جستجو در پورتال

سلام، اگر کارفرما درصد مالیات موضوع ماده را از پیمانکار کسر نموده اما پرداخت ننماید تکلیف پیمانکار چیست دقت فرمایید که مالیات کسر گردیده متشکرم

مشاوره/ سلام، اگر کارفرما 5درصد مالیات موضوع ماده 104 را از پیمانکار کسر نموده اما پرداخت ننماید تکلیف پیمانکار چیست؟(دقت فرمایید که مالیات کسر گردیده)متشکرم


سلام، اگر کارفرما 5درصد مالیات موضوع ماده 104 را از پیمانکار کسر نموده اما پرداخت ننماید تکلیف پیمانکار چیست؟(دقت فرمایید که مالیات کسر گردیده)متشکرم
  • پرسش و پاسخ سلام، اگر کارفرما 5درصد مالیات موضوع ماده 104 را از پیمانکار کسر نموده اما پرداخت ننماید تکلیف پیمانکار چیست؟(دقت فرمایید که مالیات کسر گردیده)متشکرم  ؟ ضمن عرض سلام متقابل گذشته وصرفنظرازاینکه پیمانکارمشمول کسر 5 درصدمالیات تکلیفی موضوع ماده 104 بوده یاخیر در صورتیکه این مالیات کسرشده ولی ظرف مدت یکماه به حساب واریز نشده ومشخصات اعلام نشده شمامیتوانید با در دست داشتن مدارک مثبته به اداره
  • موضوع ماده 104 بوده یاخیر در صورتیکه این مالیات کسرشده ولی ظرف مدت یکماه به حساب واریز نشده ومشخصات اعلام نشده شمامیتوانید با در دست داشتن مدارک مثبته به اداره اموراقتصادی ودارایی محل مراجعه و مراتب را اعلام نمایید . اداره دارایی هم باتوجه به وضعیت کارفرما درخصوص تامین و وصول کسورات وجرائم مربوطه 20 درصداقدام خواهدکرد وحتی میتوانداجراییه صادروازحساب پیمانکار نیز برداشت نماید و مالیات را که قطعی گردیده وصول ومشکل راحل نماید. درصورتیکه در قرارداد ضمن شرایط عمومی پیمان داورتعیین شده باشد قبل ازاقد
  • درصورتیکه در قرارداد ضمن شرایط عمومی پیمان داورتعیین شده باشد قبل ازاقدام قانونی به داورمراجعه نمودبا تشکر از حسن توجه شما؛من یک نکته را متوجه نشدم ، شما فرموده اید:اداره دارایی هم باتوجه به وضعیت کارفرما درخصوص تامین و وصول کسورات وجرائم مربوطه 20 درصداقدام خواهدکرد وحتی میتوانداجراییه صادروازحساب پیمانکار نیز برداشت نماید(آیا منظور کارفرما است که به اشتباه پیمانکار نوشته شده است ؟)عزیزم شرمنده ام . منظورم کارفرما بوده که اشتباها پیمانکار نوشته شده ام .امیدوارم هرچه زودتر مشکلتان حل گردد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ در مواردی که قراردادهای پیمانکاری خالص منعقد و کارفرما مالیات را بحساب هزینه منظور می‌نماید با توجه به اینکه پیمانکار خود اقدام به تصفیه مالیاتی می‌نماید آیا مالیات پرداختی تکراری نیست؟


مشاوره/ با سلام و قبولی طاعات و عبادات آیا لازم است پیمانکار علاوه بر ثبت مالیات تکلیفی که از صورت وضعیت کسر میگردد، مالیات بر ارزش افزوده که کارفرما به صورت وضعیت اضافه می کند را نیز ثبت کند؟ نحوه ثبت حسابداری مالیات بر ارزش افزوده صورت وضعیت های پیمانکاری چگونه است؟


با سلام و قبولی طاعات و عبادات آیا لازم است پیمانکار علاوه بر ثبت مالیات تکلیفی که از صورت وضعیت کسر میگردد، مالیات بر ارزش افزوده که کارفرما به صورت وضعیت اضافه می کند را نیز ثبت کند؟ نحوه ثبت حسابداری مالیات بر ارزش افزوده صورت وضعیت های پیمانکاری چگونه است؟

