جستجو در پورتال

با سلام آیا جاده که جزو دارایی ثابت شرکتی شناسایی شده باید بیمه شود

مشاوره/ با سلام آیا جاده که جزو دارایی ثابت شرکتی شناسایی شده باید بیمه شود ؟؟


با سلام آیا جاده که جزو دارایی ثابت شرکتی شناسایی شده باید بیمه شود ؟؟
  • پرسش و پاسخ با سلام آیا جاده که جزو دارایی ثابت شرکتی شناسایی شده باید بیمه شود ؟؟  ؟ با سلام اینکه "باید" است را بنده نمی دانم و فکر نمی کنم اجباری به بیمه کردن یک جاده باشد مگر اینکه شما خودتان تمایل به بیمه نمودن آن داشته باشید. اما اینکه "می شود" و بیمه پذیر است، بله؛ به جاده توسط سیل، زلزله، سونامی، و دیگر بلایای طبیعی، می تواند خسارت وارد شود بنابراین بیمه می شود.حال،
  • ودتان تمایل به بیمه نمودن آن داشته باشید. اما اینکه "می شود" و بیمه پذیر است، بله؛ به جاده توسط سیل، زلزله، سونامی، و دیگر بلایای طبیعی، می تواند خسارت وارد شود بنابراین بیمه می شود.حال، فکر کنم مسأله این است که شما دارایی های خودتان را که جاده ای داخل ملک شخصی شما نیز جزء آن است را می خواهید بیمه کنید و بیمه گر، جاده را هم جزء مبلغ سرمایه بیمه آورده است. اگرچه مورد نادر است، ولی شما مختارید که آن را بیمه کنید یا نه، ولی اگر بیمه نکردید، شرکت بیمه به هنگام خسارت می تواند اعمال ماده 10
  • خواهید بیمه کنید و بیمه گر، جاده را هم جزء مبلغ سرمایه بیمه آورده است. اگرچه مورد نادر است، ولی شما مختارید که آن را بیمه کنید یا نه، ولی اگر بیمه نکردید، شرکت بیمه به هنگام خسارت می تواند اعمال ماده 10 نماید؛ یعنی نسبت خسارت را به نسبت سرمایه بیمه شده به سرمایه واقعی، تقلیل دهد موفق باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام علیکم لطفا " بفرماید بعد از تغییر مهر شرکت ( تغیر آرم و یا لوگوی شرکت) به چه دستگاههایی و چگونه بایستی اعلام نمائیم ( مثلا" دارایی و بیمه و ...)


سلام علیکم لطفا " بفرماید بعد از تغییر مهر شرکت ( تغیر آرم و یا لوگوی شرکت) به چه دستگاههایی و چگونه بایستی اعلام نمائیم ( مثلا" دارایی و بیمه و ...)
  • پرسش و پاسخ سلام علیکم لطفا " بفرماید بعد از تغییر مهر شرکت ( تغیر آرم و یا لوگوی شرکت) به چه دستگاههایی و چگونه بایستی اعلام نمائیم ( مثلا" دارایی و بیمه و ...)  ؟ با سلام شما باید به هر دستگاه و اداره و حتی شرکتی که در رابطه کاری با آن هستید به خصوص بانک و بیمه و دارایی و .... طی یک نامه رسمی تغییر مهر و آرم خود (قدیم و جدید) را اعلام می کنید، اگر تغییر لوگو شرکت را ثبت کردید و این تغییر ر
  • با سلام شما باید به هر دستگاه و اداره و حتی شرکتی که در رابطه کاری با آن هستید به خصوص بانک و بیمه و دارایی و .... طی یک نامه رسمی تغییر مهر و آرم خود (قدیم و جدید) را اعلام می کنید، اگر تغییر لوگو شرکت را ثبت کردید و این تغییر روزنامه رسمی شده است بهتر است روزنامه رسمی مربوطه را هم پیوست کنید.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام خدمت شما شرکتی که در حال ساخت یک ساختمان کارخانه ،هزینه های آن در چه حسابی زده می شود


