جستجو در پورتال

بیمه قرارداد پیمانکاران خارجی

مشاوره/ آیا عقد قرارداد جداگانه توسط پیمانکاران بابت تجهیزات و آماده سازی مشمول مالیات پیمانکاری است یا خیر؟


مشاوره/ با سلام و خسته نباشید.... من در یک شرکت رنگ سازی کار میکنم. شرکت ما قراره با یک شرکت خارجی قرارداد همکاری ببنده .یعنی رنگ کشتی های سازنده خارجی که در ایران استفاده می شه از شرکت ما تهیه بشه.حالا من میخوام ببینم الزاماتی که باید دراین قرارداد رعایت بشه چه مواردی است. و یا به عبارتی زیربنا این قرارداد را چه چیزهایی تشکیل می دهد. اگه نمونه قراردادی رو معرفی کنید ممنون میشم. متشکرم


  • ست با عنوان فروش و یا تهیه رنگ مورد نیاز در قبال دریافت مبلغ مشخص  لذا مانند تمام قراردادهای دیگر لازم است خریدار ، فروشنده ، نوع کالا و کیفیت آن ، شرایط تولید و استاندارهای ایران و یا بین الماللی ، محل تحویل ، محل عقد قرارداد ، قیمت ، وضعیت بیمه و حمل و نقل ، وضعیت خسارات عدم تعهد و ضمانتهای مربوطه  و سایر شرایط قرارداد بیع در آن لحاظ گردد . با تشکر   
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام زمانی که کالا درمبدا توسط فروشنده تحویل کشتی داده میشود ایا درهمان زمان کالا بطور خودکار بیمه کشتی قرار می گیرد یا باید توسط فروشنده یا خریدار بیمه شود-2- شرکت بیمه گذار باید ایرانی باشد یا خارجی-3- کشتی باید ایرانی باشد یا خارجی-3- آیا خریدار می تواند کالا را درایران کند اگرجواب مثبت است درزمان تحویل کالا به کشتی درصورتی که مدارک بیمه نزد خریداراست آیا کشتی کالا را قبول می کند؟تشکر


  • پرسش و پاسخ باسلام زمانی که کالا درمبدا توسط فروشنده تحویل کشتی داده میشود ایا درهمان زمان کالا بطور خودکار بیمه کشتی قرار می گیرد یا باید توسط فروشنده یا خریدار بیمه شود-2- شرکت بیمه گذار باید ایرانی باشد یا خارجی-3- کشتی باید ایرانی باشد یا خارجی-3- آیا خریدار می تواند کالا را درایران کند اگرجواب مثبت است درزمان تحویل کالا به کشتی درصورتی که مدارک بیمه نزد خریداراست آیا کشتی کالا را قبول می کند؟تشکر ؟ با سلام 1-
  • باید ایرانی باشد یا خارجی-3- آیا خریدار می تواند کالا را درایران کند اگرجواب مثبت است درزمان تحویل کالا به کشتی درصورتی که مدارک بیمه نزد خریداراست آیا کشتی کالا را قبول می کند؟تشکر ؟ با سلام 1- بستگی به نوع قرارداد شمابا فروشنده دارد که CFR یا CIFباشد.فرق دقیق این دو آن است که درشرایط CIF شامل بیمه کالا نیز میگردد 2- به استناد ماده 70 قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری 1350 ارائه بیمه نامه باربری یا گواهی بیمه مستند به قرارداد بیمه ای صادره توسط مو
  • داتی الزامی است . 3- ارائه مجوز حمل از طرف سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور وزارت راه و ترابری برای گشایش اعتبار اسنادی و ثبت سفارش کالاهای وارداتی الف- بیشتر از 500 تن دریایی ب- بیشتر از یکصد تن جاده ای ج- بیشتر از پانصد کیلو هوایی که توسط ناوگان خارجی حمل ووارد کشور میگردد الزامی است . برای اطلاع از جزئیات شرایط بیمه و حمل و نقل خواهشمند است به مجموعه مقررات حمل و نقل ، بیمه و بازرسی در بخش قوانین و مقررات سایت بانک مرکزی به آدرس WWW.CBI.IR مراجعه نمایید . 2/7/88
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر با سلام اخیرا یک قرارداد فروش دارم که خریدار اصرار دارد ۳٪ مالیات و ۵٪ بیمه را از من کسر کند چون مبلغ قرارداد بالا بوده و چاره ای جز قبول آن را ندارم لطفا در مورد مفاد قرارداد راهنمایی بفرمایید که در تشخیص کارشناسی بیمه و معافیت از پرداخت بیمه موثر باشد با تشکر

