جستجو در پورتال

چرا معافیت بیمه ماده اجرا نمی شود

مشاوره/ سلام منظور از علی الرفع و معافیت شغلی تو سایت زیر چیه؟ http://isf-maliat.ir/faq.asp


  • پرسش و پاسخ سلام منظور از علی الرفع و معافیت شغلی تو سایت زیر چیه؟ http://isf-maliat.ir/faq.asp  ؟ با سلام در سایت مذکور اشتباها به جای علی الراس "علی الرفع " درج شده.معافیت شغلی نیز موارد معافیت های قانون مالیاتهای مستقیم است که تمامی شغلها(مثلا میزان معافیت ماده 84 قانون مالیاتها) از آن می توانند استفاده کنند.وبرخی معافیتها نیز مشمول شرکتهاست که از ماده 131 الی ماده 146 است ومی توانید آنها ر

مشاوره/ باسلام وعرض خسته نباشید:لطفا درمورد ماده80 بیمه تامین اجتماعی توضیحات کاملی بدهید.باتشکر


باسلام وعرض خسته نباشید:لطفا درمورد ماده80 بیمه تامین اجتماعی توضیحات کاملی بدهید.باتشکر
  • اعی توضیحات کاملی بدهید.باتشکر  ؟  پاسخ : به منظور ترغیب کارفرمایان به استفاده از نیروی کار جدید وافزایش اشتغال در بنگاههای اقتصادی قانون معافیت بیمه ای کارفرمایان در مورخه 22/5/1390 به مدت 5سال به تصویب هیئت محترم دولت رسید که از اواخر سال گذشته درحال اجرا است سئوال : چه کارگاههایی مشمول قانون معافیت بیمه ای می شوند؟ پاسخ : 1-کارگاههای دایر ( در حال فعالیت ) 2- کارگاههای جدید التاسیس
  • هیئت محترم دولت رسید که از اواخر سال گذشته درحال اجرا است سئوال : چه کارگاههایی مشمول قانون معافیت بیمه ای می شوند؟ پاسخ : 1-کارگاههای دایر ( در حال فعالیت ) 2- کارگاههای جدید التاسیس سئوال : آیا کارگاههایی که سالهای قبل از قانون ماده 103 جهت معافیت بیمه ای کارگران خود استفاده نموده اند مشمول قانون جدید هستند؟ پاسخ : به شرطی که همچنان کارگر مشمول قانون ماده 103در آن کارگاه شاغل باشد وترک کار ویا اخراج ویا مستعفی نشده باشد وبیمه وی قطع نشده باشد می تواند تا باقی مانده سقف 5 سال ( از زمان تصویب قا
  • ستفاده نموده اند مشمول قانون جدید هستند؟ پاسخ : به شرطی که همچنان کارگر مشمول قانون ماده 103در آن کارگاه شاغل باشد وترک کار ویا اخراج ویا مستعفی نشده باشد وبیمه وی قطع نشده باشد می تواند تا باقی مانده سقف 5 سال ( از زمان تصویب قانون ) ازمزایای قانون ماده 80 ( تخفیف بیمه سهم کارفرما ) استفاده نمایند. سئوال : میزان معافیت کارفرما از پرداخت سهم بیمه در ماده 80چه قدر است ؟ پاسخ : سال اول 18 درصد( حدود 80هزار تومان ) - سال دوم 16 درصد - سال سوم 14 درصد - سال چهارم 12 درصد - سال پنجم برنامه 10 درصد سئ
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام و تشکر دوسوال از خدمتتان داشتم 1- آیا امکان ارجاع کار به اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ویا مدیرعامل آن بصورت قراردادی وجود داردبطوریکه مورد قبول اداراه دارایی باشد. 2-برای شرکت دانش بنیان که مشمول معافیت مالیاتی شده آیا معافیت بیمه هم درنظرگرفته شده است


  • باسلام و تشکر دوسوال از خدمتتان داشتم 1- آیا امکان ارجاع کار به اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ویا مدیرعامل آن بصورت قراردادی وجود داردبطوریکه مورد قبول اداراه دارایی باشد. 2-برای شرکت دانش بنیان که مشمول معافیت مالیاتی شده آیا معافیت بیمه هم درنظرگرفته شده است   ؟ با درود : 1- در ارتباط با این مورد، حتی هیات مدیره متو
  • با درود : 1- در ارتباط با این مورد، حتی هیات مدیره متوانند به استخدام شرکت درآمده و از شرکت حقوق دریافت نمایند . که به این گونه اعضاء ، اعضاء موظف هیات مدیره گفته میشود . 2- تاکنون من معافیت بیمه ای برای شرکت های دانش بنیان نشده ام . البته شما متوانید از طریق تبصره 3 ماده 80 افراد را بکار گمارده و از معافیت آن استفاده نمائید . در خدمتتان هستم . علیرضا سربی   
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام در مورد پزشکانی که شامل بند ب ماده 97 می باشند سوال داشتم اینکه به جزء منشی که حقوق میگیره و هزینه حقوق براش دارم برای خود پزشک می شه هزینه حقوق در نظر گرفت یا نه؟ با تشکر


مشاوره/ سلام....من توشرکتی کارمیکنم که برای بیمه من شامل معافیت بیمه شده ...یعنی برای بیمه کردن من پولی پرداخت نمیکنه اما 7درصدسهم بیمه من رو از حقوقم کم میکنه...میخواستم بدونم ایا این کارمجازه ومیتونه 7درصد از حقوق من رو کم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین...


سلام....من توشرکتی کارمیکنم که برای بیمه من شامل معافیت بیمه شده ...یعنی برای بیمه کردن من پولی پرداخت نمیکنه اما 7درصدسهم بیمه من رو از حقوقم کم میکنه...میخواستم بدونم ایا این کارمجازه ومیتونه 7درصد از حقوق من رو کم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین...
  • پرسش و پاسخ سلام....من توشرکتی کارمیکنم که برای بیمه من شامل معافیت بیمه شده ...یعنی برای بیمه کردن من پولی پرداخت نمیکنه اما 7درصدسهم بیمه من رو از حقوقم کم میکنه...میخواستم بدونم ایا این کارمجازه ومیتونه 7درصد از حقوق من رو کم کنه؟؟؟؟؟ممنون میشم به سوالم جواب بدین...  ؟ با سلام کار ایشان قانون یاست؛ چون معافیت شامل سهم کارفرما از حق بیمه (23 درصد) می شود و سهم کارگر یعنی 7 درصد، باید پرداخت شود.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود و آیا مبلغ آن از سال 81 تا کنون تغییری نکرده است با تشکر فراوان


با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود و آیا مبلغ آن از سال 81 تا کنون تغییری نکرده است با تشکر فراوان

مشاوره/ بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و احترام؛ آیا معلولین جسمی حرکتی در صورتی که به صورت پیمانکار و با قراردادهای شش ماهه مشغول به کار شوند و 5 درصد مالیات از آنها کسر شود آیا از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند؟ لطفا ماده و چگونگی آن را ذکر نمایید. اگر به صورت قراردادی باشند و بیمه هم باشند چند درصد مالیات از آنها کسر می شود و آیا برای معلولین خیلی شدید معافیت مالیاتی وجود دارد یا نه؟ طبق کدام ماده و چگونه؟ با تشکر فراوان از زحمات شما ان شاء الله موفق و مؤید باشید. یا علی


بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و احترام؛ آیا معلولین جسمی حرکتی در صورتی که به صورت پیمانکار و با قراردادهای شش ماهه مشغول به کار شوند و 5 درصد مالیات از آنها کسر شود آیا از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند؟ لطفا ماده و چگونگی آن را ذکر نمایید. اگر به صورت قراردادی باشند و بیمه هم باشند چند درصد مالیات از آنها کسر می شود و آیا برای معلولین خیلی شدید معافیت مالیاتی وجود دارد یا نه؟ طبق کدام ماده و چگونه؟ با تشکر فراوان از زحمات شما ان شاء الله موفق و مؤید باشید. یا علی
  • پرسش و پاسخ بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و احترام؛ آیا معلولین جسمی حرکتی در صورتی که به صورت پیمانکار و با قراردادهای شش ماهه مشغول به کار شوند و 5 درصد مالیات از آنها کسر شود آیا از معافیت مالیاتی برخوردار می شوند؟ لطفا ماده و چگونگی آن را ذکر نمایید. اگر به صورت قراردادی باشند و بیمه هم باشند چند درصد مالیات از آنها کسر می شود و آیا برای معلولین خیلی شدید معافیت مالیاتی وجود دارد یا نه؟ طبق کدام ماده و چگونه؟ با تشکر فراوان از زحمات شما ان شاء ال
  • ر فراوان از زحمات شما ان شاء الله موفق و مؤید باشید. یا علی   ؟ باعرض سلام خدمت شمادوست گرامی باستحضارعالی میرسانم که بامطالعه پیش نویس و مواد پیش بینی شده این موارد را بعرض میرسانم ماده 2 - کارفرمایانی که معلولین را استخدام مینمایند بشرط انکه مدت قراردادشان کمتر از یکسال نباشد از یارانه حقوق ودستمزد معلولین شاغل استفاده میکنند که این یارانه تا 5 سال نیز قابل افزایش است وکارفرما بمنظوراستفاده از یارانه میتواند نیمی از حقوق ومزای
  • معلولین رااستخدام کنند ازبخشودگی مالیات استفاده میکنند . توفیقتان را ازدرگاه خداوند متعال خواهانم با سلام ضمن تشکر از زحمات شما در پاسخ به سؤال ذکر شده، لطفا در مورد چگونگی معافیت مالیاتی معلول طبق ماده 3 بیشتر توضیح دهید. آیا این قانون الآن اجرا می‌شود؟ یا فقط پیش نویس هست؟ و من چه کاری باید انجام دهم؟ و دقیقا آدرس ماده 3 را بفرمایید مربوط به کدام قانون می شود؟ چون از رابط مالیاتی که سؤال شد گفتند چنین مورد نیست و شامل شما نمی شود. با تشکر ان شاء الله موفق و موید باشید یا علی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام واحترام محاسبه مالیات حقوق درشرکتهای خصوصی بایدقبل از کسر حق بیمه باشد یا بعدازآن باتشکر


با سلام واحترام محاسبه مالیات حقوق درشرکتهای خصوصی بایدقبل از کسر حق بیمه باشد یا بعدازآن باتشکر
  • ی بایدقبل از کسر حق بیمه باشد یا بعدازآن باتشکر  ؟ با سلام ، جهت محاسبه مالیات حقوق کلیه دریافتی های مشمول بعد از کسر معافیت مالیاتی محاسبه می گردد. موفق باشید./           باپوزش لطفا پاسخ را مرقوم فرمایید -- مثال حقوق مشمول کارمندی20000000ریال میباشد . حق بیمه ومالیات حقوق چقدر میشود ؟ ودریافتی کارمند چقدر ؟  
  • ردد. موفق باشید./           باپوزش لطفا پاسخ را مرقوم فرمایید -- مثال حقوق مشمول کارمندی20000000ریال میباشد . حق بیمه ومالیات حقوق چقدر میشود ؟ ودریافتی کارمند چقدر ؟     با سلام، حق بیمه 7% ومالیات حقوق با عنایت به بند(الف) تبصره(۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور، که به موجب آن سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۳۹۴، مبلغ ۱۳۸ میلیون ریال در سال تعیین شده است و مازاد آن
  • وع ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران برای سال ۱۳۹۴، مبلغ ۱۳۸ میلیون ریال در سال تعیین شده است و مازاد آن تا هفت برابر به نرخ ۱۰ درصد و مازاد بر این به نرخ ۲۰ درصد برای بخش خصوصی و دولتی و سایر دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده(۵) قانون محاسبات عمومی کشور تعیین شده است.   موفق باشید./        
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام آیا سنوات دریافتی در پایان سال 89 مثلا اگر 490000 هزار تومان باشد معافیت مالیاتی 437500 تومان باید از آن کسر ومابقی آن ده درصد مالیاتش را محاسبه کرد.با تشکر فراوان


