جستجو در پورتال

معافیت ماهانه مالیاتی

قوانین و مقررات/ معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا


معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا
  • معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا نوع: قانون موضوع: معافیت وجوه پرداختی بابت مهد کودک،یارانه غذا،و ایاب و ذهاب،بن کالا منبع تهیه: سازمان امور مالیاتی تصویب کننده: سازمان امور مالیاتی تاریخ انتشار: 1390-06-07 تاریخ اعتب
  • ن تصویب مصوبه اعلام نماید . بنابراین با توجه به تاریخ صدور رأی هیأت عمومی دییون عدالت اداری(9/12/89) مالیاتهای دریافتی بابت وجوه یاد شده از تاریخ اخیر الذکر به بعد قابل استرداد خواهد بود و لا غیر .     علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور  

مشاوره/ سلام ضمن تشکر از مطالب مفید راجع به حسابداری موسسات خیریه خواهشمنداست در صورت امکان راجع به موسسات خیریه ای که دارای واحد تولیدی می باشند نیز توضیحاتی را ارائه فرمائید.


  • نیز توضیحاتی را ارائه فرمائید.  ؟ • فصل ششم موضوع بند "ط" ماده 139 آیین نامه اصلاحی قانون مالیات های مستقیم مصوب 1380، به نحوه معافیت مالیاتی سازمان های مردم نهاد(غیردولتی) خیریه ای، اشاره دارد. در ماده 6 فصل ششم موضوع معافیت بند "ط" ماده 139، تصریح شده است : "موسسات خیریه و عام المنفعه در صورتی می‌توانند از معافیت مالیاتی این بند استفاده نمایند که و
  • انتفاعی بودن ان نیز در اساسنامه تصریح شده باشد. ب- کمک ها و هدایای دریافتی نقدی و غیر نقدی آنها به موجب اساسنامه به مصارف امور یاد شده در بند "ح" ماده 139 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم- مصوب 27/11/1380 برسد و این امر توسط سازمان امور مالیاتی کشور طبق مواد (7)الی(9) این آیین نامه تایید شود. ج- اساسنامه آن ها صریحا متضمن این موضوع باشد که موسسان و وابستگان طبقات اول و دوم آنان، موضوع ماده 18 این قانون و هیات امنا و مدیران آنها مبادرت به انجام معامله با موسسه ننماید. موسسا
  • ن، موضوع ماده 18 این قانون و هیات امنا و مدیران آنها مبادرت به انجام معامله با موسسه ننماید. موسسات خیریه که واحد تولیدی دارند با توجه به اینکه ماهیت فعالیت آنها با موارد مندرج در مواد قانونی ذکر شده تفوات دارد از بابت انجام فعالیت تولیدی دارای معافیت نبوده و باید مانند اشخاص حقوقی نسبت به ارائه گزارشات مالی اقدام نمایند.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ لطفا در مورد معافیت مالیاتی پایان کارو بازخرید مرخصی های استفاده نشده کارگران در هنگام قطع رابطه کاری با کارفرما اطلاع رسانی فرمائید. متشکرم


  • پرسش و پاسخ لطفا در مورد معافیت مالیاتی پایان کارو بازخرید مرخصی های استفاده نشده کارگران در هنگام قطع رابطه کاری با کارفرما اطلاع رسانی فرمائید. متشکرم  ؟ با سلام در زمان قطع ارتباط ذخیره مزایای پایان کار مالیاتی ندارد اما مرخصی های استفاده نشده دارد.(البته با این توضییح که اگر طرف بازنشته ویا از کار افتاده شود مرخصی های استفاده نشده نیز مالیات ندارد)

اخبار/ قابل توجه شرکتهای خصوصی:دستور مهم مالیاتی دولت به شرکت های خصوصی در سال 1390


دستور مهم مالیاتی دولت به شرکت های خصوصی
  • نی و ثبت این موضوع، دارایی های خود را در سال ۱۳۹۰ تجدید ارزیابی کرده و مازاد حاصل از آن را به حساب سرمایه منظور کنند، از شمول مالیات در سال ۱۳۹۰ معاف هستند. شرکت هایی که این دستور را اجرا نکنند، باید جرائم مالیاتی بپردازند. ولینک ذیل: معافیت مالیاتی بنگاههایی که دارایی خود را در سال 90 تجدید ارزیابی کنند منبع: تابناک تاریخ: 1390-10-01

مشاوره/ با احترام سلام بنده می خواهم از معافیت انسداد گوش خارجی استفاده کنم ؛ ایا این نوع معافیت تاثیر زیادی بر استخدام در ادارات دولتی یا در کادر اداری دانشگاه ها یا موسسات عالی می گذارد . با سپاس ویژه از همیاری شما.


