جستجو در پورتال

مبالغ مشمول کسر حق بیمه اشخاص حقوقی و حقیقی

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید. می خواستم بدانم تفاوت ماده 93 قانون مالیاتهای مستقیم با ماده 105 در چیست و چرا اشخاص حقیقی و حقوقی از نظر پرداخت مالیات جدا شده اند؟ با تشکر


مشاوره/ با سلام. میخواستم بدونم در صورتی که با بازاریابان قرارداد پورسانتی بسته شود مشمول مالیات و علی الخصوص بیمه می شوند یا خیر؟ در صورتی که مشمول بیمه می شود راهی برای عدم شمول بیمه وجود دارد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام. میخواستم بدونم در صورتی که با بازاریابان قرارداد پورسانتی بسته شود مشمول مالیات و علی الخصوص بیمه می شوند یا خیر؟ در صورتی که مشمول بیمه می شود راهی برای عدم شمول بیمه وجود دارد؟  ؟ با سلام خدمت شما دوست عزیز بصورت کلی طبق بند 5 ماده 1 ق
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز بصورت کلی طبق بند 5 ماده 1 قانون مالیات مستقیم هرگونه درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل ایران عاید می گردد مشمول پرداخت مالیات می باشد و نیز درخصوص بیمه بغیر از موارد معاف از پرداخت بیمه موردی به عدم معافیت پورسانت ذکر نگردیده لذا مشمول بیمه می باشد. لذا شرکتها جهت عدم پرداخت بیمه و مالیات در خصوص پورسانت مبلغ های پرداختی مذکور را جدا از حقوق و تحت عنوان هایی نظیر پرداخت ارزاق نقدی می توانند پرد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام امیدوارم خوب باشید. سوالم در مورد قرارداد های پیمانکاری با افرادی هست که موسسه ای ندارن و هیچکس رو هم بعنوان کارمند در انجام خدمات معرفی نمی کنند. در واقع با اشخاص حقیقی ایا این قرارداد ها مثلا برای دریافت خدمات مشاوره مالی مشمول بیمه می شوند؟ و اینکه اگر مشمول می شود با چه ضریبی؟ ممنون میشم راهنماییم کنید شاد و سربلند باشید


  • سلام امیدوارم خوب باشید. سوالم در مورد قرارداد های پیمانکاری با افرادی هست که موسسه ای ندارن و هیچکس رو هم بعنوان کارمند در انجام خدمات معرفی نمی کنند. در واقع با اشخاص حقیقی ایا این قرارداد ها مثلا برای دریافت خدمات مشاوره مالی مشمول بیمه می شوند؟ و اینکه اگر مشمول می شود با چه ضریبی؟ ممنون میشم راهنماییم کنید شاد و سربلند باشید  ؟ ضمن عرض سلام . سوالتان متاسفانه مبهم بود و مرقوم نفرموده اید طرف مقابل شخصیت حقیقی
  • می شوند؟ و اینکه اگر مشمول می شود با چه ضریبی؟ ممنون میشم راهنماییم کنید شاد و سربلند باشید  ؟ ضمن عرض سلام . سوالتان متاسفانه مبهم بود و مرقوم نفرموده اید طرف مقابل شخصیت حقیقی میباشد یا حقوقی ولی اگر هردوطرف حقیقی میباشند خیر. موفق باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام. یک شخصیت حقیقی هستم و برای تکمیل توان مالی مربوطه برای شرکت در مناقصه سئوالی مطرح هست که :سرمایه ثبت شده جهت اشخاص حقیقی شامل چیست ؟ اگر امکان دارد نمونه خام ترازنامه(استاندارد ) جهت اشخاص حقیقی به ایمیلی که در سایت تعریف شده ارسال نمائید .با سپاس از شما


