جستجو در پورتال

معافیت مالیاتی استفاده

مشاوره/ با سلام از انجا که 17 تیر امسال استفاء داده ام و دیگر کاری که مشمول مالیات مستقیم می شود انجام نمی دهم ایا می توانم هنگام تسویه حساب از محل کار قبلی درخواست نمایم که از کل معافیت مالیاتی سالیانه هنگام محاسبه بازخرید مرخصی باقیمانده و عیدی و..... استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر


با سلام از انجا که 17 تیر امسال استفاء داده ام و دیگر کاری که مشمول مالیات مستقیم می شود انجام نمی دهم ایا می توانم هنگام تسویه حساب از محل کار قبلی درخواست نمایم که از کل معافیت مالیاتی سالیانه هنگام محاسبه بازخرید مرخصی باقیمانده و عیدی و..... استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر
  • پرسش و پاسخ با سلام از انجا که 17 تیر امسال استفاء داده ام و دیگر کاری که مشمول مالیات مستقیم می شود انجام نمی دهم ایا می توانم هنگام تسویه حساب از محل کار قبلی درخواست نمایم که از کل معافیت مالیاتی سالیانه هنگام محاسبه بازخرید مرخصی باقیمانده و عیدی و..... استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر   ؟ باسلام باستحض
  • استفاده نمایند. در صورتی که جواب منفی است ایا راهی وجود دارد که اخر سال مالیات اضافی پرداخت شده را پس گرفت؟ با تشکر   ؟ باسلام باستحضارعالی برسانم که دراین خصوص هم میتوانند ارمعافیت مالیاتی مربوطه استفاده نموده درغیراینصورت بله میتوانند مستر د نمایند با امتنان
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام و تشکر دوسوال از خدمتتان داشتم 1- آیا امکان ارجاع کار به اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ویا مدیرعامل آن بصورت قراردادی وجود داردبطوریکه مورد قبول اداراه دارایی باشد. 2-برای شرکت دانش بنیان که مشمول معافیت مالیاتی شده آیا معافیت بیمه هم درنظرگرفته شده است


  • باسلام و تشکر دوسوال از خدمتتان داشتم 1- آیا امکان ارجاع کار به اعضای هیئت مدیره شرکت سهامی خاص ویا مدیرعامل آن بصورت قراردادی وجود داردبطوریکه مورد قبول اداراه دارایی باشد. 2-برای شرکت دانش بنیان که مشمول معافیت مالیاتی شده آیا معافیت بیمه هم درنظرگرفته شده است   ؟ با درود : 1- در ارتباط با این مورد، حتی هیات مدیره متو
  • خدام شرکت درآمده و از شرکت حقوق دریافت نمایند . که به این گونه اعضاء ، اعضاء موظف هیات مدیره گفته میشود . 2- تاکنون من معافیت بیمه ای برای شرکت های دانش بنیان نشده ام . البته شما متوانید از طریق تبصره 3 ماده 80 افراد را بکار گمارده و از معافیت آن استفاده نمائید . در خدمتتان هستم . علیرضا سربی   
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ در سوال مطرح شده فوق مبلغ 437500ریال چگونه محاسبه شده است دریاره فرمول(606000-437500)*10% =168500 کمی توضیح بدهید . باتشکر


  • پرسش و پاسخ در سوال مطرح شده فوق مبلغ 437500ریال چگونه محاسبه شده است دریاره فرمول(606000-437500)*10% =168500 کمی توضیح بدهید . باتشکر  ؟ با سلام معافیت سالیانه حقوق رقم 52500000 ریال است که عیدی برابر یک دوازدهم معافیت مذکور معافیت دارد.بنابر این تقسیم رقم 52500/12 برابر با 4375000 ریال می شود که این محاسبه در صورتی درست است که سرجمع اقلام حقوق ومزایای در یافتی دارای معافیت هر شخص در سال بالاتر یا براب
  • دارد.بنابر این تقسیم رقم 52500/12 برابر با 4375000 ریال می شود که این محاسبه در صورتی درست است که سرجمع اقلام حقوق ومزایای در یافتی دارای معافیت هر شخص در سال بالاتر یا برابر رقم 52500000 ریال سالیانه شود.در صورتی که کمتر از این معافیت سالیانه استفاده شده باشد قاعدتا فرمول بالا به شکل ذیل اصلاح می شود: (606000-تتمه معافیت باقیمانده استفاده نشده سالیانه-437500)*10% =x  که رقم مالیات محاسبه شده می تواند بین صفر و 168500 محاسبه شده متغیر باشد.

