جستجو در پورتال

مستمربگیران تامین اجتماعی فیش حقوقی

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید پدر اینجانب متولد 1332 می باشد و از تاریخ 72/04/01 الی 86/09/30 به صورت مشاغل آزاد و از تاریخ 86/10/01 الی 90/12/29 به صورت کارکرد عادی لیست (کارگری ) و از ابتدای سال 91 تا کنون به صورت کارفرمای صنفی بیمه تامین اجتماعی بوده است لازم به ذکر است سابقه مدت دوماه شهریور و مهر 72 مفقود گردیده است خواهشمند است در خصوص چگونگی بازنشستگی پدرم اینجانب را مطلع فرمایید ( از طرف کارشناس تامین اجتماعی قید گردیده که کل 14 سال سابقه مشاغل آزاد پدرم نادیده گرفته میشود آیا این موضوع صحت دارد ؟ )


  • با عرض سلام و خسته نباشید پدر اینجانب متولد 1332 می باشد و از تاریخ 72/04/01 الی 86/09/30 به صورت مشاغل آزاد و از تاریخ 86/10/01 الی 90/12/29 به صورت کارکرد عادی لیست (کارگری ) و از ابتدای سال 91 تا کنون به صورت کارفرمای صنفی بیمه تامین اجتماعی بوده است لازم به ذکر است سابقه مدت دوماه شهریور و مهر 72 مفقود گردیده است خواهشمند است در خصوص چگونگی بازنشستگی پدرم اینجانب را مطلع فرمایید ( از طرف کارشناس تامین اجتماعی قید گردیده که کل 14 سال سابقه مشاغل آزاد پدرم نادیده گرفته میشو
  • ضوع صحت دارد ؟ )  ؟ ضمن سلام متقابل امکان موردی که ذکر کرده اید وجود ندارد وچگونه دوماه سابقه گم شده است لذا مجددا و باپیگیری رفع مشکل میشود در غیراینصورت موضوع را از طریق اداره حقوقی تامین اجتماعی پیگیری فرمایید
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام می خواستم بدونم ماده 103 بیمه تامین اجتماعی که امسال لغو شد در سال 90 تمدید می شود یا خیر ؟ خواهشنا به بنده اطلاع دهید . ممنون


  • پرسش و پاسخ سلام می خواستم بدونم ماده 103 بیمه تامین اجتماعی که امسال لغو شد در سال 90 تمدید می شود یا خیر ؟ خواهشنا به بنده اطلاع دهید . ممنون  ؟ با سلام تمدید شده ولی منابع تامین اعتبار آن هنوز مصوب و به شعبات تامین اجتماعی ابلاغ نشده است

مشاوره/ با سلام شرایط بازخرید کارکنان بانک ملی به چه نحوست ؟ آیا پس از بازخرید میتوان از سنوات خدمت در بانک برای تأمین اجتماعی استفاده نمود یعنی پس از بازخرید با تصدی در مشاغلی که مشمول بیمه تأمین اجتماعی میشود میتوان از سنوات بازخرید در احتساب سنوات بازنشستگی تأمین اجتماعی استفاده نمود؟ چنانچه مرجعی وجود دارد تا در مسائل حقوقی بازخرید اطلاعات بیشتری کسب نمود لطفأ معرفی نمایید؟ با تشکر از لطف و راهنمایی شما پیروز وشاد باشید 91/05/12


با سلام شرایط بازخرید کارکنان بانک ملی به چه نحوست ؟ آیا پس از بازخرید میتوان از سنوات خدمت در بانک برای تأمین اجتماعی استفاده نمود یعنی پس از بازخرید با تصدی در مشاغلی که مشمول بیمه تأمین اجتماعی میشود میتوان از سنوات بازخرید در احتساب سنوات بازنشستگی تأمین اجتماعی استفاده نمود؟ چنانچه مرجعی وجود دارد تا در مسائل حقوقی بازخرید اطلاعات بیشتری کسب نمود لطفأ معرفی نمایید؟ با تشکر از لطف و راهنمایی شما پیروز وشاد باشید 91/05/12
  • مود لطفأ معرفی نمایید؟ با تشکر از لطف و راهنمایی شما پیروز وشاد باشید 91/05/12  ؟ باسلام اینجانب باتمام تجربیاتم درخدمتتان هستم .  ولی میتوانید سوابق سنوات را از صندوق مربوطه به تامین اجتماعی منتقل فرمایید . دراینخصوص نیز بررسیهای بیشتری بعمل خواهم اورد وباستحضارمیرسانم لطفا شفافتر مطرح فرمایید . باامتنان لطفأ بفرمایید چنانچه نیاز به انتقال سوابق وجود داشته باشد مستلزم هزینه وکار اداری سنگینی میباشد و آیا نیاز به همک
  • اشته باشد مستلزم هزینه وکار اداری سنگینی میباشد و آیا نیاز به همکاری وموافقت سازمانی که از آن بازخرید شده ام میباشد؟ اینگونه قوانین زیرمجموعه کدام بخش قوانین حقوقی است ؟ باسلام اصلا نیازی به کارهای اداری مفصلی نیست و در محلی که بیمه تامین اجتماعی هستید درخواست ارسال پرونده ومدارکتان راارائه فرمایید و مابه التفاوتی نیز ازشمادر36 قسط دریافت مینمایند وسوابقتان به تامین اجتماعی منتقل میگردد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام دفترچه تامین اجتماعی واس بیمارستان به چه کسانی میدن؟ از کجا اقدام کنم؟


