جستجو در پورتال

بخشنامه مربوط به فرزندان شاهد درخصوص معافیت بیمه و مالیات

مشاوره/ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی


با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی
  • پرسش و پاسخ با سلام من قانون معافیت مالیات کارفرما در قبال فرزندان شهید رو میخوام اینو میدونم که فرزندان شهید و جانبازان معاف از مالیات هستند ولی میخوام بدونم که آیا کارفرما هم معاف از پرداخت مالیات اینها است یا نه ؟ مرسی   ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه
  • p; ؟ باسلامی صمیمانه باستحضارمیرسانم که بله باتوجه به بند14 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم درامد حقوق جانبازان از مالیات معاف میباشند . همچنین براساس بند 7 قانون بودجه سال 89 فرزندان گرانقدر شاهد نیزکه قبلا مستثنی شده بودند ار مالیات حقوق معاف گردیده اند . سربلند باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....


باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....
  • پرسش و پاسخ باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ....  ؟ با سلام سوال شما مفهوم نیست؟"حق بیمه""مالیات حقوق"؟ باسلام مجدد باعرض احترام و خسته نباشید موضوع معافیت مالیات حقوق : اینکه هر پرسنل میتونه از دو هفتم حق بیمه پرداختی توسط خودش رو از پرداخت مالیات معاف باشه .... با سلام اینموردی که می فرمائید ظاهرا در مورد بیمه نامه های عمر
  • quot;؟ باسلام مجدد باعرض احترام و خسته نباشید موضوع معافیت مالیات حقوق : اینکه هر پرسنل میتونه از دو هفتم حق بیمه پرداختی توسط خودش رو از پرداخت مالیات معاف باشه .... با سلام اینموردی که می فرمائید ظاهرا در مورد بیمه نامه های عمر صادق است نه بیمه تامین اجتماعی سهم کارمند(7%) .

مشاوره/ با سلام. میخواستم بدونم در صورتی که با بازاریابان قرارداد پورسانتی بسته شود مشمول مالیات و علی الخصوص بیمه می شوند یا خیر؟ در صورتی که مشمول بیمه می شود راهی برای عدم شمول بیمه وجود دارد؟


  • با سلام خدمت شما دوست عزیز بصورت کلی طبق بند 5 ماده 1 قانون مالیات مستقیم هرگونه درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل ایران عاید می گردد مشمول پرداخت مالیات می باشد و نیز درخصوص بیمه بغیر از موارد معاف از پرداخت بیمه موردی به عدم معافیت پورسانت ذکر نگردیده لذا مشمول بیمه می باشد. لذا شرکتها جهت عدم پرداخت بیمه و مالیات در خصوص پورسانت مبلغ های پرداختی مذکور را جدا از حقوق و تحت عنوان هایی نظیر پرداخت ارزاق نقدی می توا
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید درآمد مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر


باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید درآمد مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر
  • مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر   ؟ بخشنامه شماره 19418/4385-211 مورخ 7/11/1383 کارفرمایان بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی می توانند صرفا" با کسر دو هفتم از سهم حق بیمه پرداختنی حقوق بگیران بیمه شده و کارفرمایان بیمه شدگان سازمان خدمات درمانی و سایر موسسات بیمه گر ایرانی نیز می تو
  • مات درمانی و سایر موسسات بیمه گر ایرانی نیز می توانند با کسر کل سهم حق بیمه پرداختنی حقوق بگیران بیمه شده خود،از درآمد آنان و با قید میزان آن در فهرست های حقوق،تسلیمی به اداره امور مالیاتی ذیربط مالیات متعلق را محاسبه نمایند. مثال : 212100حقوق * 2/7 معافیت = 60600ریال که به درآمد مشمول مالیات فرد اضافه میشود. معافیت مالیاتی فرد = 4375000+60600=4435600 معافیت قابل استفاده که در اصل: 60600*10%=6060 ریال معافیت ارزش این همه زحمت را ندارد. این قسمت آخر منظورم این هست که اگر فرد در جدول مالیاتی واقع
  • ال که به درآمد مشمول مالیات فرد اضافه میشود. معافیت مالیاتی فرد = 4375000+60600=4435600 معافیت قابل استفاده که در اصل: 60600*10%=6060 ریال معافیت ارزش این همه زحمت را ندارد. این قسمت آخر منظورم این هست که اگر فرد در جدول مالیاتی واقع شود 6060ریال از مالیات معاف و به حقوق وی اضافه میشود. کلا قانون خیلی قابل استفاده ای نیست و مبلغش به دردسرهای محاسبش نمی ارزه . البته این فرمولو شما با ارقام جدید امسال محاسبه کنید . با ارزوی موفقیت شما دوست عزیز
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام ضریب معافیت بیمه تامین اجتماعی از مالیات به چه معناست؟ میزان این ضریب در سال 93 چقدر است؟ ضریب مربوط به سالهای آتی را چگونه می توان به دست آورد؟


