جستجو در پورتال

قوانین بیمه تامین اجتماعی قراردادهای

مشاوره/ لطفا درارتباط با قوانین حاکم بر بیمه قرادادها برای مثال قراردادحمل ونقل توضیح مختصری بدهید که در چه صورتی درصد بیمه از 5درصد بیشتر می شود-واینکه چگونه می توانیم ازجدیدترین قوانین بیمه ومالیات و اخرین تغییرات باخبر شویم باتشکر ازشما وسایت خوبتان


  • پرسش و پاسخ لطفا درارتباط با قوانین حاکم بر بیمه قرادادها برای مثال قراردادحمل ونقل توضیح مختصری بدهید که در چه صورتی درصد بیمه از 5درصد بیشتر می شود-واینکه چگونه می توانیم ازجدیدترین قوانین بیمه ومالیات و اخرین تغییرات باخبر شویم باتشکر ازشما وسایت خوبتان   ؟ با سلام نرخ 5% بیمه به صورت علی الحساب است وبه عنوان سپرده نزد کارفرما می ماند تا مفاصای قرارداد را از تامین اجتماعی اخذ نمائید.پس از آن
  • با سلام نرخ 5% بیمه به صورت علی الحساب است وبه عنوان سپرده نزد کارفرما می ماند تا مفاصای قرارداد را از تامین اجتماعی اخذ نمائید.پس از آن سپرده توسط کارفرما آزاد می شود.لیکن برای اطمینان از نرخ دقیق می توانید یک نسخه را به تامین اجتماعی(قسمت درامد ) جهت تعیین نرخ ارسال و تائیدیه آن را دریافت نمائید. قوانین سازمان امور مالیاتی در لینک ذیل: http://www.intamedia.ir/Laws/ShowSearch.aspx قوانین سازمان تامین اجتماعی در لینک ذیل: http://www.tamin.ir/page/item/

مشاوره/ با سلام موضوع:حق بیمه قرارداد شرکت ما قراردادی کارمزدی با شرکت دیگری منعقد کرده که به موجب این قرارداد به ازای فروش شارژ موبایل درصدی به عنوان کارمزد دریافت خواهد کرد. در کسورات قانونی این قرارداد 5درصد سپرده بیمه نیز لحاظ شده است.با توجه به این موضوع که در انواع قراردادهای مشمول کسر حق بیمه در قوانین تامین اجتماعی ، این مدل قرارداد نام برده نشده بود ، می خواهم بدانم که آیا قراردادهای کارمزدی مشمول کسر حق بیمه هستند یا مانند قرارداد های خرید و فروش درصد حق بیمه آنها صفر می باشد؟اگر دارای حق بیمه هستند میزان آن چند درصد می باشد؟ با تشکر


  • کارمزدی با شرکت دیگری منعقد کرده که به موجب این قرارداد به ازای فروش شارژ موبایل درصدی به عنوان کارمزد دریافت خواهد کرد. در کسورات قانونی این قرارداد 5درصد سپرده بیمه نیز لحاظ شده است.با توجه به این موضوع که در انواع قراردادهای مشمول کسر حق بیمه در قوانین تامین اجتماعی ، این مدل قرارداد نام برده نشده بود ، می خواهم بدانم که آیا قراردادهای کارمزدی مشمول کسر حق بیمه هستند یا مانند قرارداد های خرید و فروش درصد حق بیمه آنها صفر می باشد؟اگر دارای حق بیمه هستند میزان آن چند درصد می باشد؟ با تشکر&nbs
  • ی الزامی است. 2 - اگر قرارداد شرکت شما نمایندگی فروش محصولات شرکت دیگری است . مشمول ماده 38 قانون تامین اجتماعی نمیشود. 3- اگر قرارداد شراکت با شرکت دیگری بسته اید باز مشمول ماده 38 نمیشود . ولی بایست در قرارداد هر شریک مسئولیت پرداخت مالیات و بیمه متعلقه را تعهد نماید. نهایتا بنده پیشنهاد ، قرارداد نمایندگی فروش یا شراکت نامه را مینماییم . چون قرارداد پیمانکاری تابع شرائط عمومی پیمان است و رعایت ماده 38 قانون تامین اجتماعی اجباری است. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ حدود شش ماه است در شرکتی کار می کنم با من قرارداد ساعتی بستن در صورتی که تمام وقت کار می کنیم بعد از گذشت شش ماه در خواست بیمه تامیین اجتماعی کردم . کارفرما جواب داده که به قراردادهای ساعتی بیمه تعلق نمیگیرد . وبه همین منظور هم است که علی رقم کار تمام وقت با شما قرار داد ساعتی منعقد کردیم آیا این حرف صحت دارد یا اینکه کارفرما باید بیمه ما را انجام دهد.


