فهرست اطلاعات

 • مقالات
آیا اقتصاددان‌ها به قوانین اخلاق حرفه‌ای نیاز دارند؟
تمام محققان آکادمیک – از جمله اقتصاددانان – باید با روی باز از افشای منافع احتمالی شان در صورت وجود استقبال کنند. اگر چنین شفافیتی در کار نباشد تمام تحقیقات زیر سایه شک و تردید منافع فرو می‌رود.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
انتظارات عقلایی نظریه‌ای شگفت‌انگیز است
فرانکو مودیلیانی در ایتالیا به دنیا آمد. وی که به خاطر دیدگاه‌های ضدفاشیستی خود در خطر بود، در سال 1939 از این کشور گریخت و به تبعیت آمریکا درآمد. مودیلیانی استاد موسسه صنعتی کارنگی، دانشگاه نورتوسترن و ام‌آی‌تی بود. وی تاکید داشت که اقتصاددانی کینزی است. مصاحبه‌ای که در ادامه می‌آید(1)، برای آشنایی با افکار او و همچنین مرور اقتصاد کینزی مفید خواهد بود.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
روشهای انتقال تکنولوژی
با مطالعه سابقه توسعه کشورهای درحال توسعه ، خصوصا کشورهای شرق آسیاملاحظه می شود که آنها در مسیر توسعه خود برای تسریع در حل مشکلات بخش صنعت ، بنیان تکنولوژی کشور خود را از طریق انتقال آن از سایر کشورهای توسعه یافته تقویت کرده و سپس با ایجاد زیربنای اقتصادی مناسب درصدد تقویت مراکز دانشگاهی و پژوهش خودبرآمده اند.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
بررسی‌های اقتصادی به کمک وزنه و خط‌کش
نام این رشته علمی به حد کافی عجیب و غریب به نظر می‌رسد و اهداف پژوهشی آن از مسیرهای کاملا پاخورده علم اقتصاد منحرف شده است. علم انسان‌سنجی (Anthropometrics)، با استفاده از وزنه و نوار متر به پژوهش اقتصادی می‌پردازد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
حذف آگهی‌های مزاحم در وب‌سایت‌ها و مجلات
به‌عنوان مالک یک کسب‌وکار کوچک یا یک سرمایه‌گذار، بسیاری از ما در محاصره اطلاعات مالی هستیم که ما را ناچار کرده بیشتر به تصمیمات خود بیندیشیم و فرصت‌های مغفول مانده را دنبال کنیم.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
ستم انتخاب
آمریکایی‌ها امروز بیش از گذشته می‌توانند گزینه‌های مختلف را در ارتباط با مسائلی که در زندگی شان پیش می‌آید، انتخاب کنند.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
ریشه‌یابی دو مسیر متفاوت در اقتصادهای چین و ژاپن
پروفسور تاناکا در سخنرانی خود در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت با نشان دادن کتابی از فون‌هایک (نظریه‌پرداز برجسته اقتصادی) از رجوع مجدد جهان به اندیشه‌های وی خبر داد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
قانون نباید قرض گرفتن را تشویق کند
همیشه و به‌‌خصوص در چند سال گذشته مردم در خیال خود جهانی شدن ثروت را با جهانی شدن اعتبار همراه دیده‌اند.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
در دفاع از استاندارد طلا
انسان فلزهای قیمتی طلا و نقره را به دلیل خصایص معدنی، فیزیکی و شیمیایی‌شان به عنوان پول برگزید. استفاده از پول در اقتصاد بازار ضرورتی رفتارشناختی است.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
مصاحبه با آدام اسمیت
ما تصمیم گرفتیم که با آدام اسمیت که بسیاری او را پدر علم اقتصاد مدرن می‌دانند، مصاحبه کنیم. نیاز به گفتن نیست که صحبت کردن با آدام اسمیت با مشکلاتی همراه است. برای حل مشکل ما به پروفسور ادوین جی وست که متخصص مشهوری در حوزه آدام اسمیت است متوسل شدیم تا نقش واسطه را بازی کنند.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
اقتصاد‌های همتا
مردم کره جنوبی از چشم‌انداز نبردی دوباره در مدار 38 درجه،‌ خطی که کشور‌شان را از همسایه شمالی کمونیست خود جدا می‌کند،‌ در هراس‌اند، اما همه آنها به پایان دیگری که برای جنگ سرد دو کشور متصور است و آن،‌ آشتی و اتحاد دوباره است،‌ علاقه‌ای ندارند.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
