جستجو در پورتال

بخشنامه معفیت فرزندان شهدا از پرداخت مالیات

مشاوره/ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟


  • پرسش و پاسخ فرزند شهید میباشم میخواهم از بند الف ماده 44 قانون توسعه پنجم جهت سنوات ارفاقی بازنشستگی استفاده کنم سنوات این جانب حدود 22 سال میباشد آیا این بند شامل بنده میشود با توجه به اینکه در این بند فرزندان شهدا از کلیه ی امتیازات و مزایای مقرر درقوانین و مقررات مختلف برای شخص جانباز 50 درصد و بالاتر آمده برخوردار هستند در ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟
  • ر ضمن آیا این ماده قانونی نیاز به بخش نامه جهت سازمتن تامین اجتماعی دارد یا نه یا خود به خود قابل اجرا میباشد؟  ؟ ضمن عرض سلام خدمت دوست گرامی نظرباینکه بند الف ماده 44 فقط مختص فرزندان شهدا بوده و شما هم از فرزندان معزز شهدا هستید میتوانید براساس معرفی نامه ای که تحت عنوان سازمان تامین اجتماعی شهرستان مربوطه صادر میگردد ازاین مزایا استفاده فرمایید . موفق باشید . مستوفی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر


با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر
  • پرسش و پاسخ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر   ؟ باسلام برای کارفرما 50 درصد و فرزندان شهدا معافیت دارد که دولت می پردازد با این وجود حتما باتوجه به تغییرات بوجود امده با تامین اجتماعی هماهنگ فرمایید . موفق باشید و سرب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی


با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی
  • پرسش و پاسخ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه
  • باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه سال 89 فرزندان گرانقدر شاهد نیزکه قبلا مستثنی شده بودند ار مالیات حقوق معاف گردیده اند . سربلند باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام واحترام دررابطه با معافیت فرزندان شهدا از پرداخت سهم بیمه (7درصد)هریک ازکارشناسان تامین اجتماعی نظر خواسی دارند وبعضی عنوان کردند باتوجه به اینکه دراعتبارات سال92 پیش بینی نشده فعلا قابل اجرا نیست باید ازکارگر(فرزند شهید)کسر گرددخواهشمنداست اگر دراین ضمینه بخشنامه ای هست راهنمایی بفرمائید .ضمنا چنانچه ازحقوق کارگرکسرنگردد آیا پرداخت کننده کارفرماست(شرکت خصوصی) یا دولت ودرلیست بیمه به چه شکل باید عمل شود.


  • دررابطه با معافیت فرزندان شهدا از پرداخت سهم بیمه (7درصد)هریک ازکارشناسان تامین اجتماعی نظر خواسی دارند وبعضی عنوان کردند باتوجه به اینکه دراعتبارات سال92 پیش بینی نشده فعلا قابل اجرا نیست باید ازکارگر(فرزند شهید)کسر گرددخواهشمنداست اگر دراین ضمینه بخشنامه ای هست راهنمایی بفرمائید .ضمنا چنانچه ازحقوق کارگرکسرنگردد آیا پرداخت کننده کارفرماست(شرکت خصوصی) یا دولت ودرلیست بیمه به چه شکل باید عمل شود.   ؟
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی


بخشنامه سازمان امور مالیاتی در زمینه امکان پذیری پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از شماره ملی
  • براساس بخشنامه شماره 1530 :پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی براساس بخشنامه شماره 1530 مورخ پنجم اردیبهشت‌ماه سازمان امور مالیاتی پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از شماره ملی امکان‌پذیر است. متن کامل بخشنامه چنین است: نظر به اینکه پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده توسط مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده با شماره اقتصادی مؤدیان
  • ‌ماه سازمان امور مالیاتی پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از شماره ملی امکان‌پذیر است. متن کامل بخشنامه چنین است: نظر به اینکه پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده توسط مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده با شماره اقتصادی مؤدیان به عنوان شناسه پرداخت منجر به محدودیت هایی در پرداخت مالیات و عوارض موضوعه برای اشخاص حقیقی(فاقد شماره اقتصادی) مشمول این نظام مالیاتی گردیده است،لذا به منظور تسهیل در پرداخت مالیات و عوارض موضوعه و همچنین تکریم مؤدیان موصوف با هماهنگی به عمل آمده با بانک ملی ایران
  • عوارض موضوعه برای اشخاص حقیقی(فاقد شماره اقتصادی) مشمول این نظام مالیاتی گردیده است،لذا به منظور تسهیل در پرداخت مالیات و عوارض موضوعه و همچنین تکریم مؤدیان موصوف با هماهنگی به عمل آمده با بانک ملی ایران مقرر گردیده است که فعالان اقتصادی موضوع نظام مالیات بر ارزش افزوده به استثنای کلیه اشخاص حقوقی و همچنین اشخاص حقیقی دارای شماره اقتصادی، قادر به پرداخت مالیات و عوارض موضوعه با شماره ملی باشند. لذا بر این اساس مقتضی است ادارات امور مالیاتی ذیربط نسبت به راهنمایی اشخاص حقیقی فاقد شماره اقتصادی ب

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود و آیا مبلغ آن از سال 81 تا کنون تغییری نکرده است با تشکر فراوان


با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود و آیا مبلغ آن از سال 81 تا کنون تغییری نکرده است با تشکر فراوان

