پرسش و پاسخ

سلام، من از اول دی ماه 93 به مرخصی زایمان می روم. می خواستم بدانم در لیست بیمه که باید روزهای کارکرد را صفر کنم آیا باید دستمزد روزانه و ماهانه هم صفر شود یا اینکه کارفرما باید حق بیمه مرا در این مدت پرداخت کند؟ چون کارهای بیمه را خودم انجام میدم به عنوان نماینده کارفرما می خواستم که در این کار اشتباهی نشود.با تشکر

  ؟


باسلام درمدت مرخصی زایمان طبق نظرپزشک شما وتایید سازمان تامین اجتماعی کلا درظرف آن سازمان ازهرنوع خدمات میباشید شمادرلیست بیمه دستمزدروزانه رادرج وکارکردراصفربزنید پس ازآن باارائه مرخصی زایمان موردتایید سازمان به بیمه ازمزایای آن بهره ببرید ودراینخصوص کارفرما ملزم به

پرداخت هیچ هزینه ای نمیباشد.



تعداد بیمه شدگان در مدرسه ما با من 5 نفر است. آیا من باید جمع دستمزد روزانه و ماهانه 5 نفر را وارد کنم ( یعنی خودم را هم حساب کنم) یا اینکه مبلغ را برای 4 نفر حساب کنم و مبلغ بیمه خودم را که کارفرما باید بپردازد حذف کنم؟


باسلام اگر بیمه شما صندوق تامین اجتماعی میباشد وشماشاغل میباشید(منظورازنماینده کارفرمارامتوجه نشدم) سمت شمادرآن مدرسه چیست ؟ آیا لیست بیمه شماتاکنون به سازمان تامین اجتماعی منعکس میشده یاخیر؟ درصورت مثبت بودن لیست بیمه برای هرنفرآیتمهای دستمزدروزانه وماهانه و... دارد فقط جلوی اسم خودتان کارکردراصفروفقط دستمزدروزانه راقید نمایید وکارفرمانیزملزم به پرداخت 23٪ سهم خود(20٪ سهم کارفرماو3٪ بیمه بیکاری که البته این درصداخیرمربوط به دولت میباشد که تاکنون توسط کارفرمایان پرداخت میشود) وهمچنین شما که کارکردی نداشته اید ملزم به پرداخت 7٪ نمیباشید چون کارکردی درمدت مذکورنداشته اید.



من معاون آموزشی مدرسه هستم که مدیر مدرسه کارفرمای ماست و آماده کردن لیست بیمه را به من سپرده است. با توضیحاتی که دادید پس کارفرما باید حق بیمه مرا پرداخت کند و من نباید در لیست بیمه دستمزد روزانه و ماهانه خودم را صفر کنم. آیا درست است؟


باسلام درزمان مرخصی زایمان شما کلا درظرف سازمان تامین اجتماعی هستید(اگرصندوق بیمه شماهمین است) لذا اگراسم شما درلیست بیمه قید وبرای آن حق بیمه واریزشودمانند سایرهمکاران شمایعنی اینکه سرکارحضورداشته اید دیگرنمیتواند ازمرخصی زایمان خودبرای بیمه استفاده کنید یعنی اینکه شماسرکارنبوده اید ولی برای شما حق بیمه واریزشده است درصورتیکه بازرس تامین اجتماعی دراین مدت به مدرسه شما بعنوان بازرسی مراجعه ومتوجه موضوع شود مشکل سازخواهدبود . درمدت مرخصی زایمان باتایید پزشک سازمان تامین اجتماعی بیمه شما ازطرف صندوق تامین اجتماعی واریزمیشود وپس ازمدت مرخصی زایمان برابرمقررات سازمان حقوق شماپرداخت میشود.(به ماده 67 قانون تامین اجتماعی مراجعه شود) اگرکارفرمای شماحاضراست که حق بیمه شماراواریزکند آیاحاضراست درمدت مرخصی زایمان شما که حداقل 4 ماه میباشد حقوق شماراهم بدون اینکه سرکارحاضرنشوید پرداخت نماید مطمئنا اینطورنخواهدبود لذا بهتراست ازمرخصی زایمان خوداستفاده کرده وحقوق سازمان تامین اجتماعی رادریافت نمایید.



