جستجو در پورتال

آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد

مشاوره/ احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1- آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چند نفر) حق بیمه تعلق می گیرد.


  • پرسش و پاسخ احتراماً به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است درخصوص سئوالات ذیل راهنمائی لازم را مبذول فرمائید. 1- آیا به قرارداد آموزش با شخص حقیقی که کار آموزش را به تنهائی انجام می دهد حق بیمه تعلق می گیرد 2- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط یک نفر) حق بیمه تعلق می گیرد. 3- آیا به قرارداد آموزش با شرکت یاموسسه بابت کار آموزش( آموزش توسط چند نفر) حق بیمه تعلق می گیرد.  ؟
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام، شخصی میخواهد به عنوان صاحب سالن ورزشی، با یک مربی ورزشی جهت آموزش، قرارداد مشارکتی منعقد کند.سهم هریک نیز از محل شهریه های دریافتی، تامین میشود. چه مالیات و بیمه ای و به چه میزان به این قرارداد تعلق میگیرد؟ آیا باید مالیات و بیمه را در صورت تعلق،ابتدا از شهریه کسر کرد و مانده را به نسبت تقسیم کرد؟


با سلام، شخصی میخواهد به عنوان صاحب سالن ورزشی، با یک مربی ورزشی جهت آموزش، قرارداد مشارکتی منعقد کند.سهم هریک نیز از محل شهریه های دریافتی، تامین میشود. چه مالیات و بیمه ای و به چه میزان به این قرارداد تعلق میگیرد؟ آیا باید مالیات و بیمه را در صورت تعلق،ابتدا از شهریه کسر کرد و مانده را به نسبت تقسیم کرد؟
  • ش و پاسخ با سلام، شخصی میخواهد به عنوان صاحب سالن ورزشی، با یک مربی ورزشی جهت آموزش، قرارداد مشارکتی منعقد کند.سهم هریک نیز از محل شهریه های دریافتی، تامین میشود. چه مالیات و بیمه ای و به چه میزان به این قرارداد تعلق میگیرد؟ آیا باید مالیات و بیمه را در صورت تعلق،ابتدا از شهریه کسر کرد و مانده را به نسبت تقسیم کرد؟  ؟ با سلام 5% مالیات از مجموع شهریه کسر می شود وخالص باقیمانده تقسیم می شود.با توجه به اینکه این قرا
  • م کرد؟  ؟ با سلام 5% مالیات از مجموع شهریه کسر می شود وخالص باقیمانده تقسیم می شود.با توجه به اینکه این قرارداد قراداد شخصی است بیمه تعلق نمی گیرد. با سلام و تشکر این موضوع را که "چون قرارداد شخصی است، بیمه به آن تعلق نمی گیرد" در سایت شما به کرات مشاهده کرده اما استناد قانونی آن را پیدا نکردم. اگر زحمتی نیست استناد قانونی آن را بفرمائید. مجددا از شما تشکر میکنم. با سلام بخشنامه 14/2 درامد تامین اجتماعی را در اینترنت سرچ نم
  • کر میکنم. با سلام بخشنامه 14/2 درامد تامین اجتماعی را در اینترنت سرچ نمائید آقا من چه جوری تشکر کنم از شما؟ خدا خیرتون بده نمیدونید چقدر دنبال این موضوع گشتم! با سلام انسان نمی تواند به همه نیکی کند، ولی می تواند شیوه نیکی کردن را به همه نشان دهد

مشاوره/ باسلام احتراماً‌به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر با شخصی حقیقی ( کار به تنهائی انجام شود ) یا با شخص حقوقی ( شرکت که شخص یا اشخاصی را برای اجرای قرارداد معرفی می نماید ) قرارداد آموزش تنظیم شود،‌آیا مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟


باسلام احتراماً‌به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر با شخصی حقیقی ( کار به تنهائی انجام شود ) یا با شخص حقوقی ( شرکت که شخص یا اشخاصی را برای اجرای قرارداد معرفی می نماید ) قرارداد آموزش تنظیم شود،‌آیا مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟
  • باسلام احتراماً‌به استناد ماده 38 قانون تامین اجتماعی خواهشمند است راهنمائی فرمائید اگر با شخصی حقیقی ( کار به تنهائی انجام شود ) یا با شخص حقوقی ( شرکت که شخص یا اشخاصی را برای اجرای قرارداد معرفی می نماید ) قرارداد آموزش تنظیم شود،‌آیا مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟  ؟ باسلام درموردی که شرکت جهت ارتقای وضعیت علمی واموزشی کارکنان مراکزی ایجادنماید براساس تبصره ماده 38 قانون مالیات برارزش افزوده رامیتواند تا 10 درصد م
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام واحترام آیا به قراردادهای مشاوره ،که مشاور موضوع قرارداد را به تنهایی ودرخارج از محل شرکت کارفرماانجام می دهد( انفرادی بودن کار درمتن قرارداد ذکر شده است) حق بیمه تعلق می گیرد یا خیر؟درصورت پاسخ مثبت مقدار حق بیمه چقدر می باشد؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد


  • پرسش و پاسخ با سلام واحترام آیا به قراردادهای مشاوره ،که مشاور موضوع قرارداد را به تنهایی ودرخارج از محل شرکت کارفرماانجام می دهد( انفرادی بودن کار درمتن قرارداد ذکر شده است) حق بیمه تعلق می گیرد یا خیر؟درصورت پاسخ مثبت مقدار حق بیمه چقدر می باشد؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد  ؟ با سلام معمولا در قراردادهای شخص حقیقی که به صورت منفرد توسط مشا
  • د؟ لازم به توضیح است که مشاور دارای کد بیمه وموضوع قرار داد طراحی وتهیه نقشه می باشد  ؟ با سلام معمولا در قراردادهای شخص حقیقی که به صورت منفرد توسط مشاور انجام می شود ونیازی به نیروی کارتوسط وی  نیست  طبق بخشنامه 14/2 مشمول کسر بیمه نیست

مشاوره/ پرسش: باسلام من قرارداد یک ساله بایک شرکت بستم وقراردادم به پایان رسیده وشرکت تمدید قرارداد نمیکند و بیکار شده ام آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا باید نامه عدم نیاز از شرکت مذکور دریافت کنم تا بیمه بیکاری تعلق گیرد? ضمنا دارای 21 سال سابقه بیمه میباشم و48 سال سنم میباشد جندماه بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟


پرسش: باسلام من قرارداد یک ساله بایک شرکت بستم وقراردادم به پایان رسیده وشرکت تمدید قرارداد نمیکند و بیکار شده ام آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا باید نامه عدم نیاز از شرکت مذکور دریافت کنم تا بیمه بیکاری تعلق گیرد? ضمنا دارای 21 سال سابقه بیمه میباشم و48 سال سنم میباشد جندماه بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟
  • پرسش و پاسخ پرسش: باسلام من قرارداد یک ساله بایک شرکت بستم وقراردادم به پایان رسیده وشرکت تمدید قرارداد نمیکند و بیکار شده ام آیا بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد یا باید نامه عدم نیاز از شرکت مذکور دریافت کنم تا بیمه بیکاری تعلق گیرد? ضمنا دارای 21 سال سابقه بیمه میباشم و48 سال سنم میباشد جندماه بیمه بیکاری به من تعلق میگیرد؟   ؟ با سلام بله شامل می شود با قرارداد هم مراجعه کنید و اعلام نما
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه


  • پرسش و پاسخ سلام ببخشید مزاحم شدم اگه شخص حقیقی که همزمان مدیر عامل شرکتی باشه و انجام یک پروژه ای رو با قرارداد به نام خودش ( مجری قرارداد ) انجام بده چه طوری بایستی مالیات پرداخت کنه و مفاصاحساب بیمه رو چطور دریافت کنه . پروزه کار تولید و طراحی نرم افزار بوده که تو.سط خودش و چند نفر دیگه خارج از شرکت انجام میشه   ؟
  • میشه   ؟ سلام شما در شرکت بعنوان مدیر عامل بیمه هستی یا خیر؟ همچنین نحوه انعقاد قرارداد شما مهم است .بعبارتی قرارداد شخصی بسته ای که کار توسط یک نفر انجام میشود یا توسط چند نفر؟ اگر شما در شرکت خودتان بیمه باشی و لیست بیمه رد کنی وقرارداد را هم شخصی منعقد و در قرارداد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد نامه ای همراه با قرارداد توسط کارفرما
  • رارداد اسمی از پرسنل و همکاران نیاورده باشی .پس از پایان قرارداد نامه ای همراه با قرارداد توسط کارفرمای شما به بیمه محل پروژه ارسال میگردد و چون شما از جای دیگری بیمه هستید قاعدتا" نبایستی حق بیمه ای پرداخت نمایی ولی اگر در قرارداد قید شده باشد کار توسط شما و چند نفر دیگر انجام میپذیرد در پایان کار مشمول پرداخت حق بیمه می باشی .ممنون
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام. من از تاریخ 24 اردیبهشت 90 با یک موسسه خصوصی قرارداد بسته ام که یک ماه اول در قرارداد،آزمایشی قید شده و از اول تیر 90 اسم من در لیست بیمه قرار گرفته است. الان با توجه به اینکه قراردادها دو ماهه یا سه ماهه منعقد می گردد و آخرین قرارداد من تا 31 اردیبهشت 91 می باشد و اینکه کارفرما تمایلی به تمدید قرارداد اینجانب ندارد، آیا حق سنوات بابت 11 ماهی که بیمه شده ام به من تعلق می گیرد یا خیر؟ با تشکر


