جستجو در پورتال

مالیات انتقال سهام

مشاوره/ با سلام در صورت فوت یکی از شرکا شرکت با مسؤولیت محدود، در زمان نقل و انتقال سهم الشرکه وراث به شخص ثالث بر اساس توافق سایر شرکا، چه نوع مالیاتهایی باید پرداخت گردد؟ هم چنین نقل و انتقال سهام به چه صورت خواهد بود؟


  • پرسش و پاسخ با سلام در صورت فوت یکی از شرکا شرکت با مسؤولیت محدود، در زمان نقل و انتقال سهم الشرکه وراث به شخص ثالث بر اساس توافق سایر شرکا، چه نوع مالیاتهایی باید پرداخت گردد؟ هم چنین نقل و انتقال سهام به چه صورت خواهد بود؟  ؟ با سلام ماده 143 : تبصره 2– از هر نقل و انتقال سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام و سهم الشرکه شرکا درسایر شرکت ها مالیات مقطوعی به میزان چهار درصد ارزش اسمی آنها وصول می ش
  • با سلام ماده 143 : تبصره 2– از هر نقل و انتقال سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام و سهم الشرکه شرکا درسایر شرکت ها مالیات مقطوعی به میزان چهار درصد ارزش اسمی آنها وصول می شود. از این بابت وجه دیگری به عنوان مالیات بردرآمد نقل و انتقال فوق مطالبه نخواهد شد. انتقال دهندگان سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام مکلف اند قبل از انتقال مالیات متعلق را به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.     ادارات ثبت یا دفاتر اسناد رسمی مکلف اند در موقع ثبت تغییرات یا تنظیم
  • ال دهندگان سهام و سهم الشرکه و حق تقدم سهام مکلف اند قبل از انتقال مالیات متعلق را به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند.     ادارات ثبت یا دفاتر اسناد رسمی مکلف اند در موقع ثبت تغییرات یا تنظیم سند انتقال حسب مورد گواهی پرداخت مالیات متعلق را اخذ و ضمیمه پرونده مربوط به ثبت یا انتقال کنند. صورتجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکاء راتشکیل و یک نسخه را به اداره ثبت ارسال کنید.

مشاوره/ با سلام لطفآ نحوه ثبت سند مالیات عملکرد نقل و انتقال سهام(4%) را در دفاتر انتقال دهنده را بفرمائید. با تشکر


با سلام لطفآ نحوه ثبت سند مالیات عملکرد نقل و انتقال سهام(4%) را در دفاتر انتقال دهنده را بفرمائید. با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام لطفآ نحوه ثبت سند مالیات عملکرد نقل و انتقال سهام(4%) را در دفاتر انتقال دهنده را بفرمائید. با تشکر  ؟ با سلام ذکر این نکته ضروری است که مالیات عملکرد با مالیات تکلیفی متفاوت است لذا منظور شما احتمالا مالیات تکلیفی نقل وانتقال سهام می باشد بد-هزینه های عمومی واداری-هزینه مالیات نقل وانتقال سهام             &nbs

اخبار/ انتقال سهام به گواهی پرداخت مالیات نیاز ندارد


سنا- با توجه به مقررات جدید در قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، به منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل44 قانون اساسی، نیازی به اخذ و ضمیمه کردن گواهی پرداخت مالیات در هنگام ثبت تغییرات یا تنظیم سند انتقال سهام و حق تقدم نیست.

مشاوره/ سلام من 61 درصد از سهام شرکت سهامی خاص رو می خوام واگذار کنم برا مالیات سال 89 و 92 اعتراض کردیم اگر من سهامم رو واگذار کنم مالیات سال های فوق بعدا از من مطالبه میشن یا خریدار جدید سهام باید پرداخت کنه؟


  • پرسش و پاسخ سلام من 61 درصد از سهام شرکت سهامی خاص رو می خوام واگذار کنم برا مالیات سال 89 و 92 اعتراض کردیم اگر من سهامم رو واگذار کنم مالیات سال های فوق بعدا از من مطالبه میشن یا خریدار جدید سهام باید پرداخت کنه؟  ؟
  • با درود : 1- مالیاتهای مستقیم و غیر مسقیم از شرکت مطالبه میشود .و از سهامداران مطالبه ای از طرف سازمان امور مالیاتی نخواهد شد . مگر در موارد خاص . بعنوان مثال ،انحلال شرکت . 2- جنابعالی فقط مالیات نقل و انتقال سهام را به عنوان فروشنده پرداخت خواهید نمود. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ بابت نقل و انتقال سهام بی نام باید مالیات پرداخت شود یا خیر؟(شرکت خصوصی و سهامی خاص می باشد و در بورس نیست)


  • پرسش و پاسخ بابت نقل و انتقال سهام بی نام باید مالیات پرداخت شود یا خیر؟(شرکت خصوصی و سهامی خاص می باشد و در بورس نیست) ؟ با سلام خیر 30/5/88