مشاوره/ باسلام من به تازگی استخدام شهرداری شدهام بعنوان کارگزین لطفا درمورد محاسبه حقوق و مزایای کارمندان پیمانی همچنین محاسبه حقوق و مزایای فرزندان شاهد وایثارگر توضیحات لازم را توضیح دهید باتشکر وسپاس


  • وایثارگر توضیحات لازم را توضیح دهید باتشکر وسپاس  ؟ درود وقت خوش در این خصوص بستگی دارد به قوانین شهرداری‌ها و بخشنامه‌های داخلی که قطعا نمی‌تواند مزایایی کمتر از بخشنامه مزد اداره کار را برای کارکنان داشته باشد حقوق و مزایای کارمندان پیمانی هم بر اساس موظفی و بخشنامه مزد باید محاسبه گردد مگر این‌که بخشنامه‌های داخلی مزایای بیشتری برای
  • قطعا نمی‌تواند مزایایی کمتر از بخشنامه مزد اداره کار را برای کارکنان داشته باشد حقوق و مزایای کارمندان پیمانی هم بر اساس موظفی و بخشنامه مزد باید محاسبه گردد مگر این‌که بخشنامه‌های داخلی مزایای بیشتری برای کارمندان داشته باشد شرایط فرزندان شاهد و ایثارگر هم به همین شکل است مگر این‌که آیین‌نامه‌های داخلی مزایای بیشتری داشته باشد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام مجدد و عرض پوزش شما در خصوص اینکه به قراردادهای منعقده با اشخاص فقط 5 درصد مالیات تعلق میگیرد، به بخشنامه 14/2 درآمد تامین اجتماعی اشاره فرمودید. اگر منظور بند 3 بخشنامه است که در آن گفته شده:"پس از محاسبه حق پیمان طبق بخشنامه 14 جدید درآمد میبایستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنامه خودش فهمیده باشه که چی نوشته (:)) بنابر این حرفی از معافیت حق بیمه نیست!


