جستجو در پورتال

تجدید ارزیابی دارایی ها از ابتدای سال ۵۹ مشمول مالیات می شود

دریافت و بارگزاری فایل/ تجدید ارزیابی دارایی ها از ابتدای سال ۵۹ مشمول مالیات می شود


تجدید ارزیابی دارایی ها از ابتدای سال ۵۹ مشمول مالیات می شود

اخبار/ بانک‌‏ها از پرداخت مالیات دارایی‌‏های تجدید ارزیابی شده معاف شدند


دولت، بانک‌‏ها را از پرداخت مالیات بر دارایی‌‏های قابل واگذاری در قالب اصل 44 معاف کرد

مشاوره/ آیا مازاد حاصل از تجدید ارزیابی مشمول مالیات می باشد وهزینه استهلاک ناشی از مازاد تجدید ترزیابی قابل قبول نمی باشد؟


آیا مازاد حاصل از تجدید ارزیابی مشمول مالیات می باشد وهزینه استهلاک ناشی از مازاد تجدید ترزیابی قابل قبول نمی باشد؟
  • پرسش و پاسخ آیا مازاد حاصل از تجدید ارزیابی مشمول مالیات می باشد وهزینه استهلاک ناشی از مازاد تجدید ترزیابی قابل قبول نمی باشد؟  ؟ با سلام طبق قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (۱۰۴) قانون مالیاتهای مستقیم: مصوب 1391/5/01 ماده۱۷ـ افزایش سرمایه بنگاههای اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌های آنها، از تاریخ لازم&z
  • ابی دارایی‌های آنها، از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این قانون به مدت پنج سال از شمول مالیات معاف است مشروط بر آن که متعاقب آن به نسبت استهلاک دارایی مربوطه و یا در زمان فروش، مبنای محاسبـه مالـیات اصلاح گردد و بنـگاه یادشده طی پنج سال اخیر تجدید ارزیابی نشده باشد.

اخبار/ قابل توجه شرکتهای خصوصی:دستور مهم مالیاتی دولت به شرکت های خصوصی در سال 1390


دستور مهم مالیاتی دولت به شرکت های خصوصی
  • ی در سال 1390 دستور مهم مالیاتی دولت به شرکت های خصوصی در سال 1390 شنیده شده طی روزهای اخیر بخشنامه ای از طرف دولت به وزارت اقتصاد ارسال شده که بر اساس آن، شرکت هایی که از ابتدای سال ۱۳۸۵ تا پایان سال ۱۳۸۹ اقدام به تجدید ارزیابی دارایی های خود نکرده اند، در صورتی که با رعایت مقررات قانونی و ثبت این موضوع، دارایی های خود را در سال ۱۳۹۰ تجدید ارزیابی کرده و مازاد حاصل از آن را به حساب سرمایه منظور کنند، از شمول مالیات در سال ۱۳۹۰ معاف هستند. شرکت هایی که این دستو
  • یابی کرده و مازاد حاصل از آن را به حساب سرمایه منظور کنند، از شمول مالیات در سال ۱۳۹۰ معاف هستند. شرکت هایی که این دستور را اجرا نکنند، باید جرائم مالیاتی بپردازند. ولینک ذیل: معافیت مالیاتی بنگاههایی که دارایی خود را در سال 90 تجدید ارزیابی کنند منبع: تابناک تاریخ: 1390-10-01

مشاوره/ خسته نباشید 1-تجدید ارزیابی دارایی ها در زمان انجام چه سندی میخورد و مثلا اگر سال بعد آن دارایی را بفروشیم ( به بهایی بیشتر از تجدید ارزیابی ) چه سندی میزنیم ؟ 2-برای برگشت از فروش میتوان ذخیره گرفت ؟


مشاوره/ با سلام لطفا به این تست پاسخ دهید ارزش دفتری تجهیزاتی 000/117 ریال و مبلغ تجدید ارزیابی آن در نوبت اول 800/111 ریال میباشد. مبلغ تجدید ارزیابی در نوبت دوم 300/105 ریال بوده در حالیکه ارزش دفتری در این زمان 800/98 ریال میباشد. بر این اساس در تجدید ارزیابی نوبت دوم ................................. 1)مبلغ 200/5 ریال درآمد شناسایی می شود 2)مبلغ 500/6 مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 3)مبلغ 300/1 ریال مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 4)گزینه 1 و3 با تشکر فراوان لطفا دلیل را هم ذکر کنید


