جستجو در پورتال

با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است با تشکر

مشاوره/ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر


مشاوره/ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر


مشاوره/ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر


با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر  ؟ سلام دوست عزی
  • ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر  ؟ سلام دوست عزیز کدملی هر شخص حقیقی لازم است واگر کد ملی را به شما نداد در قسمت امتناع نام و آدرس و تلفن آن شخص را وارد نمائید.   دوست عزیز فکر کنم امتناع فقط مخصوص فروش است نه خرید     سلام دوست عزیز اشخاص حقیقی کد اقتصادی ندارند بلکه کد ملی د
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر  ؟ سلام . افرادی
  • ده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر  ؟ سلام . افرادی اجاره دریافت مالیات ارزش افزوده را دارند که برگه ناییدیه ثبت در سامانه اداره امور مالیاتی کشور مبنی بر دریافت مالیات ارزش افزوده را داشته باشند. شما اول این برگه را از ایشان تقا ضا بکنید و بعد مالیات پرداخت کنید . این روش منطقی و قانونی اش است و ایشان نمی تواند ممانعت ک
  • یه ثبت در سامانه اداره امور مالیاتی کشور مبنی بر دریافت مالیات ارزش افزوده را داشته باشند. شما اول این برگه را از ایشان تقا ضا بکنید و بعد مالیات پرداخت کنید . این روش منطقی و قانونی اش است و ایشان نمی تواند ممانعت کند . اگر از این کار سر باز کردند، گرفتن شماره ملی حد اقل کاری است گه می توانید انجام دهید . چنین فاکتور هایی را در ارشیو اسناد مالی تا گرفتن مفاصا حساب مالیاتی نگهداری کنید . /.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید ما می خواهیم به کارگران کارت هدیه قابل شارژ بدهیم نحوه ثبت اینه؟ هزینه کارت هدیه حسابهای پرداختنی ارزش افروزده بانک لطف کنید بهم ثبت درست رو بگید؟ و اینکه چند درصد ارزش افزوده تعلق می گیره؟ 5%؟


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام و خسته نباشید ما می خواهیم به کارگران کارت هدیه قابل شارژ بدهیم نحوه ثبت اینه؟ هزینه کارت هدیه حسابهای پرداختنی ارزش افروزده بانک لطف کنید بهم ثبت درست رو بگید؟ و اینکه چند درصد ارزش افزوده تعلق می گیره؟ 5%؟  ؟ با سلام بد-هزینه های کارکنان-هزینه بن/هدیه و... بد-سایر حسابهای پرداختنی-مالیات ارزش افزوده(5% )    &n
  • sp;                     بس-نقدو بانک توجه کنید که اگر شما کارت شارژ را از بانک خریداری کنید احتمالا هزینه ای بابت ارزش افزوده روی فروش کارت شارژ از شما گرفته است(ثبت بد ارزش افزوده) ودر صورتی که نگرفته باشد این قسمت ثبت بدهکار نیز حذف می شود.اما در زمانی که شما هدیه می دهید چون به کارکنان داخلی خود این کارتها را می دهید نیازی به ثبت قسمت بستانکاری ارزش افزوده ندارید و مصرف کننده نهائی تلقی می شوید که از طریق واسطه ای به نام شرکت اقد
  • که نگرفته باشد این قسمت ثبت بدهکار نیز حذف می شود.اما در زمانی که شما هدیه می دهید چون به کارکنان داخلی خود این کارتها را می دهید نیازی به ثبت قسمت بستانکاری ارزش افزوده ندارید و مصرف کننده نهائی تلقی می شوید که از طریق واسطه ای به نام شرکت اقدام به خرید کارت وارائه ان به پرسنل نموده اید.

