جستجو در پورتال

متن کامل ماده قانون مالیاتها

مشاوره/ با سلام وعرض ادب در باب موضوع حقوق و دستمزد طبق قانون وزارت کار ،برای کارگری که کل 30روز ماه را شیفت شب بوده و( مثلا از ساعت 19 الی 8 صبح )نرخ شب کاری را چند درصد مازاد بر نرخ عادی باید محاسبه کرد؟ و همچنین اگر همین ساعات را در جمعه ها و یا روز های تعطیل رسمی باشند به چه صورت محاسبه خواهد شد ؟ لطفا راهنمایی فرمایید . باتشکر از شما


  • ه ها و یا روز های تعطیل رسمی باشند به چه صورت محاسبه خواهد شد ؟ لطفا راهنمایی فرمایید . باتشکر از شما   ؟ درود طبق ماده 58 قانون کار، برای هر ساعت کار در شب (22 تا 6 ) تنها به کارگران غیر نوبتی 35 درصد اضافه بر مزد ساعت کار عادی تعلق می گیرد ضمنا مازاد بر انجام 44 ساعت کار در هفته آنها با رعایت ماده 59 اضافه کار محسوب می‌گردد همچنین رعایت یک روز تعطیل
  • ی هر ساعت کار در شب (22 تا 6 ) تنها به کارگران غیر نوبتی 35 درصد اضافه بر مزد ساعت کار عادی تعلق می گیرد ضمنا مازاد بر انجام 44 ساعت کار در هفته آنها با رعایت ماده 59 اضافه کار محسوب می‌گردد همچنین رعایت یک روز تعطیل هفتگی نیز طبق ماده 62 قانون کار نیز اجباری می‌باشد ولی در صورت انجام کار در روز تعطیل و با توافق کارگر، باز هم رعایت مواد 58 و 59 برای روزهای تعطیل اجباری می‌باشد.  
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ ماده 2 آیین‌نامه راهکارهای افزایش ضمانت اجرایی و تقویت حسابرسی


ماده 2 آیین‌نامه راهکارهای افزایش ضمانت اجرایی و تقویت حسابرسی
  • قابل توجه حسابداران رسمی:ماده 2 آیین‌نامه راهکارهای افزایش ضمانت اجرایی و تقویت حسابرسی ماده 2 آیین نامه راهکارهای افزایش ضمانت اجرایی و تقویت حسابرسی طبق ماده 2 آئین نامه راهکارهای افزایش ضمانت اجرایی و تقویت حسابرسی، دستگاه های اجرایی مذکور در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری مکلف گردیده اند که از انعقاد قرارداد مازاد بر مبلغ 10 برابر نصاب معاملات بزرگ (حد نصاب معاملات بزرگ در سال 1388 معادل 440 میلیون ریال است) موضوع قانون برگزاری مناقصات با اشخاص
  • ت های مالی حسابرسی شده باشند، خودداری نمایند. خواهشمند است بر اساس نامه شماره 201307/1/61 مورخ 12/12/1388 معاونت محترم امور بانکی، بیمه، و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارائی که تصویر آن پیوست است در حسابرسی دستگاه های اجرایی مذکور در ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، موارد عدم رعایت ماده 2 آئین نامه فوق الذکر توسط دستگاه های اجرایی مزبور را ضمن درج موضوع در گزارش های حسابرسی (بعد از بند اظهارنظر)، جهت انعکاس به معاونت محترم امور اقتصادی و دارایی، به جامعه اعلام نمائید.
  • طبقه بندی اطلاعات

قوانین و مقررات/ اصلاح آیین‌نامه اجرایی بند « ج» ماده (12) قانون برگزاری مناقصات


هیئت وزیران در جلسه مورخ 12/2/1386 باتوجه به نظر رییس مجلس شورای اسلامی، موضوع نامه شماره 191191/9972هـ/ب مورخ 13/12/1385 تصویب نمود:

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید میزان مستمری بازنشستگی برای جانبازان بالای 50 درصد جانبازی در شرکتهای خصوصی بر چه مبنایی محاسبه میگردد آیا یر مبنای میانگین حق بیمه پرداختی دوسال آخر یا اینکه در صورت جهشی بودن حقوق و مزایای دو سال آخر برمبنای میانگین 5 سال آخر محاسبه میگردد خواهشمندم درصورت وجود بخشنامه یا دستورالعمل در این زمینه لطفا شماره و تاریخ آن را بفرمایید . با تشکر


  • ضمن ادای احترام به تمامی جانبازان معزز انقلاب و دفاع مقدس باستحضارمیرساند براساس بخشنامه ها و دستورالعملهای اجرایی در خصوص محاسبه متوسط دریافتی براساس ماده 77 قانون تامین اجتماعی که همان متوسط دریافتی 2 سال اخر یا 5 سال میباشد عمل میگردد . متن بخشنامه و شماره های قانون اعلام گردیده و ذیلا بعرض میرسد خشنامه شماره ۴۵ سازمان تامین اجتماعی موضوع نحوه بازنشستگی جانبازان و آزادگان به شماره ۱۴۶۶ تاریخ ۷/۶/۸۵ در اجرای قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی  وجنگ تحمیلی
  • ی جانبازان و آزادگان به شماره ۱۴۶۶ تاریخ ۷/۶/۸۵ در اجرای قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی  وجنگ تحمیلی ، معلولان عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور (مصوب ۱/۹/۶۷)، قانون اصلاح قانون مذکور (مصوب ۲۱/۲/۸۳) قانون استفساریه تبصره (۶) ماده واحده قانون اصلاح قانون فوق (مصوب ۲۲/۹/۸۴) مجلس شورای اسلامی و نیز آیین نامه موضوع بند (۳) ماده واحده قانون اصلاح قانون یاد شده (مصوب ۱۰/۲/۸۵) هیات محترم وزیران در خصوص نحوه بررسی و اجابت درخواست بازنشستگی جانبازان معزز انقلاب اسلامی و جنگ
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام - در سایت سوالات فراوانی در خصوص پرداخت حق اولاد بالای 18 سال شده بود که مطالعه کردم ولی پاسخ مناسب و صحیح برای سئوالات خود پیدا نکردم لطفا در خصوص دو مورد ذیل راهنمایی فرمایید : 1 - طبق ماده 86 تامین اجتماعی شرط پرداخت حق اولاد برای فرزند ذکور و اناث (هردو) بالای سن 18 سال منحصراً تحصیل ذکر شده است راهنمایی فرمایید آیا ازدواج چه برای دختر و چه برای پسر باعث قطع حق اولاد می گردد چون در قانون ذکر نشده است همچنین کلمه منحصرا که در این قانون آمده به چه منظور است و آیا در بخش های دولتی و غیر دولتی قوانین تامین اجتماعی در خصوص حق اولاد متفاوت است یا خیر. 2 - آیا با تصویب قانون اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده شرط حداکثر تا دو فرزند برای پرداخت حق اولاد حذف شده است یا خیر؟ ضمنا خواهشمندم پاسخ های خود را با اشاره به ماده های قانونی و یا بخشنامه های مرتبط ارائه فرمایید تا بتوان کافرمای خود را متقاعد نمایم. ممنون از راهنمایی شما


