جستجو در پورتال

صندوق های اجاره ای

مشاوره/ با سلام یک شرکت مکانی را 500000 تومان اجاره کرده، حال اگر دوباره آن را به شرکتی دیگر اجاره دهد به همان قیمت، آیا باید مالیات اجاره تکلیفی پرداخت نماید؟ چقدر؟ اگر بیشتر اجاره بدهد چطور؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام یک شرکت مکانی را 500000 تومان اجاره کرده، حال اگر دوباره آن را به شرکتی دیگر اجاره دهد به همان قیمت، آیا باید مالیات اجاره تکلیفی پرداخت نماید؟ چقدر؟ اگر بیشتر اجاره بدهد چطور؟ با تشکر  ؟
  • ا باید مالیات اجاره تکلیفی پرداخت نماید؟ چقدر؟ اگر بیشتر اجاره بدهد چطور؟ با تشکر  ؟ با درود : 1- اگر شرکت شما ملک اجاره شده را باز به شخص (حقیقی یا حقوقی) اجاره بدهد ، مشمول ماده 104 خواهد بود . و بایست 3 درصد اجاره را اجاره دهنده از اجاره پرداختی کسر و به سازمان امور مالیاتی پرداخت نماید . 2- و شما نیز بایست از هر پرداخت  اجاره به مالک  اصلی ، 3 در
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام-با توجه به اینکه جهت تشکیل پرونده مالیاتی نیاز به اجاره نامه به نام شخص حقوقی میباشد،اما ما اجاره نامه غیر رسمی داریم و4ماه از قرارداد اجاره مانده چه راهکاری را پیشنهاد میکنید؟


  • ه اجاره نامه به نام شخص حقوقی میباشد،اما ما اجاره نامه غیر رسمی داریم و4ماه از قرارداد اجاره مانده چه راهکاری را پیشنهاد میکنید؟  ؟ با سلام راه کار قانونی اجاره نامچه رسمی است اما بنگاههایی وجود دارند که با گرفتن یک حق کمیسیون کمتر از نرخ رایج اجاره نامچه رسمی می دهند.بررسی با شما.

مشاوره/ باسلام-با توجه به اینکه جهت تشکیل پرونده مالیاتی نیاز به اجاره نامه به نام شخص حقوقی میباشد،اما ما اجاره نامه غیر رسمی داریم و4ماه از قرارداد اجاره مانده چه راهکاری را پیشنهاد میکنید؟


  • ه اجاره نامه به نام شخص حقوقی میباشد،اما ما اجاره نامه غیر رسمی داریم و4ماه از قرارداد اجاره مانده چه راهکاری را پیشنهاد میکنید؟  ؟ با سلام راه کار قانونی اجاره نامچه رسمی است اما بنگاههایی وجود دارند که با گرفتن یک حق کمیسیون کمتر از نرخ رایج اجاره نامچه رسمی می دهند.بررسی با شما.

مشاوره/ اینجانب از سال 1362 صاحب سرقفلی یک واحد تجاری هستم از سال 1362 لغایت سال 1384 کلیه اجاره بهای سرقفلی رابامدرک (رسید از صاحب ملک)پرداخت کرده ام از سال 1384 صاحب ملک ملکش را به افراد دیگری واگذار نمود صاحبان جدید به خاطر اختلافات قبلی ویا هر سیاستی بامن از گرفتن اجاره بها از اینجانب سرباززدند حال با گذشت 7 سال که من اجاره بها را پرداخت نکرده ام تکلیف قانونی من به جهت پیشگیری از مشکلات اتی چیست لطفامرا ارشاد فرمائید/ قبلا از همکاری شما متشکرم


