پذیرش اونها با آغوش باز ترغیب کنه. انعطاف پذیری مهارتی هست که میتونه در سخت ترین روزهای زندگی به حفظ آرامش شما کمک کنه. چند تا اتفاق خوب که انعطاف پذیری برای شما به همراه خواهد داشت :

۱.افراد انعطاف پذیر ،امیدوارترند

یکی از مهم ترین دلایل ناامیدی ، ترس از تغییر و شکست هست. ترس از اینکه شرایط طوری که دلخواه ما هست ،پیش نره .

اگر دقت کنید، متوجه میشید که هیچ کس تا زمانی که شرایط آروم و باب دلش باشه دچار ناامیدی نمیشه. ولی امان از روزی که شرایط فقط کمی از تصورات اونها فاصله بگیره ، غوغایی برپا خواهد شد .

فردی که در مقابل مشکلات انعطاف پذیر باشه هرگز دچار ناامیدی نخواهد شد .

موفقیت

انعطاف پذیری

۲.افراد منعطف، روی احساسات خود کنترل بیشتری دارند

افراد غیرمنعطف به محض بروز احساست مخالف شروع به سرکوب اون میکنند و سعی میکنند با تمام توان اون حس رو در وجودشون از بین ببرند و از اون فرار کنند.

اما افراد انعطاف پذیر احساستشون رو میپذیرند،سعی میکنند منشأ اونهارو پیدا کرده و کنترلشون کنند. احساساتی مانند ترس، نگرانی، استرس و … همگی جز جدانشدنی شخصیت ما هستند . یک فرد منعطف به خوبی به این نکته واقف هست و برای همین به خوبی توان کنترل احساست خود رو خواهد داشت.

.افراد انعطاف پذیر،کنترل بهتری بر اوضاع دارند

افراد عادی معمولادوست دارند همه چیز در کنترل اونها باشه و بر همه مسائل تسلط کامل داشته باشند اما افراد انعطاف پذیر میدانند که فقط توانایی کنترل مسائلی رو خواهند داشت که در حوزه اختیارات آنها باشه  مثل : واکنش ها ، اخلاق و رفتار خودشون .

برای همین با تمرکز بیشتری به کنترل این موارد می پردازند و در نتیجه بهتر میتونند ، موقعیت های مختلف رو مدیریت کنند .

موفقیت

کنترل انعطاف پذیری

با این روش ها تبدیل به یک فرد انعطاف پذیر شوید

ویژگی شخصیتی انعطاف پذیری ، مثل خیلی از مهارت های دیگه قابل یادگیری هست و با چند تا راهکار ساده و عملی میتونید به اون مسلط بشید.

۱.انعطاف پذیری بر ضد تعصب

لطفا متعصب نباشید. اجازه بدید دیگران هم نظراتشون رو بیان کنند، راهکارهای جدید رو امتحان کنید، از ایده ها تازه استفاده کنید.

تعصب دقیقاٌ نقطه مقابل انعطاف پذیری هست . یک فردمتعصب به طور کامل چشم بر روی واقعیت ها میبنده و فقط همونطوری که خودش تمایل داره، مسائل رو جلو میبره .  پس برای خوب بودن حال خودتون و دیگران و همینطور برای اینکه تبدیل به یک فرد منعطف بشید، در درجه اول تعصب رو کنار بگذارید .

۲.فقط به هدف فکر کن

به جای اینکه مدام درگیر این باشید که من باید حتما با این روش به هدفم دست پیدا کنم ، بهتره روی مسیرهای رسیدن به هدف تمرکز کنید تا اگر روزی یکی از مسیرها برای شما غیرممکن شد ، بتونید از راه دیگه ای به هدفتون برسید. 

حتی گاهی ممکنه شرایطی پیش بیاد که مجبور باشید هدفتون رو کاملا تغییر بدید و یک هدف جدید انتخاب کنید . منعطف باشید. تغییر کردن هیچ اشکالی نداره.

موفقیت

تصمیم

۳.افراد انعطاف پذیر ، اغلب آگاهی بالایی دارند

یکی از دلایل اینکه افراد حاضر به تغییر مواضع خود نیستند ، عدم آگاهی و ناتوانی اونها در مهارت های مختلف هست. برای همین به محض اینکه از مجبور باشند از حوزه امن خودشون فاصله بگیرند، دچار ترس شده و با تمام توان سعی میکنند شرایط رو به روال قبلی برگردونند. سعی کنید در رابطه با مسائل مختلف سطح آگاهی خودتون رو بالا ببرید. مهارت های جدید یاد بگیرید و کارهای جدید رو امتحان کنید.

