جستجو در پورتال

نرخ مالیات ماده سال

مشاوره/ با سلام یک واحد از ساختمانی با کاربری مسکونی را برای یک شرکت با اجاره ماهیانه 650 هزار تومان و ودیعه 10 میلیون تومان برای یک سال اجاره کرده ایم. مبلغی که به عنوان مالیات تکلیفی تبصره 9 ماده 53 باید هر ماه پرداخت شود چه مبلغی می باشد؟ با تشکر از راهنمایی جنابعالی


  • به عنوان مالیات تکلیفی تبصره 9 ماده 53 باید هر ماه پرداخت شود چه مبلغی می باشد؟ با تشکر از راهنمایی جنابعالی  ؟ 1- معادل 15% مبلغ رهن 2- اجاره هم تا 25% معاف برای 75% به این صورت نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی موضوع ماده 131 تا میزان 30.000.000 ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ 15% تا میزان 100.000.000 ریال نسبت به مازاد 30.000.0000 به نرخ 20% تا میزان 250.000.000 ریال نسبت به مازاد 100.000.000 به نرخ 25%
  • 30.000.0000 به نرخ 20% تا میزان 250.000.000 ریال نسبت به مازاد 100.000.000 به نرخ 25% تا میزان 1.000.000.000 ریال نسبت به مازاد 250.000.000 به نرخ 30% نسبت به مازاد یک میلیارد ریال به نرخ 35% حالا این دو عدد رو با هم جمع می کنیم و مالیات سالانه بدست می آید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام واحترام : آیا تهیه گزارش حسابرسی وارایه به دارائی جهت واحدهای خصوصی که مجموعه درآمد آنها شامل مورد فوق میشود درسال مالی 1391 اجباری میباشد یا خیر لطفا به طور کامل توضیح و درصورت امکان منابع و مواد قانونی را شرح فرمائید. باتشکر


  • ی که مجموعه درآمد آنها شامل مورد فوق میشود درسال مالی 1391 اجباری میباشد یا خیر لطفا به طور کامل توضیح و درصورت امکان منابع و مواد قانونی را شرح فرمائید. باتشکر  ؟ 3. به موجب ماده 97 قانون مالیات های مستقیم موارد تشخیص علی الراس طی 3 بند تعیین و احصا شده است و به طوری که ملاحظه می شود ارائه نشدن صورت های مالی حسابرسی شده، از موارد تشخیص علی الراس یاد شده در ماده 97 نیست. بنابراین ماده 6 آیین نامه نباید و نمی تواند مغایر با احکام قانون
  • الیاتی در فرآیند تشخیص درآمد مشمول مالیات مودیان از طریق رسیدگی به دفاتر باشد و به همین جهت صرف تسلیم نشدن صورت های مالی حسابرسی شده (تسلیم صورت های مالی حسابرسی نشده) نمی تواند به تنهایی دلیل قانونی برای تشخیص مالیات به طور علی الراس باشد. بنابراین ماده 6 موصوف در این حیث محل اشکال است. درضمن تفسیر رفع ابهام موضوع براتون ایمیلش میکنم
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام و خسته نباشید من می خواستم فرمول محاسبه عیدی و مالیات تعلق گرفته به عیدی کارکنان بخشی خصوص را بدانم با تشکر


