جستجو در پورتال

آیا قانون جذب به مناطق محروم ودورافتاده مرخصی مناطق محروم مشمول کارکنان شهرداریها می گردد درصورت آری شامل کدام کارکنان رسمی پیمانی و

مشاوره/ آیا قانون جذب به مناطق محروم ودورافتاده(مرخصی مناطق محروم) مشمول کارکنان شهرداریها می گردد. درصورت آری شامل کدام کارکنان(رسمی-پیمانی و.....)


  • پرسش و پاسخ آیا قانون جذب به مناطق محروم ودورافتاده(مرخصی مناطق محروم) مشمول کارکنان شهرداریها می گردد. درصورت آری شامل کدام کارکنان(رسمی-پیمانی و.....)  ؟ با سلام با توجه به اینکه شهرداری ها قوانین ومقررات استخدامی وکاری خاص خود را دارند ودر قانون خدمات مدیریت کشوری نیز بسیاری از حقوق ومزایا را بر عهده مدیریت دستگاه اجرایی مربوطه (از جمله شهرداری ها) گذاشته است .در ماده 101 قانون خدمات درمانی ذکر شده
  • عهده مدیریت دستگاه اجرایی مربوطه (از جمله شهرداری ها) گذاشته است .در ماده 101 قانون خدمات درمانی ذکر شده کلیه کارمندانی پیمانی دستگاههای اجرایی از لحاظ برخورداری از مزایای تأمین اجتماعی نظیر بازنشستگی، از کارافتادگی، فوت، بیکاری، درمان با رعایت این قانون مشمول قانون تأمین اجتماعی، می‌باشند.وچون قوانین کار براین دسته از افراد حاکم است بنابراین شامل فوق العاده جذب مذکور می شوند ولی در خصوص رسمی ها تا زمانی که قوانین شهرداری اصلاح نشده بر اساس قوانین موجود پرداخت صورت می گیرد. ماده 68- علاوه بر پ
  • زمانی که قوانین شهرداری اصلاح نشده بر اساس قوانین موجود پرداخت صورت می گیرد. ماده 68- علاوه بر پرداختهای موضوع ماده (65) و تبصره‌های آن و ماده (66) که حقوق ثابت تلقی می‌گردد فوق‌العاده‌هایی به شرح زیر به کارمندان قابل پرداخت می‌باشد: 1- فوق‌العاده مناطق کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا برای مشاغل تخصصی که شاغلین آنها دارای مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشند تا به میزان بیست و پنج (25%) امیتاز حقوق ثابت و برای سایر مشاغل تا بیست درصد (20%) حقوق ثابت هر کدام از کارمندان واجد شرایط پرداخ

مشاوره/ با سلام آیا ماده قانونی هست در رابطه با نحوه محاسبه اضافه کار و کشیک کارکنانی که به صورت قراردادی در شرکتهای خصوصی در مناطق آزاد مثل کیش مشغول به کار می باشند؟ و چگونه محاسبه می شود؟ حقوق و مزایای افراد شاغل در مناطق آزاد به چه صورتی می باشد؟


  • پرسش و پاسخ با سلام آیا ماده قانونی هست در رابطه با نحوه محاسبه اضافه کار و کشیک کارکنانی که به صورت قراردادی در شرکتهای خصوصی در مناطق آزاد مثل کیش مشغول به کار می باشند؟ و چگونه محاسبه می شود؟ حقوق و مزایای افراد شاغل در مناطق آزاد به چه صورتی می باشد؟  ؟ با سلام ریاست جمهوری - دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی هیئت وزیران در جلسه مورخ 10/1/1382 با توجه به نامه شماره 4639ه/ب مورخ 5
  • با سلام ریاست جمهوری - دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی هیئت وزیران در جلسه مورخ 10/1/1382 با توجه به نامه شماره 4639ه/ب مورخ 5/11/1381 هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و به استناد بند الف ماده (4) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران – مصوب 1372 – تصویب نمود: آیین نامه حقوق و دستمزد کارکنان سازمان های مناطق آزاد تجاری - صنعتی جمهوری اسلامی ایران موضوع تصویب نامه های شماره 42154/ت 16497ک مورخ 6/4/1375 و
  • می ایران موضوع تصویب نامه های شماره 42154/ت 16497ک مورخ 6/4/1375 و شماره 61254/ت 18432 مورخ 11/5/1376 و اصلاحیه های بعدی آن به شماره 76415/ت 19218 مورخ 27/12/1376 و 81488/ت 21014 مورخ 26/12/1377 لغو می شود. کلیه کارکنان سازمان های مناطق آزاد تجاری – صنعتی تابع مقررات قانون کار می باشند. کلیه کارکنانی که از سایر دستگاه های دولتی به این مناطق مامور می شوند نیز در مدت ماموریت از لحاظ پرداخت حقوق و دستمزد مشمول مقررات فوق خواهند بود. محمد رضا عارف معاون اول رئیس جمهور

