دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

نظر شما چیست
سیستم های یکپارچه مالی کدام شرکت را می پسندید.



[ مشاهده نتایج | نظرسنجی ها ]

آراء: 1408 | نظرات: 0

پرسش ها و پاسخ ها
    با سلام ضمن عرض خسته نباشید : اگر فردی با سابقه 12 سال بیمه تامین اجتماعی در سازمان خدمات درمانی پذیرفته شود آیا امکان انتقال سوابیق بیمه ای می باشد یه خیر لطفا توضیح بفرمایید
    علی صفرزاده لطفی
    علی صفرزاده لطفی
    با سلام میخواستم بدونم که چه مرجعی به حسابرسان نمره میدهد؟ واینکه میخواستم در رابطه با اهمیت حسابرسی از نظر فلسفی تحقیق کنم اما هیچ آشناییتی با این مساله و همچنین هیچ سایتی رو نمیدونم که بدونم تحقی
    سید مهدی حجازی
    سید مهدی حجازی
    سلام، اگر بخواهیم از محل اندوخته ی شرکت یک دارایی تحصیل نماییم به چه صورت باید در دفاتر حسابداری ثبت نماییم؟ ممنون میشم اگه به سوالم پاسخ بدید.
    طیب عینی زاده
    طیب عینی زاده
    سلام ایا بازاری که راکد هست رونق پیدا می کنه؟ چه موفع؟ بعد اینکه کدوم سمت سرمایه گذاری کرد بهتره؟ راهکاری لطفا
    طیب عینی زاده
    طیب عینی زاده
    باسلام 1-حسابهای کل و معینی که جهت گزارشگری آینده لازم است در شرکتهای بیمه باشد ، چیست؟ 2-چه نرم افزاری در شرکت بیمه (شعبه مرکزی)مناسب است ؟ 3-مقررات مالیاتی و مقررات بیمه درخصوص گزارشگری مالی
    طیب عینی زاده
    طیب عینی زاده
    با سلام امکان دارد در مورد سیستم ثبت ادواری اطلاعات در یک شرکت تولیدی توضیح دهیید ؟باتشکر وسپاس فراوان
    طیب عینی زاده
    طیب عینی زاده
    باسلام لطفامقررات مالیاتی و مقررات بیمه در خصوص گزارشگری مالی در شرکتهای بیمه را توضیح دهید؟ و نرم افزار پبشنهادی شما برای یک شرکت بیمه ای چیست ؟
    طیب عینی زاده
    طیب عینی زاده
    ببخشید که سوال به صورت کلی مطرح شد.
    این دو شرکت, سهامداران مشترک دارند یعنی 5 نفر میباشند که دو شرکت تاسیس کرده اند و حالا در صدد ادغام این دو شرکت میباشند.
    ارزش اسمی سهام این دو شرکت مت
    علیرضا سربی
    علیرضا سربی
    سلام باعرض خسته نباشید من قصد انجام کاری رو دارم که اگه زحمت داشت بازم سودش رو داشته باشه .وهدفم این بود که برم تو کار بسته بندی وصادرات زعفران ولی هیچی نمی دونم درجایی که هستیم بسته بندی زعفران نیاز
    سید علیرضا هاشمی نکو
    سید علیرضا هاشمی نکو
    با سلام خدمت استاد گرامی برای ادغام دو شرکت سهامی خاص چه مراحلی باید انجام شود .(ادغام ساده) یکی از این شرکتها موجودیت خود را از دست میدهد و در شرکت دیگر جذب میشود. با توجه به اینکه سهامداران شرکت
    علیرضا سربی
    علیرضا سربی

پرسش و پاسخ

با سلام و احترام شرکتی پروژه ای را در سال 89 انجام داده و مشاور تحویل موقت نموده است - قراداد مشاور با کارفرما تمام شده است -تحویل موقت امضاء نماینده کارفرما نداشته است - صورت وضعیت قطعی بارها نوشته شده است (توسط پیمانکار) -تحویل موقت مجدد باتمامی امضاهای مجاز گرفته شده (سال91 ) - ضمانت نامه کسوروجه الضمان این شرکت بارها تمدید شده حال سوالات بنده: 1- کارفرما طبق شرایط عمومی پیمان نباید خود اقدام به تهیه صورت وضعیت قطعی نماید؟ 2-ایا کارفرما میتواند تحویل موقت مشاور را رد نماید؟ 3- حال تهیه صورتجلسات اولیه و دستورکارها(مخفی- و غیرمخفی به عهده چه کسی است؟ 4-به چه سازمان یا ارگانی باید متوصل شویم جهت رفع مشکل؟ لطفا جواب را ایمیل فرمائید پیشاپیش از همکاریتان صمیمانه متشکرم.

