جستجو در پورتال

آیا ماموریت یاانتقال کارکنان شهرداریها وسازمانهای وابسته غیرازشهرداری تهران مستقیما به سازمانهای وابسته به شهرداریها بلامانع می باشد

مشاوره/ آیا ماموریت یاانتقال کارکنان شهرداریها وسازمانهای وابسته (غیرازشهرداری تهران) مستقیما به سازمانهای وابسته به شهرداریها بلامانع می باشد.


  • پرسش و پاسخ آیا ماموریت یاانتقال کارکنان شهرداریها وسازمانهای وابسته (غیرازشهرداری تهران) مستقیما به سازمانهای وابسته به شهرداریها بلامانع می باشد.  ؟ با سلام طبق قانون خدمات کشوری مشکلی ندارد وباید با هماهنگی مدیریت منابع انسانی و مدیریت های مبداء ومقصد صورت گیرد.

مشاوره/ با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم


با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم
  • پرسش و پاسخ با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم  ؟ بنام خدا با عرض سلام اقدام دستگاه محل خدمت شما کاملا براسا
  • من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم  ؟ بنام خدا با عرض سلام اقدام دستگاه محل خدمت شما کاملا براسا قوانین جاری دولت می باشد.در دستورالعمل پرداخت حق ماموریت، دقیقا بیان شده است که پرداخت حق ماموریت منوط به داشتن حداقل فاصله 50کیلومتری مابین مبدا و مقصد را شرط اول بیان نموده است سلام آیا قانون 50کیلومتر برای شهرداری ها نیز اعتبار دارد؟ بنام خدا با عرض سلام با عنایت به آنکه در
  • قانون 50کیلومتر برای شهرداری ها نیز اعتبار دارد؟ بنام خدا با عرض سلام با عنایت به آنکه در قوانین منشره بوسیله سازمان شهرداریها و دهداریهای وزارت کشور تحت عنوان آشنایی با حوزه اداری وحقوقی شهرداریها آمده است ، مبنای محاسبه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها را تابع نظام هماهنگ وبالطبع آن مدیریت خدمات کشوری دانسته است و مورد ذکرشده در بالا نیز از قوانین شمول کارکنان دولت اخذ شده است لذا به نظر می رسد موضوع فوق نیز به همان بیان شده اجرا می گردد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باعرض سلام وخسته نباشید شرکتهای دولتی ازحق الوکاله وکلای دادگستری میبایست چند درصد مالیات کسر نمایند


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام وخسته نباشید شرکتهای دولتی ازحق الوکاله وکلای دادگستری میبایست چند درصد مالیات کسر نمایند ؟ با سلام تبصره 2 ماده 103- وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی و شرکتهای دولتی و شهرداریها و مؤسسات وابسته به دولت و شهرداریها مکلفند از وجوهی که بابت حق‌الوکاله به وکلا پرداخت میکنند پنج‌درصد آنرا کسر و بابت علی‌الحساب مالیاتی وکیل ظرف ده روز به اداره امور مالیاتی محل پرداخت نمایند. با تشکر 6/6/88

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


چرا سازمانها ونهادهایی که ازشمول ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده اند (ک
  • ت توضیحات کاربر چرا سازمانها ونهادهایی که ازشمول ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده اند (کمیته امداد و....) ازحقوق ومزایای قانون مذکور استفاده می نمایند ولی هیچ مرجع قانونی نیست که به درد دل کارکنان شهرداریها که ازاقشار آسیب پذیر ومحروم جامعه هستند گوش بدهد خواهشمنداست این درد دل تمام کارکنان شهرداریها به گوش مسئولین ذیربط برسانید(عدم شمول قانون مدیریت خدمات کشوری- عدم چرداخت نوارمرزی- فوق العاده بدی آب وهواو.....) ؟ ثبت کننده: علی

مشاوره/ با سلام و عرض ادب باتوجه به قانون ممنوعیت منع مداخله کارکنان دولت درمعاملات دولتی چنانچه کارمند دولت عضو هیئت مدیره شرکت خصوصی (سهامی خاصی)نیز باشد و شرکت مذکور نیز با دولت مراودات و قراردادهایی داشته باشد ممنوعیت موضوع ماده فوق برای ایشان نیز مصداق دارد ؟ یا فقط شرکت خصوصی نبایستی با دستگاه اجرایی که فرد درآن مشغول بکار میباشد معاوله و مراوده داشته باشد ؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.


