جستجو در پورتال

مطالبه مفاصاحساب سازمان

مشاوره/ سلام استاد عزیز. همانطور که مستحضر هستید در بخش بیمه پیمانکاری، نرخ بیمه قراردادهای مکانیکی 7 و 1/9 و دستمزدی 15 و 1/9 هست. من رابطه این نرخها رو با 30% ی که 7% از حقوق مشمول بیمه کارگر و 23% سهم کارفرماست، نمیدونم. بنده اینگونه برداشت کردم که آخر سال، مابه التفاوت بیمه پرداختی (%7 و 15% پیمان) با لیست بیمه پرسنل (30% حقوق) تسویه می شود. مگر خارج از این است که هر پیمانکار باید 30% ناخالص حقوق و دستمزد مشمول بیمه پرسنل را به حساب تأمین اجتماعی واریز کند. به عبارتی دیگر مثلاً در یک پیمان صد در صد مکانیکی، که نیروی انسانی دخیل نیست، آیا باز هم باید 7 و 1/9 مبلغ پیمان به بیمه پرداخت شود؟


  • داد بر اساس درصد هایی که خود حضرتعالی به آن ها اشاره فرموده اید و با احتساب حق بیمه لیست های ارسالی که به سازمان پرداخت شده ، مفاصاحساب به شما صادر مینماید . و اگر حق بیمه مستند به لیست های ارسالی بیش از حق بیمه  قرارداد باشد مابقی آن را از شما مطالبه خواهد نمود.تا مفاصا صادر نماید. برای دریافت اطلاعات دقیقتر به سایت www.claimlaws.ir  مراجعه فرمایید بنده در آنجا مستندی قرارداده ام به نام " بیمه قرارداد" آن را مطالعه نمایید انشالله مفید واقع شود. با احترام آمری نیا
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • ال در خصوص حق بیمه قرارداد به گونه ای که پاسخ داده شده است نمیباشد . 1- سپرده بیمه که نزد کارفرما باقی میماند طبف ماده 38 تامین اجتماعی 16.67 درصد نمیباشد - فقط 5% میباشد که سپرده مذکور به همراه آخریت صورت وضعیت نزد کارفرما میماند تا اینکه پیمانکار مفاصاحساب ارائه دهد. اگر کارفرما قرار باشد که 16.67 را کم کند بایستی همان را به سازمان تامین اجتماعی واریز کند 2- ضمنا اگر پروژه عمرانی باشد که نیازی به ارائه مفاصاحساب از پیمانکار و یا واریز حق بیمه از جانب پیمانکار فرعی نیاز نمیباشد چون بیمه ا
  • اگر پروژه عمرانی باشد که نیازی به ارائه مفاصاحساب از پیمانکار و یا واریز حق بیمه از جانب پیمانکار فرعی نیاز نمیباشد چون بیمه از قرارداد اصلی کسر میگردد. 3- معمولا این تیپ قراردادها به تامین اجتماعی ارائه نمیگردد زیرا اساسا فرد حقیقی نیازی به دریافت مفاصاحساب از تامین اجتماعی ندارد و کسورات فقط شامل مالیات است. 5- مطابق با دادنامه شماره 58 اگر پیمانکار شخصا مشغول به کار بوده و از کارگر استفاده ننماید از شمول ماده 38 مبرا است.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام من 61 درصد از سهام شرکت سهامی خاص رو می خوام واگذار کنم برا مالیات سال 89 و 92 اعتراض کردیم اگر من سهامم رو واگذار کنم مالیات سال های فوق بعدا از من مطالبه میشن یا خریدار جدید سهام باید پرداخت کنه؟


  • سلام من 61 درصد از سهام شرکت سهامی خاص رو می خوام واگذار کنم برا مالیات سال 89 و 92 اعتراض کردیم اگر من سهامم رو واگذار کنم مالیات سال های فوق بعدا از من مطالبه میشن یا خریدار جدید سهام باید پرداخت کنه؟  ؟ با درود : 1- مالیاتهای مستقیم و غیر مسقیم از شرکت مطالبه میشود .و
  • باید پرداخت کنه؟  ؟ با درود : 1- مالیاتهای مستقیم و غیر مسقیم از شرکت مطالبه میشود .و از سهامداران مطالبه ای از طرف سازمان امور مالیاتی نخواهد شد . مگر در موارد خاص . بعنوان مثال ،انحلال شرکت . 2- جنابعالی فقط مالیات نقل و انتقال سهام را به عنوان فروشنده پرداخت خواهید نمود. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ هرگاه مشروط علیه شرط نماید که مال معینی را به رهن دهد آن مال تلف شود مشروط له حق دارد... 1)معامله را فسخ کند 2)قیمت مال تلف شده را مطالبه نماید 3)رهن مال دیگری را مطالبه نماید 4)خسارت ئارده بر خود را مطالبه نماید بی زحمت جوابشو میخواستم