مشاوره/ سلام، بنده در حال گرفتن کارت بازرگانی حقیقی جهت واردات خودرو هستم ایا برای گرفتن مفاسا دارایی موضوع مالیاتهای مستقیم ماده ١٨٦ بازدید هم صورت میگیره،یعنی سر ممیز میتواند أعلام بازدید از محل کار و صادر کنه؟؟با توجه به اینکه هیچ فعالیت اقتصادی از قبل نداشته ام و این اولین بار هست که أقدام به دریافت کارت بازرگانی نموده ام،،و اخرین سؤال اینکه چند روز کاری لازمه برای گرفتن مفاسا حساب؟؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ سلام، بنده در حال گرفتن کارت بازرگانی حقیقی جهت واردات خودرو هستم ایا برای گرفتن مفاسا دارایی موضوع مالیاتهای مستقیم ماده ١٨٦ بازدید هم صورت میگیره،یعنی سر ممیز میتواند أعلام بازدید از محل کار و صادر کنه؟؟با توجه به اینکه هیچ فعالیت اقتصادی از قبل نداشته ام و این اولین بار هست که أقدام به دریافت کارت بازرگانی نموده ام،،و اخرین سؤال اینکه چند روز کاری لازمه برای گرفتن مفاسا حساب؟؟ با تشکر  ؟
  • ال اینکه چند روز کاری لازمه برای گرفتن مفاسا حساب؟؟ با تشکر  ؟ با سلام شما کارت بازرگانی خود را به عنوان مدیر عامل شرکت دریافت می کنید ؟ چون به تازگی کارت بازرگانی را به اشخاص حقیقی در صورتی اعطا می نمایند که شما به عنوان نماینده یک شخص حقوقی باشید . برای گرفتن مفاصا حساب مالیاتی اگر شرکت حقوقی باشید پس از دریافت و پرداخت برگ قطعی مالیات عملکرد حقوق و تکلیفی  خود می توانید درخواست دریافت گواهی موضوع ماده 186 را نمایید به ط
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید اگر در سال 92 فروشی به مبلغ مثلا یک میلیون داشته باشیم که با توجه به نرخ 6 درصد مالیات ارزش افزوده سال 92، 60 هزار میشود و در سال 93 برگشت داده شود اگر همین مبلغ یک میلیون را در اظهار نامه ارزش افزوده سال 93 از درامد مشمول مالیات ارزش افزوده کسر کنیم با توجه به نرخ 8 درصد ارزش افزوده در سال 93 و محاسبه خودکار مالیات بر ارزش افزوده در اظهارنامه 80 هزار از مالیات ارزش افزوده کسر میگردد در صورتی که 60هزار میبایست کسر گردد این مشکل را چگونه باید حل کرد؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید اگر در سال 92 فروشی به مبلغ مثلا یک میلیون داشته باشیم که با توجه به نرخ 6 درصد مالیات ارزش افزوده سال 92، 60 هزار میشود و در سال 93 برگشت داده شود اگر همین مبلغ یک میلیون را در اظهار نامه ارزش افزوده سال 93 از درامد مشمول مالیات ارزش افزوده کسر کنیم با توجه به نرخ 8 درصد ارزش افزوده در سال 93 و محاسبه خودکار مالیات بر ارزش افزوده در اظهارنامه 80 هزار از مالیات ارزش افزوده کسر میگردد در صورتی که 60هزار میبایست کسر گردد این مشک
  • را چگونه باید حل کرد؟ با تشکر   ؟ سلام دوست عزیز مگه شما برگشت از فروش خودرا از سود وزیان انباشته خود کسر نمینمائید؟ درصورت عدم قابلیت گزارشات فصلی درخصوص برگشتی پس از مشورت با حوزه معاونت ارزش افزوده منطقه خود نسبت به صدور اصلاحی گزارش فصل مورد نظر اقدام نمائید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام لطفا در موردنحوه ثبت مالیات بر ارزش افزوده در صورت وضعیت پیمانکاری توضح دهید و در صورت امکان ثبت آن را نیز عنوان نمایید. با تشکر