دریافت و بارگزاری فایل/ قانون کار مناطق آزاد


قانون کار مناطق آزاد

مشاوره/ با سلام.چرا در حالیکه برای تمام کارمندان دولت احکام افزایش حقوق تحت عنوان مناطق کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا صادر شده برای کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور صادر نمی گردد و شامل حال آنان نمی گردد در حالیکه احکام کارکنان از معاونت سرمایه انسانی رئیس جمهور صادر می گردد؟


با سلام.چرا در حالیکه برای تمام کارمندان دولت احکام افزایش حقوق تحت عنوان مناطق کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا صادر شده برای کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور صادر نمی گردد و شامل حال آنان نمی گردد در حالیکه احکام کارکنان از معاونت سرمایه انسانی رئیس جمهور صادر می گردد؟
  • پرسش و پاسخ با سلام.چرا در حالیکه برای تمام کارمندان دولت احکام افزایش حقوق تحت عنوان مناطق کمتر توسعه یافته و بدی آب و هوا صادر شده برای کارکنان نهاد کتابخانه های عمومی کشور صادر نمی گردد و شامل حال آنان نمی گردد در حالیکه احکام کارکنان از معاونت سرمایه انسانی رئیس جمهور صادر می گردد؟  ؟ با سلام قطعا معاونت مربوطه تعدادی از سازمانها را مستثنا قرار داده است. بهتر است لیست سازمان ها را بدست آورید. متشک
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


چرا سازمانها ونهادهایی که ازشمول ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده اند (ک
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر چرا سازمانها ونهادهایی که ازشمول ماده 117 قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده اند (کمیته امداد و....) ازحقوق ومزایای قانون مذکور استفاده می نمایند ولی هیچ مرجع قانونی نیست که به درد دل کارکنان شهرداریها که ازاقشار آسیب پذیر ومحروم جامعه هستند گوش بدهد خواهشمنداست این درد دل تمام کارکنان شهرداریها به گوش مسئولین ذیربط برسانید(عدم شمول قانون مدیریت خدمات کشوری- عدم چرداخت نوارمرزی- فوق العاده بدی آب وهو

مشاوره/ با سلام با توجه به تبصره 2 بند 1 بخشنامه 55588/200 مورخه 27/10/1389 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی در خصوص ضوابط نحوه ارتقا کارمندان در طبقات و رتبه ها در مناطق محروم، آیا سابقه قراردادی مرتبط در یک اداره مشمول سنوات تعجیل در رتبه و طبقه می‌گردد یا خیر؟ به عبارتی سابقه قراردادی (بعد از تبدیل وضعیت)به ازای هر سال دو سال محاسبه می‌گردد؟ در صورتی که مشمول میگردد شماره بخشنامه را ذکر کنید.