مشاوره/ سلام اقای دکتر خسته نباشید.یه سوال خدمتتون داشتم بنده وکیل هستم یکی از موکلانم دو فقره قرارداد تهیه غذا با شرکت نفت منعقد کرده در سالهای ۷۸_۸۰ در این قرارداد ذکر شده که قرارداد خرید میباسد و از پیمانکار و کارفرما به عن ان فروشنده و خریدار اسم برده شد در ابتدا عنوان شده بود که چون قرارداد خرید میباشد کسورات به ان تعلق نمیگیرد ولی موکل من موقع مراجعه برای گرفتن پنج درصد حسن انجام کار مراجعه داشتند مسیولین شرکت نفت عنوان داشتند که باید مفاصا حساب ارایه دهی ..حالا از جنابعالی سوال داشتم که ایا به این قرارداد کسورات تعلق میگیرد یا خیر؟باتشکر فراوان


  • سلام اقای دکتر خسته نباشید.یه سوال خدمتتون داشتم بنده وکیل هستم یکی از موکلانم دو فقره قرارداد تهیه غذا با شرکت نفت منعقد کرده در سالهای ۷۸_۸۰ در این قرارداد ذکر شده که قرارداد خرید میباسد و از پیمانکار و کارفرما به عن ان فروشنده و خریدار اسم برده شد در ابتدا عنوان شده بود که چون قرارداد خرید میباشد کسورات به ان تعلق نمیگیرد ولی موکل من موقع مراجعه برای گرفتن پنج درصد حسن انجام کار مراجعه داشتند مسیولین شرکت نفت عنوان داشتند که باید مفاصا حساب ارایه د
  • داشتم که ایا به این قرارداد کسورات تعلق میگیرد یا خیر؟باتشکر فراوان  ؟ با سلام خدمت شما کسر کسورات قانونی ذکر شده در قراردادها شامل کسر 3 درصد مالیات متعلقه (ماده 104 قانون مالیات های مستقیم) و کسر 5 درصد حق بیمه می باشد که با توجه به موضوع قرارداد که بعنوان خرید منعقد گردیده مالیات تعلق نمی گیرد ولی در خصوص بیمه، کارفرما (شرکت نفت) طبق قانون مکلف است 5 درصد یا 10 درصد حسن انجام کار پی
  • ای مستقیم) و کسر 5 درصد حق بیمه می باشد که با توجه به موضوع قرارداد که بعنوان خرید منعقد گردیده مالیات تعلق نمی گیرد ولی در خصوص بیمه، کارفرما (شرکت نفت) طبق قانون مکلف است 5 درصد یا 10 درصد حسن انجام کار پیمانکار را تا زمان ارائه مفاصا حساب از جانب پیمانکار پیش خود نگاه داشته تا پس از ارائه مفاصا حساب مبلغ حسن انجام کار را آزاد نماید. موفق باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • رداد به گونه ای که پاسخ داده شده است نمیباشد . 1- سپرده بیمه که نزد کارفرما باقی میماند طبف ماده 38 تامین اجتماعی 16.67 درصد نمیباشد - فقط 5% میباشد که سپرده مذکور به همراه آخریت صورت وضعیت نزد کارفرما میماند تا اینکه پیمانکار مفاصاحساب ارائه دهد. اگر کارفرما قرار باشد که 16.67 را کم کند بایستی همان را به سازمان تامین اجتماعی واریز کند 2- ضمنا اگر پروژه عمرانی باشد که نیازی به ارائه مفاصاحساب از پیمانکار و یا واریز حق بیمه از جانب پیمانکار فرعی نیاز نمیباشد چون بیمه از قرارداد اصلی کسر میگ
  • ز پیمانکار و یا واریز حق بیمه از جانب پیمانکار فرعی نیاز نمیباشد چون بیمه از قرارداد اصلی کسر میگردد. 3- معمولا این تیپ قراردادها به تامین اجتماعی ارائه نمیگردد زیرا اساسا فرد حقیقی نیازی به دریافت مفاصاحساب از تامین اجتماعی ندارد و کسورات فقط شامل مالیات است. 5- مطابق با دادنامه شماره 58 اگر پیمانکار شخصا مشغول به کار بوده و از کارگر استفاده ننماید از شمول ماده 38 مبرا است.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ در مواردی که مالیات از قراردادهای پیمانکاری کسر ولی ایصال نمی‌گردد تکلیف پیمانکار چیست؟