اخبار/ 416هزار تومان سقف معافیت ماهانه مالیاتی امسال حقوق بگیران


مهر: سازمان امور مالیاتی کشور با صدور بخشنامه ای اعلام کرد: «سقف معافیت ماهانه مالیاتی حقوق بگیران در سال جاری چهار میلیون و 166 هزار و 667 ریال تعیین شده است.»

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحماتتان جهت راه اندازی این سایت مفید اینجانب قصد راه اندازی یک شرکت جهت تولید و فروش نرم افزار را دارم. آیا میتوانم برای ثبت شرکت از آدرس منزل مسکونی خود استفاده نمایم؟ آیا در سالهای اولیه از معافیتهای مالیاتی برخوردار میگردیم؟


با سلام و خسته نباشید و تشکر از زحماتتان جهت راه اندازی این سایت مفید اینجانب قصد راه اندازی یک شرکت جهت تولید و فروش نرم افزار را دارم. آیا میتوانم برای ثبت شرکت از آدرس منزل مسکونی خود استفاده نمایم؟ آیا در سالهای اولیه از معافیتهای مالیاتی برخوردار میگردیم؟

مشاوره/ باسلام شرکت نرم افزاری تاسیس سال91 هستیم محل تهران بامسئولیت محدود کارکنان 5نفر به شرکت ماآیا از معافیت مالیاتی (که انواع مختلف آن وجوددارد ) تعلق میگیرد ؟ کلا شرکت ماباتوجه به نوپابودن و کمی تعداد کارکنان و خراب بودن درآمد آیا از نظر مالیات یا بیمه وغیره معافیت یا کمکی تعلق میگیرد ؟ تشکرازلطف شما


باسلام شرکت نرم افزاری تاسیس سال91 هستیم محل تهران بامسئولیت محدود کارکنان 5نفر به شرکت ماآیا از معافیت مالیاتی (که انواع مختلف آن وجوددارد ) تعلق میگیرد ؟ کلا شرکت ماباتوجه به نوپابودن و کمی تعداد کارکنان و خراب بودن درآمد آیا از نظر مالیات یا بیمه وغیره معافیت یا کمکی تعلق میگیرد ؟ تشکرازلطف شما
  • پرسش و پاسخ باسلام شرکت نرم افزاری تاسیس سال91 هستیم محل تهران بامسئولیت محدود کارکنان 5نفر به شرکت ماآیا از معافیت مالیاتی (که انواع مختلف آن وجوددارد ) تعلق میگیرد ؟ کلا شرکت ماباتوجه به نوپابودن و کمی تعداد کارکنان و خراب بودن درآمد آیا از نظر مالیات یا بیمه وغیره معافیت یا کمکی تعلق میگیرد ؟ تشکرازلطف شما   ؟
  • با سلام ، خیر معاقیتی بلحاظ رکود بازار از لحاظ بیمه و معالیات تعلق نمی گیرد./ موفق باشید.   باسلام مجدد کلا بدون درنظرگرفتن خوب یابدبودن درآمدهیچکدام از انواع مافیتهای مالیاتی کدام شامل شرکت ما نمیشود؟     با سلام ، معافیت مالیاتی  شامل  مناطق خاص جغرافییایی یا شرکتهای دانش بنیان با شرایط و ظوابط خاص می باشد ./   موفق باشید.
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ حقوق زیر 483 هزار تومان در سال 90 معاف از مالیات