با سلام لطفا در موردنحوه ثبت مالیات بر ارزش افزوده در صورت وضعیت پیمانکاری توضح دهید و در صورت امکان ثبت آن را نیز عنوان نمایید. با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام لطفا در موردنحوه ثبت مالیات بر ارزش افزوده در صورت وضعیت پیمانکاری توضح دهید و در صورت امکان ثبت آن را نیز عنوان نمایید. با تشکر  ؟ سلام دوست عزیز اگر شما پیمانکارهستید وجهت تهیه مصالح ارزش افزوده پرداخت کردید جز اعتبارمالیاتی شما بوده وحتما" میبایستی در صورت وضعیت ارائه شده بطور یک آیتم تفکیکی در صورت وضعیت رقم ارزش افزوده پرداختی دوره
  • سلام دوست عزیز اگر شما پیمانکارهستید وجهت تهیه مصالح ارزش افزوده پرداخت کردید جز اعتبارمالیاتی شما بوده وحتما" میبایستی در صورت وضعیت ارائه شده بطور یک آیتم تفکیکی در صورت وضعیت رقم ارزش افزوده پرداختی دوره را درج نمائید -ارزش افزوده پرداختی در موقع خرید بحساب حسابهای دریافتنی - ارزش افزوده بدهکارمیشود
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ لطفاچگونگی عملِیات حسابداری 3% ارزش افزوده را توضیح دهید. با قدر دانی از شما.


  • پرسش و پاسخ لطفاچگونگی عملِیات حسابداری 3% ارزش افزوده را توضیح دهید. با قدر دانی از شما. ؟ با سلام وتبریک سال نو فرض کنید یک کالایی به قیمت 100 ریال می خرید که 3% مالیات بر ارزش افزوده بر روی ان افزوده شده.از طرفی همین کالا را به قیمت 130 ریال می فروشد که شامل 3.9 ریال مالیات بر ارزش افزوده می باشد.همچنین ما برای سادگی کار از یک حساب به نام مالیات بر ارزش افزوده استفاده می کنیم وفرض می کنیم همه مبادلات به صورت نقد ص
  • یمت 130 ریال می فروشد که شامل 3.9 ریال مالیات بر ارزش افزوده می باشد.همچنین ما برای سادگی کار از یک حساب به نام مالیات بر ارزش افزوده استفاده می کنیم وفرض می کنیم همه مبادلات به صورت نقد صورت می گیرد.بنابراین ثبت های ذیل را خواهیم داشت. 1-در زمان خرید: بد-مالیات بر ارزش افزوده3 بد-موجودی کالا100 بس-نقدو بانک103 2-در زمان فروش: بد-نقدوبانک 130 بس-مالیات بر ارزش افزوده3.9 بس-فروش126.1 بنابراین شما عملا مبلغی که به وزارت دارائی بدهی دارید تف
  • بس-نقدو بانک103 2-در زمان فروش: بد-نقدوبانک 130 بس-مالیات بر ارزش افزوده3.9 بس-فروش126.1 بنابراین شما عملا مبلغی که به وزارت دارائی بدهی دارید تفاوت 3.9-3=9. ریال می باشد که طی اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تنظیمی وجه مربوطه را بایستی به حسابهای اعلام شده واریز نمائید. 12/01/88
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟


با سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟
  • پرسش و پاسخ با سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور ما
  • لیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟  ؟ با سلام  در صورتی که قراردادها به نام شخص باشد وطرف اجاره گیرنده یا خریدار در خرید وفروش فصلی به نام شخص حقیقی نیز ثبت گردد قانونا خیر  اما در صورت امکان مبلغ ارزش افزوده را اخذ نمائید تا در صورت رسیدگی در آینده بتوان آنر به دارائی پرداخت نمود &n
  • ر در خرید وفروش فصلی به نام شخص حقیقی نیز ثبت گردد قانونا خیر  اما در صورت امکان مبلغ ارزش افزوده را اخذ نمائید تا در صورت رسیدگی در آینده بتوان آنر به دارائی پرداخت نمود   شرکت ها در اداره دارایی کسر 3 درصد مایات را به نام شخص حقیقی ثبت کرده اند. و پرونده ی مالیات در اداره مالیات مکانیک سبک بند ج هست . ایا باید ثبت نام برای ارزش افزوده انجام داد و در قراداهای جدید ان را اعمال کرد؟     سلام اگر مشمول مراحل ثبت نامی هستید طبق لیست دارائی بله مشل مرحله
  • طبقه بندی اطلاعات



با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر, با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر, با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر, با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر, با سلام لطفا در موردنحوه ثبت مالیات بر ارزش افزوده در صورت وضعیت پیمانکاری توضح دهید و در صورت امکان ثبت آن را نیز عنوان نمایید. با تشکر


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1