  • پرسش و پاسخ در مواردی که مالیات از قراردادهای پیمانکاری کسر ولی ایصال نمی‌گردد تکلیف پیمانکار چیست؟ ؟ ج – به نظر کارگروه بر اساس ماده 104 قانون مذکور مکلفین در هر پرداخت به عنوان مالیات علی‌الحساب مودی می‌بایست 5% مبالغ پرداختی را کسر و ظرف مدت سی‌ روز به حساب تعیین شده از طرف سازمان امور مالیاتی کشور واریز و رسید آن را به مودی تسلیم نمایند. بر اساس مفاد ماده 199 قانون مالیاتهای مستقیم هر شخص حقیقی یا حقوقی که به
  • ی می‌بایست 5% مبالغ پرداختی را کسر و ظرف مدت سی‌ روز به حساب تعیین شده از طرف سازمان امور مالیاتی کشور واریز و رسید آن را به مودی تسلیم نمایند. بر اساس مفاد ماده 199 قانون مالیاتهای مستقیم هر شخص حقیقی یا حقوقی که به موجب مقررات این قانون مکلف به کسر و ایصال مالیات مودیان دیگر می‌باشند در صورت تخلف از انجام وظایف مقرر علاوه بر مسئولیت تضامنی که با مودی در پرداخت مالیات خواهد داشت مشمول جریمه‌ای معادل 20% مالیات پرداخت نشده نیز خواهد بود. لذا عدم کسر مالیات و عدم پرداخت آن توسط مکلفین مانع
  • مالیات مودیان دیگر می‌باشند در صورت تخلف از انجام وظایف مقرر علاوه بر مسئولیت تضامنی که با مودی در پرداخت مالیات خواهد داشت مشمول جریمه‌ای معادل 20% مالیات پرداخت نشده نیز خواهد بود. لذا عدم کسر مالیات و عدم پرداخت آن توسط مکلفین مانع از مطالبه مالیات بر درآمد از مودیان (دریافت کنندگان وجوه) نخواهد بود.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید در یه شرکت پیمانکاری ذخیره مالیات برای سال 89 گرفته شده و زمانی که مالیات قطعی می شده و پیمانکار از کارفرما پول می گرفته و مالیات پرداخت می شده چه ثبتی در حسابداری می خورد؟ حالا اگر کارفرما پول نده پیمانکار هم پول نداره مالیات رو پرداخت کنه با توجه به اینکه مالیات هم قطعی شده توی ثبت حسابداری من باید چه ثبتی بزنم؟ خواهشمندم به سوال من پاسخ دهید


با عرض سلام و خسته نباشید در یه شرکت پیمانکاری ذخیره مالیات برای سال 89 گرفته شده و زمانی که مالیات قطعی می شده و پیمانکار از کارفرما پول می گرفته و مالیات پرداخت می شده چه ثبتی در حسابداری می خورد؟ حالا اگر کارفرما پول نده پیمانکار هم پول نداره مالیات رو پرداخت کنه با توجه به اینکه مالیات هم قطعی شده توی ثبت حسابداری من باید چه ثبتی بزنم؟ خواهشمندم به سوال من پاسخ دهید
  • پرسش و پاسخ با عرض سلام و خسته نباشید در یه شرکت پیمانکاری ذخیره مالیات برای سال 89 گرفته شده و زمانی که مالیات قطعی می شده و پیمانکار از کارفرما پول می گرفته و مالیات پرداخت می شده چه ثبتی در حسابداری می خورد؟ حالا اگر کارفرما پول نده پیمانکار هم پول نداره مالیات رو پرداخت کنه با توجه به اینکه مالیات هم قطعی شده توی ثبت حسابداری من باید چه ثبتی بزنم؟ خواهشمندم به سوال من پاسخ دهید   ؟ با سلام از
  • در سال مالی بعد: بد-سود وزیان انباشته                   بس-ذخیره مالیات در نهایت در زمان صدور برگ قطعی مالیاتی میزان پیش پرداخت های مالیاتی کسر شده توسط کارفرما از میزان ذخیره محاسبه شده کسر وتتمه ان پرداخت می شود.  

مشاوره/ جناب آقای مهندس آمری نیا با سلام احتراما شرکت ما به عنوان پیمانکار انجام عملیات اجرایی اقدام به عقد قرارداد با کارفرمایی نموده است لکن کارفرما موفق به تحویل زمین کارگاه نشده و پس از گذشت حدود 7 ماه اینجانب تقاضای فسخ قرارداد و اعمال تبصره بند "ج" ماده28 شرایط عمومی پیمان را از کارفرما نموده ام. ولی کارفرما طی نا مه ای اعلام داشته که با توجه به این که پیمانکار درخواست فسخ قرارداد را نموده، خسارتی به تعلق نمیگیرد. لطفا در این خصوص راهنمایی فرمایید.