با سلام و عرض ادب باتوجه به قانون ممنوعیت منع مداخله کارکنان دولت درمعاملات دولتی چنانچه کارمند دولت عضو هیئت مدیره شرکت خصوصی (سهامی خاصی)نیز باشد و شرکت مذکور نیز با دولت مراودات و قراردادهایی داشته باشد ممنوعیت موضوع ماده فوق برای ایشان نیز مصداق دارد ؟ یا فقط شرکت خصوصی نبایستی با دستگاه اجرایی که فرد درآن مشغول بکار میباشد معاوله و مراوده داشته باشد ؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.
  • پرسش و پاسخ با سلام و عرض ادب باتوجه به قانون ممنوعیت منع مداخله کارکنان دولت درمعاملات دولتی چنانچه کارمند دولت عضو هیئت مدیره شرکت خصوصی (سهامی خاصی)نیز باشد و شرکت مذکور نیز با دولت مراودات و قراردادهایی داشته باشد ممنوعیت موضوع ماده فوق برای ایشان نیز مصداق دارد ؟ یا فقط شرکت خصوصی نبایستی با دستگاه اجرایی که فرد درآن مشغول بکار میباشد معاوله و مراوده داشته باشد ؟ لطفا راهنمایی بفرمائید.  ؟ با س
  • با سلام بله برای اشخاص مذکور نیز صادق است. ماده 1- از تاریخ تصویب این قانون اشخاص زیر: 1- نخست وزیر، وزیران، معاونین ونمایندگان مجلسین 2- سفراء استانداران ، فرمانداران کل شهرداران ونمایندگان انجمن شهر 3- کارمندان وصاحب منصبان کشوری ولشگری وشهرداریها ودستگاههای وابسته به آنها 4- کارمندان هر سازمان یا شرکت یا بانک یا هر موسسه دیگر که اکثریت سهام یا اکثریت منافع یا مدیریت یا اداره کردن یا نظارت آن متعلق به دولت ویا شهرداریها ودستگاههای وابسته به آنها باشد. 5- اشخاصی که به نحوی از انحا
  • ع آنها متعلق به شرکتهای مندرج در بند 7 باشد نمیتوانند اعم از اینکه در مقابل خدمتی که انجام میدهند حقوق یا مالی دریافت دارند یا آنکه خدمت را به طور افتخاری ورایگان انجام دهند در معاملات یا داوری دردعاوی بادولت یا مجلسین یا شهرداریها ویا دستگاههای وابسته به آنها ویا موسسات مذکور در بند 4 و6 این ماده شرکت نمایند اعم از اینکه دعاوی مزبور در مراجع قانونی مطرح شده یا نشده باشد (به استثنای معاملاتی که قبل از تصویب این قانون قرارداد آن منعقد شده باشد.)

مشاوره/ تفاوت شرکت فرعی و وابسته چیست؟


مشاوره/ چرا شهرداریها با این همه حساسیت و ابلاغ صریح مصوبه اخیر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی همچنان ممانعت کرده واقدام لازم را بعمل نمی آورد؟و اعلام میدارند که شهرداریها طبق قانون مدیریت خدمات کشوری اداره نمیشوند بنابراین شهرداری مشمول این مصوبه نمیشود. در صورتیکه بغیر از این مورد هرچی بخشنامه . مصوبه ابلاغ میشود همگی شامل شهرداری میشود . بالاخره شهرداری مرغ است یا شترمرغ؟


  • پرسش و پاسخ چرا شهرداریها با این همه حساسیت و ابلاغ صریح مصوبه اخیر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی همچنان ممانعت کرده واقدام لازم را بعمل نمی آورد؟و اعلام میدارند که شهرداریها طبق قانون مدیریت خدمات کشوری اداره نمیشوند بنابراین شهرداری مشمول این مصوبه نمیشود. در صورتیکه بغیر از این مورد هرچی بخشنامه . مصوبه ابلاغ میشود همگی شامل شهرداری میشود . بالاخره شهرداری مرغ است یا شترمرغ؟  ؟ با سلام بله درست است