  • پرسش و پاسخ با سلام آیا سنوات دریافتی در پایان سال 89 مثلا اگر 490000 هزار تومان باشد معافیت مالیاتی 437500 تومان باید از آن کسر ومابقی آن ده درصد مالیاتش را محاسبه کرد.با تشکر فراوان  ؟ با سلام راه ساده ونادرست آن اینگونه است وگرنه شما باید ابتدا سرجمع دریافتی طی سال توسط شخص را محاسبه کنید.آنگاه رقم معافیت ماده 84 قانون را از آن کسر کنید.حال اگر تمامی معافیت قابل استفاده توسط شخص در طی یکسال استفاده نشده بود
  • تدا سرجمع دریافتی طی سال توسط شخص را محاسبه کنید.آنگاه رقم معافیت ماده 84 قانون را از آن کسر کنید.حال اگر تمامی معافیت قابل استفاده توسط شخص در طی یکسال استفاده نشده بود بایستی آن مقدار را از سنوات محاسبه شده کسر نمائید ومابه التفاوت را در نرخ مشمول ماده 131 ضرب نمائید.بالعکس اگر تمامی معافیت طی سال کاملا استفاده شده بود مستقیما سنوات محاسبه شده رادر نرخ مشول ماده 131 ضرب می نمائید ومالیات سنوات را بدین ترتیب محاسبه می کنید.

مشاوره/ با سلام احتراما شرکت ما بعنوان یک شرکت دانش بنیان پذیرفته شده و مشمول معافیت مالیاتی است در اینخصوص چندسوال داشتم 1- آیا معافیت مالیاتی شرکت دانش بنیان به حقوق پرسنل هم تعلق می گیرد 2- آیا معافیت فوق الذکر به کارهایی که به صورت قراردادی به اشخاص حقیقی واگذارمیشود نیز تعلق می گیرد


  • پرسش و پاسخ با سلام احتراما شرکت ما بعنوان یک شرکت دانش بنیان پذیرفته شده و مشمول معافیت مالیاتی است در اینخصوص چندسوال داشتم 1- آیا معافیت مالیاتی شرکت دانش بنیان به حقوق پرسنل هم تعلق می گیرد 2- آیا معافیت فوق الذکر به کارهایی که به صورت قراردادی به اشخاص حقیقی واگذارمیشود نیز تعلق می گیرد   ؟
  • که به صورت قراردادی به اشخاص حقیقی واگذارمیشود نیز تعلق می گیرد   ؟ با سلام 1- خیر تعلق نمیگیرد ، مالیات حقوق موضوع ماده 84 ق م م است و معافیت خاص خود را دارد 2- بله ، درصورتیکه در اساس نامه شرکت فعالیت مذکور آمده باشد و اظهارنامه و اسناد و مدارک و دفاتر و گزارش های سه گانه به سازمان امور مالیاتی تحویل گردد و موضوع درآمد شرکت ماده های 94 تا 107 قرارد بگیرد می ت
  • ق م م است و معافیت خاص خود را دارد 2- بله ، درصورتیکه در اساس نامه شرکت فعالیت مذکور آمده باشد و اظهارنامه و اسناد و مدارک و دفاتر و گزارش های سه گانه به سازمان امور مالیاتی تحویل گردد و موضوع درآمد شرکت ماده های 94 تا 107 قرارد بگیرد می توان از معافیت های مالیاتی استفاده نمود بهروز باشید.
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1