جستجو در پورتال

بخشنامه ها در مورد پیمانکاران

مشاوره/ با سلام آیا در پروژه عمرانی لیست بیمه ای که توسط شرکت پیمانکار تنظیم میگردد و به تامین اجتماعی ارائه مشود باید دارای مهر وامضاء کارفرمای اصلی باشد یا خیر اگر لازم است بخشنامه ای در این مورد وجود دارد


با سلام آیا در پروژه عمرانی لیست بیمه ای که توسط شرکت پیمانکار تنظیم میگردد و به تامین اجتماعی ارائه مشود باید دارای مهر وامضاء کارفرمای اصلی باشد یا خیر اگر لازم است بخشنامه ای در این مورد وجود دارد
  • پرسش و پاسخ با سلام آیا در پروژه عمرانی لیست بیمه ای که توسط شرکت پیمانکار تنظیم میگردد و به تامین اجتماعی ارائه مشود باید دارای مهر وامضاء کارفرمای اصلی باشد یا خیر اگر لازم است بخشنامه ای در این مورد وجود دارد  ؟ با سلام باستناد بند 3 تکالیف بیمه ای پیمانکاران طرحهای عمرانی لازم است لیست بیمه ماهیانه پیمانکاران همه ماهه پس از تایید واگذار کننده پیمان به شعبه مربوطه تامین اجتماعی ارائه گردد .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام در خصوص کسر کسورات قانونی (مالیات )ازقراردادهای مشاوره وحق الزحمه ای تمام وقت و پاره وقت وافراد بازنشسته که بصورت تمام وقت مشغول به کار در شرکتهای خصوصی هستند بفرمایید به چه صورت است


مشاوره/ باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟


باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟
  • پرسش و پاسخ باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟  ؟ با سلام بخشنامه در سایت قسمت اخبار ارائه شده است.که می توانید مطالعه نمائید.  مشاهده بخشنامه سال ۹۱ سلام، در بخشنامه در این مورد اشاره ای نشده است اگر تا آخر فروردین ماه مشخص نشود می توان هر مبلغی که خود مدیر عامل مد نظر دارد را برای کارکنان منظور نمایید.شرکت دارای 20 نفر پرسن

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


عنوان خبر خیلی فریبنده است. طبق این رای این بخشنامه تنهااز ابتداء سال 1388 تا تاریخ ل
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر عنوان خبر خیلی فریبنده است. طبق این رای این بخشنامه تنهااز ابتداء سال 1388 تا تاریخ لازم‎الاجراء شدن بخشنامه ابطال شده است نه کلا. لذا بر خلاف تیتر خبر، این بخشنامه کماکان به قوت خود باقی است.

مشاوره/ آیا عقد قرارداد جداگانه توسط پیمانکاران بابت تجهیزات و آماده سازی مشمول مالیات پیمانکاری است یا خیر؟


اخبار/ کاهش 2 درصدی مالیات ارزش افزوده پیمانکاران


کاهش 2 درصدی مالیات ارزش افزوده پیمانکاران
  • -07-05 کاهش 2 درصدی مالیات ارزش افزوده پیمانکاران  نرخ مالیات بر ارزش افزوده پیمانکاران از ۵ درصد به ۳درصد کاهش یافت. علیرضا طاری‌بخش در گفت‌وگو با فارس، در مورد گلایه انجمن کارفرمایان مبنی براینکه قبل از دریافت دستمزد باید مالیات ارزش افزوده بپردازند. ‌بنابراین دستگاه‌های اجرایی موظف هستند ظرف یک ماه وضعیت انجام کار پیمانکاران را بررسی و دستمزد آنها را پرداخت کنند. طاری‌بخش تاکید کرد: ق
  • حداکثری از توان تولیدی و خدماتی کشور در جهت تقویت صادرات در ماده 9 اذعان دارد کلیه دستگاه‌های موضوع ماده 4 قانون محاسبات عمومی شامل وزارتخانه‌ها، بانک‌ها، موسسات عمومی غیردولتی، صنایع و شرکت‌های دولتی مکلف هستند، ظرف یک ماه حقوق پیمانکاران را پرداخت نمایند و اگر پیمانکاران که صورت وضعیت ارائه می‌کنند و کارفرمای دولتی پول آنها را نداد، دستگاه دولتی باید مالیات، عوارض و جریمه را به جای پیمانکار بپردازد. وی گفت: گلایه انجمن کارفرمایان مبنی براینکه کارفرمایان قبل از دریاف

مشاوره/ باسلام و خسته نباشید ببخشید یعنی اینکه لازم نیست همراه اظهارنامه قرارداد حسابرسی را تحویل دهیم یا خیر ؟متشکرم


  • پرسش و پاسخ باسلام و خسته نباشید ببخشید یعنی اینکه لازم نیست همراه اظهارنامه قرارداد حسابرسی را تحویل دهیم یا خیر ؟متشکرم  ؟ با سلام تا قبل از تاریخ بخشنامه لازم نیست بعد از تاریخ بخشنامه لازم است.یعنی کسانی که قبل از بخشنامه اظهارنامه خود را فرستاده اند حقوقشان تضییع نشود.اما آنهایی که بعد از صدور بخشنامه اظهارنامه فرستادهاند بایستی طبق بخشنامه عمل می نموده اند.