مشاوره/ با سلام آیا در پروژه عمرانی لیست بیمه ای که توسط شرکت پیمانکار تنظیم میگردد و به تامین اجتماعی ارائه مشود باید دارای مهر وامضاء کارفرمای اصلی باشد یا خیر اگر لازم است بخشنامه ای در این مورد وجود دارد


با سلام آیا در پروژه عمرانی لیست بیمه ای که توسط شرکت پیمانکار تنظیم میگردد و به تامین اجتماعی ارائه مشود باید دارای مهر وامضاء کارفرمای اصلی باشد یا خیر اگر لازم است بخشنامه ای در این مورد وجود دارد
  • پرسش و پاسخ با سلام آیا در پروژه عمرانی لیست بیمه ای که توسط شرکت پیمانکار تنظیم میگردد و به تامین اجتماعی ارائه مشود باید دارای مهر وامضاء کارفرمای اصلی باشد یا خیر اگر لازم است بخشنامه ای در این مورد وجود دارد  ؟ با سلام باستناد بند 3 تکالیف بیمه ای پیمانکاران طرحهای عمرانی لازم است لیست بیمه ماهیانه پیمانکاران همه ماهه پس از تایید واگذار کننده پیمان به شعبه مربوطه تامین اجتماعی ارائه گردد .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه


  • سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه   ؟
  • دش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه   ؟ سلام شما در شرکت بعنوان مدیر عامل بیمه هستی یا خیر؟ همچنین نحوه انعقاد قرارداد شما مهم است .بعبارتی قرارداد شخصی بسته ای که کار توسط یک نفر انجام میشود یا توسط چند نفر؟ اگر شما در شرکت خودتان بیمه باشی و لیست بیمه رد کنی وقرارداد را هم شخصی منعقد و در قرارداد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد
  • ای که کار توسط یک نفر انجام میشود یا توسط چند نفر؟ اگر شما در شرکت خودتان بیمه باشی و لیست بیمه رد کنی وقرارداد را هم شخصی منعقد و در قرارداد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد نامه ای همراه با قرارداد توسط کارفرمای شما به بیمه محل پروژه ارسال میگردد و چون شما از جای دیگری بیمه هستید قاعدتا" نبایستی حق بیمه ای پرداخت نمایی ولی اگر در قرارداد قید شده باشد کار توسط شما و چند نفر دیگر انجام میپذیرد در پایان کار مشمول پرداخت حق بیمه می باشی .ممنون
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام یه سوالی داشتم تو زمینه حسابداری پیمانکاری، اونم این هستش که نحوه ثبت بیمه 30% در ثبت حقوق و دستمزد توسط پیمانکاران با توجه به اینکه هنگام صدور صورت وضعیت حق بیمه سهم پیمانکار (1.6%)محاسبه و به حساب پیمان در دست اجرا میره، به چه صورت هستش؟ و در پایان عملیات پیمان چطوری میشه بیمه پیمانکاری و با بیمه 30% مقایسه کرد؟ و یکی هم این که جرایم ناشی از عدم واریز مالیات حقوق و مالیات تکلیفی و عملکرد و...تحت چه عنوانی در حساب ها ثبت میشوند؟ با توجه به اینکه اصل مالیات ها برای واحد تجاری هزینه نیست.


  • پرسش و پاسخ با سلام یه سوالی داشتم تو زمینه حسابداری پیمانکاری، اونم این هستش که نحوه ثبت بیمه 30% در ثبت حقوق و دستمزد توسط پیمانکاران با توجه به اینکه هنگام صدور صورت وضعیت حق بیمه سهم پیمانکار (1.6%)محاسبه و به حساب پیمان در دست اجرا میره، به چه صورت هستش؟ و در پایان عملیات پیمان چطوری میشه بیمه پیمانکاری و با بیمه 30% مقایسه کرد؟ و ی
  • و عملکرد و...تحت چه عنوانی در حساب ها ثبت میشوند؟ با توجه به اینکه اصل مالیات ها برای واحد تجاری هزینه نیست.  ؟ سلام قرارداد شما برای بیمه به 16.67 یا 7.8 محاسبه می شود و شما هم باید ردیف پیمان تهیه کنید و بیمه را پرداخت کنید در پایان قرارداد زمان گرفتن مفاصا بیمه کارشناس ضریب را میزنه و مقدار حق بیمه پرداختی را کسر می کند و در نهایت شما اگر بدهکار بشوید مبلغ را پر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام در قرارداد های مشاورین خارجی که در ایران دفتری ثبت نکرده اند کسورات صورت وضعیت ها به چه صورت می باشد. با تشکر