  • پرسش و پاسخ سلام دفترچه تامین اجتماعی واس بیمارستان به چه کسانی میدن؟ از کجا اقدام کنم؟  ؟ با درود : 1_  به تامین اجتماعی که کارفرما کد کارگاه را از آنجا گرفته مراجعه نمایی
  • با درود : 1_  به تامین اجتماعی که کارفرما کد کارگاه را از آنجا گرفته مراجعه نمایید . و اقدام به نام نویسی به نام نویسی کنید .  2_ دفترچه بیمه تامین اجتماعی برای همه افراد ، خدمات مشابه ای ارائه میدهد . مگر وارد مقوله بیمه تکمیلی شوید ،  که باز  تامین اجتماعی شرائط آنرا برای شما توضیح خواهد داد . 3- البته میتوانید از طریق سایر شرکت های بیمه ای ، نسبت به بیمه تکمیلی اقدام کنید .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام وخسته نباشید. مادرم مستمری بگیر است. میخواهم بدانم ایا امکانش هست که چند تااز فیش های حقوقی سال گذشته را دریافت کنیم.


توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر البته اگر کارمند مورد نظر مشمول بیمه تامین اجتماعی باشد یعنی بیمه نامبرده تامین اجتماعی میباشد اصلا در مدت مرخصی زایمان نباید هیچ حقوق دریافت کند

مشاوره/ با سلام مادرم 7 سال سابقه ی تامین اجتماعی دارد و 13 سال سابقه ی خدمات درمانی اگر بخواهند با 20 سال بازنشست شوند آیا ممکن است بتوانند 13 سال سابقه ی خدمات درمانی را به 7 سال بیمه تامین اجتماعی منتقل کنند که با 20 سال بازنشست شوند؟


  • پرسش و پاسخ با سلام مادرم 7 سال سابقه ی تامین اجتماعی دارد و 13 سال سابقه ی خدمات درمانی اگر بخواهند با 20 سال بازنشست شوند آیا ممکن است بتوانند 13 سال سابقه ی خدمات درمانی را به 7 سال بیمه تامین اجتماعی منتقل کنند که با 20 سال بازنشست شوند؟  ؟ بنام خدا و باسلام: درصورتیکه بعنوان کارمند رسمی ویا پیمانی در ادارات دولتی مشغول بکار می باشندمیتوانند با ارائه درخواست کتبی ، درخواست انتقال سوابق خو
  • ال بازنشست شوند؟  ؟ بنام خدا و باسلام: درصورتیکه بعنوان کارمند رسمی ویا پیمانی در ادارات دولتی مشغول بکار می باشندمیتوانند با ارائه درخواست کتبی ، درخواست انتقال سوابق خودرا به سازمان تامین اجتماعی ارائه نموده وبا پرداخت مابه التفاوت حق بیمه خدمات درمانی و تامین اجتماعی ودرصورت موافقت بالاترین مقام دستگاه اداری محل خدمت امکان استفاده از این قانون را خواهند داشت
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام مادرم 7 سال سابقه ی تامین اجتماعی دارد و 13 سال سابقه ی خدمات درمانی اگر بخواهند با 20 سال بازنشست شوند آیا ممکن است بتوانند 13 سال سابقه ی خدمات درمانی را به 7 سال بیمه تامین اجتماعی منتقل کنند که با 20 سال بازنشست شوند؟