با سلام. من از تاریخ 24 اردیبهشت 90 با یک موسسه خصوصی قرارداد بسته ام که یک ماه اول در قرارداد،آزمایشی قید شده و از اول تیر 90 اسم من در لیست بیمه قرار گرفته است. الان با توجه به اینکه قراردادها دو ماهه یا سه ماهه منعقد می گردد و آخرین قرارداد من تا 31 اردیبهشت 91 می باشد و اینکه کارفرما تمایلی به تمدید قرارداد اینجانب ندارد، آیا حق سنوات بابت 11 ماهی که بیمه شده ام به من تعلق می گیرد یا خیر؟ با تشکر
  • ه اول در قرارداد،آزمایشی قید شده و از اول تیر 90 اسم من در لیست بیمه قرار گرفته است. الان با توجه به اینکه قراردادها دو ماهه یا سه ماهه منعقد می گردد و آخرین قرارداد من تا 31 اردیبهشت 91 می باشد و اینکه کارفرما تمایلی به تمدید قرارداد اینجانب ندارد، آیا حق سنوات بابت 11 ماهی که بیمه شده ام به من تعلق می گیرد یا خیر؟ با تشکر  ؟ با عرض سلام متقابل بله بشما تعلق میگیرد . موفق باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام و عرض خداقوت همسر من به مدت 9 سال سابقه کار از یک شرکت داشت و بعد از پایان کار و اخراج 18 ماه بیمه بیکاری گرفت و سپس به مدت 6 ماه بیمه زنان خانه دار پرداخت نموده است. سپس به مدت یک سال و نیم است که در یک شرکت ساختمانی و عمرانی که کارهای پروژهای انجام می دهند کار می کند. در این شرکت قراردا سه ماه به سه ماه می بندند و شرکت حق بیمه پرداخت می کنند. از دوستان شنیده ایم که بیمه بیکاری به کارهای پروژه ای و اینچنین شرکتی تعلق نمی گیرد. آیا اگر از کار بیرون بیاید و یا اخراج شود، بیمه بیکاری تعلق می گیرد و یا نه؟ با تشکر.


مشاوره/ باعرض سلام بنده به مدت 20 ماه است که در یک شرکت خصوصی مشفول بکار هستم و قرارداد من بصورت ساعتی تنظیم شده است در حالیکه ساعات کارکرد من بطور متوسط 220 ساعت در ماه است،آیا با این شرایط سنوات به من تعلق می گیرد؟ کارفرما اعلام کرده که هیج گونه سنواتی به قرارداد ساعتی تعلق نمی گیرد


باعرض سلام بنده به مدت 20 ماه است که در یک شرکت خصوصی مشفول بکار هستم و قرارداد من بصورت ساعتی تنظیم شده است در حالیکه ساعات کارکرد من بطور متوسط 220 ساعت در ماه است،آیا با این شرایط سنوات به من تعلق می گیرد؟ کارفرما اعلام کرده که هیج گونه سنواتی به قرارداد ساعتی تعلق نمی گیرد
  • پرسش و پاسخ باعرض سلام بنده به مدت 20 ماه است که در یک شرکت خصوصی مشفول بکار هستم و قرارداد من بصورت ساعتی تنظیم شده است در حالیکه ساعات کارکرد من بطور متوسط 220 ساعت در ماه است،آیا با این شرایط سنوات به من تعلق می گیرد؟ کارفرما اعلام کرده که هیج گونه سنواتی به قرارداد ساعتی تعلق نمی گیرد   ؟   با سلام برای غیر از این هم بیمه و سنوات در صورتی که مدت کارکرد شما کمتر از 1 سال نباشد به شم
  • ی گیرد؟ کارفرما اعلام کرده که هیج گونه سنواتی به قرارداد ساعتی تعلق نمی گیرد   ؟   با سلام برای غیر از این هم بیمه و سنوات در صورتی که مدت کارکرد شما کمتر از 1 سال نباشد به شما تعلق می کیرد متشکرم
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ ا سلام پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟


  • پیمانکاری خدمات خرید و فروش و اجاره لیفتراک انجام می دهیم . و در سازمان مالیاتی پرونده ای از پروانه کسب مکانیک سبک داریم . در قرداد هایی که با شرکت ها در مورد اجاره لیفتراک می بندیم فقط 3 درصد مالیات و 7/78 درصد بیمه کسر می کنند . که این قرداد ها را شخص حقیقی انجام می دهد . و تمام کسور مالیات در سازمان مالیاتی با کد ملی شخص حقیقی یافت می شود . ایا مالیات بر ارزش افزوده به این قرداد ها تعلق می گیرد ؟  ؟
  • یرد ؟  ؟ با عرض سلام بله به تمام صورت وضعیت یا فاکتور فروش یا هر آن چیزی که درآمدی برای شما محسوب می شود ارزش افزوده تعلق می گیرد
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1