  • پرسش و پاسخ حدود شش ماه است در شرکتی کار می کنم با من قرارداد ساعتی بستن در صورتی که تمام وقت کار می کنیم بعد از گذشت شش ماه در خواست بیمه تامیین اجتماعی کردم . کارفرما جواب داده که به قراردادهای ساعتی بیمه تعلق نمیگیرد . وبه همین منظور هم است که علی رقم کار تمام وقت با شما قرار داد ساعتی منعقد کردیم آیا این حرف صحت دارد یا اینکه کارفرما باید بیمه ما را انجام دهد.  ؟ با سلام از لحاظ تامین اجتماع
  • ما قرار داد ساعتی منعقد کردیم آیا این حرف صحت دارد یا اینکه کارفرما باید بیمه ما را انجام دهد.  ؟ با سلام از لحاظ تامین اجتماعی برای یک روز کار هم باید بیمه پرداخت شود سریعا به قسمت بازرسی تامین اجتماعی شعبه محل کارگاه خود را معرفی کنید وبگوئید که کارفرما شما را بیمه نکرده است

مشاوره/ سلام میخواستم بدونم در مورد قراردادهای بازاریابی چه به صورت پورسانتی چه به صورت حقوق+ پورسانت راهی برای اینکه بازاریاب تحت شمول بیمه قرار نگیرد وجود دارد؟ مشاوران اداره کار درین زمینه کمکی به من نکردند. ممنون از لطف شما


  • ت شمول بیمه قرار نگیرد وجود دارد؟ مشاوران اداره کار درین زمینه کمکی به من نکردند. ممنون از لطف شما  ؟ درود طبق قوانین کار و تامین اجتماعی در صورت وجود هر گونه رابطه کاری بین کارمند و کارفرما، کارفرما مکلف به منظور نمودن حقوق بیمه‌ای ذینفعان طبق قوانین و مقررات مربوطه می‌باشد و هیچ گونه راهکار قانونی خلاف این موضوع وجود ندارد. لطفا مستحضر باشید د
  • کار و تامین اجتماعی در صورت وجود هر گونه رابطه کاری بین کارمند و کارفرما، کارفرما مکلف به منظور نمودن حقوق بیمه‌ای ذینفعان طبق قوانین و مقررات مربوطه می‌باشد و هیچ گونه راهکار قانونی خلاف این موضوع وجود ندارد. لطفا مستحضر باشید در صورت بیمه نکردن کارمندان ، ممکن است  در اثر حوادث، شکایات کارمندان، بازرسی‌های سازمان تامین اجتماعی و ... هزینه‌های سخت و گاها جبران نا پذیری به کارمند و کارفرما تحمیل گردد بهتر است به صورت حضوری با یک مشاور با تجربه مشورت فرمایید.
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


به نظر بنده درب تامین اجتماعی باید تخته شه ویک پول زور می گیرند ضمن اینکه خدمتی در ش
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر به نظر بنده درب تامین اجتماعی باید تخته شه ویک پول زور می گیرند ضمن اینکه خدمتی در شان سپرده گذار نیز ارائه نمی کنندشما اگر به کارگزاری ها ونمایندگی های ارائه بیمه عمر وسرمایه مراجعه کنید می بینید اگر همین پول تامین اجتماعی را به این موسسات بیمه سپرده بودید حداقل 4 برابر رقمی که تامین اجتماعی بعد از 30 سال قرار است پرداخت کند به شما برمی گرداند وتمامی مزایای تامین اجتماعی را غیر از یک دفترچه کزایی ارائه می

مشاوره/ باسلام و خسته نباشید.اطلاعاتی از بیمه کارآفرین که شخصی میباشد رو به دست آوردم که میتوان با پرداخت سالیانه 400هزار تومان طی ده سال از این سازمان بازنشست شد.میخواستم بدون امکان بازنشست شدن هم از این سازمان هم از سازمان تامین اجتماعی هست یا خیر؟با تشکر


باسلام و خسته نباشید.اطلاعاتی از بیمه کارآفرین که شخصی میباشد رو به دست آوردم که میتوان با پرداخت سالیانه 400هزار تومان طی ده سال از این سازمان بازنشست شد.میخواستم بدون امکان بازنشست شدن هم از این سازمان هم از سازمان تامین اجتماعی هست یا خیر؟با تشکر
  • اعی هست یا خیر؟با تشکر  ؟ ضمن عرض سلام متقابل گذشته از تایید یا صحت و سقم تسهیلات بیمه کارافرین لازم میدانم بعرضتان برسانم که بله میتوان از مزایای هر دو بیمه استفاده نمود . موفق باشیدمچکرم.مگر قوانین به این صورت نیست که یک شخص فقط میتواند از یک سازمان بازنشسته شود؟یعنی اینکه مثلا پدر بنده که بازنشسته تامین اجتماعی است دیگر نمیتواند در بیمه ای دیگر مثل بیمه کارآفرین بیمه شده و بازنشسته شود.آیا واقعا این امکان پذیر هست یا خیر؟با تشکرباسلام ا
  • ص فقط میتواند از یک سازمان بازنشسته شود؟یعنی اینکه مثلا پدر بنده که بازنشسته تامین اجتماعی است دیگر نمیتواند در بیمه ای دیگر مثل بیمه کارآفرین بیمه شده و بازنشسته شود.آیا واقعا این امکان پذیر هست یا خیر؟با تشکرباسلام این دو قضیه تفاوت دارند و درخصوص بیمه های دولتی تامین اجتماعی و استخدام کشوری و... صدق میکند ولی شما دربیمه ای مثلا سامان سرمایه گذاری کرده و براساس قراردادی که بین شما و ان شرکت بیمه تنظیم و توافق مینمایید بحث دیگری میباشد و ارتباطی با بازنشسگی ازطریق تامین اجتماعی تفاوت دارد . الب
  • م کشوری و... صدق میکند ولی شما دربیمه ای مثلا سامان سرمایه گذاری کرده و براساس قراردادی که بین شما و ان شرکت بیمه تنظیم و توافق مینمایید بحث دیگری میباشد و ارتباطی با بازنشسگی ازطریق تامین اجتماعی تفاوت دارد . البته صحت و سقم این نوع بازنشستگی ازسوی بیمه سامان وشرایط ان را خودتان بهتر میدانید . خدانگهدار
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام خدمت مشاور محترم، یک سوال از حضور حضرتعالی دارم و آن اینست که برای بازنشستگی پیش از موعد بیمه تامین اجتماعی جند روز سابقه نیاز است و هر سال بیمه ای چند روز است؟ با تشکر