مشاوره/ باسلام.ارائه گواهی مودی مالیاتی ارزش افزوده برای دریافت مبلغ این مالیات به طرف مقابل اجباری است یا با ارئه مشخصات شرکت شامل کداقتصادی و شناسه ملی کفایت می کند؟


  • اقتصادی و شناسه ملی کفایت می کند؟  ؟ گواهی ثبت نام در سامانه مالیات بر ارزش افزوده به نوعی مثل مجوز گرفتن مالیات و عوارض ارزش افزوده است و طبق بخشنامه های سازمان امور مالیاتی درخواست ارائه گواهی ثبت نام  جزء الزامات پرداخت کننده مالیات است. زمانی که شما مالیات ارزش افزوده را به شرکتی که گواهی ندارد و یا ثبت نام نکرده است پرداخت نمائید در صورت رسیدگی سازمان امور مالیاتی ، مالیات پرد
  • داخت کننده مالیات است. زمانی که شما مالیات ارزش افزوده را به شرکتی که گواهی ندارد و یا ثبت نام نکرده است پرداخت نمائید در صورت رسیدگی سازمان امور مالیاتی ، مالیات پرداخت شده غیر قابل قبول بوده و از اعتبار مالیاتی شما کسر و شما عین مالیات را باید پرداخت نمائید.
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر سلام خواهشمند است است در صورت امکان ماده و قانون مربوط به مبلغ و امتیاز فوق العاده ایثارگری فرزندان شهدا را ذکر کنید. باتشکر ؟ ثبت کننده: میلاد گودرزی تاریخ ثبت: 1390/06/02

مشاوره/ سلام بعد از فوت پدرم گواهی حصر وراثت را از شورای حل اختلاف گرفته ایم ولی مالیات آنرا فعلا پرداخت نکرده و فرم 19 را نگرفته ایم.اموال شامل منزل و سرقفلی مغازه است. حالا در این شرایط، که مالیات ارث را پرداخت نکرده ایم، مادرم چگونه میتواند مال الارث خود رابا رضایت خود، به فرزندانش منتقل کند تا بعد از فوتش دیگر نیازی به اخذ انحصاروراثت وپرداخت مالیات نباشد؟لطفا کم هزینه ترین راه حل را بفرمایید.


  • م گواهی حصر وراثت را از شورای حل اختلاف گرفته ایم ولی مالیات آنرا فعلا پرداخت نکرده و فرم 19 را نگرفته ایم.اموال شامل منزل و سرقفلی مغازه است. حالا در این شرایط، که مالیات ارث را پرداخت نکرده ایم، مادرم چگونه میتواند مال الارث خود رابا رضایت خود، به فرزندانش منتقل کند تا بعد از فوتش دیگر نیازی به اخذ انحصاروراثت وپرداخت مالیات نباشد؟لطفا کم هزینه ترین راه حل را بفرمایید.  ؟
  • با سلام  مالیات بر ارث در خصوص منزل مسکونی چنانچه یک دستگاه باشد ، معاف است  مالیات بر سرقفلی بستگی به تعداد وراث دارد که باید با مراجعه به اداره دارایی از میزان آن مطلع و پرداخت نمایید  با پرداخت مالیات بر ارث ، انتقال اموال آزاد میگردد و مادرتان میتواند با حضور در دفترخانه اسناد رسمی و تنظیم سند مورد نظر ، اموال خود را به هریک از فرزندان یا اشخاص دیگر ، و به نسبت مورد نظر خودش انتقال دهد  حمید رضا نام
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام من حسابدار یک آژانس هواپیمایی شده ام ، می خواستم بدانم که موارد معافیت های مالیات بر درآمد آژانس هواپیمایی چیست و آیا ترتیب شماره سریال بلیط ها در اسناد از نظر حسابرسی مهم است یا نه


سلام من حسابدار یک آژانس هواپیمایی شده ام ، می خواستم بدانم که موارد معافیت های مالیات بر درآمد آژانس هواپیمایی چیست و آیا ترتیب شماره سریال بلیط ها در اسناد از نظر حسابرسی مهم است یا نه
  • نها مورد : تبصره3  ماده 132 است: – کلیه تأسیسات ایرانگردی و جهانگردی دارای پروانه بهره برداری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر سال از پرداخت 05 درصد مالیات متعلق معاف هستند. 2-بله بسیار مهم استلطفا در مورد علی الحساب بودن توضیح دهید و 2- من بخشنامه مربوطه را سرچ و مطالعه کردم و اینطور بود که اینگونه آژانس ها از پرداخت مالیات تورهای مسافرتی به نقاط محروم هرمزگان تا پنجاه درصد از مالیات معاف هستند نه همه تورها یشان .؟!با سلام لطفا بخشنامه مربوط را در سایت آپلود کنید ویا به عنوان قوانین د
  • سایت آپلود کنید ویا به عنوان قوانین در صفحه شخصی که این امکانات را برای شما فراهم آورده درج کنیدمنظور شما را از علی الحساب بودن مالیات بر فروش بلیط ها متوجه نشده ام لطفا بیشتر توضیح دهید ممنون می شوم با سلام منظور اینست که اینها را به عنوان پیش پرداخت مالیات عملکرد شما پس از محاسبه مالیات عملکرد شما مورد احتساب قرار می دهند واگر مالیات قطعی شما بیشتر از رقم این پیش پرداخت ها باشد تفاوت ان را از شما اخذ خواهند کرد.
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1