جستجو در پورتال

معافیت مالی مالیات بر ارث سال

مشاوره/ با سلام با توجه به کدام ماده قانون مالیات به حق اولاد کارگران مشمول قانون کار مالیات تعلق می گیرد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام با توجه به کدام ماده قانون مالیات به حق اولاد کارگران مشمول قانون کار مالیات تعلق می گیرد؟  ؟ با سلام در قانون موارد معافیت به صراحت ذکر می شود.اگر در قانون مواردی به صراحت جزو موارد معاف ذکر نشود یعنی مالیات دارد.بنابراین وقتی شما به معافیت های بخش حقوق مالیاتهای مستقیم مراجعه می کنید چیزی به عنوان معافیت حق اولاد ذکر نشده است بنابرابن نتیجه این می شود که مالیات دارد.اما در خصوص دولتی ها
  • عنی مالیات دارد.بنابراین وقتی شما به معافیت های بخش حقوق مالیاتهای مستقیم مراجعه می کنید چیزی به عنوان معافیت حق اولاد ذکر نشده است بنابرابن نتیجه این می شود که مالیات دارد.اما در خصوص دولتی ها بخشنامه ای وجود دارد که عائله مندی(نه حق اولاد) معاف از مالیات است.

اخبار/ جدول معافیت مالیات حقوق و دستمزد در سال 1391


خبرگزاری فارس: جدول معافیت‏های مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی بر مبنایارقام مصوب دولت در لایحه بودجه سال 91 با معافیت سالانه 6 میلیون و 600 هزار تومانی و ماهانه 550 هزار تومانی منتشر شد.

مشاوره/ سلام یک مغازه که سه نفر شریک هستند و شرکت نیست آیا تخفیفات خاصی به آنها تعلق می گیرد یا معافیتهای خاخصی دارند . صمیمانه سپاسگزارم


  • پرسش و پاسخ سلام یک مغازه که سه نفر شریک هستند و شرکت نیست آیا تخفیفات خاصی به آنها تعلق می گیرد یا معافیتهای خاخصی دارند . صمیمانه سپاسگزارم  ؟ با سلام خیر طبق قانون منفعت به نسبت هر شریک تقسیم وهر شریک سالیانه یک مبلغ معافیت دارد که معمولا در هر سال اعلام می شود و سپس پس از کسر معافیت مالیات شخص محاسبه ودریافت می شود ماده 101– درآمد سالانه مشمول مالیات مؤدیان موضوع این فصل که اظهارنا
  • خیر طبق قانون منفعت به نسبت هر شریک تقسیم وهر شریک سالیانه یک مبلغ معافیت دارد که معمولا در هر سال اعلام می شود و سپس پس از کسر معافیت مالیات شخص محاسبه ودریافت می شود ماده 101– درآمد سالانه مشمول مالیات مؤدیان موضوع این فصل که اظهارنامه مالیاتی خود را طبق مقررات این فصل در موعد مقرر تسلیم کرده اند تا میزان معافیت موضوع ماده (84) این قانون از پرداخت مالیات معاف و مازاد آن به نرخ های مذکور در ماده (131) این قانون مشمول مالیات خواهد بود. شرط تسلیم اظهارنامه برای استفاده از معافیت فوق ن
  • رای استفاده از معافیت فوق نسبت به عملکرد سال 1382 به بعد جاری است. تبصره– در مشارکت های مدنی اعم از اختیاری و قهری شرکا حداکثر از دو معافیت استفاده خواهند کرد و مبلغ معافیت به طور مساوی بین آنان تقسیم و باقی مانده سهم هر شریک جداگانه مشمول مالیات خواهد بود. شرکایی که با هم رابطه زوجیت دارند از لحاظ استفاده از معافیت در حکم یک شریک تلقی و معافیت مقرر به زوج اعطا می گردد. در صورت فوت احد از شرکا وراث وی به عنوان قائم مقام قانونی از معافیت مالیاتی سهم متوفی در مشارکت به شرح فوق استفاده نم
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام و عرض ادب ، خسته بیاشید-لطف میکنید نحوه محاسبه مالیات عیدی سال 90رادقیق برای من توضیح بدین -من دیگه گیج شدم هر مرجعی یه چیزی میگه اداره دارائی میگه سقف معافیت عیدی 485000تومان است -یکی میگه 485000*2 آیا کسی که کل حقوق سالیانه+2ماه عیدیش از 58200000 ریال (سقف معافیت سالیانه 90)کمتره به عیدی 6606000 ریالی اون مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی


سلام و عرض ادب ، خسته بیاشید-لطف میکنید نحوه محاسبه مالیات عیدی سال 90رادقیق برای من توضیح بدین -من دیگه گیج شدم هر مرجعی یه چیزی میگه اداره دارائی میگه سقف معافیت عیدی 485000تومان است -یکی میگه 485000*2 آیا کسی که کل حقوق سالیانه+2ماه عیدیش از 58200000 ریال (سقف معافیت سالیانه 90)کمتره به عیدی 6606000 ریالی اون مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی
  • پرسش و پاسخ سلام و عرض ادب ، خسته بیاشید-لطف میکنید نحوه محاسبه مالیات عیدی سال 90رادقیق برای من توضیح بدین -من دیگه گیج شدم هر مرجعی یه چیزی میگه اداره دارائی میگه سقف معافیت عیدی 485000تومان است -یکی میگه 485000*2 آیا کسی که کل حقوق سالیانه+2ماه عیدیش از 58200000 ریال (سقف معافیت سالیانه 90)کمتره به عیدی 6606000 ریالی اون مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی   ؟
  • مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی   ؟ با سلام 1-سقف معافیت عیدی 485000 تومان است2-به حقوق ومزایای (شامل عیدی)کمتر از معافیت سالیانه(58200000+4850000) مالیات تعلق نمی گیرد.

مشاوره/ با سلام در خصوص محاسبه مالیات عیدی چنانچه جمع درآمد سال در نظر گرفته شود یعنی 14 ماه حقوق محاسبه شود میزان معافیت مالیاتی 13 ماه حقوق است که مبلغ باقی مانده طبق جدول مالیات ان مشخص و سپس مالیاتهای پرداخت شده در طی سال از ان مبلغ کسر شده مابه التفاوت از عیدی کسر میگردد ایا این روش درست است با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام در خصوص محاسبه مالیات عیدی چنانچه جمع درآمد سال در نظر گرفته شود یعنی 14 ماه حقوق محاسبه شود میزان معافیت مالیاتی 13 ماه حقوق است که مبلغ باقی مانده طبق جدول مالیات ان مشخص و سپس مالیاتهای پرداخت شده در طی سال از ان مبلغ کسر شده مابه التفاوت از عیدی کسر میگردد ایا این روش درست است با تشکر  ؟ با سلام . معافیت مالیاتی 13 ماه طبق جدول معافیت حساب بشه درست خواهد بود . با تشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

قوانین و مقررات/ جدول معافیت مالیات حقوق و دستمزد بر اساس لایحه بودجه سال 1390


به گزارش فارس،‌ سقف معافیت مالیاتی سال جاری حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی در حالی 5 میلیون و 250 هزار تومان بود که این متغیر برای سال آینده با افزایش 10 درصدی به 5 میلیون و 800 هزار تومان خواهد رسید.

مشاوره/ باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....


باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....
  • پرسش و پاسخ باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....  ؟ با سلام سوال شما مفهوم نیست؟"حق بیمه""مالیات حقوق"؟ باسلام مجدد باعرض احترام و خسته نباشید موضوع معافیت مالیات حقوق : اینکه هر پرسنل میتونه از دو هفتم حق بیمه پرداختی توسط خودش رو از پرداخت مالیات معاف باشه .... با سلام اینموردی که می فرمائید ظاهرا در مورد بیمه نامه های عمر

مشاوره/ باسلام احتراماً عطف به بند 5 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده در زمان اخراج و قطع همکاری معاف از مالیات می باشد لیکن خواهشمند است راهنمائی فرمائید 1- آیا در زمان اشتغال به کار و عد م قطع همکاری کارگر پرداخت تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟ 2- اگر پاسخ سئوال 1 مثبت باشد راهنمائی فرمائی کارگری در زمان اشتغال به کار تسویه سنواتی کرده باشد( بدون قطع همکاری ) و مالیات کسر نشده باشد آیا برای مرحله دوم ( زمان قطع همکاری )باید مالیات کسر شود یا خیر؟