باسلام. یک شخصیت حقیقی هستم و برای تکمیل توان مالی مربوطه برای شرکت در مناقصه سئوالی مطرح هست که :سرمایه ثبت شده جهت اشخاص حقیقی شامل چیست ؟ اگر امکان دارد نمونه خام ترازنامه(استاندارد ) جهت اشخاص حقیقی به ایمیلی که در سایت تعریف شده ارسال نمائید .با سپاس از شما
  • پرسش و پاسخ باسلام. یک شخصیت حقیقی هستم و برای تکمیل توان مالی مربوطه برای شرکت در مناقصه سئوالی مطرح هست که :سرمایه ثبت شده جهت اشخاص حقیقی شامل چیست ؟ اگر امکان دارد نمونه خام ترازنامه(استاندارد ) جهت اشخاص حقیقی به ایمیلی که در سایت تعریف شده ارسال نمائید .با سپاس از شما   ؟ سلام دوست عزیز حداقل سرمایه ثبت شده برای اشخاص حقیقی مبلغ 5 میلیون ریال البته  برای اخذ کارت بازرگانی است که
  • سلام دوست عزیز حداقل سرمایه ثبت شده برای اشخاص حقیقی مبلغ 5 میلیون ریال البته  برای اخذ کارت بازرگانی است که میتوانید با مراجعه به ادارات ثبت شرکتها اقدام نمایئد درضمن درخصوص اظهارنامه اشخاص حقیقی نیز میتوانید از فرم اظهارنامه اشخاص حقوقی منتشر شده توسط دارایی بهره برداری شود
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ نرخ مالیات بر اجاره در مرد اشخاص حقیقی وحقوقی چگونه اس؟


مشاوره/ با عرض سلام و احترام. بنده دارای مدرک مهندسی می باشم و بصورت پیمانی به استخدام وزارت نیرو در آمده ام قبل ازاستخدام در وزارت نیرو مدت 5 سال در شرکت مهندسی مشاور کار کردم و برایم حق بیمه تامین اجتماعی رد شده بود آیا می توانم از این سابقه بیمه برای رتبه بندی شرکت استفاده کنم؟ و اگر نمی توان باید به چه صورتی عمل نمود؟


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام و احترام. بنده دارای مدرک مهندسی می باشم و بصورت پیمانی به استخدام وزارت نیرو در آمده ام قبل ازاستخدام در وزارت نیرو مدت 5 سال در شرکت مهندسی مشاور کار کردم و برایم حق بیمه تامین اجتماعی رد شده بود آیا می توانم از این سابقه بیمه برای رتبه بندی شرکت استفاده کنم؟ و اگر نمی توان باید به چه صورتی عمل نمود؟   ؟ با سلام بیمه شخص حقیقی (به عنوان مدیر عامل شخص حقوقی)که قبلا پرداخت ارتباطی با اش
  • ه بود آیا می توانم از این سابقه بیمه برای رتبه بندی شرکت استفاده کنم؟ و اگر نمی توان باید به چه صورتی عمل نمود؟   ؟ با سلام بیمه شخص حقیقی (به عنوان مدیر عامل شخص حقوقی)که قبلا پرداخت ارتباطی با اشخاص حقوقی تازه ثبت شده ندارد وشخص حقوقی خود بایستی کارکنات تحت پوشش شماره کارگاهی خود را به بیمه معرفی وبیمه بپردازد واین لیست های حقوق مبنای ارزیابی شخص حقوقی قرار می گیرد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام لطفاً اعلام فرمائید آیتمهایی از حقوق که مشمول بیمه یا مالیات می شوند چه آیتمهایی هستند؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ باسلام لطفاً اعلام فرمائید آیتمهایی از حقوق که مشمول بیمه یا مالیات می شوند چه آیتمهایی هستند؟ با تشکر  ؟ درود دوست گرامی   شرح
  • ه یا مالیات می شوند چه آیتمهایی هستند؟ با تشکر  ؟ درود دوست گرامی   شرح شمول بیمه شمول مالیات حقوق پایه مشمول بیمه مشمول مالیات پایه سنوات (مزد سنوات) مشمول بیمه مشمول مالیات فوق‌العاده
  • الیات حقوق پایه مشمول بیمه مشمول مالیات پایه سنوات (مزد سنوات) مشمول بیمه مشمول مالیات فوق‌العاده حقوق  مشمول بیمه مشمول مالیات کمک‌هزینه مسکن مشمول بیمه مشمول مالیات حق عائله‌مندی غیر مشمول بیمه مشمول مالیات
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار بگیرد که بعدا از طرف سازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.


  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید من مدت هاست دنبال تفاوت بین انواع قراردادهای مشاوره می گردم.در جستجوهایی که در سایت های مختلف انجام دادم به این نتیجه رسیدم که از بعضی قراردادهای مشاوره فقط 5% مالیات کسر میگردد و بعضی هم مشمول کسر حق بیمه می شوند.در جستجو در سایت شما و در پاسخی که شما به یکی از کاربران داده اید مشاهده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار بگیرد ک
  • هده کردم که مشاور شخص حقیقی مشمول کسر بیمه نمی باشد.حال سوال من این است که در قرارداد مشاوره ای که با شخص حقیقی منعقد می کنیم چه مواردی مد نظر قرار بگیرد که بعدا از طرف سازمان تأمین اجتماعی مشمول پرداخت حق بیمه نشویم؟آیا ساعتی بودن قرارداد باعث شمول کسر حق بیمه می شود؟ خواهشمند است بنده را راهنمایی بفرمایید.  ؟ سلام دوست عزیز تمامی قرارداد های مشاوره مشمول ماده 104 مالیاتی بوده ودرخصوص بیمه حق مشاوره  15% + 1/9(15%)=16.67%-بله
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1- آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چند نفر) حق بیمه تعلق می گیرد.


