جستجو در پورتال

بخشنامه های حقوقی

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


عنوان خبر خیلی فریبنده است. طبق این رای این بخشنامه تنهااز ابتداء سال 1388 تا تاریخ ل
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر عنوان خبر خیلی فریبنده است. طبق این رای این بخشنامه تنهااز ابتداء سال 1388 تا تاریخ لازم‎الاجراء شدن بخشنامه ابطال شده است نه کلا. لذا بر خلاف تیتر خبر، این بخشنامه کماکان به قوت خود باقی است.

مشاوره/ باسلام و خسته نباشید ببخشید یعنی اینکه لازم نیست همراه اظهارنامه قرارداد حسابرسی را تحویل دهیم یا خیر ؟متشکرم


  • پرسش و پاسخ باسلام و خسته نباشید ببخشید یعنی اینکه لازم نیست همراه اظهارنامه قرارداد حسابرسی را تحویل دهیم یا خیر ؟متشکرم  ؟ با سلام تا قبل از تاریخ بخشنامه لازم نیست بعد از تاریخ بخشنامه لازم است.یعنی کسانی که قبل از بخشنامه اظهارنامه خود را فرستاده اند حقوقشان تضییع نشود.اما آنهایی که بعد از صدور بخشنامه اظهارنامه فرستادهاند بایستی طبق بخشنامه عمل می نموده اند.

اخبار/ اشخاص حقوقی و نهادهای دولتی ملزم به ارایه شناسه ملی به بانک‌ها شدند


خبرگزاری فارس: بانک مرکزی طی بخشنامه ای به بانک‌های دولتی، غیردولتی، پست‌ بانک و موسسه اعتباری توسعه، الزام اشخاص حقوقی به ارائه شناسه ملی به بانک‌ها و موسسات اعتباری را اعلام کرد.
  • بر اساس بخشنامه بانک مرکزی:اشخاص حقوقی و نهادهای دولتی ملزم به ارایه شناسه ملی به بانک‌ها شدند منبع: فارس تاریخ: 1391-03-27 اشخاص حقوقی و نهادهای دولتی ملزم به ارایه شناسه ملی به بانک‌ها شدند به گزارش باشگاه خبری فارس "توانا" به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این بخشنامه آمده است: با توجه به اجرایی شدن آیین
  • به کلیه اشخاص حقوقی ایرانی» ‌از اوایل سال جاری و به موجب اطلاعیه مورخ 09/02/1391 هیات ماده (16) آیین نامه مذکور، این امکان فراهم شده است تا تمامی اشخاص حقوقی از جمله موسسات و تشکیلات دولتی و بلدی نظیر وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌های دولتی، شهرداری‌ها و نیز دانشگاه‌ها، مساجد، مدارس و موارد مشابه که پیش از این و به موجب بخشنامه ‌شماره 190959/90 مورخ 14/08/1390 این بانک از شمول ارائه شناسه ملی به بانک‌ها و موسسات اعتباری مستثنی شده بودند، بر اساس ساز و کار م
  • ملزم می باشند ضمن اطلاع رسانی مناسب به مشتریان ذی‌ربط ، ترتیبی اتخاذ نمایند تا این اشخاص حداکثر تا تاریخ 01/06/1391 اقدام به اخذ شناسه ملی و ارائه آن به بانک یا موسسه اعتباری نمایند. این بخشنامه تاکید می نماید: ارائه هر گونه خدمت به اشخاص حقوقی مشمول ـ پس از تاریخ اعلام شده ـ ممنوع بوده و‌ تمامی بانک هاو موسسات اعتباری موظف به توقف عملیات حساب‌های فاقد شناسه ملی می‌باشند و از سرگیری فعالیت این قبیل حساب‌ها، منوط به ارائه شناسه ملی از سوی این اشخاص است.  

قوانین و مقررات/ بخشنامه ۲۱۷۶۹/۲۰۰ مورخ ۹۱/۱۱/۴حذف خدمات بیمه ای از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده ۱۰۴