با سلام مجدد و عرض پوزش شما در خصوص اینکه به قراردادهای منعقده با اشخاص فقط 5 درصد مالیات تعلق میگیرد، به بخشنامه 14/2 درآمد تامین اجتماعی اشاره فرمودید. اگر منظور بند 3 بخشنامه است که در آن گفته شده:"پس از محاسبه حق پیمان طبق بخشنامه 14 جدید درآمد میبایستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنامه خودش فهمیده باشه که چی نوشته (:)) بنابر این حرفی از معافیت حق بیمه نیست!
  • پرسش و پاسخ با سلام مجدد و عرض پوزش شما در خصوص اینکه به قراردادهای منعقده با اشخاص فقط 5 درصد مالیات تعلق میگیرد، به بخشنامه 14/2 درآمد تامین اجتماعی اشاره فرمودید. اگر منظور بند 3 بخشنامه است که در آن گفته شده:"پس از محاسبه حق پیمان طبق بخشنامه 14 جدید درآمد میبایستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنا
  • یستی معادل حق بیمه دستمزد مشمول کسر حق بیمه شخص پیمانکار در دوره اجرای قرارداد از میزان حق بیمه پیمان محاسبه شده کسر و مابقی مطالبه و وصول و سپس مفاصا حساب صادر گردد." (خدا کنه نویسنده این بخشنامه خودش فهمیده باشه که چی نوشته (:)) بنابر این حرفی از معافیت حق بیمه نیست!  ؟ با سلام توجه داشته باشید که هر شخص حقیقی مشمول معافیت نیست بلکه اشخاص حقیقی که با توجه به ماهیت کارشان موضوع قرارداد را باید شخصا انجام دهند وعملا کار طوری است که نیازی
  • سلام توجه داشته باشید که هر شخص حقیقی مشمول معافیت نیست بلکه اشخاص حقیقی که با توجه به ماهیت کارشان موضوع قرارداد را باید شخصا انجام دهند وعملا کار طوری است که نیازی به کارگر وکارمند در اجرای قراداد ندارند معاف است.مثلا مشاور مالی وحقوقی از معافیت بیمه قراردادها برخوردار است.اما موردی مثل نظافت ساختمانها ویا نقاش و...که الزاما باید کارمند استخدام کرد از معافیت برخوردار نیست. با سلام و تشکر بنده یک رای وحدت رویه دیوانعدالت اداری پیدا کردم که موید فرمایشات جنابعالی است: دادنامه شماره 58 مورخ1

مشاوره/ با سلام با توجه به کدام ماده قانون مالیات به حق اولاد کارگران مشمول قانون کار مالیات تعلق می گیرد؟


  • .اگر در قانون مواردی به صراحت جزو موارد معاف ذکر نشود یعنی مالیات دارد.بنابراین وقتی شما به معافیت های بخش حقوق مالیاتهای مستقیم مراجعه می کنید چیزی به عنوان معافیت حق اولاد ذکر نشده است بنابرابن نتیجه این می شود که مالیات دارد.اما در خصوص دولتی ها بخشنامه ای وجود دارد که عائله مندی(نه حق اولاد) معاف از مالیات است.

مشاوره/ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر


با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر
  • پرسش و پاسخ با سلام وتشکراز شما.خواستم بدانم ایا معافیت مالیاتی و بیمه حق کارگر (7%)شامل فرزندان شهدا و جانبازان که در امور خدماتی مشغول هستند میشود و یاخیرواگر میشود درصد بخشودگی به چه صورت است برای کارفرما و نیز خود کارگر   ؟ باسلام برای کارفرما 50 درصد و فرزندان شهدا معافیت دارد که دولت می پردازد با این وجود حتما باتوجه به تغییرات بوجود امده با تامین اجتماعی هماهنگ فرمایید . موفق باشید و سرب
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود و آیا مبلغ آن از سال 81 تا کنون تغییری نکرده است با تشکر فراوان


با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود و آیا مبلغ آن از سال 81 تا کنون تغییری نکرده است با تشکر فراوان



باسلام خسته نباشید میخواستم بخشنامه در مورد7/2 حق بیمه معافیت مالیات حقوق چیه ...., باسلام واحترام لطفا راهنمایی فرمایید درآمد مشمول مالیات حقوق به میزان دوهفتم سهم بیمه کارگر ازپرداخت مالیات حقوق معاف است ؟ لطفا یک مثال هم بنویسید . باتشکر , سلام ضریب معافیت بیمه تامین اجتماعی از مالیات به چه معناست؟ میزان این ضریب در سال 93 چقدر است؟ ضریب مربوط به سالهای آتی را چگونه می توان به دست آورد؟, با سلام با توجه به کدام ماده قانون مالیات به حق اولاد کارگران مشمول قانون کار مالیات تعلق می گیرد؟


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1