مشاوره/ با سلام در صورتیکه شرکتی با 12 سال سابقه کار و لیست مالیاتی ولی تا به حال فردی را بیمه نکرده و هیچ سابقه ای در بیمه نداشته باشد (البته به علت شرایط خاصی کاری و نیروهای شاغل که معمولا قرداد ها بصورت پیمانی بوده و معمولا شاغلین درخواستی نیز برای بیمه نداشتند) و حال بخواهد یک نفر را بیمه نماید آیا نیاز است کار خاصی انجام دهد! که مثلا برای این چندین سال بازخواست یا جریمه نشود؟


  • پرسش و پاسخ با سلام در صورتیکه شرکتی با 12 سال سابقه کار و لیست مالیاتی ولی تا به حال فردی را بیمه نکرده و هیچ سابقه ای در بیمه نداشته باشد (البته به علت شرایط خاصی کاری و نیروهای شاغل که معمولا قرداد ها بصورت پیمانی بوده و معمولا شاغلین درخواستی نیز برای بیمه نداشتند) و حال بخواهد یک نفر را بیمه نماید آیا نیاز است کار خاصی انجام دهد! که مثلا برای این چندین سال بازخواست یا جریمه نشود؟  ؟ دوست عزیز
  • است کار خاصی انجام دهد! که مثلا برای این چندین سال بازخواست یا جریمه نشود؟  ؟ دوست عزیز قراردادهای موقت یا پیمانی دلیل عدم رعایت بیمه تامین اجتماعی  پرسنل نیست- باید برای سازمان  ثابت نمایئ که تاکنون پرسنلی نداشته واکنون درحال شروع بع فعالیت است  البته اگر ثابت نماید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید. اینجانب از سال 85 تا 87 بیمه یک شرکتی بودم (تامین اجتماعی). از ان سال به بعد تاکنون بیمه مشاغل ازاد تامین اجتماعی هستم که حق بیمه ام را خودم پرداخت می کنم. حال سوال این است که قبل از سال 85 ایا راهی برای خرید بیمه تامین اجتماعی که جزء بازنشستگی محسوب شود وجود دارد؟ ایا می توانم قراردادی را که با یک شرکت قبل از سال 85 داشتم را ارایه دهم که مرا بیمه نکرده است؟


