جستجو در پورتال

با عرض سلام آیا به هزینه حمل یا ایاب وذهاب در فاکتور فروش ارزش افزوده تعلق می گیرد

مشاوره/ با عرض سلام آیا به هزینه حمل یا ایاب وذهاب در فاکتور فروش ارزش افزوده تعلق می گیرد؟


با عرض سلام آیا به هزینه حمل یا ایاب وذهاب در فاکتور فروش ارزش افزوده تعلق می گیرد؟
  • پرسش و پاسخ با عرض سلام آیا به هزینه حمل یا ایاب وذهاب در فاکتور فروش ارزش افزوده تعلق می گیرد؟   ؟ سلام دوست عزیز اگه درفاکتور  درج و بعنوان درآمد صادرکننده فاکتور تلقی گردد  بلی چون فاکتور برای هزینه حمل ندارم و همه فاکتور برای هزینه حمل می خواهند من هزینه حمل رو توی فاکتور مینویسم ولی ارزش افزوده براش در نظر نمیگیرم آیا این کار اشتباه است؟ دوست عزیز همانطور که شما اشا
  • چون فاکتور برای هزینه حمل ندارم و همه فاکتور برای هزینه حمل می خواهند من هزینه حمل رو توی فاکتور مینویسم ولی ارزش افزوده براش در نظر نمیگیرم آیا این کار اشتباه است؟ دوست عزیز همانطور که شما اشاره کردید قسمتی از درآمد شماست بنابراین مشمول ارزش افزوده میباشد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ تفاوت هزینه های آژانس با ایاب و ذهاب و حمل و نقل چیست؟


تفاوت هزینه های آژانس با ایاب و ذهاب و حمل و نقل چیست؟
  • پرسش و پاسخ تفاوت هزینه های آژانس با ایاب و ذهاب و حمل و نقل چیست؟  ؟ با سلام تفاوت وشباهت بین آژانس و ایاب وذهاب ممکن است وجود داشته باشد.معمولا سرفصل آژانس و ایاب وذهاب بسته به نیاز مدیریت از هم جدا می شوند اما در بسیاری از موارد هزینه های تاکسی تلفنی و پیک و سایر هزینه های رفت وآمد پرسنل در ایاب وذهاب درج وثبت می گردد.نهایتا اینکه ایاب وذهاب برای کارمندان وکارگران استفاده می شود و آژانس برای مامور
  • ک و سایر هزینه های رفت وآمد پرسنل در ایاب وذهاب درج وثبت می گردد.نهایتا اینکه ایاب وذهاب برای کارمندان وکارگران استفاده می شود و آژانس برای ماموریت های اداری مدیران ارشد وعملیاتی واین هم بسته به نیاز مدیریت است که این سرفصل ها را تفکیک می نماید. اما هزینه حمل برای کالاست ومعمولا در مورد خرید به بهای تمام شده خرید اضافه می شود ودر مورد فروش به عنوان هزینه توزیع وفروش.

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید. چند تا سوال در مورد ارزش افزوده دارم میشه لطف کنین و پاسخ بدین ممنون میشم. اول اینکه ما یک فاکتورخرید مواد لبنی و غذایی داریم که قیمت فروش را به صورت کلی نوشته مثلا 706647700ریال و مواد غذایی معاف و مشمول ارزش افزوده در این فاکتور مشخص نشده و هیچ اطلاعی در این مورد در دست نداریم چون ما به عنوان یک واسطه تمام مواد فاکتور را به فروشگاه دیگه با همین قیمت فروختیم این فاکتور را چگونه در اظهارنامه وارد کنم با توجه به این که مواد که مشمول ارزش افزوده بودند 6%ارزش افزوده به قیمتشان اضافه شده و ما پرداخت کردیم اما مبلغ ارزش افزوده پرداختی ما در فاکتور ذکر نشده؟سوال دیگه اینکه آیا خرید و فروش کت و شلوار مشمول ارزش افزوده میشود؟