  • پرسش و پاسخ باسلام - در سایت سوالات فراوانی در خصوص پرداخت حق اولاد بالای 18 سال شده بود که مطالعه کردم ولی پاسخ مناسب و صحیح برای سئوالات خود پیدا نکردم لطفا در خصوص دو مورد ذیل راهنمایی فرمایید : 1 - طبق ماده 86 تامین اجتماعی شرط پرداخت حق اولاد برای فرزند ذکور و اناث (هردو) بالای سن 18 سال منحصراً تحصیل ذکر شده است راهنمایی فرمایید آیا ازدواج چه برای دختر و چه برای پسر باعث قطع حق اولاد می گردد چون در قانون ذکر نشده است همچنین کلمه منحصرا که در این قانون آم
  • دواج چه برای دختر و چه برای پسر باعث قطع حق اولاد می گردد چون در قانون ذکر نشده است همچنین کلمه منحصرا که در این قانون آمده به چه منظور است و آیا در بخش های دولتی و غیر دولتی قوانین تامین اجتماعی در خصوص حق اولاد متفاوت است یا خیر. 2 - آیا با تصویب قانون اصلاح جمعیت و تنظیم خانواده شرط حداکثر تا دو فرزند برای پرداخت حق اولاد حذف شده است یا خیر؟ ضمنا خواهشمندم پاسخ های خود را با اشاره به ماده های قانونی و یا بخشنامه های مرتبط ارائه فرمایید تا بتوان کافرمای خود را متقاعد نمایم. ممنون از راهنمایی
  • است یا خیر؟ ضمنا خواهشمندم پاسخ های خود را با اشاره به ماده های قانونی و یا بخشنامه های مرتبط ارائه فرمایید تا بتوان کافرمای خود را متقاعد نمایم. ممنون از راهنمایی شما  ؟ جواب1:  طبق ماده 86 قانون تأمین اجتماعی کمک عائله مندی  تا پایان زمان تحصیل تعلق می گیرد و در بخض دولتی و غیر دولتی یکسال است. در مورد پسر بعد از 18 سال اگر در حال تحصیل نباشد قطع می شود و در مورد دختر زمانی که ازدواج کند قطع می شود جواب2: خیر طبق همین
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ فهرست اوراق بهادار معاف از مالیات اعلام شد


خبرگزاری فارس: رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: اوراق بهاداری که طبق ماده 24 بند یک قانون بازار اوراق بهادار به تصویب شورای عالی بورس و اوراق بهادار رسیده است از پرداخت مالیات بر درآمد و ارزش افزوده درآمدهای حاصل از نقل و انتقال این اوراق یا درآمدهای حاصل از صدور و ابطال آنها ، معاف است
  • 24 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار آمده است: هر نوع ورقه یا مستندی است که متضمن حقوق مالی قابل نقل و انتقال برای مالک عین و یا منفعت آن باشد، شورای عالی بورس، اوارق بهادار قابل معامله را تعیین و اعلام خواهد کرد . مفهوم ابزار مالی و اوراق بهادار در متن این قانون، معادل هم در نظر گرفته شده است. منبع: فارس تاریخ: 1389-11-25

قوانین و مقررات/ اجرای تبصره 2 ماده 104 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم


اجرای تبصره 2 ماده 104 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 27/11/80 در خصوص اشخاص موضوع بند ل ماده 139 اصلاحی قانون یاد شده
  • اجرای تبصره 2 ماده 104 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم نوع: قانون موضوع: اجرای تبصره 2 ماده 104 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم منبع تهیه: سازمان امور مالیاتی تصویب کننده: سازمان امور مالیاتی تاریخ انتشار: 1392-01-21 تاریخ اعتبار از: 1392-01-
  • تاریخ انتشار: 1392-01-21 تاریخ اعتبار از: 1392-01-21 تا: توضیحات: اجرای تبصره 2 ماده 104 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 27/11/80 در خصوص اشخاص موضوع بند ل ماده 139 اصلاحی قانون یاد شده                    
  • در خصوص اشخاص موضوع بند ل ماده 139 اصلاحی قانون یاد شده                        مواد مرتبط با مالیاتهای مستقیم: 139 ,104 شماره: 477 /200 تاریخ: 21/01/1392 اجرای تبصره 2 ماده 104 اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 27/11/80 در خصوص اشخاص موضوع بند ل ماده 139 اصلاحی قانون یاد شده  در اجرای ماده(4)دستورالعمل موضوع ماده