اخبار/ فهرست اوراق بهادار معاف از مالیات اعلام شد


خبرگزاری فارس: رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: اوراق بهاداری که طبق ماده 24 بند یک قانون بازار اوراق بهادار به تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار رسیده است از پرداخت مالیات بر درآمد و ارزش افزوده درآمدهای حاصل از نقل و انتقال این اوراق یا درآمدهای حاصل از صدور و ابطال آنها ، معاف است
  • ازسوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی:فهرست اوراق بهادار معاف از مالیات اعلام شد فهرست اوراق بهادار معاف از مالیات اعلام شد . به گزارش فارس به نقل از سنا، علی عسگری با اشاره به تبصره های یک و دو ماده 143 مکرر قانون مالیات های مستقیم گفت: بر اساس این ماده قانونی، اوراق بهاداری که طبق ماده 24 بند یک قانون بازار اوراق بهادار به تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار رسیده است از پرداخت مالیات بر درآمد و ارزش افزوده درآمدهای حاصل از نقل و انتقال این اوراق یا د
  • ار اوراق بهادار به تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار رسیده است از پرداخت مالیات بر درآمد و ارزش افزوده درآمدهای حاصل از نقل و انتقال این اوراق یا درآمدهای حاصل از صدور و ابطال آنها ، معاف است. وی ادامه داد : بر اساس قانون درآمدهای حاصل از نقل و انتقال و درآمدهای حاصل از صدور و ابطال اوراق اجاره (صکوک اجاره)، قراردادهای آتی کالا، قرارداد آتی سهام، اوراق اختیار معامله ، اوراق استصناع ، اوراق رهنی و حق تقدم تسهیلات مسکن از پرداخت مالیات معاف شدند. عسگری با اشاره به ماده 143 مکرر قانون مالیات
  • ارزش افزوده مصوب 2/3/1387 معاف هستند و از بابت نقل و انتقال آنها و صدور و ابطال اوراق بهادار یاده شده مالیاتی مطالبه نخواهد شد. در تبصره دو این ماده نیز آمده است : سود و کارمزد پرداختی یا تخصیصی اوراق بهادار موضوع تبصره (1) این ماده به استثنای سود سهام و سهم الشرکه شرکت ها و سود گواهی های سرمایه گذاری صندوق ها، مشروط به ثبت اوراق بهادار یاد شده نزد سازمان جزء هزینه های قابل قبول برای تشخیص درآمد مشمول مالیات ناشر این اوراق بهادار محسوب می شود. همچنین در بند 24 ماده یک قانون بازار اوراق بهادا

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید، اول از اینکه عضو این سایت شدم ابراز خوشحالی می کنم مراحل نقل و انتقال سهام بین شرکا را می خواستم بدانم وچگونه باید این کار را انجام دهم


مشاوره/ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر


  • پرسش و پاسخ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر  ؟ با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حوزه وظا
  • با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حوزه وظائف شهرداری باشد ، چون فعالیت اقتصادی محسوب میشود . مشمول مالیات است. مثلا فروش ماشین آلات جمع آوری زباله به سازمان های مرتبط جهت جمع آوری زباله مشمول مالیات نیست. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام خدمت شما.زمیخواستم بدونم در شرکت سهامی خاص اگر شریکی قصد فروش سهام خود را به قیمتی بالاتر از ارزش سهام به شخصی خارج از سهامداران و شرکای شرکت بفروشد آیا باید شرکای قبلی رضایت داشته باشند یا نه؟ یعنی باید به آنها اطلاع داده شود یا لازم نیست؟ اگر اطلاع داده شود باید رضایت آنها یه صورت صورتجلسه درآید؟ و سوال آخر اینکه اگر شرکا یا سهامداران شرکت ،حاضر به خرید سهام وی (با قیمتی که فرد قصد فروش آن را به دیگری دارد یعنی قیمت بالاتر از ارزش سهام) نباشند تکلیف چیست؟ با تشکر