با احترام سلام بنده می خواهم از معافیت انسداد گوش خارجی استفاده کنم ؛ ایا این نوع معافیت تاثیر زیادی بر استخدام در ادارات دولتی یا در کادر اداری دانشگاه ها یا موسسات عالی می گذارد . با سپاس ویژه از همیاری شما.
  • پرسش و پاسخ با احترام سلام بنده می خواهم از معافیت انسداد گوش خارجی استفاده کنم ؛ ایا این نوع معافیت تاثیر زیادی بر استخدام در ادارات دولتی یا در کادر اداری دانشگاه ها یا موسسات عالی می گذارد . با سپاس ویژه از همیاری شما.  ؟ سلام برادر عزیز . داشتن معافیت پزشکی به تنهایی و صرفا مانع از استخدام این قبیل افراد نمیگردد مگرانکه محل تصدی و شغلی که به ایشان واگذارمیگردد با علت معافیت پزشکی صادره
  • طبقه بندی اطلاعات

مقالات/ معافیت مالیاتی صادرات کالا و خدمات و چالش ارزی


به موجب بخشنامه شماره 16218/200 مورخ 10/08/1391 سازمان امور مالیاتی، شمول معافیت مالیاتی حاصل از در آمدهای صادراتی منوط به یکی از شرایط زیر است:
  • معافیت مالیاتی صادرات کالا و خدمات و چالش ارزی منبع: دنیای اقتصاد تاریخ انتشار: 1391-08-29 نویسنده: مهرداد حاجی ابوالحسنی مترجم: چکیده: به موجب بخشنامه شماره 16218/200 مورخ 10/08/1391 سازمان امور مالیاتی، شمول معافیت مالیاتی حاصل از در آمدهای صادراتی منوط به یکی از شرایط زیر است:
  • شماره 16218/200 مورخ 10/08/1391 سازمان امور مالیاتی، شمول معافیت مالیاتی حاصل از در آمدهای صادراتی منوط به یکی از شرایط زیر است: معافیت مالیاتی صادرات کالا و خدمات و چالش ارزی به موجب بخشنامه شماره 16218/200 مورخ 10/08/1391 سازمان امور مالیاتی، شمول معافیت مالیاتی حاصل از در آمدهای صادراتی منوط به یکی از شرایط زیر است: 1- واریز ارز حاصل از صادرات به حساب ارزی مودی در داخل ک
  • با استناد مفاد ماده 141 قانون مالیات‌های مستقیم «صد درصد درآمد حاصل از صادرات محصولات تمام شده کالای صنعتی و ......از شمول مالیات معاف هستند» همان‌گونه که از مفاد مذکور مستفاد می‌شود قانونگذار هیچگونه شروطی برای احراز شمول معافیت مالیاتی صادرات کالا و خدمات وضع نکرده است. بنابراین به نظر می‌رسد با ارائه مدارک مربوط به صادرات باید معافیت مالیاتی برای صادر‌کنندگان منظور شود. ب- اساسااین سوال مطرح است که چرا سازمان امور مالیاتی مانند گذشته و بر اساس رویه‌

مشاوره/ با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون


با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون
  • پرسش و پاسخ با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون  ؟ با سلام 1-شرکتهایی که بالای 800 میلیون تومان فروش در سال ویا جمع دارائیهای آنها بیشتر از 1600 میلیون تومان باشد2-بحث کسور
  • روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون  ؟ با سلام 1-شرکتهایی که بالای 800 میلیون تومان فروش در سال ویا جمع دارائیهای آنها بیشتر از 1600 میلیون تومان باشد2-بحث کسور قانونی با مالیات بر درآمد متفاوت است و معافیت کسورات ماده 104 مانع از اخذ مالیات بر عملکرد نیست.3- تبصره 2– معافیت های موضوع این ماده شامل درآمد واحد های تولیدی و معدنی مستقر در شعاع یکصد و بیست کیلومتری مرکز تهران و پنجاه کیلومتری مرکز اصفهان و سی کیلومتری مراکز استانها و شهرهای