باسلام احتراماً عطف به بند 5 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده در زمان اخراج و قطع همکاری معاف از مالیات می باشد لیکن خواهشمند است راهنمائی فرمائید 1- آیا در زمان اشتغال به کار و عد م قطع همکاری کارگر پرداخت تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟ 2- اگر پاسخ سئوال 1 مثبت باشد راهنمائی فرمائی کارگری در زمان اشتغال به کار تسویه سنواتی کرده باشد( بدون قطع همکاری ) و مالیات کسر نشده باشد آیا برای مرحله دوم ( زمان قطع همکاری )باید مالیات کسر شود یا خیر؟
  • سویه سنواتی کرده باشد( بدون قطع همکاری ) و مالیات کسر نشده باشد آیا برای مرحله دوم ( زمان قطع همکاری )باید مالیات کسر شود یا خیر؟   ؟ باسلام متقابل بعرضتان برسانم که بند 5 ماده 91 شامل معافیت اشخاصی از مالیات میگردد که بنا بهردلیلی قطع رابطه بعمل اید ولی درصورت شروع بکار مجدد شامل این معافیت نمیگردد . دراینمورد دعاوی بسیاری مطرح گردیده که نهایتا با توجیه نکته ای که اشاره شد شامل معافیت نمیگردند. پس بایستی برای پرداخت مرحله دوم مالی
  • پس بایستی برای پرداخت مرحله دوم مالیات منظورگردد . خدانگهدار بادرودو ضمن تشکر از راهنمائی شما به استحضار می رساند باتوجه به اطلاعات کسب شده اینجانب ، تسویه سنواتی در زمان اشتغال به کار کارکنان باتوجه به اینکه حکم درآمد سالیانه را دارد مشمول مالیات می باشد پس باید مالیات کسر شود لیکن در زمان قطع همکاری به استناد بند 5 ماده 91 نباید مالیات کسر شود. حال اگر کارفرما به اشتباه طی دو مرحله با کارگر تسویه مالی نموده و مالیات سنوات را کسر ننمایدآیا می تواند در تسویه مالی (‌در زمان قطع همکا
  • ت می باشد پس باید مالیات کسر شود لیکن در زمان قطع همکاری به استناد بند 5 ماده 91 نباید مالیات کسر شود. حال اگر کارفرما به اشتباه طی دو مرحله با کارگر تسویه مالی نموده و مالیات سنوات را کسر ننمایدآیا می تواند در تسویه مالی (‌در زمان قطع همکاری ) مالیات کسر نماید و در صورت تائید آیا با بند 5 ماده 91 مغایرت ندارد. باسلام اینگونه مطرح شده که دراین خصوص دوبار استفاده شده و بابند5 ماده 91 درتضاداست بنابراین بواسطه دوبار استفاده بعلت فطع همکاری نمیتواند از ان استفاده کندوحتی چندمورد درمح
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سوال من این است که شرکتی که در منطقه آزاد کیش ثبت شده و از پرداخت مالیات معاف میباشد آیا این معافیت مالیاتی شامل مالیات های تکلیفی ( مالیات حقوق - مالیات اجاره و غیره) نیز میباشد ؟ با تشکر


با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سوال من این است که شرکتی که در منطقه آزاد کیش ثبت شده و از پرداخت مالیات معاف میباشد آیا این معافیت مالیاتی شامل مالیات های تکلیفی ( مالیات حقوق - مالیات اجاره و غیره) نیز میباشد ؟ با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام خدمت مدیریت محترم سایت سوال من این است که شرکتی که در منطقه آزاد کیش ثبت شده و از پرداخت مالیات معاف میباشد آیا این معافیت مالیاتی شامل مالیات های تکلیفی ( مالیات حقوق - مالیات اجاره و غیره) نیز میباشد ؟ با تشکر  ؟ با سلام خیر
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1