  • پرسش و پاسخ سلام و خسته نباشید من می خواستم فرمول محاسبه عیدی و مالیات تعلق گرفته به عیدی کارکنان بخشی خصوص را بدانم با تشکر  ؟ با سلام به موجب ماده واحده قانون مربوط به تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاههای مشمول قانون کار مصوب 6/12/70 مجلس شورای اسلامی ، کلیه کارفرمایان مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش بپردازند ، مبلغ پرد
  • کلیه کارفرمایان مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل شصت روز آخرین مزد به عنوان عیدی و پاداش بپردازند ، مبلغ پرداختی از این بابت به هر یک از کارگران نبایستی از معادل نود روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز کند ضمناً بر طبق تبصره یک ماده واحده مذکور مبلغ پرداختی به کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه کار کرده اند باید به ماخذ شصت روز مزد و به نسبت ایام کارکرد در سال محاسبه گردد ، مبلغ پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده موضوع ماده واحده این قانون ت
  • پرداختی از این بابت برای هر ماه نباید از یک دوازدهم سقف تعیین شده موضوع ماده واحده این قانون تجاوز نماید . در کارگاههایی که مطابق رویه جاری کارگاه بیش از مبلغ فوق پرداخت می کنند برابر تبصره 2 ماده واحده فوق عرف کارگاه معتبر می باشد . جهت محاسبه مالیات حقوق از دو روش می توان استفاده نمود . درآمد مشمول مالیات حقوق : درآمد مشمول مالیات بدون در نظر گرفتن مبلغ عیدی است.   روش اول : با استفاده از مبلغ عیدی و معافیت عیدی ( معافیت عیدی را از مبلغ عیدی کم می کنیم) و در نهایت مالیات عیدی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام وقت بخیر شرکت دارم و کارهای پیمانکاری مخابرات انجام می دهم.2 سال است که مالیات ارزش افزوده را نداده ام.حتی اظهار نامه هم ندادم.در حالیکه ثبت نام کرده بودم و مرتب اظهار نامه های قبلی را پر کرده و پرداخت نموده بودم.مالیات سالانه را پرداخت نموده و اظهار نامه مالیاتی سالانه را داده ام. حال که ارزش افزوده را نداده ام چی می شود؟؟؟؟؟ هیچ اخطاری هم نیامده است؟جریمه سنگین می شوم؟ امکان دارد قسطی کنم؟اگر باز ندم چه می شود؟


  • پرسش و پاسخ سلام وقت بخیر شرکت دارم و کارهای پیمانکاری مخابرات انجام می دهم.2 سال است که مالیات ارزش افزوده را نداده ام.حتی اظهار نامه هم ندادم.در حالیکه ثبت نام کرده بودم و مرتب اظهار نامه های قبلی را پر کرده و پرداخت نموده بودم.مالیات سالانه را پرداخت نموده و اظهار نامه مالیاتی سالانه را داده ام. حال که ارزش افزوده را نداده ام چی می شود؟؟؟؟؟ هیچ اخطاری هم نیامده است؟
  • یچ اخطاری هم نیامده است؟جریمه سنگین می شوم؟ امکان دارد قسطی کنم؟اگر باز ندم چه می شود؟  ؟ با سلام در قانون مالیات بر ارزش افزوده جرائم طبق ماده 22 و 23 عبارتند از : ماده 22 : 1- عدم ثبت نام مودیان در موعد مقرر : 75 % مالیات متعلقه تا تاریخ ثبت نام 2- عدم صدور صورتحساب یک برابر مالیات مربوطه 3- عدم درج صحیح قیمت در صورتحساب معادل یک برابر ما به التفاوت مالیات متعلق
  • ان در موعد مقرر : 75 % مالیات متعلقه تا تاریخ ثبت نام 2- عدم صدور صورتحساب یک برابر مالیات مربوطه 3- عدم درج صحیح قیمت در صورتحساب معادل یک برابر ما به التفاوت مالیات متعلق 4- عدم درج اطلاعات و صدور صورتحساب طبق نمونه سازمان  25 % مالیات متعلق 5- عدم تسلیم اظهارنامه  50 % مالیات متعلق 6- عدم ارائه اسناد و دفاتر معادل 25 % مالیات متعلق ماده 23 :   تاخیر در پرداخت مالیات در مواعد مقرر تعلق جریمه  به ازاء هر ماه 2 در صد نسبت به مالیات پرداخت نشده و
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال ۹۲


سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی در سال ۱۳۹۲ را شش درصد اعلام کرد.
  • سازمان امور مالیاتی کشور:اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال ۹۲ منبع: الف تاریخ: 1391-12-27 اعلام نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده در سال ۹۲ به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: براساس تبصره ۲ ماده ۱۱۷ ماده قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می‌دارد، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال ا
  • به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه آمده است: براساس تبصره ۲ ماده ۱۱۷ ماده قانون برنامه پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران که مقرر می‌دارد، نرخ مالیات و عوارض بر ارزش افزوده از سال اول برنامه، سالانه به میزان یک درصد افزایش یابد، بنابراین این نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده کالاها و خدمات عمومی از ابتدای سال ۱۳۹۲، شش درصد است. این گزارش می‌افزاید، به منظور جلوگیری از هر گونه مشکلات اجرایی از مودیان مالیاتی مشمول نظام مالیاتی بر ارزش افزوده درخواست می شود که از ابتدای سال ۱۳۹۲ در کلیه
  • زارش می‌افزاید، به منظور جلوگیری از هر گونه مشکلات اجرایی از مودیان مالیاتی مشمول نظام مالیاتی بر ارزش افزوده درخواست می شود که از ابتدای سال ۱۳۹۲ در کلیه مبادلات اقتصادی فیمابین (عرضه کالاها و ارائه خدمات عمومی) مالیات وعوارض ارزش افزوده را به نرخ شش درصد (۳.۶ درصد مالیات و ۲.۴ درصد عوارض) در صورت حساب‌های صادره اعمال و از خریداران اخذ کنند.  

اخبار/ تصویب مالیات بیشتر برای خانه های خالی


بر اساس تصویب مجلس، در صورت شناسایی خانه‌های خالی توسط سازمان امور مالیاتی، میزان مالیات بر درآمد این واحدها متغیر تعیین می‌شود.
  • به گزارش ایسنا:تصویب مالیات بیشتر برای خانه های خالی منبع: تابناک تاریخ: 1392-12-07 تصویب مالیات بیشتر برای خانه های خالی به گزارش ایسنا بر اساس مصوبه مجلس که در قالب اصلاح ماده 54 مکرر لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن به تصویب مجلس رسید، واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از 100 هزار نفر که به استنا
  • قالب اصلاح ماده 54 مکرر لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن به تصویب مجلس رسید، واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از 100 هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالی شناسایی می‌شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات بر اجاره به شرح زیر خواهند شد: سال دوم: یک دوم مالیات متعلقه سال سوم: برابر مالیات متعلقه سال چهارم به بعد: یک و نیم برابر مالیات متعلقه  

مشاوره/ با سلام و عرض ادب.یه سوال راجع به مالیات تکلیفی واحد های اقامتی داشتم.واحد اقامتی که به تمامی مشتریان فاکتور رسمی با ارزش افزوده می دهد چگونه شامل مالیات تکلیفی 3% می شود.قراردادهایی که با برخی شرکت ها بسته میشود و مبلغ اقامت یک شب به آنها اعلام شده و اعلام همکاری میشود آیا باید 3% از مبالغ فاکتور ها کسر شود و به اداره مالیات پرداخت گردد؟


مشاوره/ باسلام : با عنایت به اینکه یکی از شرایط تهیه گزارش حسابرسی وارایه به اداره دارائی داشتن درآمدی به مبلغ 8/000/000/000 ریال میباشد آیا جهت سال مالی 1391 تهیه گزارش فوق الزامی میباشد یا اینکه مورد فوق منتفی شده و نداشتن گزارش حسابرس مستقل دیگر دلیلی بر علی الراس گرفتن نمیباشد لطفا" بطور کامل شرح دهید . باتشکر


  • 391 تهیه گزارش فوق الزامی میباشد یا اینکه مورد فوق منتفی شده و نداشتن گزارش حسابرس مستقل دیگر دلیلی بر علی الراس گرفتن نمیباشد لطفا" بطور کامل شرح دهید . باتشکر   ؟ 3. به موجب ماده 97 قانون مالیات های مستقیم موارد تشخیص علی الراس طی 3 بند تعیین و احصا شده است و به طوری که ملاحظه می شود ارائه نشدن صورت های مالی حسابرسی شده، از موارد تشخیص علی الراس یاد شده در ماده 97 نیست. بنابراین ماده 6 آیین نامه نباید و نمی تواند مغایر با احکام قانون
  • الیاتی در فرآیند تشخیص درآمد مشمول مالیات مودیان از طریق رسیدگی به دفاتر باشد و به همین جهت صرف تسلیم نشدن صورت های مالی حسابرسی شده (تسلیم صورت های مالی حسابرسی نشده) نمی تواند به تنهایی دلیل قانونی برای تشخیص مالیات به طور علی الراس باشد. بنابراین ماده 6 موصوف در این حیث محل اشکال است
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ مالیات حقوق یک کارشناس خارجی که از کشور خود ( آلمان یا کانادا ) به یک شرکت ایرانی خدمات ارائه میدهد مشمول کدام ماده قانون مالیات می باشد توجه اینکه کارشناس مزبور شخص حقیقی بوده و در ایران حضور ندارد


مشاوره/ باسلام احتراماً عطف به بند 5 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده در زمان اخراج و قطع همکاری معاف از مالیات می باشد لیکن خواهشمند است راهنمائی فرمائید 1- آیا در زمان اشتغال به کار و عد م قطع همکاری کارگر پرداخت تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟ 2- اگر پاسخ سئوال 1 مثبت باشد راهنمائی فرمائی کارگری در زمان اشتغال به کار تسویه سنواتی کرده باشد( بدون قطع همکاری ) و مالیات کسر نشده باشد آیا برای مرحله دوم ( زمان قطع همکاری )باید مالیات کسر شود یا خیر؟


باسلام احتراماً عطف به بند 5 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده در زمان اخراج و قطع همکاری معاف از مالیات می باشد لیکن خواهشمند است راهنمائی فرمائید 1- آیا در زمان اشتغال به کار و عد م قطع همکاری کارگر پرداخت تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟ 2- اگر پاسخ سئوال 1 مثبت باشد راهنمائی فرمائی کارگری در زمان اشتغال به کار تسویه سنواتی کرده باشد( بدون قطع همکاری ) و مالیات کسر نشده باشد آیا برای مرحله دوم ( زمان قطع همکاری )باید مالیات کسر شود یا خیر؟
  • پرسش و پاسخ باسلام احتراماً عطف به بند 5 ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده در زمان اخراج و قطع همکاری معاف از مالیات می باشد لیکن خواهشمند است راهنمائی فرمائید 1- آیا در زمان اشتغال به کار و عد م قطع همکاری کارگر پرداخت تسویه سنوات خدمت / حقوق ایام مرخصی استفاده نشده مشمول مالیات می باشد یا خیر ؟ 2- اگر پاسخ سئوال 1 مثبت باشد راهنمائی فرمائی کارگری در زمان اشتغال به کار تسویه سنواتی کرده باشد( بدون قطع همکار
  • تغال به کار تسویه سنواتی کرده باشد( بدون قطع همکاری ) و مالیات کسر نشده باشد آیا برای مرحله دوم ( زمان قطع همکاری )باید مالیات کسر شود یا خیر؟   ؟ باسلام متقابل بعرضتان برسانم که بند 5 ماده 91 شامل معافیت اشخاصی از مالیات میگردد که بنا بهردلیلی قطع رابطه بعمل اید ولی درصورت شروع بکار مجدد شامل این معافیت نمیگردد . دراینمورد دعاوی بسیاری مطرح گردیده که نهایتا با توجیه نکته ای که اشاره شد شامل معافیت نمیگردند. پس بایستی برای پرداخت م
  • شامل معافیت نمیگردند. پس بایستی برای پرداخت مرحله دوم مالیات منظورگردد . خدانگهدار بادرودو ضمن تشکر از راهنمائی شما به استحضار می رساند باتوجه به اطلاعات کسب شده اینجانب ، تسویه سنواتی در زمان اشتغال به کار کارکنان باتوجه به اینکه حکم درآمد سالیانه را دارد مشمول مالیات می باشد پس باید مالیات کسر شود لیکن در زمان قطع همکاری به استناد بند 5 ماده 91 نباید مالیات کسر شود. حال اگر کارفرما به اشتباه طی دو مرحله با کارگر تسویه مالی نموده و مالیات سنوات را کسر ننمایدآیا می تواند در تسویه مالی (
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>