هرچند کارهای خیلی کوچک. اما همین تجربه های تازه تا حد زیادی میتونه برای تبدیل شدن به یک فرد انعطاف پذیر به شما کمک کنه .

۴.از حمایت دیگران غافل نشوید

تنهایی ، دوری از جمع ، فاصله گرفتن از فضاهای مختلف همگی عواملی هستند که  از شما یک شخصیت غیرمنعطف میسازند .

افرادی که دوستان زیادی دارند و به معاشرت با دیگران اهمیت میدهند، اغلب انعطاف پذیرتر از بقیه هستند چون حضور در جمعی که هر کس ایده ها و نظرات مخصوص به خودش رو داره،باعث میشه تا با دید بازتری به مسائل نگاه کنند و بپذیرند که کارها فقط قرار نیست طبق خواسته اونها جلو بره.

بعضی ها گمان میکنندف انعطاف پذیر بودن یک ضعف محسوب میشه و از قدرت اونها کم خواهد کرد اما فراموش نکنید آب نرم ترین و منعطف ترین ماده در دنیاست و همیشه در هرجایی پیش روی میکنه و به مقصد میرسه.ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مجتبی مصطفایی

مجتبی مصطفایی

تاریخ ثبت:
1398/01/20
بروزرسانی:
1398/01/30
آخرین مشاهده:
1398/05/23
ارسال پیام شخصی

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  با سلام خدمت جنابعالی چنانچه پروانه بهره برداری کارگاه یا کارخانه ای که در شهرک صنعتی به نام فرد باشد ولی همین شخص مدیرعامل شرکتی باشد که در همان کارگاه مشغول تولید است و برای آن شرکت دفاتر قانونی تهی

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  سلام و وقت بخیر برای استارت آپ ها و کسب و کارهای الکترونیک آیا معافیت مالیاتی وجود دارد؟ در صورت تایید، نحوه استفاده از معافیت چگونه است؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  با سلام خدمت استاد محترم برای آموزش کارکنان در دوره آموزشی اکسل در حسابداری میخواستم ببینم چطوری باید با شما هماهنگی کنیم. با تشکر

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  با سلام و احترام آیای تعاونی های آموزشی که در اداره مدارس غیر انتفاعی فعالیت دارند از پرداخت مالیات عملکرد معاف هستند؟

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  سلام علیکم وقت شما بخیر من درصدد راه اندازی یک سوپر مارکت اینترنتی هستم. من می خواهم اسم سایت رو به عنوان علامت تجاری ثبت کنم (مانند دیجی کالا). قصد دارم این برند در حوزه اینترنت و کسب و کار مجازی انح

  پویا محمودی
  پویا محمودی ( بازاریابی ، فروش ، تبلیغات ، برنامه ریزی ، مدیریت ، برندینگ ، آموزش ، امور قراردادها ، وصول مطالبات  )

  سلام روز بخیر سوالی داشتم در مورد راه اندازی خانه کودک 140 متر فضای زیر همکف داریم که مناسب خانه کودک هست.قصد نگهداری از کودک را نداریم فقط وسایل بازی داخلش باشه نمیدونیم باید به شهرداری مراجعه کنی

  حمیدعبدی
  حمیدعبدی  ( کارآفرینی، نوآوری ، خلاقیت ، ایده پردازی ، بازاریابی وشناخت بازار،انواع کسب و کار و راه اندازی آن ، )

  با سلام و احترام اگر شرکتی فعالیت تجاری نداشته باشد ملزم به پلمپ دفاتر و ارسال اظهارنامه می باشد؟! جرایم عدم ارسال اظهارنامه و یا ارائه دفاتر درصدی از مبلغ مشمول مالیات می باشد و یا میزان سود و در

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

  سلام علیکم وقت شما بخیر من درصدد راه اندازی یک سوپر مارکت اینترنتی هستم. من می خواهم اسم سایت رو به عنوان علامت تجاری ثبت کنم (مانند دیجی کالا). قصد دارم این برند در حوزه اینترنت و کسب و کار مجازی

  حمیدعبدی
  حمیدعبدی  ( کارآفرینی، نوآوری ، خلاقیت ، ایده پردازی ، بازاریابی وشناخت بازار،انواع کسب و کار و راه اندازی آن ، )

  با سلام و احترام یک شرکت تعاونی آموزشی به ثبت رسیده است. این شرکت تعاونی دو مدرسه در زیر مجموعه خود دارد و فعالیت های تعاونی تنها محدود به همین دو مدرسه می باشد. تعاونی هر ساله شخصی را به عنوان نما

  احمد نورمحمدی
  احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )