جستجو در پورتال

ه قرارداد مشاوره ای

مشاوره/ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟


  • پرسش و پاسخ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟  ؟
  • باسلام- البته مقررات تامین اجتماعی در تخصص اینجانب نیست ، لیکن در این رابطه تجربه شخصی دارم ، اگر برای سازمان تامین اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته است ) و ثانیا مشاور ، اجرای موضوع قرارداد را به تنهایی به عهده داشته است ، قرارداد را از شمول ماده 38 خارج میباشد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی بعضی دیگر بر این نظرند که این قراردادها ماده 28 می باشد و آن شخص نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد وهم کارگر و معاف از بیمه نمی باشد. باید حق بیمه این قراداد پرداخت شود وگرنه سابقه بیمه ای این شخص حذف می شود . نظ شما در این مورد چیست ؟


  • پرسش و پاسخ آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می ب
  • باسلام- البته مقررات تامین اجتماعی در تخصص اینجانب نیست ، لیکن در این رابطه تجربه شخصی دارم ، اگر برای سازمان تامین اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته است ) و ثانیا مشاور ، اجرای موضوع قرارداد را به تنهایی به عهده داشته است ، قرارداد را از شمول ماده 38 خارج مینمایند .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار بگیرد که بعدا از طرف سازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.


  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار
  • بعدا از طرف سازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.  ؟ سلام دوست عزیز تمامی قرارداد های مشاوره مشمول ماده 104 مالیاتی بوده ودرخصوص بیمه حق مشاوره  15% + 1/9(15%)=16.67%-بله
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من واقعا عذرخواهی میکنم از بابت اینکه یک سوال چندین بار پرسیده میشه من تازه کار هستم و میخوام از کاری که میکنم مطوئن باشم مخصوصا این موضوع که کارفرما نسبت بهش حساس هستند و من میخوام درست اقدام بشه.فقط اخرین راهنماییتون رو در مورد قرارداد با بازنشسته میخواستم اینکه اگر قرارداد رو مشاوره ای یا ساعتی منعقد کنیم چطور؟چه شرایطی باید این نوع قراردادها داشته باشن؟ با سپاس


  • با سلام من واقعا عذرخواهی میکنم از بابت اینکه یک سوال چندین بار پرسیده میشه من تازه کار هستم و میخوام از کاری که میکنم مطوئن باشم مخصوصا این موضوع که کارفرما نسبت بهش حساس هستند و من میخوام درست اقدام بشه.فقط اخرین راهنماییتون رو در مورد قرارداد با بازنشسته میخواستم اینکه اگر قرارداد رو مشاوره ای یا ساعتی منعقد کنیم چطور؟چه شرایطی باید این نوع قراردادها داشته باشن؟ با سپاس  ؟
  • ساعتی منعقد کنیم چطور؟چه شرایطی باید این نوع قراردادها داشته باشن؟ با سپاس  ؟ درود قبلن عرض گردید که اگر ماهیت کار مشاوره نباشد قرارداد مشاوره‌ای مصداق ندارد در صورتی که کار ایشان تمام وقت نباشد می‌توانید قرارداد ساعتی منعقد کنید به شرطی که در قرارداد ساعتی تمامی حقوق و مزایای قانونی به شکلی لحاظ شود با توجه به این که تمامی این موارد در جزییات اهم
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام سقف قرارداد با مشاوران حقیقی در سال 1389 برای دستگاه های دولتی چه مبلغ تعیین شده است.


  • پرسش و پاسخ با سلام سقف قرارداد با مشاوران حقیقی در سال 1389 برای دستگاه های دولتی چه مبلغ تعیین شده است.  ؟ با سلام درآیین‌نامه بند « هـ» ماده (29) قانون برگزاری مناقصات چیزی در خصوص سقف نیامده است اما اصولی ذکر شده که بایستی در انعقاد قراردادهای مشاوره مد نظر قرار گیرد ماده12ـ انعقاد قراردادهای مشاوره الف ـ قرارداد با مشاور منتخب باید قبل از پایان مدت اعتبار پیشنهادها منعقد شود. ب ـ تغیـیر در موضـوع
  • انعقاد قراردادهای مشاوره الف ـ قرارداد با مشاور منتخب باید قبل از پایان مدت اعتبار پیشنهادها منعقد شود. ب ـ تغیـیر در موضـوع و شـرایط قـراردادهای مـشاوره بعد از تعیین مشاور منتخب ممنوع است. تبصره ـ تغییر در حجم و مبلغ و شرایط قراردادهای مشاوره پس از انعقاد قرارداد, تنها به درخواست کارفرما تا سقف بیست و پنج درصد و براساس مقررات موضوعه مجاز است. پ ـ هرگونه افزایش قیمت بعد از پایان جلسه ارزیابی مالی پیشنهادها و در فاصله تعیین مشاور منتخب تا انعقاد قرارداد ممنوع است. ت ـ کارفرما
  • فرما تا سقف بیست و پنج درصد و براساس مقررات موضوعه مجاز است. پ ـ هرگونه افزایش قیمت بعد از پایان جلسه ارزیابی مالی پیشنهادها و در فاصله تعیین مشاور منتخب تا انعقاد قرارداد ممنوع است. ت ـ کارفرما می‌تواند در تعیین قیمت مشاوره به نحوی با مشاور قرارداد منعقد کند که خدمات مشاوره متکی به درصدی از برآورد هزینه اجرا یا متکی به صورت وضعیت پیمانکار نباشد و به صورت مقطوع قرارداد منعقد کند. ث ـ چنانچه مشاور در طول اجرای پروژه براساس اعمال مهندسی ارزش, برآورد پروژه را کاهش دهد, یک درصد از میزان

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید ، من دفتر مشاوره سرمایه گذاری دارم و در مقابل سند ملک سرمایه گذار معرفی میکنیم یعنی حق مشاوره و دلالی میگیریم ، می خواستم از شما درخواست کنم که یک نمونه قرار داد بابت گرفتن پیش پرداخت و حق المشاوره و کلا یک قرارداد محکم لطف کنید برای من بفرستید . متشکرم


با سلام و خسته نباشید ، من دفتر مشاوره سرمایه گذاری دارم و در مقابل سند ملک سرمایه گذار معرفی میکنیم یعنی حق مشاوره و دلالی میگیریم ، می خواستم از شما درخواست کنم که یک نمونه قرار داد بابت گرفتن پیش پرداخت و حق المشاوره و کلا یک قرارداد محکم لطف کنید برای من بفرستید . متشکرم
  • با سلام و خسته نباشید ، من دفتر مشاوره سرمایه گذاری دارم و در مقابل سند ملک سرمایه گذار معرفی میکنیم یعنی حق مشاوره و دلالی میگیریم ، می خواستم از شما درخواست کنم که یک نمونه قرار داد بابت گرفتن پیش پرداخت و حق المشاوره و کلا یک قرارداد محکم لطف کنید برای من بفرستید . متشکرم   ؟ با سلام  قرارداد مذکور را از طریق مراجعه به دفاتر وکلا یا اسناد رسمی و یا کتاب فروشی های حقوقی تهیه فرمائید موفق باشید- شاه صا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام شرکت نرم افزاری هستیم باکارکنان زیر 5 نفر میخواهیم پروژه ای به شخص حقیقی کارواگذارکنیم . چقدر مالیات تعلق میگیرد ؟ اگر بعنوان مشاورازایشان استفاده کنیم فرق میکند ؟ باتشکر


باسلام شرکت نرم افزاری هستیم باکارکنان زیر 5 نفر میخواهیم پروژه ای به شخص حقیقی کارواگذارکنیم . چقدر مالیات تعلق میگیرد ؟ اگر بعنوان مشاورازایشان استفاده کنیم فرق میکند ؟ باتشکر

مشاوره/ سلام در جایی دیگر از سایت بیان شده که تمامی قراردادهای مشاوره ای اعم از حقیقی یا حقوقی مشمول حق بیمه قراردادهای مشاوره ای 16.67% می شوند. تفاوت این دو سوال و پاسخ متفاوت را متوجه نمیشوم؟!! لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر آدرس پاسخ مورد اشاره در متن سوال : http://raznameh.com/itm88948/%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D8%AF%D9%85%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D9%8A%D9%86.html


سلام در جایی دیگر از سایت بیان شده که تمامی قراردادهای مشاوره ای اعم از حقیقی یا حقوقی مشمول حق بیمه قراردادهای مشاوره ای 16.67% می شوند. تفاوت این دو سوال و پاسخ متفاوت را متوجه نمیشوم؟!! لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر آدرس پاسخ مورد اشاره در متن سوال : http://raznameh.com/itm88948/%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D8%AF%D9%85%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%86%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%81%D8%A7%D9%88%D8%AA-%D8%A8%D9%8A%D9%86.html
  • پرسش و پاسخ سلام در جایی دیگر از سایت بیان شده که تمامی قراردادهای مشاوره ای اعم از حقیقی یا حقوقی مشمول حق بیمه قراردادهای مشاوره ای 16.67% می شوند. تفاوت این دو سوال و پاسخ متفاوت را متوجه نمیشوم؟!! لطفاً بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر آدرس پاسخ مورد اشاره در متن سوال : http://raznameh.com/itm88948/%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%88-%D8%AE%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%86%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%8A%D8%AF%D9%85%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%A7%D8%B3%
  • با سلام بعضا مشاوران یا سوال را درست متوجه نمی شوند ویا بی حوصله گی به خرج می دهند لذا موضوع عدم شمولیت بیمه قراداد با شخص حقیقی به شرط اثبات توسط کارفرما جهت ارائه به شعبه مربوطه (با ارائه مستندات )پا برجاست وخللی در مشاوره مربوطه وارد نیست.با تشکر از پیگیری شما سلام ممنون از پاسختون. برداشت من از این قانون این است که اگر شخص حقیقی که با او قرارداد مشاوره داریم تنها خود مشغول به کار باشد و کارمند دیگری نداشته باشد این قرارداد معاف از حق بیمه است. آیا این
  • مشاوره داریم تنها خود مشغول به کار باشد و کارمند دیگری نداشته باشد این قرارداد معاف از حق بیمه است. آیا این برداشت صحیح است؟ ضمناً این مستندات که در پاسخ گفته اید شامل چه مواردی هستند؟ با سلام باید خویش فرما باشد وکارمندی نداشته باشد ومتن قرارداد نیز این موضوع را نشان دهد.

مشاوره/ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟


  • پرسش و پاسخ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟ دروود بس
  • رداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟ دروود بستن قرارداد با بازنشستگان مشکلی ایجاد نمینماید ضریب قرارداد توسط هیئت تشخیص تامین اجتماعی تعیین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی
  • ید ضریب قرارداد توسط هیئت تشخیص تامین اجتماعی تعیین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پرداخت گردد. بهتر است که موضوع قرارداد را قبلن با یک مشاور چک فرمایید اگر موضوع قرارداد و روال قانون کار و تامین اجتماعی به صورت صحیح رعایت شود خطری برای شرکت نخواهد داشت
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام وقت بخیر میخواستم بدونم شغلی به عنوان مشاور در اداره کار تعریف شده می باشد وجه قانونی دارد ؟مثل کارمند کارگر اپراتور و...؟ ایا می توان با فردی قرارداد بست و در قرارداد عنوان شغلی وی را مشاور تعیین کرد؟


  • سلام وقت بخیر میخواستم بدونم شغلی به عنوان مشاور در اداره کار تعریف شده می باشد وجه قانونی دارد ؟مثل کارمند کارگر اپراتور و...؟ ایا می توان با فردی قرارداد بست و در قرارداد عنوان شغلی وی را مشاور تعیین کرد؟  ؟ درود بله مشاور هم شغلی است که وجه قانونی دارد-بله می&zw
  • قرارداد عنوان شغلی وی را مشاور تعیین کرد؟  ؟ درود بله مشاور هم شغلی است که وجه قانونی دارد-بله می‌توان قرارداد مشاوره بست
  • طبقه بندی اطلاعات






100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1