  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید. چند تا سوال در مورد ارزش افزوده دارم میشه لطف کنین و پاسخ بدین ممنون میشم. اول اینکه ما یک فاکتورخرید مواد لبنی و غذایی داریم که قیمت فروش را به صورت کلی نوشته مثلا 706647700ریال و مواد غذایی معاف و مشمول ارزش افزوده در این فاکتور مشخص نشده و هیچ اطلاعی در این مورد در دست نداریم چون ما به عنوان یک واسطه تمام مواد فاکتور را به فروشگاه دیگه با همین قیمت فروختیم این فاکتور را چگونه در اظهارنامه وارد کنم با توجه به این که مواد که
  • به فروشگاه دیگه با همین قیمت فروختیم این فاکتور را چگونه در اظهارنامه وارد کنم با توجه به این که مواد که مشمول ارزش افزوده بودند 6%ارزش افزوده به قیمتشان اضافه شده و ما پرداخت کردیم اما مبلغ ارزش افزوده پرداختی ما در فاکتور ذکر نشده؟سوال دیگه اینکه آیا خرید و فروش کت و شلوار مشمول ارزش افزوده میشود؟  ؟ سلام دوست عزیز تحویل چنین صورتحسابی که شرح اقلام ان مجهول است خطا بوده ومیبایستی از فروشنده استعلام گردد- باید مفاد ماده 12  در خص
  • مشمول ارزش افزوده میشود؟  ؟ سلام دوست عزیز تحویل چنین صورتحسابی که شرح اقلام ان مجهول است خطا بوده ومیبایستی از فروشنده استعلام گردد- باید مفاد ماده 12  در خصوص معافیت قانون مالیات بر ارزش افزوده مطالعه گردد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و عرض احترام . کالایی را وارد کردیم بدون ارزش افزوده به منظور فروش به شرکتی دیگر که ترخیص آن با شرکت خریدار است حال این شرکت خنوان کرده خرید شما که از طریق واردات بوده و ارزش افزوده نداشته وترخیص آن را نیز ما انجام دادیم و فاکتور فروش شما نباید ارزش افزوده داشته باشد و ارزش افزوده آن را پرداخت نمی کند . آیا گفته این شرکت درست است؟


  • پرسش و پاسخ با سلام و عرض احترام . کالایی را وارد کردیم بدون ارزش افزوده به منظور فروش به شرکتی دیگر که ترخیص آن با شرکت خریدار است حال این شرکت خنوان کرده خرید شما که از طریق واردات بوده و ارزش افزوده نداشته وترخیص آن را نیز ما انجام دادیم و فاکتور فروش شما نباید ارزش افزوده داشته باشد و ارزش افزوده آن را پرداخت نمی کند . آیا گفته این شرکت درست است؟   ؟ سلام دوست عزیز فروش هرگونه کالا توسط فروشنده داخ
  • ... ضمن تشکر از پاسخ شما از انجایی که کار ترخیص را خریدار انجام داده ارزش افزوده را طبق برگ سبز کمرکی پرداخت نموده به این خاطر در مورد فاکتور فروش ما نسبت به این که 2 بار ارزش افزوده پرداخت کند معترض است چه راهکاری پیشنهاد می دهید ؟ با سلام اگر برگ سبز گمرکی به نام شما است آن مقدار ارزش افزوده اضافه شده به برگه مذکور جزو طلب مالیاتی شما ست مگر اینکه برگ سبز گمرکی به نام شخص دیگری باشد وایشان فاکتور دیگری از خود صادر کرده باشد که روی آن ارزش افزوده نیاورده باشد (توجه کنید که مهم
  • ارزش افزوده پرداختی را هم از شما بگیرد؟ لذا توافق اولیه مهم است که چگونه بین شما رقم خورده است) در این صورت فروش شما طبق قانون باید با محاسبه ارزش افزوده باشد حال ممکن است باز طبق توافق اولیه شما قرار بوده  بدون ارزش افزوده به این شرکت بفروشید آیا توافق چنین بوده است؟اگر نبوده شرکت حق وادعایی نسبت به این امر ندارد چرا که از دو طرف به شرکت ضربه وارد می شود وسود شرکت حداقل به میزان 6% خرید(بابت افزایش هزینه خرید) و6% ارزش فروش(بابت عدم اعمال ارزش افزوده) ضرر می کند
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟


با سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟
  • پرسش و پاسخ با سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور ما
  • ت برای قراداد های مالیات بر ارزش افزوده اخد نمایید و در پایان هر سه ماه اظهانامه ارزش افزوده را تکمیل نمایید . این امر حتما منوط به ثبت نام شما در نظام ارزش افزوده بوده وپس از طی مراحل ثبت نام  در نظام ارزش افزوده می توایند ارزش افزوده را در فاکتور های خود منظور نمایید .     با سلام پرونده دارایی بند ج است که برای پروانه کسب مکانیک سبک هست . ولی در نظام ارزش افزوده ثبت نام نکرده ایم.     بله طبق توضیحات فوق نیازی به ثبت نام نمی باشد .  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام وقت بخیر -ممنون از سایت عالی شما-اگر ما وسیله ای را اجاره بدهیم به شرکتی ایا مالیات بر ارزش افزوده به ما اجاردهنده تعلق می گیرد.اگر شرکت خارجی ویا ایرانی باشد تفاوت وجوددارد؟ وچه ثبتی را بزنیم ؟خیلی ممنون


مشاوره/ باسلام اگر فاکتوری که دارای ارزش افزوده باشد ولی هنگام ثبت کل فاکتور هزینه شود و دردوره بعد متوجه این اشتباه شدیم مالیات بر ارزش افزدوه راچگونه دردوره جدید ثبت بکنیم با تشکر