  • پرسش و پاسخ با سلام لطفا به این تست پاسخ دهید ارزش دفتری تجهیزاتی 000/117 ریال و مبلغ تجدید ارزیابی آن در نوبت اول 800/111 ریال میباشد. مبلغ تجدید ارزیابی در نوبت دوم 300/105 ریال بوده در حالیکه ارزش دفتری در این زمان 800/98 ریال میباشد. بر این اساس در تجدید ارزیابی نوبت دوم ................................. 1)مبلغ 200/5 ریال درآمد شناسایی می شود 2)مبلغ 500/6 مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 3)مبلغ 300/1 ریال مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 4)گزین
  • مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 3)مبلغ 300/1 ریال مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 4)گزینه 1 و3 با تشکر فراوان لطفا دلیل را هم ذکر کنید ؟ با سلام بند 39 تا 42 استاندارد شماره 11 ایران مربوط به تجدید ارزیابی دارائیهای ثابت است بر اساس بند های مذکور جواب 4 درست است: در نوبت اول ارزیابی داریم: بد-هزینه تجدید ارزیابی 5200 بس-دارایی ثابت مربوطه5200 در با دوم داریم: بد-دارایی مربوطه 6500(105300-98800) بس-درآمد ت
  • ت اول ارزیابی داریم: بد-هزینه تجدید ارزیابی 5200 بس-دارایی ثابت مربوطه5200 در با دوم داریم: بد-دارایی مربوطه 6500(105300-98800) بس-درآمد تجدید ارزیابی(به میزان هزینه شناسایی شده قبلی)5200 بس-مازاد تجدید ارزیابی(به میزان تفاوت6500-5200) 1300 30/8/88
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام لطفاً اعلام فرمائید آیتمهایی از حقوق که مشمول بیمه یا مالیات می شوند چه آیتمهایی هستند؟ با تشکر


  • کمک‌هزینه مسکن مشمول بیمه مشمول مالیات حق عائله‌مندی غیر مشمول بیمه مشمول مالیات وجه بن مشمول بیمه  (از ابتدای 93 مشمول گردید و قبل از آن مشمول نبود) غیرمشمول مالیات حق اضافه‌کاری مشمول بیمه مشمول مالیات فوق‌العاده مأموریت غیرمشمول بیمه
  • مشمول گردید و قبل از آن مشمول نبود) غیرمشمول مالیات حق اضافه‌کاری مشمول بیمه مشمول مالیات فوق‌العاده مأموریت غیرمشمول بیمه غیرمشمول مالیات پاداش موردی مدیریت مشمول بیمه مشمول مالیات سایر مزایا (حق ایاب و ذهاب و ...) مشمول بیمه مشمول مالیات بازخرید مرخصی
  • دیریت مشمول بیمه مشمول مالیات سایر مزایا (حق ایاب و ذهاب و ...) مشمول بیمه مشمول مالیات بازخرید مرخصی غیرمشمول بیمه مشمول مالیات عیدی غیرمشمول بیمه غیرمشمول مالیات پاداش غیرمشمول بیمه مشمول مالیات حق سنوات غیرمشمول بیمه غی
  • طبقه بندی اطلاعات

قوانین و مقررات/ شرایط معافیت مالیاتى بنگاه هاى اقتصادى


شرایط معافیت مالیاتى بنگاه هاى اقتصادى تعیین شد.
  • یحات: شرایط معافیت مالیاتى بنگاه هاى اقتصادى تعیین شد. شرایط معافیت مالیاتى بنگاه هاى اقتصادى تعیین شد. بر این اساس، بنگاه های اقتصادی که از ابتدای سال ۱۳۸۶ تا پایان سال ۱۳۹۰ اقدام به تجدید ارزیابی دارایی‌های خود نکرده‌اند، در صورتی که با رعایت مقررات قانونی و مفاد این آیـین‌نامه، دارایی‌های خود را در سال ۱۳۹۱ تجدیـد ارزیابی کرده و مازاد حاصـل از آن را به حسـاب سرمایه مـنظور کنند، از شـمول مالیات معاف خواهند بود. . با موافقت
  • صورتی که با رعایت مقررات قانونی و مفاد این آیـین‌نامه، دارایی‌های خود را در سال ۱۳۹۱ تجدیـد ارزیابی کرده و مازاد حاصـل از آن را به حسـاب سرمایه مـنظور کنند، از شـمول مالیات معاف خواهند بود. . با موافقت دولت، بنگاه های اقتصادی که اقدام به تجدید ارزیابی دارایی‌های خود کرده اند، از شـمول مالیات معاف خواهند بود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (۳۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور، آیین‌نامه اجرایی بند (۳۹) قانون بودجه سال
  • وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (۳۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور، آیین‌نامه اجرایی بند (۳۹) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور را تصویب کرد. . بر این اساس، بنگاه های اقتصادی که از ابتدای سال ۱۳۸۶ تا پایان سال ۱۳۹۰ اقدام به تجدید ارزیابی دارایی‌های خود نکرده‌اند، در صورتی که با رعایت مقررات قانونی و مفاد این آیـین‌نامه، دارایی‌های خود را در سال ۱۳۹۱ تجدیـد ارزیابی کرده و مازاد حاصـل از آن را به حسـاب سرمایه مـنظور کنند، از شـمول مالیات معاف خواهند بود. در اجرای این ماده، اشخاص حقو