  • ی تقاضای "ختم پیمان" را به کارفرما ارسال نمایید نه" فسخ پیمان" ، زیرا به استناد شرایط عمومی پیمان، این دو مبحث تفاوتهای عمده ای با یکدیگر دارند . اما پاسخ به قسمت اصلی سوال حضرتعلی : وفق تبصره مندرج در بند "ج" ماده 28 ، اگر کارفرما نتواند هیچ قسمت از کارگاه را ظرف 30 درصد مدت پیمان یا 6 ماه هر کدام کمتر است نسبت به تاریخ مبادله پیمان، به پیمانکار تحویل دهد و پس از انقضای مدت مزبور پیمانکار مایل به ادامه یا اجرای کار نباشد با اعلام پیمانکار قرارداد طبق ماده 48 "
  • ot; خواهد یافت .که در این صورت با توجه به شرایط مندرج در شرایط عمومی پیمان و به استناد تبصره مذکور خسارت مربوطه ( ماهیانه دو و نیم درصد کارکرد فرضی ) محاسبه و به پیمانکار قابل پرداخت است .عنایت بفرمایید که تبصره صدرالاشاره صرفاً مربوط به عدم توانایی کارفرما در تحویل کل زمین میباشد و اگر شرایط تحویل برای قسمتی از زمین محیا نشده باشد در این حالت نوع محاسبه خسارت متفاوت خواهد بود. با احترام آمری نیا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ جناب آقای مهندس آمری نیا با سلام اگر کارفرما پس از اتمام دوره تضمین عملیات موضوع پیمان را قطعی نگیرد تکلیف چیست ؟


  • پرسش و پاسخ جناب آقای مهندس آمری نیا با سلام اگر کارفرما پس از اتمام دوره تضمین عملیات موضوع پیمان را قطعی نگیرد تکلیف چیست ؟   ؟ با سلام اگر شرایط عمومی پیمان 843 پیوست قرارداد شما باشد وفق ماده 41 تبصره 3 به طریق ذیل عمل خواد شد. اگر کارفرما با وجود تقاضای
  • ن 843 پیوست قرارداد شما باشد وفق ماده 41 تبصره 3 به طریق ذیل عمل خواد شد. اگر کارفرما با وجود تقاضای پیمانکار ، اقدام به اعزام هیات تحویل نکند و این تاخیر بیش از دو ماه به طول انجامد و پس از درخواست مجدد پیمانکار و انقضای یک ماه از تاریخ تقاضای مجدد کارفرما در این زمینه اقدامی نکند ، عملیات موضوع پیمان تحویل قطعی شده تلقی می گردد و باید اقدامات پس از تحویل قطعی در مورد آن انجام شود. با احترام آمری نیا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام و وقت شما بخیر با توجه به اینکه مالیات تکلیفی مکسوره توسط کارفرمایان منبع درآمد مهم و قابل توجهی برای سازمان امور مالیاتی میباشد حذف این ماده و اعلام روش خود اظهاری چه توجیهی دارد و در صورت عدم پرداخت پیمانکار در مهلت زمانی یک ماه چه عواقبی دارد و آیا باید مانند مالیات ارزش افزوده در زمان اعلام گزارش خرید و فروش فصلی این مبلغ را هم پرداخت کنیم یا در زمان رسیدگی و اعلام اظهارنامه مالیاتی (4/31) اعلام و پرداخت کنیم؟ با تشکر از توجه و پاسخ جنابعالی


  • با سلام سرور گرامی در ارتباط با مالیات تکلیفی باید بدانید که پرداخت کننده این مالیات در صورتیکه شما کارفرما باشید در واقع پیمانکار شما می باشد و اگر شما پیمانکار هستید ،این مالیات علی الحساب درآمدی است که کسب کرده اید. در هر حال موقع انعقاد قرارداد باید یک نسخه از قرارداد را به اداره امور مالیاتی ارائه نمایید و بعد از اتمام کار با ارائه صورت وضعیت پیمان، مبلغ را برای شما محاسبه و فیش پرداخ
  • انعقاد قرارداد باید یک نسخه از قرارداد را به اداره امور مالیاتی ارائه نمایید و بعد از اتمام کار با ارائه صورت وضعیت پیمان، مبلغ را برای شما محاسبه و فیش پرداخت صادر می کنند که شما باید پرداخت نمایید. در صورت عدم پرداخت، بعداً هنگام بررسی حسابهای کارفرما از کارفرمای شما با جریمه اخذ می گردد. امیدوارم جواب گرفته باشید. موفق باشید بهنام زرین- مشاور افزایش فروش
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1