  ؟


با سلام

احتراما در پاسخ به پرسش های مطروحه از جانب حضرتعالی موارد ذیل به استحضا ر میرسد.

کارفرما طبق شرایط عمومی پیمان نباید خود اقدام به تهیه صورت وضعیت قطعی نماید؟

تهیه و تنظیم صورت وضعیت قطعی از تعهدات پیمانکار میباشد و کارفرما هیچ الزامی به تهیه صورت وضعیت قطعی پیمانکا ر ندارد مگر در شرایط خاص طبق موارد مندرج در ماده 40 شرایط عمومی پیمان ، مشاور مامور به تهیه صورت وضعیت قطعی باشد . که عینا به متن مرتبط اشاره میگردد : "در صورتی که پیمانکار ، ظرف مهلت تعیین شده ، برای تهیه صورت وضعیت قطعی اقدام نکند ، با تایید کارفرما ، مهندس مشاور به هزینه پیمانکار ، اقدام به تهیه آن می کند و بعد از امضای پیمانکار برای تصویب کارفرما ارسال می دارد . در صورتی که پیمانکار از امضای صورت وضعیت خودداری کند ، مهندس مشاور بدون امضای پیمانکار ، صورت وضعیت را برای کارفرما می فرستد "

آیا کارفرما میتواند تحویل موقت مشاور را رد نماید؟

عملیات موضوع پیمان ( موقت یا قطعی )  با توجه به اینکه کارفرما طرف قرارداد با پیمانکار میباشد بایستی به کارفرما تحویل شود ومشاور به تنهایی اختیار تحویل گرفتن موضوع پیمان را از پیمانکار ندارد و صرفا ً در یک مورد آن هم با صلاحدید کارفرما ، نماینده کارفرما میتواند در جلسه رفع نواقص شرکت ننماید و حضور نمایندگان مشاور به همراه پیمانکار در جلسه رفع نقص کافی میباشد مستند به موارد صدرالاشاره به عین عبارت مندرج در متن ماده 39  شرایط عمومی پیمان اشاره میکنیم : " اگر به تشخیص کارفرما حضور نماینده او در بازدید از کار و گواهی رفع نقص ضروری نباشد ، به مهندس مشاور نمایندگی می دهد تا به جای نماینده کارفرما اقدام کند"

حال تهیه صورتجلسات اولیه و دستورکارها(مخفی- و غیرمخفی به عهده چه کسی است؟

صورت جلسات بایستی به موقع توسط پیمانکار تهیه و به امضای طرفین برسد اگر مواردی باقیمانده باشد بایستی صورت جلسه تهیه و به امضای پیمانکار و کارفرما برسد با عنایت به اینکه میفرمایید قرارداد مشاور با کارفرما به اتمام رسیده است دیگر نیازی به امضای صورت جلسات مذکور از جانب مشاور نخواهد بود. مگر اینکه قرار دیگری در قرارداد تعیین شده باشد در هر صورت تاییدات کارفرما اصل است

-به چه سازمان یا ارگانی باید متوصل شویم جهت رفع مشکل؟

بسته به شرایط مندرج در قرارداد شما دارد اگر داور تعیین نموده اید بایستی به ایشان ارجاع دهید و اگر توافق حاصل نشد از طریق مراجع قضایی

با احترام

آمری نیا



ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

مرتضی  آمری نیا

مرتضی آمری نیا

تاریخ ثبت:
1394/03/18
بروزرسانی:
1394/03/18
آخرین مشاهده:
1396/09/04
پرسش از مشاور

نظرات و پیشنهادات



رازنامه در شبکه های اجتماعی
دریافت نسخه اندروید از رازنامه دریافت نسخه اندروید از گوگل دریافت نسخه اندروید از بازار
تمامی حقوق طراحی ,ساخت وعرضه متعلق به مشاوره رازنامه می باشد.
شرایط و مقررات استفاده از رازنامه . .