مشاوره/ با سلام من رئیس هیئت مدیره یک شرکت پیمانماری خدماتی تامین نیروی انسانی هستم ایا مصویه مجلس که در تاریخ 27/10/87 به رئیس جمهور ابلغ شد مبنی بر اینکه تامین اجتماعی باید در بیمه پیمان ملاک را فقط لیست بیمه کارکنان بگیرد الان اجرا می شود یعنی برای اخذ مفاصا حساب دیگر ملاک 67/16% مبلغ پیمان نیست و فقط فهارس بیمه رد شده کارکنان ملاک قرار گرفته میشود؟ آیا برای قراردادهای در حال اجرا هم صدق میکند و ایا عطف به ما سبق نیز میگردد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام من رئیس هیئت مدیره یک شرکت پیمانماری خدماتی تامین نیروی انسانی هستم ایا مصویه مجلس که در تاریخ 27/10/87 به رئیس جمهور ابلغ شد مبنی بر اینکه تامین اجتماعی باید در بیمه پیمان ملاک را فقط لیست بیمه کارکنان بگیرد الان اجرا می شود یعنی برای اخذ مفاصا حساب دیگر ملاک 67/16% مبلغ پیمان نیست و فقط فهارس بیمه رد شده کارکنان ملاک قرار گرفته میشود؟ آیا برای قراردادهای در حال اجرا هم صدق میکند و ایا عطف به ما سبق نیز میگردد؟ ؟
  • رای اخذ مفاصا حساب دیگر ملاک 67/16% مبلغ پیمان نیست و فقط فهارس بیمه رد شده کارکنان ملاک قرار گرفته میشود؟ آیا برای قراردادهای در حال اجرا هم صدق میکند و ایا عطف به ما سبق نیز میگردد؟ ؟ با سلام فعلا که سازمان تامین اجتماعی بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی به شیوه گذشته عمل می کند وتغییری ایجاد نشده است. 11/2/88
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام می خواستم بدانم طبق قوانین بیمه تامین اجتماعی شخص باید چند سال سابقه بیمه داشته باشد تا بیمه بیکاری به او تعلق بگیرد؟؟ با سپاس


با سلام می خواستم بدانم طبق قوانین بیمه تامین اجتماعی شخص باید چند سال سابقه بیمه داشته باشد تا بیمه بیکاری به او تعلق بگیرد؟؟ با سپاس

مشاوره/ سلام دختر من که ماما است و در مرکز بهداشتی کار میکند میخواهد بیمه شود الف - آیا بیمه تامین اجتماعی شود یا بیمه خدمات درمانی مزایا و معایب هرکدام را بفرمائید ب - ایشان اگر بخواهد بیمه تامین اجتماعی شود آیا میتواند شوهرش را که شغل آزاد دارد بیمه نماید؟ باتشکر


  • پرسش و پاسخ سلام دختر من که ماما است و در مرکز بهداشتی کار میکند میخواهد بیمه شود الف - آیا بیمه تامین اجتماعی شود یا بیمه خدمات درمانی مزایا و معایب هرکدام را بفرمائید ب - ایشان اگر بخواهد بیمه تامین اجتماعی شود آیا میتواند شوهرش را که شغل آزاد دارد بیمه نماید؟ باتشکر  ؟ ضمن  سلام متقابل بعرض برساند که پاسخ شماقبلا داده شده است ومعمولا تحت پوشش تامین اجتماعی قرار میگیرند . درخصوص همسرشان نیز د
  • نماید؟ باتشکر  ؟ ضمن  سلام متقابل بعرض برساند که پاسخ شماقبلا داده شده است ومعمولا تحت پوشش تامین اجتماعی قرار میگیرند . درخصوص همسرشان نیز درصورتیکه فاقد شغل باشند میتوانند از مزایای بیمه ایشان البته فقط درخصوص درمان استفاده نمایند . ممنون
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1