سیاست‌های کارآ و استفاده صحیح از منابع
اجرای سیاست هدفمند کردن یارانه‌ها یا به‌عبارت دیگر افزایش قیمت حامل‌های انرژی و نان پس از مدت‌ها انتظار از سوی رییس‌جمهور در تاریخ شنبه 27 آذرماه اعلام شد. رییس‌جمهور شنبه شب بعد از خبر 21 ضمن ارائه برخی نکات در خصوص این طرح اعلام کرد که قیمت‌ها از فردا یعنی 28 آذرماه اصلاح خواهد شد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
چرا اقتصاد می‌خوانیم؟
یک دلیل برای مطالعه اقتصاد این است که این علم جذاب است. وقتی شما اندکی تامل می‌کنید و در مورد آنچه هر روز در اقتصاد مدرن دور و برتان رخ می‌دهد فکر می‌کنید، نفستان از هیجان به شماره می‌افتد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
بحران مالی شهرداری‌های آمریکا
هریسبورگ نهمین شهر بزرگ پنسیلوانیا است، یک مرکز صنعتی فرسوده و پژمرده حوالی رودخانه سوسکوآنا که عمده شهرت آن به خاطر استقرار مرکز فرمانداری است.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
تورم
افزایش نرخ بهره باعث افزایش تورم می‌شود در سال گذشته (1989) مقامات اقتصادی انگلیس با هدف کاهش دادن تورم، چندین بار نرخ‌های بهره را افزایش داده‌اند. این سیاست از سوی گروهی مورد حمله قرار گرفته است که ادعا می‌کنند افزایش نرخ بهره، به جای اینکه تورم را کاهش دهد باعث افزایش آن خواهد شد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
چشم‌انداز مبهم بازار در سال 2011
پیش از آن که برنامه‌های فی‌البداهه و بدون متن بر شبکه‌های تلویزیونی حاکم شوند، جنگی با حضور خوانندگان، کمدین‌ها و نیز با پخش نمایش‌های عجیب و غریب روی آنتن می‌رفت. یکی از شرکت‌کنندگان در این جنگ که توجه زیادی را به خود جلب کرده بود، مردی بود که بشقاب‌هایی را روی نوک چوب می‌چرخاند و باید آن قدر این طرف و آن طرف می‌رفت تا فاجعه‌ای که از آن می‌گریخت، رخ ندهد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
اقتصاد، علم سرزنده و پر از احساسات
خانم داین کویل نویسنده این مقاله می‌گوید اقتصاد، رشته علمی هیجان‌انگیز با ایده‌های بدیع است که بسیار فراتر از کلیشه‌های خشک و بی‌روح ادعایی منتقدانش پیش رفته است.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
آیا رقابت‌پذیری زنان از مردان کمتر است؟
چرا تعداد کمتری از مدیران سطوح عالی زن هستند؟ یک پروفسور دانشگاه می‌گوید که او پاسخ را می‌داند و آن را شکاف جنسیتی می‌نامد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
اقتصاد در زندگی واقعی
روزهای پنج‌شنبه هر هفته بخش‌هایی از کتاب What the best minds in economics can teach you about bussiness and life نوشته اولاف اشتوربک و نوربرت هرینگ در این صفحه منتشر می‌شود.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
طرح های گسترش کار
پیش از این به نمونه‌های مختلفی از اقدامات حمایتی اتحادیه‌ها اشاره کرده‌ایم. این فعالیت‌ها و رواداری عامه مردم در برابر آنها، مانند ترس از ماشین‌ها از یک پندار باطل بنیادین ریشه می‌گیرند. خیال باطلی که در پس آنها قرار دارد، این است که استفاده از شیوه‌ای کارآمدتر برای انجام یک کار، مشاغل را نابود می‌کند و بالطبع، روشی کمتر کارآمد برای انجام آن به ایجاد شغل می‌انجامد.
مدیریت رازنامه
مدیریت رازنامه
1061 ردیف در 54 صفحه
   << بعدی  47  46  45  44  43  42  41  40  39  38  37  36  35  34  33  32  31  30  29  28  27  قبلی >>
دریافت آخرین اطلاعات رازنامه
با ثبت پست الکترونیکی خود و یا دوستان خود همیشه از آخرین اطلاعات سایت آگاه شوید.