قوانین و مقررات/ حذف خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده 104 ق.م.م


حذف خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده 104 ق.م.م
  • حذف خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده 104 ق.م.م نوع: قانون موضوع: حذف خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده 104 ق.م.م منبع تهیه: سازمان امور مالیاتی تصویب کننده: سازمان امور مالیاتی تاریخ انتشار:
  • ه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از مصادیق اضافه شده به امور مصرح در ماده 104 ق.م.م با عنایت به نظریه شماره 35760/16075 مورخ 27/02/1391 امور هماهنگی و رفع اختلافات حقوقی دستگاه های اجرایی معاونت حقوقی رئیس جمهور در اجرای مقررات تبصره (5) ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم از ابتدای سال 1392، خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از فهرست مصادیق اضافه شده در اجرای تبصره مذکور موضوع بخشنامه شماره 65200/3808-211 مورخ 29/11/1385 حذف می گردد. بنابراین با عنایت به مراتب فوق و درج آگهی در زونامه
  • بنابراین با عنایت به مراتب فوق و درج آگهی در زونامه رسمی شماره 19768 مورخ 24/10/1391 و جراید کثیرالانتشار قبل از دی ماه سال جاری، از ابتدای سال 1392 وجوه پرداختی بابت خدمات بیمه ای (اعم از درمانی و بهداشتی) از طرف اشخاص مذکور در صدر ماده 104 قانون مالیاتهای مستقیم، مشمول کسر مالیات علی الحساب موضوع ماده مذکور نمی باشد.  

مشاوره/ باسلام اگر شرکت الف آپارتمانی را از شرکت ب با رهن 2250میلیون ریال و 1میلیون ریال اجاره نماید مالیات ماهانه چقدر میباشد ممنون از راهنمایی شما


اخبار/ معافیت مالیاتی حقوق تا 600 هزار تومان


بر اساس لایحه بودجه سال 92 حقوق تا 600 هزار تومان در سال آینده از مالیات معاف خواهد بود.
  • تاریخ: 1391-12-14 معافیت مالیاتی حقوق تا 600 هزار تومان به گزارش ایسنا  بر اساس لایحه بودجه سال 92 کل کشور، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (52) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ( به معافیت مالیاتی حقوق) است برای سال 1392، مبلغ هفتاد و دو میلیون ریال در سال تعیین می‌شود. براین اساس حقوق ماهانه 600 هزار تومان از مالیات معاف می‌شوداین در حالی است که س
  • مالیاتی حقوق) است برای سال 1392، مبلغ هفتاد و دو میلیون ریال در سال تعیین می‌شود. براین اساس حقوق ماهانه 600 هزار تومان از مالیات معاف می‌شوداین در حالی است که سال گذشته حقوق تا 550 هزار تومان از مالیالت معاف بود. بر اساس ماده 52 قانون مالیات‌های مستقیم، سقف معافیت مالیاتی موضوع مواد (84) و (85) قانون مالیات‌های مستقیم در طول برنامه هرساله در بودجه سنواتی تعیین می‌شود. بنا به ماده 84 قانون مالیات‌های مستقیم، تامیزان یکصد و پنجاه برابر حداقل حقوق مبنای
  • ;های مستقیم، سقف معافیت مالیاتی موضوع مواد (84) و (85) قانون مالیات‌های مستقیم در طول برنامه هرساله در بودجه سنواتی تعیین می‌شود. بنا به ماده 84 قانون مالیات‌های مستقیم، تامیزان یکصد و پنجاه برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق موضوع ماده ( ۱) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت - مصوب ۱۳۷۰ - درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق کلیه حقوق بگیران از جمله کارگران مشمول قانون کار، از یک یا چند منبع از پرداخت مالیات معاف می‌شود. البته در لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم
100 ردیف در 10 صفحه
  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>