ارسال محتوا به دوستان نظرات خود را در رازنامه ثبت کنید                به اشتراک گذاری محتوا در فیسبوک به اشتراک گذاری محتوا در گوگل پلاس به اشتراک گذاری محتوا در لینکدین به اشتراک گذاری محتوا در توی تر

مشخصات ثبت اطلاعات

تقی بیات

تقی بیات

تاریخ ثبت:
1393/09/30
بروزرسانی:
1393/10/08
آخرین مشاهده:
1398/04/23
پرسش از مشاور

نظرات و پیشنهادات


دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

    با سلام و احترام یک شرکت تعاونی آموزشی به ثبت رسیده است. این شرکت تعاونی دو مدرسه در زیر مجموعه خود دارد و فعالیت های تعاونی تنها محدود به همین دو مدرسه می باشد. تعاونی هر ساله شخصی را به عنوان نما

    احمد نورمحمدی
    احمد نورمحمدی  ( راهبری سیستم های حسابداری - مالیاتی مشاور مالی مالیاتی شرکت های دانش بنیان )

    با سلام آیا یک نفر که کارمند آموزش و پرورش است و بیمه خدمات درمانی می باشد، می تواند سابقه خود را به بیمه تامین اجتماعی انتقال دهد و در سازمان تامین اجتماعی بازنشست شود؟؟ با تغییر شغل و انتقال از إم

    مازیار نخکوب
    مازیار نخکوب ( منابع انسانی‌واداری (قوانین کار، تامین اجتماعی، کارکرد، حقوق و دستمزد، ارزیابی عملکرد) و آموزش  )

    با سلام و احترام در ازای سه روز کار در هفته (روزهای زوج و یا فرد) چند روز در ماه باید حقوق محاسبه کرد و حق بیمه پرداخت؟ آیا روزهای تعطیل جمعه هم متناسب با میزان کارکرد باید لحاظ گردد؟

    مازیار نخکوب
    مازیار نخکوب ( منابع انسانی‌واداری (قوانین کار، تامین اجتماعی، کارکرد، حقوق و دستمزد، ارزیابی عملکرد) و آموزش  )

    سلام پدر و مادرم هردو بازنشسته تامین اجتماعی بودند بعد از فوتشان چون من طلاق گرفته بودم ، مستمری بازماندگان به من تعلق گرفت و الان ماهانه 2تا مستمری میگیرم. دخترم که 16ساله و محصل است ، آیا میتوانم بر

    علی صفرزاده لطفی
    علی صفرزاده لطفی ( بیمه تامین اجتماعی و قوانین کار، منابع انسانی )

    با سلام خدمت دکتر سید مرتضی زنده باد بنده ۲۷ سال سن دارم و لیسانس الکترونیک و بیش از دو سال سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم و الان به این نتیجه رسیدم که هیچ گونه علاقه ای به این رشته و فیلد کاریم ندا

    دکتر سید مرتضی زنده باد
    دکتر سید مرتضی زنده باد ( بیمه عمر و آتیه ,ارتقاء تحصیلی , تحصیل در خارج از کشور, اقامت و کار در چین )

    سلام وقت بخیر مدت ۴ ماه از تاریخ ۹۶/۶/۱ به مدت ۹۶/۹/۳۰ مدیر عامل شرکتی با مسوولیت محدود بودم که به دلیل عدم فعالیت و برخی مسائلی که در این مقال نمی گنجد تعطیل شد: - شرکت به ثبت رسیده - مجوز ندارد

    مهدی مقدسی
    مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

    با سلام من ٣٣سالمه حدود یک سال است که ازدواج نموده ام به دلیل کارم و اینکه هنوز نتوانسته ام انتقالی بگیرم در رفت و آمد هستم و ماهی یک بار به مدت دع روز از همسرم دور هستم و اینکه برای بچه دار شدن نیا

    فریبا داداشلو
    فریبا داداشلو ( علوم تربیتی )

    باسلام خدمت سرور گرامی جناب مقدسی لطف میفرمایید در مورد نحوه ثبت حسابداری خرید جوجه برای مرغداری گوشتی و ثبت خرید دان مرغ بنده رو راهنمایی بکنید

    علیرضا سربی
    علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

    با سلام محضر آقای فرزاد لطف میکنید نحوه محاسبه بهای تمام شده مرغ گوشتی رو برام بزارید و کدینگ حسابداری مربوطه اونو

    محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
    محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو ( مدیریت امورمالی ( حسابداری، بهای تمام شده، تجزیه وتحلیل صورتهای مالی ) )

    مدت 4سال است به حسابداری مشغولم اما گاهی بعضی ماهیتا رو نمیدونم همینطور ارزش افزوده و معاملات فصلی و...رامیخواهم آموزش ببینم .ساکن شهراصفهان هستم .اگرامکان داره اموزش روبرای من هماهنگ کنید.ممنونم

    سید مهدی حجازی
    سید مهدی حجازی ( استقرار سیستم های مالی - مهندسی مالی - حسابداری مدیریت - مالیاتی -بیمه ، تامین مالی - تنظیم قرارداد )