اخبار/ معافیت مالیاتی بنگاههایی که دارایی خود را در سال 90 تجدید ارزیابی کنند


خبرگزاری فارس: بر اساس مصوبه جدید دولت، بنگاههای اقتصادی که از ابتدای سال 1385 تا پایان سال 1389 اقدام به تجدید ارزیابی داراییهای خود ننموده‌اند، در صورتی داراییهای خود را در سال 1390 تجدید ارزیابی نموده و مازاد حاصل از آن را به حساب سرمایه منظور نمایند، از شمول مالیات در سال 1390 معاف خواهند بود.
  • فارس خبر می‌دهد:معافیت مالیاتی بنگاههایی که دارایی خود را در سال 90 تجدید ارزیابی کنند معافیت مالیاتی بنگاههایی که دارایی خود را در سال 90 تجدید ارزیابی کنند به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور و وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت و به استـناد جزء «ب» بند (78) قانون بودجه سال 1390 کل کـشور، آیین‌نامه اجرایی بند یادش
  • بودجه سال 1390 کل کـشور، آیین‌نامه اجرایی بند یادشده را تصویب نمود. به گزارش فارس، بر اساس آیین‌نامه اجرایی جزء «ب» بند (78) قانون بودجه سال 1390 کل کشور، بنگاههای اقتصادی که از ابتدای سال 1385 تا پایان سال 1389 اقدام به تجدید ارزیابی داراییهای خود ننموده‌اند، در صورتی که با رعایت مقررات قانونی و مفاد این آیین‌نامه، داراییهای خود را در سال 1390 تجدید ارزیابی نموده و مازاد حاصل از آن را به حساب سرمایه منظور نمایند، از شمول مالیات در سال 1390 معاف خواهند بود. در ا
  • حاصل از آن را به حساب سرمایه منظور نمایند، از شمول مالیات در سال 1390 معاف خواهند بود. در اجرای این ماده، اشخاص حقوقی ملزم به رعایت مواد (106) و (161) قانون تجارت می‌باشند و اشخاص حقوقی که تا پایان سال 1390 افزایـش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی داراییـهای خود را در اداره ثبت شرکتها ثبت ننـمایند، موظفند مبالغ ناشی از تجدید ارزیابی داراییها را طی سال مذکور در دفاتر قانونی به حساب مازاد ناشی از تجدید ارزیابی منظور و حداکثر تا سه ماه پس از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه سال مالی تجدید ارزیابی، در

مشاوره/ باسلام آیا پاداش بهره وری مشمول مالیات هست یا خیر ؟ در صورت مشمول بودن روش محاسبه مالیات آن به چه صورت است؟


  • هست یا خیر ؟ در صورت مشمول بودن روش محاسبه مالیات آن به چه صورت است؟  ؟ با سلام بله هست.راه ساده منظور نمودن 10% مبلغ فوق به عنوان مالیات است وراه اصولی وقانونی جمع کردن مزایای مستمر وغیر مستمر از ابتدای سال تاکنون ومقایسه آن با مجموع معافیت های سالیانه وسپس در صورت مشمول مالیات بودن استفاده از نرخهای ماده 131 است.



تجدید ارزیابی دارایی ها از ابتدای سال ۵۹ مشمول مالیات می شود, بانک‌‏ها از پرداخت , مالیات دارایی‌‏های تجدید ارزیابی شده, مالیات تجدید ارزیابی دارایی‌‏, معافیت بانکها, آیا مازاد حاصل از تجدید ارزیابی مشمول مالیات می باشد وهزینه استهلاک ناشی از مازاد تجدید ترزیابی قابل قبول نمی باشد؟, قابل توجه شرکتهای خصوصی:دستور مهم مالیاتی دولت به شرکت های خصوصی در سال 1390, باسلام لطفاً اعلام فرمائید آیتمهایی از حقوق که مشمول بیمه یا مالیات می شوند چه آیتمهایی هستند؟ با تشکر, شرایط معافیت مالیاتى بنگاه هاى اقتصادى , معافیت مالیاتی بنگاههایی که دارایی خود را در سال 90 تجدید ارزیابی کنند, باسلام آیا پاداش بهره وری مشمول مالیات هست یا خیر ؟ در صورت مشمول بودن روش محاسبه مالیات آن به چه صورت است؟


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1