مشاوره/ باسلام ایا مالیات برمشاغل وانت بارهایی که مالکان انان زنان میباشن جزمعافیت مالیاتی محسوب میشود یا خیر


  • پرسش و پاسخ باسلام ایا مالیات برمشاغل وانت بارهایی که مالکان انان زنان میباشن جزمعافیت مالیاتی محسوب میشود یا خیر  ؟ با سلام معافیت را به جنسیت نمی دهند.

اخبار/ اعطای معافیت مالیاتی و وام‌کم بهره به شرکتهای فناوری اطلاعات


شرایط شرکت های فناوری اطلاعات برای دریافت مجوز و تسهیلات خاص شرکت های دانش بنیان از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تسهیل شد.
  • به گزارش خبرنگار مهر:اعطای معافیت مالیاتی و وام‌کم بهره به شرکتهای فناوری اطلاعات منبع: فارس تاریخ: 1392-04-20 اعطای معافیت مالیاتی و وام‌کم بهره به شرکتهای فناوری اطلاعات به گزارش خبرنگار مهر، براساس دعوت معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از شرکت‌های دانش بنیان، تمامی شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات می‌توانند پس از مراجع
  • ان، تمامی شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات می‌توانند پس از مراجعه به سامانه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان (http://daneshbonyan.ir)، ثبت‌نام کرده و درصورت احراز شرایط، از امکانات خاص این شرکت‌ها، نظیر معافیت‌های مالیاتی و دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی بهره‌مند شوند. درحال حاضر، تمامی شرکت‌های فاوا می‌توانند با ثبت‌نام و معرفی محصولات و خدمات خود در این سامانه، وارد مرحله احراز شرایط شرکت‌های دانش بنیان شوند. درصو
  • ی‌توانند با ثبت‌نام و معرفی محصولات و خدمات خود در این سامانه، وارد مرحله احراز شرایط شرکت‌های دانش بنیان شوند. درصورتی که این شرکت‌ها، دارای شرایط لازم باشند می‌توانند از امکانات خاص شرکت‌های دانش‌بنیان همچون معافیت مالیاتی تا 15سال و وام‌های کم بهره استفاده کنند. با توجه به شرایطی که هم اکنون برای احراز صلاحیت شرکت‌های دانش بنیان در سامانه ارزیابی تعیین شده، اغلب شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توانند در گروه دانش بنیان قرا

مشاوره/ با سلام. بنده حسابداری یک کارگاه شخصی تولیدی مصالح واقع در شهرک نیمه صنعتی را انجام می دهم.باتوجه به ماده 132 قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص معافیت 5 ساله این کارگاهها و سایر شرکتهای تولیدی میخواستم بدانم صرف عدم ارائه مدارک هزینه و فروش موجب ابطال این معافیت میشود.ما دفاتر را ارائه داده ایم و می گویند کسری مدارک داریم.در ضمن به کلیه تکالیف در خصوص ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم و ارائه مدارک صورت معاملات و ارزش افزوده عمل کرده ایم.


  • با سلام. بنده حسابداری یک کارگاه شخصی تولیدی مصالح واقع در شهرک نیمه صنعتی را انجام می دهم.باتوجه به ماده 132 قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص معافیت 5 ساله این کارگاهها و سایر شرکتهای تولیدی میخواستم بدانم صرف عدم ارائه مدارک هزینه و فروش موجب ابطال این معافیت میشود.ما دفاتر را ارائه داده ایم و می گویند کسری مدارک داریم.در ضمن به کلیه تکالیف در خصوص ماده 95 قانون مالیاتهای مستقیم و ارائه م
  • وده عمل کرده ایم.  ؟ با سلام مبلغ معافیت ماده 132 بر اساس سود ابرازی شما می باشد .لذا در زمان رسیدگی های مقامات امور مالیاتی می بایست کلیه مدارک خود که  به نوعی در تعیین درآمد مشمول مالیات شما تاثیر دارد را در صورت درخواست به ایشان ارائه نمایید .
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>