جستجو در پورتال

مشاوره بیمه تامین اجتماعی باز نشستگی

مشاوره/ با تشکر از راهنمایی شما. پس از مراجعه سرجمع 15 سال و 6 ماه حق بیمه پرداخت شده و کارفرما هم فقط یک کارگاه بوده است. یعنی مجموعا 15 سال و 6 ماه از طرف یک کارگاه حق بیمه پرداخت شده که به اضافه 3 سال بیمه بیکاری مجموعا 18 سال و 6 ماه میشود. حال چه باید کرد؟


  • 15 سال و 6 ماه از طرف یک کارگاه حق بیمه پرداخت شده که به اضافه 3 سال بیمه بیکاری مجموعا 18 سال و 6 ماه میشود. حال چه باید کرد؟  ؟ با سلام شما که زحمت رفتن به تامین اجتماعی را کشیدید همان جا از بخش مشاوره(که در تمامی شعب تامبن اجتماعی مستقر است ومجانا مشاوره می دهند) درخواست می کردید با توجه به وضعیت واقعی شما ,راه کار لازم را ارائه می دادند.تا اگر مناسب حال خود می دیدید تصمیم می گرفتید که به ادامه شغل خود وپرداخت بیمه ادامه دهید ویا خیر.اما خا
  • اعی مستقر است ومجانا مشاوره می دهند) درخواست می کردید با توجه به وضعیت واقعی شما ,راه کار لازم را ارائه می دادند.تا اگر مناسب حال خود می دیدید تصمیم می گرفتید که به ادامه شغل خود وپرداخت بیمه ادامه دهید ویا خیر.اما خانم ها طبق قانون تا 55 سالگی باید بیمه پرداخت کنند وبعد از آن امکان پذیری بازنشستگی ومیزان احتمالی رقم مورد محاسبه توسط تامین اجتماعی را بررسی می کردند.

مشاوره/ آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی بعضی دیگر بر این نظرند که این قراردادها ماده 28 می باشد و آن شخص نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد وهم کارگر و معاف از بیمه نمی باشد. باید حق بیمه این قراداد پرداخت شود وگرنه سابقه بیمه ای این شخص حذف می شود . نظ شما در این مورد چیست ؟


  • پرسش و پاسخ آیا افرادی که لیست بیمه انها در یک شرکت خصوصی رد میشود ولی با شرکت ما نیز یک قرارداد مشاوره ای طبق ماده 38 ( مبلغ قرارداد کلی و حضور ایشان نیز مشخص وروزی نمباشد وفقط توسط خود فرد وبه تنهایی انجام مشود)دارند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی
  • ند قرارداد مشاوره ای ایشان معاف از بیمه است یا نه؟ بعضی مسئولین بیمه میگویند طبق ماده38 این نوع قراردادها معاف از بیمه می باشد ولی بعضی دیگر بر این نظرند که این قراردادها ماده 28 می باشد و آن شخص نمی تواند همزمان هم کارفرما باشد وهم کارگر و معاف از بیمه نمی باشد. باید حق بیمه این قراداد پرداخت شود وگرنه سابقه بیمه ای این شخص حذف می شود . نظ شما در این مورد چیست ؟  ؟
  • بیمه این قراداد پرداخت شود وگرنه سابقه بیمه ای این شخص حذف می شود . نظ شما در این مورد چیست ؟  ؟ باسلام- البته مقررات تامین اجتماعی در تخصص اینجانب نیست ، لیکن در این رابطه تجربه شخصی دارم ، اگر برای سازمان تامین اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟


  • پرسش و پاسخ اگر شخصی با شرکت خصوصی قرارداد داشته باشد ودر آن شرکت لیست بیمه آن رد شود می تواند با شرکت دیگر قرارداد مشاوره ای داشته باشد ( قراردادهای ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟  ؟
  • ماده 38 -مبلغ کل وشخص به تنهایی انجام میدهد )آیا این قراردادهای مشاوره معاف از بیمه می باشند ؟  ؟ باسلام- البته مقررات تامین اجتماعی در تخصص اینجانب نیست ، لیکن در این رابطه تجربه شخصی دارم ، اگر برای سازمان تامین اجتماعی محرز شود که اولا موضوع قرارداد ، واقعا مشاوره بوده است ( نه اینکه فقط در قرارداد به مشاوره اشاره شده باشد ، بلکه عملا نیز موضوع مشاوره مصداق داشته
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام اینجانب کارمند می باشم و بیمه تامین اجتماعی دارم ومطابق حقوق دریافتی بیمه من پرداخت می شود سوال من اینست که در مغازه ایی عصر ها 4 ساعت بصورت پاروقت کار می کنم ایا لازم است بیمه مجدد از محل کار دوم پرداخت کنم یا نه - اگر پرداخت کنم چه تاثیری در حقوق باز نشستگی من دارد.