خبرگزاری فارس: بر اساس جزئیات لایحه بودجه 90، حقوق و دستمزد زیر 483 هزار تومان در سال آینده معاف از پرداخت مالیات است.
  • گزارش فارس از جزئیات لایحه بودجه 90 - 4:حقوق زیر 483 هزار تومان در سال 90 معاف از مالیات حقوق زیر 483 هزار تومان در سال 90 معاف از مالیات به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در لایحه بودجه سال 90 آمده است: سقف معافیت مالیاتی موضوع مواد ( 84 ) و ( 85 ) قانون مالیاتهای مستقیم برای سال 1390 ، مبلغ پنجاه و هشت میلیون ریال در سال تعیین می شود که ماهانه 4 میلیون و 833 هزار ریال محاسبه می شود. بنابراین گزارش، سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران برای سال 89 مبلغ 52 م
  • 4 میلیون و 833 هزار ریال محاسبه می شود. بنابراین گزارش، سقف معافیت مالیاتی حقوق بگیران برای سال 89 مبلغ 52 میلیون و 500 هزار ریال درآمد سالانه تعیین شده و در سال جاری حقوق زیر 437 هزار تومان از پرداخت مالیات معاف بوده است که با این حساب سقف معافیت مالیاتی در سال آینده 46 هزار تومان افزایش یافته است. انتهای پیام/ص منبع: فارس تاریخ: 1389-12-03

اخبار/ معافیت مالیاتی کتابفروشی‌ها قطعی شد


معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با پیگیری‌های این معاونت، بسته پیشنهادی معافیت مالیاتی کتابفروشی‌ها به ریاست جمهوری ارائه شد که خوشبختانه با تأیید رییس جمهور، از این پس کتابفروشی‌ها از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.
  • به گزارش خبرگزاری فارس:معافیت مالیاتی کتابفروشی‌ها قطعی شد منبع: فارس تاریخ: 1392-04-30 معافیت مالیاتی کتابفروشی‌ها قطعی شد به گزارش خبرگزاری فارس، علی اسماعیلی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اعلام خبر معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان گفت: مسأله معافیت کتابفروشان از پرداخت مالیات سال‌هاست که در مجامع
  • اهی محقق و در برخی موارد متوقف می‌شد. در دولت دهم نیز بارها این موضوع را پیگیری کردیم تا این که در جلسه‌ای که با رییس جمهور داشتیم معافیت کتابفروشان از پرداخت مالیات به تایید رئیس جمهور و متعاقب آن در جلسه‌ای که با رئیس کل سازمان امور مالیاتی داشتیم رسید و از سوی سازمان مالیاتی کشور نهادینه شد.   اسماعیلی ادامه داد: با پیگیری‌های این معاونت، بسته پیشنهادی معافیت مالیاتی کتابفروشی‌ها به ریاست جمهوری ارائه شد که خوشبختانه با تأیید رییس جمهور، از این پس کتابفروشی&z
  • زارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌شد، از پرداخت مالیات معاف می‌شوند. اجرای این مصوبه تاکنون ممکن نشده بود، اما با پیگیری‌هایی که معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به ویژه در این چند ماه اخیرتوانستیم با استنادات قانونی و همکاری خوب سازمان امور مالیاتی کشور و در قالب تفاهم سه جانبه برای حل این معضل راه حل مناسبی پیدا کنیم و در نهایت ناشران و کتابفروشان از پرداخت مالیات معاف شدند.  

مشاوره/ سلام منظور از علی الرفع و معافیت شغلی تو سایت زیر چیه؟ http://isf-maliat.ir/faq.asp


  • پرسش و پاسخ سلام منظور از علی الرفع و معافیت شغلی تو سایت زیر چیه؟ http://isf-maliat.ir/faq.asp  ؟ با سلام در سایت مذکور اشتباها به جای علی الراس "علی الرفع " درج شده.معافیت شغلی نیز موارد معافیت های قانون مالیاتهای مستقیم است که تمامی شغلها(مثلا میزان معافیت ماده 84 قانون مالیاتها) از آن می توانند استفاده کنند.وبرخی معافیتها نیز مشمول شرکتهاست که از ماده 131 الی ماده 146 است ومی توانید آنها ر