مشاوره/ سلام 1- ببینید استاد یک شرکت تولیدی که در تیر ماه 92 تاسیس شده و طبیعتا کالاهای تولیدی خودشو میفروشه بنا به درخواست مدیریت بابد فاکتور رسمی استاندارد صادر بشه و به مشتری ارایه بشه این در حالی است که گواهی ارزش افزوده ثبت نام کردیم ولی هنوز گواهی نگرفتیم من نمیدونم باید ارزش افزوده بگیریم یا نگیریم؟ یا می تونیم ارزش افزوده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا بر فراخوان پنج قانون ارزش افزوده لازم نیست تا 100/000/000 تومان رو بفروشه و بعد ارزش افزوده را لحاظ کنه؟ آخه امشتریان فاکتور رسمی میخوان یعنی با جاهایی کار میکنه که رسمی می خواهند


سلام 1- ببینید استاد یک شرکت تولیدی که در تیر ماه 92 تاسیس شده و طبیعتا کالاهای تولیدی خودشو میفروشه بنا به درخواست مدیریت بابد فاکتور رسمی استاندارد صادر بشه و به مشتری ارایه بشه این در حالی است که گواهی ارزش افزوده ثبت نام کردیم ولی هنوز گواهی نگرفتیم من نمیدونم باید ارزش افزوده بگیریم یا نگیریم؟ یا می تونیم ارزش افزوده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا بر فراخوان پنج قانون ارزش افزوده لازم نیست تا 100/000/000 تومان رو بفروشه و بعد ارزش افزوده را لحاظ کنه؟ آخه امشتریان فاکتور رسمی میخوان یعنی با جاهایی کار میکنه که رسمی می خواهند
  • پرسش و پاسخ سلام 1- ببینید استاد یک شرکت تولیدی که در تیر ماه 92 تاسیس شده و طبیعتا کالاهای تولیدی خودشو میفروشه بنا به درخواست مدیریت بابد فاکتور رسمی استاندارد صادر بشه و به مشتری ارایه بشه این در حالی است که گواهی ارزش افزوده ثبت نام کردیم ولی هنوز گواهی نگرفتیم من نمیدونم باید ارزش افزوده بگیریم یا نگیریم؟ یا می تونیم ارزش افزوده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا
  • ده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا بر فراخوان پنج قانون ارزش افزوده لازم نیست تا 100/000/000 تومان رو بفروشه و بعد ارزش افزوده را لحاظ کنه؟ آخه امشتریان فاکتور رسمی میخوان یعنی با جاهایی کار میکنه که رسمی می خواهند  ؟ با سلام 1-دریافت گواهی ارتباطی به اعمال وظائف قانونی ندارد وباید شما فاکتور رسمی صادر وارزش افزوده را نیز دریافت کنید ضمن
  • با سلام 1-دریافت گواهی ارتباطی به اعمال وظائف قانونی ندارد وباید شما فاکتور رسمی صادر وارزش افزوده را نیز دریافت کنید ضمن اینکه گواهی ارزش افزوده چند روزه صادر می شود وباید پیگیری کنید.2- بحث 100 میلیون تومان فروش سالانه است اگر شرکت شما احتمالا در سال بیشتر از 100 میلیون تومان می فروشد باید ارزش افزوده محاسبه  واز خریدار دریافت کنید

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید ما می خواهیم به کارگران کارت هدیه قابل شارژ بدهیم نحوه ثبت اینه؟ هزینه کارت هدیه حسابهای پرداختنی ارزش افروزده بانک لطف کنید بهم ثبت درست رو بگید؟ و اینکه چند درصد ارزش افزوده تعلق می گیره؟ 5%؟


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام و خسته نباشید ما می خواهیم به کارگران کارت هدیه قابل شارژ بدهیم نحوه ثبت اینه؟ هزینه کارت هدیه حسابهای پرداختنی ارزش افروزده بانک لطف کنید بهم ثبت درست رو بگید؟ و اینکه چند درصد ارزش افزوده تعلق می گیره؟ 5%؟  ؟ با سلام بد-هزینه های کارکنان-هزینه بن/هدیه و... بد-سایر حسابهای پرداختنی-مالیات ارزش افزوده(5% )    &n
  •                                         بس-نقدو بانک توجه کنید که اگر شما کارت شارژ را از بانک خریداری کنید احتمالا هزینه ای بابت ارزش افزوده روی فروش کارت شارژ از شما گرفته است(ثبت بد ارزش افزوده) ودر صورتی که نگرفته باشد این قسمت ثبت بدهکار نیز حذف می شود.اما در زمانی که شما هدیه می دهید چون به کارکنان داخلی خود این کارتها را می دهید نیازی به ثبت قسمت بستانکاری
  • هزینه ای بابت ارزش افزوده روی فروش کارت شارژ از شما گرفته است(ثبت بد ارزش افزوده) ودر صورتی که نگرفته باشد این قسمت ثبت بدهکار نیز حذف می شود.اما در زمانی که شما هدیه می دهید چون به کارکنان داخلی خود این کارتها را می دهید نیازی به ثبت قسمت بستانکاری ارزش افزوده ندارید و مصرف کننده نهائی تلقی می شوید که از طریق واسطه ای به نام شرکت اقدام به خرید کارت وارائه ان به پرسنل نموده اید.
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1