  • پرسش و پاسخ سلام اینجانب کارمند می باشم و بیمه تامین اجتماعی دارم ومطابق حقوق دریافتی بیمه من پرداخت می شود سوال من اینست که در مغازه ایی عصر ها 4 ساعت بصورت پاروقت کار می کنم ایا لازم است بیمه مجدد از محل کار دوم پرداخت کنم یا نه - اگر پرداخت کنم چه تاثیری در حقوق باز نشستگی من دارد.   ؟ با سلام قانونا می توانید رد کنید وموجب افزایش پایه حقوق مورد محاسبه سنوات بازنشستگی می شود.

مشاوره/ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟


  • پرسش و پاسخ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟ دروود بستن قرارد
  • دروود بستن قرارداد با بازنشستگان مشکلی ایجاد نمینماید ضریب قرارداد توسط هیئت تشخیص تامین اجتماعی تعیین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پرداخت گردد. بهتر است که موضوع قرارداد را قبلن با یک مشاور چک فرمایید اگر موضوع قرارداد و روال قانون کار و تامین اجتماعی به صورت صحیح رعایت شود خطری برای شرکت نخواهد داشت
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


به نظر بنده درب تامین اجتماعی باید تخته شه ویک پول زور می گیرند ضمن اینکه خدمتی در ش
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر به نظر بنده درب تامین اجتماعی باید تخته شه ویک پول زور می گیرند ضمن اینکه خدمتی در شان سپرده گذار نیز ارائه نمی کنندشما اگر به کارگزاری ها ونمایندگی های ارائه بیمه عمر وسرمایه مراجعه کنید می بینید اگر همین پول تامین اجتماعی را به این موسسات بیمه سپرده بودید حداقل 4 برابر رقمی که تامین اجتماعی بعد از 30 سال قرار است پرداخت کند به شما برمی گرداند وتمامی مزایای تامین اجتماعی را غیر از یک دفترچه کزایی ارائه می

مشاوره/ با سلام من باقر محسنی هستم که قبلا سوال کردم در مورد سوال مخاطب بنده سازمان تامین اجتماعی بود نه شما و بنده از شما راهنمایی خواستم و سوال من این بود که ایا بنده مدیر عامل شرکت تعاونی هستم ولی جز هیات مدیره نیستم و با هیات مدیره قرارداد کار دارم و به مدت 5سال هم بیمه تامین اجتماعی را واریز کردیم 3/بیمه بیکاری رااز طریق شرکت تعاونی واریز شده حالا تامین اجتماعی میگوید شما مدیر عامل هستید و مشمول 3/بیمه بیکاری نیستید در صورتیکه بنده خیلی ها میشناسم که مدیر عامل هستند ولی جز هیات مدیره نیستند مشمول 3/بیمه بیکاری هستند و واریز میکنند لطفا مرا راهنمایی کنید و اگر قانونی هست به ان استناد فرمایید با سپاس


  • رتیکه بنده خیلی ها میشناسم که مدیر عامل هستند ولی جز هیات مدیره نیستند مشمول 3/بیمه بیکاری هستند و واریز میکنند لطفا مرا راهنمایی کنید و اگر قانونی هست به ان استناد فرمایید با سپاس  ؟ با سلام احتمالا مشاوره اشتباه صورت گرفته است .در هر شعبه تامین اجتماعی قسمتی وجود دارد که به کارفرمایان مشاوره می دهد لطفا مجددا سوال خود را واضح به مشاور بخش مذکور انتقال دهید وجواب بگیرد پاسخ ما همانست که قبلا ذکر شد.حال اگر تامین اجتماعی بر این تاکید دارد (که بعی

مشاوره/ سلام دختر من که ماما است و در مرکز بهداشتی کار میکند میخواهد بیمه شود الف - آیا بیمه تامین اجتماعی شود یا بیمه خدمات درمانی مزایا و معایب هرکدام را بفرمائید ب - ایشان اگر بخواهد بیمه تامین اجتماعی شود آیا میتواند شوهرش را که شغل آزاد دارد بیمه نماید؟ باتشکر