مشاوره/ با سلام وبا آرزوی قبولی طاعات درپایان سال 90 تجدید ارزیابی دارایی داشتیم( برای افزایش سرمایه )وثبت حسابداری دارایی ثابت بدهکار واندوخته مازاد تجدید ارزیابی بستانکار زدیم چون تاریخ 15اسفند بود هزینه استهلاک تجدید ارزیابی محاسبه نشد طبق آیین نامه اجرایی جزء بند ب ماده 10 میتوان با شرایطی از معافیت مالیاتی درآمد مازاد استفاده نمود حالا سوال -بند ب ماده 10 آیین نامه میگوید:"اظهار نظر در مورد صحت مبنای محاسبه استهلاک دارایی در هر دوره مالی تا دوره مالی منتهی به خروج دارایی ودرج در گزارش حسابرسی مالیاتی سال 90 وبعد از آن "حالا چون استهلاک در سال 90شناسایی نشده پس میتوان گزارش حسابرسی مالیاتی نداشت باتشکر از راهنمایی کارشناسانه شما


با سلام وبا آرزوی قبولی طاعات درپایان سال 90 تجدید ارزیابی دارایی داشتیم( برای افزایش سرمایه )وثبت حسابداری دارایی ثابت بدهکار واندوخته مازاد تجدید ارزیابی بستانکار زدیم چون تاریخ 15اسفند بود هزینه استهلاک تجدید ارزیابی محاسبه نشد طبق آیین نامه اجرایی جزء بند ب ماده 10 میتوان با شرایطی از معافیت مالیاتی درآمد مازاد استفاده نمود حالا سوال -بند ب ماده 10 آیین نامه میگوید:"اظهار نظر در مورد صحت مبنای محاسبه استهلاک دارایی در هر دوره مالی تا دوره مالی منتهی به خروج دارایی ودرج در گزارش حسابرسی مالیاتی سال 90 وبعد از آن "حالا چون استهلاک در سال 90شناسایی نشده پس میتوان گزارش حسابرسی مالیاتی نداشت باتشکر از راهنمایی کارشناسانه شما
  • تجدید ارزیابی دارایی داشتیم( برای افزایش سرمایه )وثبت حسابداری دارایی ثابت بدهکار واندوخته مازاد تجدید ارزیابی بستانکار زدیم چون تاریخ 15اسفند بود هزینه استهلاک تجدید ارزیابی محاسبه نشد طبق آیین نامه اجرایی جزء بند ب ماده 10 میتوان با شرایطی از معافیت مالیاتی درآمد مازاد استفاده نمود حالا سوال -بند ب ماده 10 آیین نامه میگوید:"اظهار نظر در مورد صحت مبنای محاسبه استهلاک دارایی در هر دوره مالی تا دوره مالی منتهی به خروج دارایی ودرج در گزارش حسابرسی مالیاتی سال 90 وبعد از آن "حالا چون استهلاک د
  • سوال -بند ب ماده 10 آیین نامه میگوید:"اظهار نظر در مورد صحت مبنای محاسبه استهلاک دارایی در هر دوره مالی تا دوره مالی منتهی به خروج دارایی ودرج در گزارش حسابرسی مالیاتی سال 90 وبعد از آن "حالا چون استهلاک در سال 90شناسایی نشده پس میتوان گزارش حسابرسی مالیاتی نداشت باتشکر از راهنمایی کارشناسانه شما   ؟ با سلام خیرچون به هر حال افزایش سرمایه منوط به تائید حسابدار رسمی است از مفاد آئیینامه: ماده10ـ بنگاههای اقتصادی برای استف
  • نداشت باتشکر از راهنمایی کارشناسانه شما   ؟ با سلام خیرچون به هر حال افزایش سرمایه منوط به تائید حسابدار رسمی است از مفاد آئیینامه: ماده10ـ بنگاههای اقتصادی برای استفاده از معافیت موضوع این آیین نامه باید تأییدیه سازمان حسابرسی یا یکی از مؤسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی ایران را که مستند به گزارش حسابرسی شرکت باشد در موارد زیر دریافت و حداکثر تا سه ماه پس از انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه به اداره امور مالیاتی ذی رب
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>