اینجانب از سال 1362 صاحب سرقفلی یک واحد تجاری هستم از سال 1362 لغایت سال 1384 کلیه اجاره بهای سرقفلی رابامدرک (رسید از صاحب ملک)پرداخت کرده ام از سال 1384 صاحب ملک ملکش را به افراد دیگری واگذار نمود صاحبان جدید به خاطر اختلافات قبلی ویا هر سیاستی بامن از گرفتن اجاره بها از اینجانب سرباززدند حال با گذشت 7 سال که من اجاره بها را پرداخت نکرده ام تکلیف قانونی من به جهت پیشگیری از مشکلات اتی چیست لطفامرا ارشاد فرمائید/ قبلا از همکاری شما متشکرم
  • اریز و ضمن ارسال اظهارنامه ای رسمی (از طریق دادگاه حقوقی حوزه آدرس خودتان) بآنرا به اطلاع وی برسانید و یا در صورت عدم دسترسی به شماره حساب آنرا نیز طبق اظهارنامه از ایشان خواستار شوید و یا نهایتاً اجاره بها را بر اساس آخرین مبلغ مورد قرارداد در حساب صندوق اداره اجرای ثبت تودیع نمائید موفق باشید- شاه صاحبی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام یک شرکت مکانی را 500000 تومان اجاره کرده، حال اگر دوباره آن را به شرکتی دیگر اجاره دهد به همان قیمت، آیا باید مالیات اجاره تکلیفی پرداخت نماید؟ چقدر؟ اگر بیشتر اجاره بدهد چطور؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام یک شرکت مکانی را 500000 تومان اجاره کرده، حال اگر دوباره آن را به شرکتی دیگر اجاره دهد به همان قیمت، آیا باید مالیات اجاره تکلیفی پرداخت نماید؟ چقدر؟ اگر بیشتر اجاره بدهد چطور؟ با تشکر  ؟
  • ن قیمت، آیا باید مالیات اجاره تکلیفی پرداخت نماید؟ چقدر؟ اگر بیشتر اجاره بدهد چطور؟ با تشکر  ؟ سلام وقت بخیر - مالیات اجاره برای هرمکان با یک قیمت یکبار پرداخت میشود و چنانچه به همان قیمت به دیگری واگذار گرددمالیات اضافی پرداخت نخواهد شد واز مالک کسر و مابه التفاوت به ایشان پرداخت گردد .چنانچه به مبلغ بیشتری اجاره داده شود بر اساس قرارداد بایستی مالیات اجاره کسر گرد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام، محل کاری را که بنده به اتاق بازرگانی معرفی کرده ام ملکی بنام همسرم میباشد و برای اخذ کارت بازرگانی مجبورم یک اجاره نامه عادی محل کار با امضاء دو شاهد تنظیم کنم و همسرم قصد ندارد از بنده هیچگونه اجاره بها ئی اخذ کند پس آیا میتوانم در متن اجاره نامه قید نمایم که " به دلیل قرابت هیچ مبلغی به عنوان اجاره بهاتوسط مستاجر پرداخت نمیگردد"؟ اگر جواب مثبت است لطفا بفرمائید دارائی در محاسبه مالیات در این مورد چگونه عمل خواهد کرد؟ آیا در صورتیکه در اجاره نامه محل کار مبلغی به عنوان اجاره بها درج شود این مبلغ جزو هزینه های مودی که کارت بازرگانی دارد محسوب میشود و طریقه محاسبه مالیات بر اجاره بها به چه گونه میباشد؟


مشاوره/ باسلام واحترام ساختمان احداث شده در زمین اجاره ای تحت چه عنوانی باید در صورتهای مالی ارائه شود و مالیات آن به چه نحوی محاسبه می گردد؟