  • پرسش و پاسخ هرگاه مشروط علیه شرط نماید که مال معینی را به رهن دهد آن مال تلف شود مشروط له حق دارد... 1)معامله را فسخ کند 2)قیمت مال تلف شده را مطالبه نماید 3)رهن مال دیگری را مطالبه نماید 4)خسارت ئارده بر خود را مطالبه نماید بی زحمت جوابشو میخواستم   ؟ جواب 1
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام در شرکت سهامی خاص یک یا چند نفر از سهامداران میخواهند سهام خود را واگذار نمایند. امضاء صورتجلسه را منوط به ارائه مفاصاحساب مالیاتی از دارایی میدانند و گرفتن مفاصاحساب مالیلاتی فعلا برایم مقدور نمیباشد. آیا انتقال سهام به فرد جدید یا سهامداران قبلی مسئولیت بدهی مالیاتی را نیز به سهامدار جدید منتقل نمیکند؟ لطفا استناد قانونی آن را نیز بیان فرمایید. این دوستان نگرانند که با خروجشان از شرکت در آینده دارایی آنان را بدهکار بداند. با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام در شرکت سهامی خاص یک یا چند نفر از سهامداران میخواهند سهام خود را واگذار نمایند. امضاء صورتجلسه را منوط به ارائه مفاصاحساب مالیاتی از دارایی میدانند و گرفتن مفاصاحساب مالیلاتی فعلا برایم مقدور نمیباشد. آیا انتقال سهام به فرد جدید یا سهامداران قبلی مسئولیت بدهی مالیاتی را نیز به سهامدار جدید منتقل نمیکند؟ لطفا استناد قانونی آن را نیز بیان فرمایید. این دوستان نگرانند که با خروجشان از شرکت در آینده دارایی آنان را بدهکار بداند. با تشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام ؛ در یک سازمان دولتی استخدام شدم که کسورات بیمه ایی را سازمان مربوطه کسر وبرای مدت حدود 2 سال به صندوق خدمات درمانی ( سازمان بازنشستگی کشوری ) واریز نموده است و بعد از 2سال سازمان مربوطه( استخدام کننده ) بدون درخواست مستخدم وراساً؛ صندوق بیمه را تغییر وکسورات بیمه به صندوق تامین اجتماعی واریز می نمایدۀ حال سوال این است که برای انتقال سوابق 2 سال اولیه به صندوق جدید ؛صندوق تامین اجتماعی مطالبه مابالتفاوت می نماید . این مبلغ را چه کسی ( سازمان یا فرد ) باید بپردازد. راهکار قانونی آن چیست ؟. با تشکر


با سلام ؛ در یک سازمان دولتی استخدام شدم که کسورات بیمه ایی را سازمان مربوطه کسر وبرای مدت حدود 2 سال به صندوق خدمات درمانی ( سازمان بازنشستگی کشوری ) واریز نموده است و بعد از 2سال سازمان مربوطه( استخدام کننده ) بدون درخواست مستخدم وراساً؛ صندوق بیمه را تغییر وکسورات بیمه به صندوق تامین اجتماعی واریز می نمایدۀ حال سوال این است که برای انتقال سوابق 2 سال اولیه به صندوق جدید ؛صندوق تامین اجتماعی مطالبه مابالتفاوت می نماید . این مبلغ را چه کسی ( سازمان یا فرد ) باید بپردازد. راهکار قانونی آن چیست ؟. با تشکر
  • ) واریز نموده است و بعد از 2سال سازمان مربوطه( استخدام کننده ) بدون درخواست مستخدم وراساً؛ صندوق بیمه را تغییر وکسورات بیمه به صندوق تامین اجتماعی واریز می نمایدۀ حال سوال این است که برای انتقال سوابق 2 سال اولیه به صندوق جدید ؛صندوق تامین اجتماعی مطالبه مابالتفاوت می نماید . این مبلغ را چه کسی ( سازمان یا فرد ) باید بپردازد. راهکار قانونی آن چیست ؟. با تشکر  ؟ باسلام  معمولا این امر با درخواست بیمه شده انجام گرفته ومتقاضی م
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام از سال 62الی66 در سازمان صدا و سیما به صورت قراردادی مشغول به کار بوده ام ولی نه از من کسورات بازنشستگی کم شده و نه مرا بیمه تامین اجتماعی نموده اند و حالا در اداره جدید سنوات آن سالها لحاظ نمی شود چگونه می توانم سابقه کارم را مطالبه نمایم. مراجعه حضوری داشته ام جواب دادند نمی شود چون سازمان جزوه موسسسات با بیمه خاص می باشد.


