جستجو در پورتال

دستورالعمل معافیت فرزندان شهدا از مالیات

مشاوره/ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر


با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر
  • پرسش و پاسخ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر   ؟ باسلام برای کارفرما 50 درصد و فرزندان شهدا معافیت دارد که دولت می پردازد با این وجود حتما باتوجه به تغییرات بوجود امده با تامین اجتماعی هماهنگ فرمایید . موفق باشید و سرب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی


با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی
  • پرسش و پاسخ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه
  • ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه سال 89 فرزندان گرانقدر شاهد نیزکه قبلا مستثنی شده بودند ار مالیات حقوق معاف گردیده اند . سربلند باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟


  • پرسش و پاسخ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟
  • ر ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟ ضمن عرض سلام خدمت دوست گرامی نظرباینکه بند الف ماده 44 فقط مختص فرزندان شهدا بوده و شما هم از فرزندان معزز شهدا هستید میتوانید براساس معرفی نامه ای که تحت عنوان سازمان تامین اجتماعی شهرستان مربوطه صادر میگردد ازاین مزایا استفاده فرمایید . موفق باشید . مستوفی
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر سلام خواهشمند است است در صورت امکان ماده و قانون مربوط به مبلغ و امتیاز فوق العاده ایثارگری فرزندان شهدا را ذکر کنید. باتشکر ؟ ثبت کننده: میلاد گودرزی تاریخ ثبت: 1390/06/02

مشاوره/ با سلام با توجه به کدام ماده قانون مالیات به حق اولاد کارگران مشمول قانون کار مالیات تعلق می گیرد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام با توجه به کدام ماده قانون مالیات به حق اولاد کارگران مشمول قانون کار مالیات تعلق می گیرد؟  ؟ با سلام در قانون موارد معافیت به صراحت ذکر می شود.اگر در قانون مواردی به صراحت جزو موارد معاف ذکر نشود یعنی مالیات دارد.بنابراین وقتی شما به معافیت های بخش حقوق مالیاتهای مستقیم مراجعه می کنید چیزی به عنوان معافیت حق اولاد ذکر نشده است بنابرابن نتیجه این می شود که مالیات دارد.اما در خصوص دولتی ها
  • عنی مالیات دارد.بنابراین وقتی شما به معافیت های بخش حقوق مالیاتهای مستقیم مراجعه می کنید چیزی به عنوان معافیت حق اولاد ذکر نشده است بنابرابن نتیجه این می شود که مالیات دارد.اما در خصوص دولتی ها بخشنامه ای وجود دارد که عائله مندی(نه حق اولاد) معاف از مالیات است.

مشاوره/ سلام یک مغازه که سه نفر شریک هستند و شرکت نیست آیا تخفیفات خاصی به آنها تعلق می گیرد یا معافیتهای خاخصی دارند . صمیمانه سپاسگزارم