  • با سلام با توجه به تبصره 2 بند 1 بخشنامه 55588/200 مورخه 27/10/1389 معاونت توسعه مدیریت و سرمایه نیروی انسانی در خصوص ضوابط نحوه ارتقا کارمندان در طبقات و رتبه ها در مناطق محروم، آیا سابقه قراردادی مرتبط در یک اداره مشمول سنوات تعجیل در رتبه و طبقه می‌گردد یا خیر؟ به عبارتی سابقه قراردادی (بعد از تبدیل وضعیت)به ازای هر سال دو سال محاسبه می‌گردد؟ در صورتی که مشمول میگردد شماره بخشنامه را ذکر کنید.   ؟
  • دد شماره بخشنامه را ذکر کنید.   ؟ با سلام سوابق خدمت در دولت به هر میزانی قابل احتساب در سنوات می باشد.اما احتساب دو سال سابقه به ازای هر سال مشمول سنوات بعد از سال 88 در دولت می شود. و باید برای این کار به امور اداری خود مراجعه نمایید.باتشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ ضوابط انتقال وماموریت کارکنان شهرداریها(به غیر ازشهرداری تهران) به دستگاههای دولتی ارسال نمایید.


  • انتقال وماموریت کارکنان شهرداریها(به غیر ازشهرداری تهران) به دستگاههای دولتی ارسال نمایید.  ؟ با سلام طبق آیین نامه ضوابط و شاخص‌های سازماندهی، طراحی و تنظیم تشکیلات دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (29) قانون مدیریت خدمات کشوری کارکنان رسمی و پیمانی با پست یا بدون آن و کارکنان با پست با نام به همراه پست می‌توانند به دستگاه‌های دیگر با توافق دو دستگاه مأمور یا منتقل شوند.همچنین انتقال کارکنان از ستاد مرکزی دستگاه‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها از اختیار
  • با توافق دو دستگاه مأمور یا منتقل شوند.همچنین انتقال کارکنان از ستاد مرکزی دستگاه‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها از اختیارات بالاترین مقام دستگاه اجرایی است و برخورداری آنان از تسهیلات و مزایای قانونی با تشخیص همان مقام خواهد بود.بر اساس این آیین‌نامه، کارکنانی که از ستاد مرکزی دستگاه‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها منتقل می‌شوند، نمی‌توانند به ستاد مرکزی برگردند.اما پیشنهاد می شود آخرین اطلاعات را از مدیریت منابع انسانی هر شهرداری کسب نمائید.

اخبار/ بخشنامه انتقال کارمندان به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد


خبرگزاری فارس: از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور بخشنامه انتقال کارمندان به دستگاههای اجرایی ابلاغ شد.
  • تقال از تهران موضوع تصویب‌نامه شماره 44186.262747 مورخ 25 اسفند 1388 هیات وزیران و بند (9) تصمیم‌نامه شماره 192483/ت 45436 مورخ 25 اسفند 88 کارگروه انتقال، دستگاههای ملی و استانی که در نظر دارند، کارکنان قرارداد انجام کار معین (مشخص) را به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته برای تبدیل وضعیت استخدامی (پیمانی) اعزام نمایند. در این آئین نامه آمده است: آمار و اطلاعات متقاضیان را به شرح جدولی برای اقدام بعدی به این معاونت ارسال نمایند. در این جدول اطلاعاتی از نام و نام خانوادگی، مدرک تحصیلی

مشاوره/ باسلام لطفا در مورد دو سوال زیر اعلام نظر بفرمایید 1- آیا کارگران منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از کدام قانون تبعیت می کند؟ قانون کار یا قانون مناطق آزاد 2- دستور العمل شماره 36 و 38 روابط کار در مورد همسان سازی حقوق کارگران قابلیت اجرایی دارد و شامل کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر می شود. 3- برای طرح دعوی و پیگیری دستور العمل شماره 36 و 38 روابط کار در صلاحیت دادگاه یا اداره کار می باشد. 4- آیا ضریب منطقه که در حقوق کارکنان نفت منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اعمال می شود میتواند در حقوق کارکنان تابع قانون کار نیز اعمال شود.