بخشنامه ۲۱۷۶۹/۲۰۰ مورخ ۹۱/۱۱/۴حذف خدمات بیمه ای از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده ۱۰۴
  • بخشنامه ۲۱۷۶۹/۲۰۰ مورخ ۹۱/۱۱/۴حذف خدمات بیمه ای از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده ۱۰۴ نوع: قانون موضوع: بخشنامه ۲۱۷۶۹/۲۰۰ مورخ ۹۱/۱۱/۴حذف خدمات بیمه ای از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده ۱۰۴ منبع تهیه: سازمان امور مالیاتی تصویب کننده: سازمان امور مالیاتی تاریخ انتشار:
  • رح در ماده ۱۰۴ بخشنامه ۲۱۷۶۹/۲۰۰ مورخ ۹۱/۱۱/۴حذف خدمات بیمه ای از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده ۱۰۴ با عنایت به نظریه شماره ۳۵۷۶۰/۱۶۰۷۵ مورخ ۲۷/۰۲/۱۳۹۱ امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی رئیس جمهور در اجرای مقررات تبصره (۵) ماده ۱۰۴ قانون مالیاتهای مستقیم از ابتدای سال ۱۳۹۲، خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از فهرست مصادیق اضافه شده در اجرای تبصره مذکور موضوع بخشنامه شماره ۶۵۲۰۰/۳۸۰۸-۲۱۱ مورخ ۲۹/۱۱/۱۳۸۵
  • این با عنایت به مراتب فوق و درج آگهی در روزنامه رسمی شماره ۱۹۷۶۸ مورخ ۲۴/۱۰/۱۳۹۱ و جراید کثیرالانتشار قبل از دی ماه سال جاری، از ابتدای سال ۱۳۹۲ وجوه پرداختی بابت خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از طرف اشخاص مذکور در صدر ماده ۱۰۴ قانون مالیاتهای مستقیم، مشمول کسر مالیات علی الحساب موضوع ماده مذکور نمی باشد.   علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور  

مشاوره/ باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟


باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟
  • پرسش و پاسخ باسلام و تبریک سال نو با توجه به بخشنامه حقوق سال 91 میزان حق مسکن و خواربار به چه میزانی می باشد؟  ؟ با سلام بخشنامه در سایت قسمت اخبار ارائه شده است.که می توانید مطالعه نمائید.  مشاهده بخشنامه سال ۹۱ سلام، در بخشنامه در این مورد اشاره ای نشده است اگر تا آخر فروردین ماه مشخص نشود می توان هر مبلغی که خود مدیر عامل مد نظر دارد را برای کارکنان منظور نمایید.شرکت دارای 20 نفر پرسن

اخبار/ تسهیلات بانکی، منوط به پرداخت بدهی مالیاتی


بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی به بانکها ابلاغ کرد که تسهیلات به اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل تنها در صورت پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده‌ پرداخت شود.
  • بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی ابلاغ کرد:تسهیلات بانکی، منوط به پرداخت بدهی مالیاتی تسهیلات بانکی، منوط به پرداخت بدهی مالیاتی ۰۴ آبان ۱۳۸۹ بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی به بانکها ابلاغ کرد که تسهیلات به اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل تنها در صورت پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده پرداخت شود. به گزارش مهر، بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی به بانکها بار دیگر بر لزوم اجرای مفاد ضوابط اجرایی تبصره 1 ماده 186 قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحی مصوب 27 بهمن ماه سال 8
  • ی و صاحبان مشاغل تنها در صورت پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده پرداخت شود. به گزارش مهر، بانک مرکزی در بخشنامه جدیدی به بانکها بار دیگر بر لزوم اجرای مفاد ضوابط اجرایی تبصره 1 ماده 186 قانون مالیاتهای مستقیم اصلاحی مصوب 27 بهمن ماه سال 80 و به ویژه بندهای یک و دو آن تاکید کرده است. در این بخشنامه بانک مرکزی خطاب به مدیران عامل بانکهای دولتی، غیردولتی، شرکت پست بانک و موسسه اعتباری توسعه ابلاغ کرده است که به منظور حصول اطمینان از اجرای مفاد ضوابط فوق الذکر مراتب به قید تسریع به کلیه واحدهای ذی ربط
  • به منظور حصول اطمینان از اجرای مفاد ضوابط فوق الذکر مراتب به قید تسریع به کلیه واحدهای ذی ربط ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت شود. در ماده 186 قانون مالیاتهای مستقیم آمده است: صدور یا تجدید یا تمدید کارت بازرگانی و پروانه کسب یا کار اشخاص حقیقی یا حقوقی از طرف مراجع صلاحیت دار منوط به ارائه گواهی از اداره امور مالیاتی ذی ربط مبنی بر پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده می باشد و در صورت عدم رعایت این حکم مسئولان امر نسبت به پرداخت مالیات های مزبور با مؤدی مسئولیت تضامنی خواهند داشت

مشاوره/ با سلام و احترام؛آیا فرمت قرارداد مشاور شخص حقیقی با قرارداد مشاور حقوقی متفاوت است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آیا ممکن است فرمت و بخشنامه های مرتبط را معرفی فرمایید.