با سلام و خسته نباشید. اینجانب از سال 85 تا 87 بیمه یک شرکتی بودم (تامین اجتماعی). از ان سال به بعد تاکنون بیمه مشاغل ازاد تامین اجتماعی هستم که حق بیمه ام را خودم پرداخت می کنم. حال سوال این است که قبل از سال 85 ایا راهی برای خرید بیمه تامین اجتماعی که جزء بازنشستگی محسوب شود وجود دارد؟ ایا می توانم قراردادی را که با یک شرکت قبل از سال 85 داشتم را ارایه دهم که مرا بیمه نکرده است؟
  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید. اینجانب از سال 85 تا 87 بیمه یک شرکتی بودم (تامین اجتماعی). از ان سال به بعد تاکنون بیمه مشاغل ازاد تامین اجتماعی هستم که حق بیمه ام را خودم پرداخت می کنم. حال سوال این است که قبل از سال 85 ایا راهی برای خرید بیمه تامین اجتماعی که جزء بازنشستگی محسوب شود وجود دارد؟ ایا می توانم قراردادی را که با یک شرکت قبل از سال 85 داشتم را ارایه دهم که مرا بیمه نکرده است؟  ؟ ب
  • که جزء بازنشستگی محسوب شود وجود دارد؟ ایا می توانم قراردادی را که با یک شرکت قبل از سال 85 داشتم را ارایه دهم که مرا بیمه نکرده است؟  ؟ با سلام بله شما می توانید اقدام کنید ولی باید یک شرکتی را پیدا کنید که این موضوع را تایید کند و از همه مهمتر مدارکی را داشته باشید که بتوانید ادعای خود را اثبات کنید.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام من حسابدار شرکت پیمانکاری هستم. 1- اگر بیمه و مالیات (کسورات قانونی صورت وضعیت) از صورت وضعیت کسر نگردد و عیناً مبلغ صورت وضعیت به پیمانکار داده شود . ولی پیمانکاری مبلغ بیمه و مالیات را پرداخت نمی کند . آیا باید بیمه و مالیات را در همان سال شناسایی کرد. و آیا باید به حساب هزینه زده شود یا خیر؟ خواهشمندم اگر ممکن است ثبت حسابداری آن را بفرمایید. 2- اگر کلیه مبلغ بیمه و مالیات پس از اتمام پیمان پرداخت گردد . و مبلغ بیمه و مالیات به عنوان پیش پرداخت شناسایی نگردیده باشد در زمان مفاصا حساب آیا باید هزینه شناسایی شود. و اگر هم در حساب پیش پرداخت زده شده باشد آیا باید در زمان مفاصا حساب به حساب هزینه برگردد یا خیر؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ باسلام من حسابدار شرکت پیمانکاری هستم. 1- اگر بیمه و مالیات (کسورات قانونی صورت وضعیت) از صورت وضعیت کسر نگردد و عیناً مبلغ صورت وضعیت به پیمانکار داده شود . ولی پیمانکاری مبلغ بیمه و مالیات را پرداخت نمی کند . آیا باید بیمه و مالیات را در همان سال شناسایی کرد. و آیا باید به حساب هزینه زده شود یا خیر؟ خواهشمندم اگر ممکن است ثبت حسابداری آن را بفرمایید. 2- اگر کلیه مبلغ بیمه و مالیات پس از اتمام پیمان پرداخت گردد . و مبلغ بیمه و مالیات به عنوان
  • ناسایی کرد. و آیا باید به حساب هزینه زده شود یا خیر؟ خواهشمندم اگر ممکن است ثبت حسابداری آن را بفرمایید. 2- اگر کلیه مبلغ بیمه و مالیات پس از اتمام پیمان پرداخت گردد . و مبلغ بیمه و مالیات به عنوان پیش پرداخت شناسایی نگردیده باشد در زمان مفاصا حساب آیا باید هزینه شناسایی شود. و اگر هم در حساب پیش پرداخت زده شده باشد آیا باید در زمان مفاصا حساب به حساب هزینه برگردد یا خیر؟ با تشکر  ؟ سلام دوست عزیز   اول اینکه- میبایستی مب
  • سلام دوست عزیز   اول اینکه- میبایستی مبالغ بیمه ومالیات(کسورات) درهر صورت وضعیت پیمانکاری پرداخت،و بحساب پیش پرداخت سازمان مطبوع منظور گردد-درغیر اینصورت وصدور سند صرف هزینه ،برگشت هزینه (توسط دارایی)واحتساب جریمه(توسط بیمه )در انتظار خواهدبود- دوم -در پایان پیمان طبق قرارداد پس از ممیزی های مربوطه  ونداشتن بدهی قابل استرداد از سوی سازمانهای مطبوع بوده واز حساب پیش پرداخت کسر می گردد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام، شرکتی که 2،3 سال از آخرین ارائه اظهارنامه اش می گذرد و دیگر تا امسال فعالیت نداشته و مانده حسابهای دائم آن مثل موجودی نقد و بانک - ح دریافتنی و پرداختنی آن برای ثبت "افتتاحیه" قابلیت اتکا ندارد یا به عبارتی واقعی نیست ، باید برای ثبت افتتاحیه از چه ارزشیابی، مخصوصا برای دارایی ثابت مشهود استفاده کند و حسابهای دائم خود را باز کند ؟ باتشکر-یاعلی


  • پرسش و پاسخ با سلام، شرکتی که 2،3 سال از آخرین ارائه اظهارنامه اش می گذرد و دیگر تا امسال فعالیت نداشته و مانده حسابهای دائم آن مثل موجودی نقد و بانک - ح دریافتنی و پرداختنی آن برای ثبت "افتتاحیه" قابلیت اتکا ندارد یا به عبارتی واقعی نیست ، باید برای ثبت افتتاحیه از چه ارزشیابی، مخصوصا برای دارایی ثابت مشهود استفاده کند و حسابهای دائم خود را باز کند ؟ باتشکر-یاعلی ؟ با سلام اگرحسابهای سالهای مذکور قطعی شده است ص
  • تشکر-یاعلی ؟ با سلام اگرحسابهای سالهای مذکور قطعی شده است صفر کردن مانده حسابهای دریافتنی وپرداختنی مشکلی ایجاد نمی کند ولی اگر نشده انجام اصلاحات در سال جاری با نظر ممیز تان صورت گیرد.ضمن اینکه ارزشیابی حساب دارایی ثابت موجبات تعلق مالیات 25 درصدی به تفاوت ارزشیابی می شود. 21/11/88
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با عرض سلام اینجاب شرکتی با مسئولیت محدود را 5 سال پیش به ثبت رسانده ام.اما هیچگونه فعالیتی در این چند سال نداشته ام و به اداره دارایی هم مراجعه ننموده ام و پرونده مالیاتی و بیمه ای ندارم. حال با رضایت کلیه سهامداران میخواهم شرکت را منحل کنم . چه مراحلی طی کنم. ایا از طرف دارایی به مشکل بر نمیخورم؟و میتوانم به دارایی مراجعه نکنم؟