  • پرسش و پاسخ باسلام لطفا در مورد دو سوال زیر اعلام نظر بفرمایید 1- آیا کارگران منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر از کدام قانون تبعیت می کند؟ قانون کار یا قانون مناطق آزاد 2- دستور العمل شماره 36 و 38 روابط کار در مورد همسان سازی حقوق کارگران قابلیت اجرایی دارد و شامل کارگران شاغل در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر می شود. 3- بر
  • در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر می شود. 3- برای طرح دعوی و پیگیری دستور العمل شماره 36 و 38 روابط کار در صلاحیت دادگاه یا اداره کار می باشد. 4- آیا ضریب منطقه که در حقوق کارکنان نفت منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر اعمال می شود میتواند در حقوق کارکنان تابع قانون کار نیز اعمال شود.  ؟ باسلام کارگران منطقه آزاد ازقانون مربوطه تبعیت میکنند . دستورالعمل روابطه کارمشمول شمانیز
  • باسلام کارگران منطقه آزاد ازقانون مربوطه تبعیت میکنند . دستورالعمل روابطه کارمشمول شمانیزمیشود. برای طرح دعوی طبق قانون منطقه آزاد به هیاتهای ویژه رسیدگی که زیرنظراداره کارهستندمراجعه شود -سوال چهارم خیرمیباشد زیرا کارکنان شرکت نفت ازقانون خدمات کشوری تبعیت میکنند- بند3 نیزطبق دستورالعمل شماره 38 چنانچه ماهیت کارشما مانند ماهیت کارشرکت پیمان دهنده نباشد دردادگاه میبایست طرح دعوی نمایید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام واحترام درهنگام پرداخت حقوق کارکنان طبق قانون تامین اجتماعی کدام مبالغ (درفیش حقوق ولیست بیمه )پرداخت آن به کارکنان اجباری میباشد که اگرپرداخت نشود شامل جریمه بیمه تامین اجتماعی میشود وهمچنین کارمند مربوطه میتواند اعتراض کند .


باسلام واحترام درهنگام پرداخت حقوق کارکنان طبق قانون تامین اجتماعی کدام مبالغ (درفیش حقوق ولیست بیمه )پرداخت آن به کارکنان اجباری میباشد که اگرپرداخت نشود شامل جریمه بیمه تامین اجتماعی میشود وهمچنین کارمند مربوطه میتواند اعتراض کند .
  • با تشکر  یاری فرد   باسلام مجدد درهنگام پرداخت حقوق کارکنان طبق قانون تامین اجتماعی کدام مبالغ (درفیش حقوق ولیست بیمه )پرداخت آن به کارکنان اجباری میباشد.منظور کمک هزینه های انگیزشی مثل بن خوار بار یابن نقدی وغیره میباشد آیا پرداخت آنها با وجود عدم توانایی کارفرما درپرداخت اجباری میباشد . باتشکر ازلطف شما     باسلام.کلیه پرداختی ها( اعمم از مشمول حق بیمه یا غیر مشمول )به کارگر بایستی در فیش حقوقی آورده شود. و در زمان محاسبه حق بیمه در لیست بیمه&nbs
  • داختی ها( اعمم از مشمول حق بیمه یا غیر مشمول )به کارگر بایستی در فیش حقوقی آورده شود. و در زمان محاسبه حق بیمه در لیست بیمه می توانید بخش مشمول و غیر مشمول را تفکیک نمایید.   باسلام واحترام باسلام مجدد درهنگام پرداخت حقوق کارکنان طبق قانون تامین اجتماعی کدام مبالغ پرداخت آن به کارکنان اجباری میباشد.منظور کمک هزینه های انگیزشی مثل بن خوار بار یابن نقدی وغیره میباشد آیا پرداخت آنها با وجود عدم توانایی کارفرما درپرداخت اجباری میباشد . (به بیمه ومالیات ومشمول وغیر مشمول کاری ندارم )
  • زایای که به‌تبع کار و طبق قرارداد به کارگر پرداخت می‌شود بایستی در فیش حقوقی کارگر آورده و پرداخت شود.تعدادی از مزایای مورداشاره که در صورت تعلق به کارگر پرداخت می‌شود به شرح زیر هست: *حقوق ثابت *حق بن و مسکن *حق اولاد *حق مرخصی استفاده‌نشده *سنوات *عیدی و پاداش *فوق‌العاده نوبت‌کاری(حق نوبت) *اضافه‌کاری که از حقوق و مزایای فوق تعدادی مشمول حق بیمه نمی‌شوند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: Top of Form
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1