  • پرسش و پاسخ باسلام واحترام ساختمان احداث شده در زمین اجاره ای تحت چه عنوانی باید در صورتهای مالی ارائه شود و مالیات آن به چه نحوی محاسبه می گردد؟  ؟ با سلام : دارایی ایجاد شده در سرفصل دارایی ثابت ثبت شده و استهلاک آن ن
  • گردد؟  ؟ با سلام : دارایی ایجاد شده در سرفصل دارایی ثابت ثبت شده و استهلاک آن نیز بایستی مطابق استاندارد 21 حسابداری اجاره ها محاسبه شود (دارایی ناشی از اجاره سرمایه ای که معرف حق اجاره کننده برای استفاده از مورد اجاره است ، غالباً عمر محدودی دارد و بنابراین باید در دوره هایی مستهلک گردد که منافع آن عاید واحد تجاری می شود . مبلغ استهلاک پذیر دارایی اجاره شده ، ب
  • ی که معرف حق اجاره کننده برای استفاده از مورد اجاره است ، غالباً عمر محدودی دارد و بنابراین باید در دوره هایی مستهلک گردد که منافع آن عاید واحد تجاری می شود . مبلغ استهلاک پذیر دارایی اجاره شده ، براساس روشی منظم و یکنواخت با رویه استهلاک سایر داراییهای مشابه تحت تملک اجاره کننده ، در طول دوره استفاده مورد انتظار از دارایی اجاره شده ، مستهلک می شود . چنانچه اطمینانی معقول وجود داشته باشد که در پایان دوره اجاره ، مالکیت دارایی به اجاره کننده منتقل می شود، دوره استفاده مورد انتظار معادل عمر مفید د
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام یک باب واحد مسکونی را با تا پایان سال 91 رهن کرده ام که موجر قصد فروش خانه را دارد و خریدار معتقد است که رهن واقعی خانه بیشتر از مبلغ پرداختی ماست و معتقد است ما باید ما بقی پول رهن مورد نظر ایشان را بپردازیم یا این مبلغ را از پول خرید خانه کسر نموده و در پایان زمان اجاره به فروشنده که صاحبخانه فعلی ماست می پردازد از نظر قانونی آیا حق چنین کاری دارد؟ با فرض اینکه ادعای ایشان درست باشد


با سلام یک باب واحد مسکونی را با تا پایان سال 91 رهن کرده ام که موجر قصد فروش خانه را دارد و خریدار معتقد است که رهن واقعی خانه بیشتر از مبلغ پرداختی ماست و معتقد است ما باید ما بقی پول رهن مورد نظر ایشان را بپردازیم یا این مبلغ را از پول خرید خانه کسر نموده و در پایان زمان اجاره به فروشنده که صاحبخانه فعلی ماست می پردازد از نظر قانونی آیا حق چنین کاری دارد؟ با فرض اینکه ادعای ایشان درست باشد
  • با سلام قرارداد اجاره شما لازم الاجرا بوده و هر گونه تغییر در آن مستلزم توافق جدید طرفین است و پس از پایان مدت اجاره ، موجر یا مالک جدید   جهت تخلیه موظف به پرداخت یا تودیع مبلغ ودیعه نزد صندوق دادگستری می باشد. موفق باشید- شاه صاحبی وکیل پایه یک دادگستری  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ شرکاء جهت خرید مبالغی صندوق را شارژ نموده اند و پس از فروش همین مبلغ را از صندوق برداشت کردند وضعیت ثبت آن در ترازنامه به شکل خواهد بود . و آیا مبلغ خرید شده با توجه به برداشت میتواند جژئ موجودی کالا محاسبه و صندوق بدکار شود ؟ با تشکر از شما


  • پرسش و پاسخ شرکاء جهت خرید مبالغی صندوق را شارژ نموده اند و پس از فروش همین مبلغ را از صندوق برداشت کردند وضعیت ثبت آن در ترازنامه به شکل خواهد بود . و آیا مبلغ خرید شده با توجه به برداشت میتواند جژئ موجودی کالا محاسبه و صندوق بدکار شود ؟ با تشکر از شما   ؟
  • برداشت میتواند جژئ موجودی کالا محاسبه و صندوق بدکار شود ؟ با تشکر از شما   ؟ با سلام خدمت شما دوست عزیز در زمان شارژ صندوق توسط شرکاء صندوق را بدهکار و حساب جاری شرکاء را بستانکار نموده و پس از برداشت نیز جاری شرکاء را بدهکار و صندوق را بستانکار نمایید. شاد باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ نرخ کارمزد ارائه خدمات حساب‌های بانکی اعلام شد


نرخ کارمزد صدور انواع چک، حواله، وصول بروات بانکی و صندوق های اجاره ای اعلام شد. به گزارش ایلنا، این کارمزدها که پس از مدت ها مورد ارزیابی واقع شده، با هدف افزایش درآمدهای سیستم بانکی و البته ایجاد یک بازار رقابتی، افزایش محسوسی یافته است که بر اساس آن، بانک ها در یک فضای رقابتی قادرخواهند بود این نرخ ها را افزایش و یا کاهش دهند.
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1