با سلام در قرارداد های مشاورین خارجی که در ایران دفتری ثبت نکرده اند کسورات صورت وضعیت ها به چه صورت می باشد. با تشکر
  • اسخ با سلام در قرارداد های مشاورین خارجی که در ایران دفتری ثبت نکرده اند کسورات صورت وضعیت ها به چه صورت می باشد. با تشکر  ؟ با سلام 5% مالیات ماده 104 باید کسر شود.بیمه هم کسر کنم ؟ با تشکربا سلام اگر افراد خارجی هستند ومدارک رسمی برای ورود وخروج خود دارند(درخواست های رسمی به سفارت باید در شرکت بایگانی شود) وبه عنوان مشاور حضور پیدا می کنند خیر اما موراد دیگر را از تامیناجتماعی استعلا م کنید.بیمه هم کسر کنم ؟

مشاوره/ با سلام و احترام ما تعدادی بازاریاب استخدام کردیم که در شهر میگردند و برای ما بازاریابی می کنند و به ازای هر تعداد فروش که داشته باشند مبلغی مشخص میگیرند آیا باید برای آن ها بیمه رد کرد؟ چگونه؟ با تشکر


  • با سلام و احترام ما تعدادی بازاریاب استخدام کردیم که در شهر میگردند و برای ما بازاریابی می کنند و به ازای هر تعداد فروش که داشته باشند مبلغی مشخص میگیرند آیا باید برای آن ها بیمه رد کرد؟ چگونه؟ با تشکر   ؟ سلام، شما ملزم هستید با ایشان قرارداد ببندید و اگر قرارداد مطابق اداره کار باشد باید بنا
  • سلام، شما ملزم هستید با ایشان قرارداد ببندید و اگر قرارداد مطابق اداره کار باشد باید بنا بر وقتی که می گذارند بیمه برایشان رد شود اگر نه قرارداد ساعتی هست که ملزم هستید مالیات تکلیفی رو کسر کنید و اگر پیمانکار هستید یا رسیدگی بیمه می شوید بهتر است مفاصا حساب بیمه هم آن شخص با توجه به قرارداد فی مابین تهیه کنند.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1- آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چند نفر) حق بیمه تعلق می گیرد.


  • پرسش و پاسخ احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1- آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چند نفر) حق بیمه تعلق می گیرد.  ؟
  • باستحضارمیرساند ماده 38 مربوط به مقاطعه کاران و پیمانکاران مهندسین مشاور میباشد و اگر شخصیت حقیقی یا حقوقی اموزش دهنده را درقالب این ماده منظور کنیم بله تعلق میگیرد. باسلام و احترام ضمن تشکر از پاسخ شما به استحضار می رساند به عنوان نمونه در قرارداد اجاره خودرو طی درخواست ارائه مفاصا حساب از سازمان تامین اجتماعی در جوابیه اعلام شده است باتوجه به اینکه کار به تنهائی انجام می شودمشمول بیمه نمی باشدلذا خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر قرارداد آموزش به تنهائی با شخص حقیقی بسته شود آیا مشمول
  • رارداد اجاره خودرو طی درخواست ارائه مفاصا حساب از سازمان تامین اجتماعی در جوابیه اعلام شده است باتوجه به اینکه کار به تنهائی انجام می شودمشمول بیمه نمی باشدلذا خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر قرارداد آموزش به تنهائی با شخص حقیقی بسته شود آیا مشمول بیمه می باشد یا خیر؟ باسلام درمورد کلیه اشخاص حقوقی طبق ماده 2 مصوبه 1370/01.24 به ماخذ 7 درصد محاسبه میگردد . درمورد که قرارداد باشخص حقیقی اعم ازیک یاچندنفر بصورت دسته جمعی منعقدشود باتوجه به ابعاد کارواجتناب ناپذیربودن مشارکت مستقیم خود
  • طبقه بندی اطلاعات



توضیحات کاربر, با سلام در قرارداد های مشاورین خارجی که در ایران دفتری ثبت نکرده اند کسورات صورت وضعیت ها به چه صورت می باشد. با تشکر, احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1, آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2, آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3, آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چ


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1