دریافت آخرین اطلاعات رازنامه

پرسش ها و پاسخ ها

  سلام پدر و مادرم هردو بازنشسته تامین اجتماعی بودند بعد از فوتشان چون من طلاق گرفته بودم ، مستمری بازماندگان به من تعلق گرفت و الان ماهانه 2تا مستمری میگیرم. دخترم که 16ساله و محصل است ، آیا میتوانم بر

  علی صفرزاده لطفی
  علی صفرزاده لطفی ( بیمه تامین اجتماعی و قوانین کار، منابع انسانی )

  با سلام خدمت دکتر سید مرتضی زنده باد بنده ۲۷ سال سن دارم و لیسانس الکترونیک و بیش از دو سال سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم و الان به این نتیجه رسیدم که هیچ گونه علاقه ای به این رشته و فیلد کاریم ندا

  دکتر سید مرتضی زنده باد
  دکتر سید مرتضی زنده باد ( بیمه عمر و آتیه ,ارتقاء تحصیلی , تحصیل در خارج از کشور, اقامت و کار در چین )

  سلام وقت بخیر مدت ۴ ماه از تاریخ ۹۶/۶/۱ به مدت ۹۶/۹/۳۰ مدیر عامل شرکتی با مسوولیت محدود بودم که به دلیل عدم فعالیت و برخی مسائلی که در این مقال نمی گنجد تعطیل شد: - شرکت به ثبت رسیده - مجوز ندارد

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  با سلام من ٣٣سالمه حدود یک سال است که ازدواج نموده ام به دلیل کارم و اینکه هنوز نتوانسته ام انتقالی بگیرم در رفت و آمد هستم و ماهی یک بار به مدت دع روز از همسرم دور هستم و اینکه برای بچه دار شدن نیا

  فریبا داداشلو
  فریبا داداشلو ( علوم تربیتی )

  باسلام خدمت سرور گرامی جناب مقدسی لطف میفرمایید در مورد نحوه ثبت حسابداری خرید جوجه برای مرغداری گوشتی و ثبت خرید دان مرغ بنده رو راهنمایی بکنید

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  با سلام محضر آقای فرزاد لطف میکنید نحوه محاسبه بهای تمام شده مرغ گوشتی رو برام بزارید و کدینگ حسابداری مربوطه اونو

  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو
  محمدرضا (فرزاد) جهانشاهلو ( مدیریت امورمالی ( حسابداری، بهای تمام شده، تجزیه وتحلیل صورتهای مالی ) )

  مدت 4سال است به حسابداری مشغولم اما گاهی بعضی ماهیتا رو نمیدونم همینطور ارزش افزوده و معاملات فصلی و...رامیخواهم آموزش ببینم .ساکن شهراصفهان هستم .اگرامکان داره اموزش روبرای من هماهنگ کنید.ممنونم

  سید مهدی حجازی
  سید مهدی حجازی ( استقرار سیستم های مالی - مهندسی مالی - حسابداری مدیریت - مالیاتی -بیمه ، تامین مالی - تنظیم قرارداد )

  باسلام مجدد محضر آقای مقدسی نت تازه تو یه شرکت مشغول بکار شدم تو ارومیه که بازرگانی و یه ذفتر هم تهران دارن که 2 نفر اونجا فروشنده کار میکنن من میتونم تولیست بیمه او دونفرو رد کنم تا هم هزینه بیمه و ح

  مهدی مقدسی
  مهدی مقدسی ( مشاوره مالی ،حسابداری و حسابرسی مالی و مالیاتی ،قانون مالیات های مستقیم. اکسل .قوانین بازار سرمایه، )

  سلام
  آموزشگاههای زبان انگلیسی معاف از مالیات هستند؟
  ماده134؟

  علیرضا سربی
  علیرضا سربی ( حسابداری ، حسابرسی ، قوانین کار ، تامین اجتماعی ، مالیات ها ، تجارت و بهای تمام شده )

  باسلام و ارزوی قبولی طاعات ...من یک کسب و کار جدید در حوزه غذا راه اندازی کردم با هدف ایجاد اشتغال ... چند نوع غذای سنتی رو در بسته بندی و دیزاین شیک و مشتری پسند تولید و عرضه میکنیم که تونستیم نمره ق

  پویا محمودی
  پویا محمودی ( بازاریابی ، فروش ، تبلیغات ، برنامه ریزی ، مدیریت ، برندینگ ، آموزش ، امور قراردادها ، وصول مطالبات  )