  • پرسش و پاسخ سلام یک مغازه که سه نفر شریک هستند و شرکت نیست آیا تخفیفات خاصی به آنها تعلق می گیرد یا معافیتهای خاخصی دارند . صمیمانه سپاسگزارم  ؟ با سلام خیر طبق قانون منفعت به نسبت هر شریک تقسیم وهر شریک سالیانه یک مبلغ معافیت دارد که معمولا در هر سال اعلام می شود و سپس پس از کسر معافیت مالیات شخص محاسبه ودریافت می شود ماده 101– درآمد سالانه مشمول مالیات مؤدیان موضوع این فصل که اظهارنا
  • خیر طبق قانون منفعت به نسبت هر شریک تقسیم وهر شریک سالیانه یک مبلغ معافیت دارد که معمولا در هر سال اعلام می شود و سپس پس از کسر معافیت مالیات شخص محاسبه ودریافت می شود ماده 101– درآمد سالانه مشمول مالیات مؤدیان موضوع این فصل که اظهارنامه مالیاتی خود را طبق مقررات این فصل در موعد مقرر تسلیم کرده اند تا میزان معافیت موضوع ماده (84) این قانون از پرداخت مالیات معاف و مازاد آن به نرخ های مذکور در ماده (131) این قانون مشمول مالیات خواهد بود. شرط تسلیم اظهارنامه برای استفاده از معافیت فوق ن
  • لیات معاف و مازاد آن به نرخ های مذکور در ماده (131) این قانون مشمول مالیات خواهد بود. شرط تسلیم اظهارنامه برای استفاده از معافیت فوق نسبت به عملکرد سال 1382 به بعد جاری است. تبصره– در مشارکت های مدنی اعم از اختیاری و قهری شرکا حداکثر از دو معافیت استفاده خواهند کرد و مبلغ معافیت به طور مساوی بین آنان تقسیم و باقی مانده سهم هر شریک جداگانه مشمول مالیات خواهد بود. شرکایی که با هم رابطه زوجیت دارند از لحاظ استفاده از معافیت در حکم یک شریک تلقی و معافیت مقرر به زوج اعطا می گردد. در صورت فو
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام و عرض ادب ، خسته بیاشید-لطف میکنید نحوه محاسبه مالیات عیدی سال 90رادقیق برای من توضیح بدین -من دیگه گیج شدم هر مرجعی یه چیزی میگه اداره دارائی میگه سقف معافیت عیدی 485000تومان است -یکی میگه 485000*2 آیا کسی که کل حقوق سالیانه+2ماه عیدیش از 58200000 ریال (سقف معافیت سالیانه 90)کمتره به عیدی 6606000 ریالی اون مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی


سلام و عرض ادب ، خسته بیاشید-لطف میکنید نحوه محاسبه مالیات عیدی سال 90رادقیق برای من توضیح بدین -من دیگه گیج شدم هر مرجعی یه چیزی میگه اداره دارائی میگه سقف معافیت عیدی 485000تومان است -یکی میگه 485000*2 آیا کسی که کل حقوق سالیانه+2ماه عیدیش از 58200000 ریال (سقف معافیت سالیانه 90)کمتره به عیدی 6606000 ریالی اون مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی
  • پرسش و پاسخ سلام و عرض ادب ، خسته بیاشید-لطف میکنید نحوه محاسبه مالیات عیدی سال 90رادقیق برای من توضیح بدین -من دیگه گیج شدم هر مرجعی یه چیزی میگه اداره دارائی میگه سقف معافیت عیدی 485000تومان است -یکی میگه 485000*2 آیا کسی که کل حقوق سالیانه+2ماه عیدیش از 58200000 ریال (سقف معافیت سالیانه 90)کمتره به عیدی 6606000 ریالی اون مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی   ؟
  • مالیات تعلق میگیره یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم پاسخم را شفاف بدین مرسی   ؟ با سلام 1-سقف معافیت عیدی 485000 تومان است2-به حقوق ومزایای (شامل عیدی)کمتر از معافیت سالیانه(58200000+4850000) مالیات تعلق نمی گیرد.

مشاوره/ با عرض سلام واحترام دررابطه با معافیت فرزندان شهدا از پرداخت سهم بیمه (7درصد)هریک ازکارشناسان تامین اجتماعی نظر خواسی دارند وبعضی عنوان کردند باتوجه به اینکه دراعتبارات سال92 پیش بینی نشده فعلا قابل اجرا نیست باید ازکارگر(فرزند شهید)کسر گرددخواهشمنداست اگر دراین ضمینه بخشنامه ای هست راهنمایی بفرمائید .ضمنا چنانچه ازحقوق کارگرکسرنگردد آیا پرداخت کننده کارفرماست(شرکت خصوصی) یا دولت ودرلیست بیمه به چه شکل باید عمل شود.


اخبار/ جدول معافیت مالیات حقوق و دستمزد در سال 1391


خبرگزاری فارس: جدول معافیت‏های مالیات حقوق کارکنان بخش دولتی و خصوصی بر مبنایارقام مصوب دولت در لایحه بودجه سال 91 با معافیت سالانه 6 میلیون و 600 هزار تومانی و ماهانه 550 هزار تومانی منتشر شد.
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1