با عرض سلام اینجاب شرکتی با مسئولیت محدود را 5 سال پیش به ثبت رسانده ام.اما هیچگونه فعالیتی در این چند سال نداشته ام و به اداره دارایی هم مراجعه ننموده ام و پرونده مالیاتی و بیمه ای ندارم. حال با رضایت کلیه سهامداران میخواهم شرکت را منحل کنم . چه مراحلی طی کنم. ایا از طرف دارایی به مشکل بر نمیخورم؟و میتوانم به دارایی مراجعه نکنم؟
  • پرسش و پاسخ با عرض سلام اینجاب شرکتی با مسئولیت محدود را 5 سال پیش به ثبت رسانده ام.اما هیچگونه فعالیتی در این چند سال نداشته ام و به اداره دارایی هم مراجعه ننموده ام و پرونده مالیاتی و بیمه ای ندارم. حال با رضایت کلیه سهامداران میخواهم شرکت را منحل کنم . چه مراحلی طی کنم. ایا از طرف دارایی به مشکل بر نمیخورم؟و میتوانم به دارایی مراجعه نکنم؟  ؟ با سلام باید حوزه مالیاتی شما برای مفصا گرفتن مالیاتی مش
  • با سلام باید حوزه مالیاتی شما برای مفصا گرفتن مالیاتی مشخص شود وشما نمی توانید بدون تسویه مالیاتی شرکت را منحل کنید.ضمن اینکه تا 5 سال پس از انحلال نیز وضعیت مالیاتی شما در جریان خواهد بود وبعد از ان شرکت منحل شده تلقی می شود.

مشاوره/ با سلام لطفا به این تست پاسخ دهید ارزش دفتری تجهیزاتی 000/117 ریال و مبلغ تجدید ارزیابی آن در نوبت اول 800/111 ریال میباشد. مبلغ تجدید ارزیابی در نوبت دوم 300/105 ریال بوده در حالیکه ارزش دفتری در این زمان 800/98 ریال میباشد. بر این اساس در تجدید ارزیابی نوبت دوم ................................. 1)مبلغ 200/5 ریال درآمد شناسایی می شود 2)مبلغ 500/6 مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 3)مبلغ 300/1 ریال مازاد تجدید ارزیابی شناسایی می شود 4)گزینه 1 و3 با تشکر فراوان لطفا دلیل را هم ذکر کنید


مشاوره/ با سلام - اگر کسی از بیمه بیکاری استفاده می کند و بخواهد از مرخصی زایمان استفاده کند چه راهکاری را پیشنهاد می کنید ؟ آیا امکان دارد که بیمه بیکاری خود را قطع کند و چند ماه باید در شرکتی بیمه شود تا بتواند از مرخصی زایمان استفاده کند ؟


با سلام - اگر کسی از بیمه بیکاری استفاده می کند و بخواهد از مرخصی زایمان استفاده کند چه راهکاری را پیشنهاد می کنید ؟ آیا امکان دارد که بیمه بیکاری خود را قطع کند و چند ماه باید در شرکتی بیمه شود تا بتواند از مرخصی زایمان استفاده کند ؟
  • پرسش و پاسخ با سلام - اگر کسی از بیمه بیکاری استفاده می کند و بخواهد از مرخصی زایمان استفاده کند چه راهکاری را پیشنهاد می کنید ؟ آیا امکان دارد که بیمه بیکاری خود را قطع کند و چند ماه باید در شرکتی بیمه شود تا بتواند از مرخصی زایمان استفاده کند ؟  ؟ ضمن سلام متقابل باید عرض نمایم که چنین کاری عملی و منطقی نیست و بایستی از مرخصی زایمان چون در ایام بیمه بیکاری میباشد صرفنظر گردد
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1