مشاوره/ با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم


  • پرسش و پاسخ با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم  ؟ بنام خدا با سلام ماده 46 قانون کار و تبصره آن بصورت زیر بی
  • یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم  ؟ بنام خدا با سلام ماده 46 قانون کار و تبصره آن بصورت زیر بیان شده است: به کارگرانی که به موجب قرارداد یا موافقت بعدی به ماموریتهای خارج از محل خدمت اعزام می‌شوند فوق العاده ماموریت تعلق می‌گیرد. این فوق العاده نباید کمتر از مزد ثابت یا مزد مبنای روزانه کارگران باشد. همچنین کارفرما مکلف است وسیله یاهزینه رفت و برگشت آنها را تامین نماید. تبصره 1 مأموریت به
  • کمتر از مزد ثابت یا مزد مبنای روزانه کارگران باشد. همچنین کارفرما مکلف است وسیله یاهزینه رفت و برگشت آنها را تامین نماید. تبصره 1 مأموریت به موردی اطلاق می‌شود که کارگر برای انجام کار حداقل 50 کیلومتر از محل کارگاه اصلی دور شود و یا ناگزیر باشد حداقل یک شب در محل مأموریت توقف نماید. با عنایت به موارد ذکرشده در این قانون،رعایت فاصله پنجاه کلیومتری برای دریافت حق ماموریت الزامیست و بواسطه این امر عدم پرداخت حقماموریت درمواردی که مسافت طی شده کمترازپنجاه کلیومتراست، الزامی نیست
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام.میخواستم شرایط امریه سربازی در عسلویه را یدونم.با تشکر


با سلام.میخواستم شرایط امریه سربازی در عسلویه را یدونم.با تشکر

مشاوره/ ضوابط انتقال وماموریت کارکنان شهرداریها(به غیر ازشهرداری تهران) به دستگاههای دولتی ارسال نمایید.


  • پرسش و پاسخ ضوابط انتقال وماموریت کارکنان شهرداریها(به غیر ازشهرداری تهران) به دستگاههای دولتی ارسال نمایید.  ؟ با سلام طبق آیین نامه ضوابط و شاخص‌های سازماندهی، طراحی و تنظیم تشکیلات دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (29) قانون مدیریت خدمات کشوری کارکنان رسمی و پیمانی با پست یا بدون آن و کارکنان با پست با نام به همراه پست می‌توانند به دستگاه‌های دیگر با توافق دو دستگاه مأمور یا منتقل شوند.همچنین انتقال کارکنان از
  • با توافق دو دستگاه مأمور یا منتقل شوند.همچنین انتقال کارکنان از ستاد مرکزی دستگاه‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها از اختیارات بالاترین مقام دستگاه اجرایی است و برخورداری آنان از تسهیلات و مزایای قانونی با تشخیص همان مقام خواهد بود.بر اساس این آیین‌نامه، کارکنانی که از ستاد مرکزی دستگاه‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها منتقل می‌شوند، نمی‌توانند به ستاد مرکزی برگردند.اما پیشنهاد می شود آخرین اطلاعات را از مدیریت منابع انسانی هر شهرداری کسب نمائید.



آیا ماموریت یاانتقال کارکنان شهرداریها وسازمانهای وابسته (غیرازشهرداری تهران) مستقیما به سازمانهای وابسته به شهرداریها بلامانع می باشد., توضیحات کاربر, شرکت فرعی و وابسته, کنترل, وابسته, ‌حسابداری سرمایه‌گذاری, ‌حسابداری مشارکت‌, چرا شهرداریها با این همه حساسیت و ابلاغ صریح مصوبه اخیر تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی همچنان ممانعت کرده واقدام لازم را بعمل نمی آورد؟و اعلام میدارند که ش, با سلام.میخواستم شرایط امریه سربازی در عسلویه را یدونم.با تشکر, ضوابط انتقال وماموریت کارکنان شهرداریها(به غیر ازشهرداری تهران) به دستگاههای دولتی ارسال نمایید.


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1