  • پرسش و پاسخ سلام دختر من که ماما است و در مرکز بهداشتی کار میکند میخواهد بیمه شود الف - آیا بیمه تامین اجتماعی شود یا بیمه خدمات درمانی مزایا و معایب هرکدام را بفرمائید ب - ایشان اگر بخواهد بیمه تامین اجتماعی شود آیا میتواند شوهرش را که شغل آزاد دارد بیمه نماید؟ باتشکر  ؟ ضمن  سلام متقابل بعرض برساند که پاسخ شماقبلا داده شده است ومعمولا تحت پوشش تامین اجتماعی قرار میگیرند . درخصوص همسرشان نیز د
  • نماید؟ باتشکر  ؟ ضمن  سلام متقابل بعرض برساند که پاسخ شماقبلا داده شده است ومعمولا تحت پوشش تامین اجتماعی قرار میگیرند . درخصوص همسرشان نیز درصورتیکه فاقد شغل باشند میتوانند از مزایای بیمه ایشان البته فقط درخصوص درمان استفاده نمایند . ممنون
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید. اینجانب از سال 85 تا 87 بیمه یک شرکتی بودم (تامین اجتماعی). از ان سال به بعد تاکنون بیمه مشاغل ازاد تامین اجتماعی هستم که حق بیمه ام را خودم پرداخت می کنم. حال سوال این است که قبل از سال 85 ایا راهی برای خرید بیمه تامین اجتماعی که جزء بازنشستگی محسوب شود وجود دارد؟ ایا می توانم قراردادی را که با یک شرکت قبل از سال 85 داشتم را ارایه دهم که مرا بیمه نکرده است؟


با سلام و خسته نباشید. اینجانب از سال 85 تا 87 بیمه یک شرکتی بودم (تامین اجتماعی). از ان سال به بعد تاکنون بیمه مشاغل ازاد تامین اجتماعی هستم که حق بیمه ام را خودم پرداخت می کنم. حال سوال این است که قبل از سال 85 ایا راهی برای خرید بیمه تامین اجتماعی که جزء بازنشستگی محسوب شود وجود دارد؟ ایا می توانم قراردادی را که با یک شرکت قبل از سال 85 داشتم را ارایه دهم که مرا بیمه نکرده است؟
  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید. اینجانب از سال 85 تا 87 بیمه یک شرکتی بودم (تامین اجتماعی). از ان سال به بعد تاکنون بیمه مشاغل ازاد تامین اجتماعی هستم که حق بیمه ام را خودم پرداخت می کنم. حال سوال این است که قبل از سال 85 ایا راهی برای خرید بیمه تامین اجتماعی که جزء بازنشستگی محسوب شود وجود دارد؟ ایا می توانم قراردادی را که با یک شرکت قبل از سال 85 داشتم را ارایه دهم که مرا بیمه نکرده است؟  ؟ ب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام خسته نباشی من یک سالی در کارگاهی کارگری کردم و بیمه تامین اجتماعی داشتم والان از اون شرکت استعفا دادم به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کردم که خودمو بیمه اجباری کنم اما قبول نمی کنن من دفترچه دارم ولی خودم نمی تونم استفاده کنم میشه راهنماییم کنید الان 3 ماهه ثبت نام کردم هنوز جوابی بهم ندادن من خیلی احتیاج دارم به بیمه


  • پرسش و پاسخ سلام خسته نباشی من یک سالی در کارگاهی کارگری کردم و بیمه تامین اجتماعی داشتم والان از اون شرکت استعفا دادم به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کردم که خودمو بیمه اجباری کنم اما قبول نمی کنن من دفترچه دارم ولی خودم نمی تونم استفاده کنم میشه راهنماییم کنید الان 3 ماهه ثبت نام کردم هنوز جوابی بهم ندادن من خیل
  • کنم میشه راهنماییم کنید الان 3 ماهه ثبت نام کردم هنوز جوابی بهم ندادن من خیلی احتیاج دارم به بیمه   ؟ با سلام بیمه تامین اجتماعی  حتما" باید  سیستم کارگر و کارفرما باشد . شما باید حتما" دارای  شغل باشید تا به عنوان بیمه خویش فرما  از بیمه تامین اجتماعی استفاده نمایید   یا اینکه در جایی مشغول کار شوید . موفق باشید .
  • طبقه بندی اطلاعات






100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1