  • پرسش و پاسخ با سلام مادرم 7 سال سابقه ی تامین اجتماعی دارد و 13 سال سابقه ی خدمات درمانی اگر بخواهند با 20 سال بازنشست شوند آیا ممکن است بتوانند 13 سال سابقه ی خدمات درمانی را به 7 سال بیمه تامین اجتماعی منتقل کنند که با 20 سال بازنشست شوند؟   ؟ بنام خدا و باسلام: درصورتیکه بعنوان کارمند رسمی ویا پیمانی در ادارات دولتی مشغول بکار می باشندمیتوانند با ارائه درخواست کتبی ، درخواست انتقال سوابق خودرا
  • ل بازنشست شوند؟   ؟ بنام خدا و باسلام: درصورتیکه بعنوان کارمند رسمی ویا پیمانی در ادارات دولتی مشغول بکار می باشندمیتوانند با ارائه درخواست کتبی ، درخواست انتقال سوابق خودرا به سازمان تامین اجتماعی ارائه نموده وبا پرداخت مابه التفاوت حق بیمه خدمات درمانی و تامین اجتماعی ودرصورت موافقت بالاترین مقام دستگاه اداری محل خدمت امکان استفاده از این قانون را خواهند داشت
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام به دلیل تغییر وضعیت استخدامی قرار است بین صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی و خدمات درمانی یکی را انتخاب نمایم قبلا تامین اجتماعی بوده ام به نظر شما با توجه به آینده بهتر نیست صندوق بازنشستگی خدمات درمانی را انتخاب نمایم ؟


سلام به دلیل تغییر وضعیت استخدامی قرار است بین صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی و خدمات درمانی یکی را انتخاب نمایم قبلا تامین اجتماعی بوده ام به نظر شما با توجه به آینده بهتر نیست صندوق بازنشستگی خدمات درمانی را انتخاب نمایم ؟
  • پرسش و پاسخ سلام به دلیل تغییر وضعیت استخدامی قرار است بین صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی و خدمات درمانی یکی را انتخاب نمایم قبلا تامین اجتماعی بوده ام به نظر شما با توجه به آینده بهتر نیست صندوق بازنشستگی خدمات درمانی را انتخاب نمایم ؟  ؟ باسلام فرق چندانی ندارند ولی تامین اجتماعی باقی بمانید بهتراست البته این یک نظرشخصی میباشد و درنهایت خودتان تصمیم بگیرید وکمی تحقیق هم بفرمایید
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ برخورد قانونی با کارفرمایان بیمه‌گریز


براساس تکالیف قانونی این آیین‌نامه، صندوق تأمین‌اجتماعی می‌تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکار و در صورت عدم پرداخت بدهی، نسبت به فروش اموال بازداشت‌شده اقدام کند.
  • براساس اعلام صندوق تامین‌اجتماعی، :برخورد قانونی با کارفرمایان بیمه‌گریز برخورد قانونی با کارفرمایان بیمه گریز براساس تکالیف قانونی این آیین نامه، صندوق تأمین اجتماعی می تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکار و در صورت عدم پرداخت بدهی، نسبت به فروش اموال بازداشت شده اقدام کند. براساس اعلام صندوق تامین اجتماعی، کارفرمایانی که ظرف مدت یک ماه بعد از ابلاغ اجراییه، بدهی خود را پرداخت نکنند، به استناد آیین نامه اجرای ماده 50 قانون تامین اجتماعی
  • م کند. براساس اعلام صندوق تامین اجتماعی، کارفرمایانی که ظرف مدت یک ماه بعد از ابلاغ اجراییه، بدهی خود را پرداخت نکنند، به استناد آیین نامه اجرای ماده 50 قانون تامین اجتماعی، با آنان برخورد قانونی به عمل خواهد آمد. به گزارش روابط عمومی صندوق تامین اجتماعی، براساس قوانین و مقررات صندوق تامین اجتماعی، کارفرمایان باید سهم کارگران از حق بیمه را از حقوق آنان کسر و همراه با سهم خود به صندوق تامین اجتماعی پرداخت کنند. براساس تکالیف قانونی این آیین نامه، صندوق تأمین اجتماعی می تواند نسبت به بازداشت
  • کنند. براساس تکالیف قانونی این آیین نامه، صندوق تأمین اجتماعی می تواند نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکار و در صورت عدم پرداخت بدهی، نسبت به فروش اموال بازداشت شده اقدام کند. پرداخت تمامی مطالبات داروخانه ها و پزشکان 10 روز آینده صندوق تامین اجتماعی همچنین با صدور اطلاعیه دیگری اعلام کرد: تمام مطالبات این مراکز از صندوق تامین اجتماعی ظرف 10 روز آینده تسویه می شود. منبع: تابناک تاریخ: 1389-08-02
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>