  • پرسش و پاسخ با سلام و احترام؛آیا فرمت قرارداد مشاور شخص حقیقی با قرارداد مشاور حقوقی متفاوت است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آیا ممکن است فرمت و بخشنامه های مرتبط را معرفی فرمایید.  ؟ بله متفاوت است برای اشخاص حقوقی با توجه به شرایط عمومی و خصوصی و بخشنامه های معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و تعهدات مندرج در آنها،  اقدام میشود که فرمت آن در سایت tec.mporg.ir موجود میباشد قرارداد
  • فرمت آن در سایت tec.mporg.ir موجود میباشد قرارداد مشاور با اشخاص حقیقی بیشتر حاوی توافقات دو طرف میباشد و فرمت خاصی برای آن وجود ندارد چون ماهیت هر نوع مشاوره ای متفاوت است .لکن با ید به نکات ذیل عنایت ویژه داشت. مطابق با قانون مدنی - قراردادهای خصوصی نسبت به کسانی که منعقد میشود در صورتی که مخالف صریح قانون نباشد نافذ است. شفاف سازی کامل  تعهدات طرفین کسورات قراردای نباید نادیده و یا مبهم باشد.( بیمه ، مالیات و....)
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام احتراما یک شرکت نرم افزاری جدید التاسیس هستیم لطفا راهنمایی فرمائید حق بیمه پیمانکاری چگونه است ؟درصدآن چقدر است ؟وچه کسی باید بپردازد؟ومربوط به چه اشخاص حقیقی یا حقوقی میشود ؟ ودرصد آن چقدر است .


باسلام احتراما یک شرکت نرم افزاری جدید التاسیس هستیم لطفا راهنمایی فرمائید حق بیمه پیمانکاری چگونه است ؟درصدآن چقدر است ؟وچه کسی باید بپردازد؟ومربوط به چه اشخاص حقیقی یا حقوقی میشود ؟ ودرصد آن چقدر است .
  • با سلام حق بیمه قراداد %15+ 1/9 (15%) =16.66  می باشد که از پیمانکار کسر واگر پیمانکار لیست حقوق وبیمه  هر ماه به شعبه تامین اجتماعی بدهد این مبلغ قابل آزاد شدن توسط کارفرما است ضمن اینکه موسسات نرم افزاری بخشنامه(بخشنامه 14/3 تامین اجتماعی را سرچ کنید) دارند که بیمه از قراردادهایشان توسط کارفرما کسر نمی شود ومفاصا حساب قرادادها از طریق رسیدگی به دفاتر صادر می شود.

اخبار/ شرایط و نحوه خرید دلار دولتی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی


خبرگزاری فارس: شرایط خاص حاکم بر بازار ارز در هفته‌های اخیر سوالاتی را برای برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی درباره نحوه خرید دلار با نرخ دولتی به وجود آورده است، تماس برخی از فعالان اقتصادی با گروه اقتصادی فارس در این باره دستمایه تهیه این گزارش شده است.
  • درباره نحوه خرید دلار با نرخ دولتی به وجود آورده است، تماس برخی از فعالان اقتصادی با گروه اقتصادی فارس در این باره دستمایه تهیه این گزارش شده است. به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» ، طی چند روز گذشته بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه هایی جداگانه به صرافی های دارای مجوز از این بانک شرایط جدیدی را برای فروش دلار به آنها اعلام کرد. گزارش های خبرنگار فارس از شرایط و بخشنامه های جدید بانک مرکزی برای فروش دلار تماس های برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی را با این خبرگزاری به دنبال
  • ی جدید بانک مرکزی برای فروش دلار تماس های برخی از اشخاص حقیقی و حقوقی را با این خبرگزاری به دنبال داشت که می پرسیدند شرایط جدید بانک مرکزی به طور دقیق به چه نحوی است. از همین رو خبرنگار فارس به تشریح برخی از این شرایط پرداخت؛ بانک مرکزی در بخشنامه های خود به صرافی ها آورده است: مقتضی است صرافی ها -ی دارای مجوز بانک مرکزی- نسبت به فروش ارز به میزان حداکثر یک میلیون دلار به صرافی های دارای مجوز، حداکثر ده هزار دلار به اشخاص حقوقی و دو هزار دلار به اشخاص حقیقی اقدام نمایند. طبق مندرجات این بخشن
  • یک میلیون دلار به صرافی های دارای مجوز، حداکثر ده هزار دلار به اشخاص حقوقی و دو هزار دلار به اشخاص حقیقی اقدام نمایند. طبق مندرجات این بخشنامه ها برای فروش دلار به اشخاص حقیقی ارائه اصل و کپی کارت ملی و یا سایر اطلاعات مورد نیاز ضروری بوده و اشخاص حقوقی نیز مدارک مربوط به ثبت شرکتی و نیاز ارزی را بایستی به صرافی های دارای مجوز ارائه دهند. به گزارش فارس، صرافی های مجاز با ارایه مجوز از بانک مرکزی اعتبار دار و نامه درخواست رسمی و دریافت فیش و واریز مبلغ مورد نیاز حداکثر تا ساعت 11 ظهر به حساب

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام، پدرم با داشتن 11 سال بیمه و 61 سال سن، هر دفعه به تامین اجتماعی مراجعه گفتند بخشنامه نیامده است. آیا واقعا بخشنامه نیامده چه کسی جوابگو هست لطفا جواب ما را بدهید
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1