  • منظور کنیم بله تعلق میگیرد. باسلام و احترام ضمن تشکر از پاسخ شما به استحضار می رساند به عنوان نمونه در قرارداد اجاره خودرو طی درخواست ارائه مفاصا حساب از سازمان تامین اجتماعی در جوابیه اعلام شده است باتوجه به اینکه کار به تنهائی انجام می شودمشمول بیمه نمی باشدلذا خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر قرارداد آموزش به تنهائی با شخص حقیقی بسته شود آیا مشمول بیمه می باشد یا خیر؟ باسلام درمورد کلیه اشخاص حقوقی طبق ماده 2 مصوبه 1370/01.24 به ماخذ 7 درصد محاسبه میگردد . درمورد که قرارد
  • درصد محاسبه میگردد . درمورد که قرارداد باشخص حقیقی اعم ازیک یاچندنفر بصورت دسته جمعی منعقدشود باتوجه به ابعاد کارواجتناب ناپذیربودن مشارکت مستقیم خودشخص حقیقی بعنوان مجری درانجام کار چون شرایط مربوط به ماده 38 قانون تامین اجتماعی حاصل نمیگردد ازشمول بیمه معاف میباشد . درپایان امیدوارم توانسته باشم به ابهامات پاسخ داده باشم .. خدانگهدار
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی


بخشنامه سازمان امور مالیاتی در زمینه امکان پذیری پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از شماره ملی
  • کامل بخشنامه چنین است: نظر به اینکه پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده توسط مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده با شماره اقتصادی مؤدیان به عنوان شناسه پرداخت منجر به محدودیت هایی در پرداخت مالیات و عوارض موضوعه برای اشخاص حقیقی(فاقد شماره اقتصادی) مشمول این نظام مالیاتی گردیده است،لذا به منظور تسهیل در پرداخت مالیات و عوارض موضوعه و همچنین تکریم مؤدیان موصوف با هماهنگی به عمل آمده با بانک ملی ایران مقرر گردیده است که فعالان اقتصادی موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده به استثنای کلیه اشخاص حقوقی و
  • ن نظام مالیاتی گردیده است،لذا به منظور تسهیل در پرداخت مالیات و عوارض موضوعه و همچنین تکریم مؤدیان موصوف با هماهنگی به عمل آمده با بانک ملی ایران مقرر گردیده است که فعالان اقتصادی موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده به استثنای کلیه اشخاص حقوقی و همچنین اشخاص حقیقی دارای شماره اقتصادی، قادر به پرداخت مالیات و عوارض موضوعه با شماره ملی باشند. لذا بر این اساس مقتضی است ادارات امور مالیاتی ذیربط نسبت به راهنمایی اشخاص حقیقی فاقد شماره اقتصادی به منظور پرداخت مالیات و عوارض موضوعه تا صدور شماره اقتصادی
  • اقتصادی، قادر به پرداخت مالیات و عوارض موضوعه با شماره ملی باشند. لذا بر این اساس مقتضی است ادارات امور مالیاتی ذیربط نسبت به راهنمایی اشخاص حقیقی فاقد شماره اقتصادی به منظور پرداخت مالیات و عوارض موضوعه تا صدور شماره اقتصادی بر اساس شماره ملی مؤدی مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده اقدام نمایند. محمد قاسم پناهی معاون مالیات بر ارزش افزوده منبع: سایت سازمان امور مالیاتی تاریخ: 1390-02-14



با عرض سلام و خسته نباشید. می خواستم بدانم تفاوت ماده 93 قانون مالیاتهای مستقیم با ماده 105 در چیست و چرا اشخاص حقیقی و حقوقی از نظر پرداخت مالیات جدا شده اند؟ با تشکر, نرخ مالیات بر اجاره, باسلام لطفاً اعلام فرمائید آیتمهایی از حقوق که مشمول بیمه یا مالیات می شوند چه آیتمهایی هستند؟ با تشکر, احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1, آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2, آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3, آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چ, پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1