  • سلام از سال 62الی66 در سازمان صدا و سیما به صورت قراردادی مشغول به کار بوده ام ولی نه از من کسورات بازنشستگی کم شده و نه مرا بیمه تامین اجتماعی نموده اند و حالا در اداره جدید سنوات آن سالها لحاظ نمی شود چگونه می توانم سابقه کارم را مطالبه نمایم. مراجعه حضوری داشته ام جواب دادند نمی شود چون سازمان جزوه موسسسات با بیمه خاص می باشد.   ؟ با سلام تنها راهش شکایت به دیوان عدالت اداری است

مشاوره/ باعرض سلام واحترام مدیرعامل یک شرکت که درسال 87 تاسیس شده است ازابتدای سال 89 به خدمت سربازی اعزام میگردد و چون پروژه دانش محوری را تعریف میکند جمعا با خدمت 6 ماه پایان خدمت خود را دریافت مینماید وبقیه مدت بعنوان تشویقی به وی تخفیف میدهند هیئت مدیره شرکت بخاطراینکه مدیرعامل متاهل می باشد و بعدازظهر ها مرخص میگردد و به سرکارخودش برمیگردد برای او حقوق قبلی اش را درلیست دارائی رد میکند ولی درلیست بیمه ازابتدای سال بلحاظ اعزام به سربازی لیست برای او نمیدهد وترک کار اوراواعزام او را به سربازی درلیست بیمه گزارش میدهد درحسابرسی ای که از شرکت توسط سازمان حسابرسی تامین اجتماعی بعمل می آید 30% حقوق اعلام شده درلیست دارائی را بعنوان بیمه ازشرکت مطالبه و اورابدهکار میکنند شرکت به سازمان تامین اجتماعی اعلام میکند که فقط شرکت بایستی 7% بیمه نامبرده را پرداخت نماید و بقیه یعنی 23% را دولت بایستی پرداخت کند یعنی مدتی که نامبرده درخدمت سربازی بوده است و بعد از 6 ماه که خدمت نامبرده پایان می پذیرد مجددا لیست بیمه برای مدیرعامل رد میشود حال سئوال اینست که به نظرشما تامین اجتماعی میتواند 30% حقوق اعلامی درلیست دارائی را مطالبه نماید؟ باتشکر و سپاس


  • لیست بیمه ازابتدای سال بلحاظ اعزام به سربازی لیست برای او نمیدهد وترک کار اوراواعزام او را به سربازی درلیست بیمه گزارش میدهد درحسابرسی ای که از شرکت توسط سازمان حسابرسی تامین اجتماعی بعمل می آید 30% حقوق اعلام شده درلیست دارائی را بعنوان بیمه ازشرکت مطالبه و اورابدهکار میکنند شرکت به سازمان تامین اجتماعی اعلام میکند که فقط شرکت بایستی 7% بیمه نامبرده را پرداخت نماید و بقیه یعنی 23% را دولت بایستی پرداخت کند یعنی مدتی که نامبرده درخدمت سربازی بوده است و بعد از 6 ماه که خدمت نامبرده پایان می پذیرد
  • برای مدیرعامل رد میشود حال سئوال اینست که به نظرشما تامین اجتماعی میتواند 30% حقوق اعلامی درلیست دارائی را مطالبه نماید؟ باتشکر و سپاس   ؟ درود ، با عنایت به اینکه لیست حقوق شرکت ملاک بررسی سازمان ت.ا میباشد ؛ معادل 30 درصد از مزایای مشمول(20% سهم کارفرما + 3% سهم بیکاری + 7% سهم کارگر) را محاسبه و مطالبه مینماید. 
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام مدیریت مجموعه ای را به عهده دارم - پرسنل در موقع استخدام قبول کردند که لیست بیمه از جانب من رد نشود و خودشان . خودشان را بیمه خویش فرما کنند و بعد از پرداخت فیش را برای من بیاورند و من سهم کارفرما را به آنها پرداخت کنم - آیا این کار درست است و بعدا به مشکلی با تامین اجتماعی بر نمی خورم - در قرارداد ما هم این ذکر شده است . البته در حال حاضر هم این کار دارد انجام می شود و من سهم کار فرما را به آنها می دهم . فقط در این فکر هستم که فردا تامین اجتماعی بگوید نخیر باید - تا حالا هر کسی را لیست رد نکرده اید -د جریمه بدهید


  • امی قرارداد بین شما و کارکنان شما نافذ بر قوانین کار و تامین اجتماعی نمی باشد و این مورد کاملا غیر قانونی  بوده و در آینده حتی اگر یکی از کارمندان شما شکایت کرده و ادعای خسارت نماید، سازمان تامین اجتماعی حق بیمه آن را با جرایم مربوطه از شما مطالبه می نماید ضمنا در صورتی هم که از کارگاه شما بازرسی به عمل آید و اسم پرسنل در لیست بازرسی ثبت گردد و حتی شکایتی هم انجام نشود، سازمان راسا از همان ماه شما را بدهکار کرده و با جرایم آن از شما مطالبه خواهد نمود.  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام.ایا برای ازاد سازی ضمانت نامه حسن انجام کار به غیر از مفاصاحساب بیمه مفاصاحساب مالیاتی هم نیاز میباشد.چگونه میتوانم به کارفرما اعلام کنم که مفاصاحساب مالیاتی نیاز نیست.ایا در این رابطه قانون یا بند قانونی وجود دارد با سپاس


  • پرسش و پاسخ با سلام.ایا برای ازاد سازی ضمانت نامه حسن انجام کار به غیر از مفاصاحساب بیمه مفاصاحساب مالیاتی هم نیاز میباشد.چگونه میتوانم به کارفرما اعلام کنم که مفاصاحساب مالیاتی نیاز نیست.ایا در این رابطه قانون یا بند قانونی وجود دارد با سپاس  ؟ سلام در قرارد
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1