مشاوره/ جناب آقای مهندس آمری نیا با سلام ضمن تشکر فراوان در پاسخویی حضرتعالی سوال دیگری در خصوص بخشنامه مابه التفاوت ارز داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید با توجه به محدودیت گشایش اعتبار اسناد، خرید تجهیزات خارجی پروژه به روش نقدی و بدون گشایش اعتبار اسناد و از طریق واسطه و با ارز آزاد انجام شده است، آیا به این خرید روش الف تعلق میگیرد؟


جناب آقای مهندس آمری نیا با سلام ضمن تشکر فراوان در پاسخویی حضرتعالی سوال دیگری در خصوص بخشنامه مابه التفاوت ارز داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید با توجه به محدودیت گشایش اعتبار اسناد، خرید تجهیزات خارجی پروژه به روش نقدی و بدون گشایش اعتبار اسناد و از طریق واسطه و با ارز آزاد انجام شده است، آیا به این خرید روش الف تعلق میگیرد؟
  • پرسش و پاسخ جناب آقای مهندس آمری نیا با سلام ضمن تشکر فراوان در پاسخویی حضرتعالی سوال دیگری در خصوص بخشنامه مابه التفاوت ارز داشتم لطفا راهنمایی بفرمایید با توجه به محدودیت گشایش اعتبار اسناد، خرید تجهیزات خارجی پروژه به روش نقدی و بدون گشایش اعتبار اسناد و از طریق واسطه و با ارز آزاد انجام شده است، آیا به این خرید روش الف تعلق میگیرد؟   ؟ با سلام تفسیر بنده لز بخشنامه مابه التفاوت نرخ ارز با
  • ه : با توجه به تغییرات و شرایط جدید ثبت سفارش واردات کالا ، طبقه بندی و اولویت بندی کالاهای وارداتی و قیمت ارز.... 1-2 ) P : به استناد توضیحات مندرج در ذیل جدول شماره 1 روش الف بخشنامه 53024/92 مورخ 23/06/1392 عبارت است از : ارزمعامله شده به روش مورد تایید کتبی کارفرما برای خرید مصالح و تجهیزات مشمول مابه التفاوت قیمت ارز 1-2 ) به استناد بند 3 روش الف بخشنامه  53024/92 مورخ 23/06/1392 : تارخ گشایش اعتبار اسنادی ، و یا زمان تسویه با بانک عامل و یا تاریخ معامله ارز  به روش مورد ت
  • فرما برای خرید مصالح و تجهیزات مشمول مابه التفاوت قیمت ارز 1-2 ) به استناد بند 3 روش الف بخشنامه  53024/92 مورخ 23/06/1392 : تارخ گشایش اعتبار اسنادی ، و یا زمان تسویه با بانک عامل و یا تاریخ معامله ارز  به روش مورد تایید کارفرما ( حسب مورد) با تشکر آمری نیا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام ما یک شرکت پیمانکاری هستیم و کارفرمای ما در سال 87 و 88 یکی از ادارات محترم دولتی بوده. با توجه به اینکه اوایل برقراری این قانون 3% مربوطه را در بودجه خود ندیده بودند در پرداخت مالیات بر ارزش افزوده دیرکردداشته و ما نیز بدلیل کمبود بودجه نتوانسته ایم به موقع به اداره دارایی ژرداخت کنیم. تکلیف ما در برابر این جریمه ناحق چیست؟


  • خت مالیات بر ارزش افزوده دیرکردداشته و ما نیز بدلیل کمبود بودجه نتوانسته ایم به موقع به اداره دارایی ژرداخت کنیم. تکلیف ما در برابر این جریمه ناحق چیست؟  ؟ با سلام اگر قراداد شما قبل از مهر 87 بوده که مورد ندارد اما اگر بعد از مهر 87 بوده در این گونه موارد اداره مالیات بر ارزش افزوده از پیمانکاران می خواهد که مشخصات کامل(شامل کد اقتصادی) کار فرمایی که مالیات برارزش افزوده را پرداخت ومحاسبه نکرده در قالب نامه ای به آنها اعلام کند.در این گونه موارد
  • مورد ندارد اما اگر بعد از مهر 87 بوده در این گونه موارد اداره مالیات بر ارزش افزوده از پیمانکاران می خواهد که مشخصات کامل(شامل کد اقتصادی) کار فرمایی که مالیات برارزش افزوده را پرداخت ومحاسبه نکرده در قالب نامه ای به آنها اعلام کند.در این گونه موارد پیمانکاران دلیل عدم پرداخت خود را مستند به عدم پرداخت کار فرما می نمایند و موضع فعلا حل وفصل می شود.

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام، پدرم با داشتن 11 سال بیمه و 61 سال سن، هر دفعه به تامین اجتماعی مراجعه گفتند بخشنامه نیامده است. آیا واقعا بخشنامه نیامده چه کسی جوابگو هست لطفا جواب ما را بدهید
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1