  • ست در ثبت آن قیمت فروش را درج کنید بلکه به قیمت دفتری ثبت میشود ولی در دفترخانه بر اساس قیمت بازار ثبت میشود . وشما مختار هستید که سهام را به شرکاء بفروشید یا به افراد خارح از شرکت .در زیر خلاصه ای از شرایط فروش سهام را تقدیم حضورتان میکنم . برای انتقال سهام با نام لازم است شرایطی را رعایت نمود. ماده 40 لایحه اصلاحی 1347 در این زمینه ذکر می کند: « انتقال سهام با نام باید در دفتر سهام شرکت به ثبت برسد و انتقال دهنده یا وکیل و یا نماینده قانونی او باید انتقال را در دفتر مذبور امضاء کنند.
  • شرایطی را رعایت نمود. ماده 40 لایحه اصلاحی 1347 در این زمینه ذکر می کند: « انتقال سهام با نام باید در دفتر سهام شرکت به ثبت برسد و انتقال دهنده یا وکیل و یا نماینده قانونی او باید انتقال را در دفتر مذبور امضاء کنند. در موردی که تمام مبلغ اسمی سهام پرداخت نشده است، نشانی کامل انتقال گیرنده نیز در دفتر ثبت شرکتها قید و به امضای انتقال گیرنده و یا وکیل و یا نمایند قانونی او رسیده و از نظر اجرایی تعهدات ناشی از نقل و انتقال سهم معتبر خواهد بود... هر انتقالی که بدون رعایت شرایط فوق به عمل آید
  • نمایند قانونی او رسیده و از نظر اجرایی تعهدات ناشی از نقل و انتقال سهم معتبر خواهد بود... هر انتقالی که بدون رعایت شرایط فوق به عمل آید از نظر شرکت و شخص ثالث فاقد اعتبار است.» همانطور که در این ماده ذکر شده در صورتی که شرایط مذکور برای نقل و انتقال رعایت نشود، این انتقال در مقابل شرکت و اشخاص ثالث بی اعتبار و بلااثر بوده و فقط بین انتقال دهنده و انتقال گیرنده معتبر است. در مجموع لازم است شرایط زیر برای انتقال سهام با نام رعایت گردد: 1.    برای اینکه نقل و انتقال سهام با نام ر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باعرض سلام شرکت الف خرید و فروش سهام از طریق شرکت شرکت کارگزاری ب انجام میدهد: خرید سهام ج : 88/10/01 تعداد 100 قیمت هر سهم 1000 ریال کارمزد کارگزار 515 ریال مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 15 ریال جمع پرداخت به کارگزار 100530 88/10/05 فروش سهام ج : تعداد 100 قیمت هر سهم 1200 ریال کارمزد کارگزار 618 ریال مالیات فروش600 مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 18 ریال جمع پرداخت به کارگزار 121236 خواهشمند است راهنمایی بفرمایید بهترین نحوه ثبت در حسابهای کل - معین و تفضیلی برای دو عملیات بالا و نحوه برخورد با مالیات برارزش افزوده و اینکه این رقم هزینه است یا نه رادر دفاتر شرکت الف توضیح دهید ؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام شرکت الف خرید و فروش سهام از طریق شرکت شرکت کارگزاری ب انجام میدهد: خرید سهام ج : 88/10/01 تعداد 100 قیمت هر سهم 1000 ریال کارمزد کارگزار 515 ریال مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 15 ریال جمع پرداخت به کارگزار 100530 88/10/05 فروش سهام ج : تعداد 100 قیمت هر سهم 1200 ریال کارمزد کارگزار 618 ریال مالیات فروش600 مالیات بر ارزش افزوده کارمزد کارکزار 18 ر
  • د بهترین نحوه ثبت در حسابهای کل - معین و تفضیلی برای دو عملیات بالا و نحوه برخورد با مالیات برارزش افزوده و اینکه این رقم هزینه است یا نه رادر دفاتر شرکت الف توضیح دهید ؟ با تشکر ؟ با سلام 1-ابتدا ئا متن فروش سهام ج را اصلاح کنیم که منظورتان از جمع پرداخت به کارگزار 121236 منظورتان جمع دریافت از کارگزار است.همچنین سر جمع قابل دریافت ظاهرا برابر با118764 (100*1200-618-600-18) ریال می باشد. یک موضوع که در بحث سرمایه گذاریها وجود دارد طبقه بندی سهام به سرم
  • ری جاری (که خود به دو دسته سریع المعامله وسایر سرمایه گذاریها تقسیم می شود)ویا بلند مدت بودن سرمایه گذاری است.بنابراین مساله با فرض جاری بودن به شرح ذیل حل می گردد. 2-در مورد خرید سهام ج برای شرکت الف: بد-سرمایه گذاری جاری100515 بد-پیش پرداختها-مالیات بر ارزش افزوده 15 بس-نقدوبانک100530 3-در مورد فروش سهام ج برای شرکت الف: بد-نقد وبانک -بانک 118764 بد-پیش پرداختها-مالیات بر ارزش افزوده 18 بد- مالیات فروش سهام 600 بس-سرمایه گذاری جاری100515
  • طبقه بندی اطلاعات



با سلام لطفآ نحوه ثبت سند مالیات عملکرد نقل و انتقال سهام(4%) را در دفاتر انتقال دهنده را بفرمائید. با تشکر, گواهی پرداخت , مالیات انتقال سهام , گواهی پرداخت, انتقال سهام , حق تقدم, قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید, اصل44, با سلام و خسته نباشید، اول از اینکه عضو این سایت شدم ابراز خوشحالی می کنم مراحل نقل و انتقال سهام بین شرکا را می خواستم بدانم وچگونه باید این کار را انجام دهم , آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1