جستجو در پورتال

فروزنده گفت بخشنامه تبدیل وضعیت نیروهای پیمانی به رسمی تا پایان سال به دستگاههای حاکمیتی ابلاغ می شود

مشاوره/ با سلام بنده لیسانس جغرافیا گرایش اقلیم شتاسی هستم که در یکی از شهرهای استان کرمانشاه در شهرداری به عنوان نیروی شرکتی مشغول بکار میباشم علی رغم بخشنامه های مکرر دولت و هیئت وزیران و ابلاغ اسامی همراه با درخواست اداره مطبوع, مشخص مدیرکل امور شهروروستاهمکاری لازم را بعمل نیاورده,و اظهار مینمایند که بخشنامه مذکور شامل حال نیروهای شرکتی شهرداری نمیشود این رحالی است که شرکت کارفرمای طرف قرارداد با ما هرطور که بتواند یکه تازی کرده از جمله اینکه اگرکه تاحالا بصورت سالیانه با نیروها قرارداد میبسته اکنون ماهیانه قرارداد میبنددبعلاوه این مورد که قرارداد را بعد از حدود 6 ماه آنهم سفید که توسط مسئول واحد خدمات شهری بصورت شبانه که آنرا درب خانه نیروهای شرکتی برده و از آنها امضاء گرفته خلاصه اینکه آیا شما در این مورد اطلاعات بیشتری دارید ؟راهنمایی بفرمایید .با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام بنده لیسانس جغرافیا گرایش اقلیم شتاسی هستم که در یکی از شهرهای استان کرمانشاه در شهرداری به عنوان نیروی شرکتی مشغول بکار میباشم علی رغم بخشنامه های مکرر دولت و هیئت وزیران و ابلاغ اسامی همراه با درخواست اداره مطبوع, مشخص مدیرکل امور شهروروستاهمکاری لازم را بعمل نیاورده,و اظهار مینمایند که بخشنامه مذکور شامل حال نیروهای شرکتی شهرداری نمیشود این رحالی است که شرکت کارفرمای طرف قرارداد با ما هرطور که بتواند یکه تازی کرده از جمله اینکه اگرکه
  • امه استخدامی کارکنان شهرداریها مصوب سال ۱۳۸۱ خواهند بود. نظر به این که در آیین نامه مذکور تصدی پستهای سازمانی به برگزاری امتحان یا مسابقه و داشتن اعتبار مصوب و اخذ مجوز استخدام از مراجع ذی‎صلاح و موافقت وزارت کشور موکول شده است، الزام شهرداری به تبدیل وضعیت استخدامی بدون طی مراحل فوق الذکر موجبی ندارد. با توجه به مراتب، آراء صادر شده به رد شکایت در حدی که متضمن معنای فوق باشد صحیح و موافق مقررات است. این رأی به استناد بند ۲ ماده ۱۹ و ماده ۴۳ قانون دیوان عدالت اداری مصوب ۱۳۸۵ برای شعب دیوان و
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ جناب آقای دکتر حجازی با سلام آن دسته از هزینه هایی که در پایان سال مالی در پروژه های پیمانکاری منجر به در آمد نمی شود ،چگونه باید بسته شود ؟


مشاوره/ سلام. آیا نیروهای یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی که 5سال بصورت قرادادی کار میکنند تبدیل وضعیت میشوند یاخیر؟ افرادی که فقط مدرک دیپلم دارند چه میشوند؟ فرقی داره یانه؟


  • پرسش و پاسخ سلام. آیا نیروهای یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی که 5سال بصورت قرادادی کار میکنند تبدیل وضعیت میشوند یاخیر؟ افرادی که فقط مدرک دیپلم دارند چه میشوند؟ فرقی داره یانه؟  ؟ با سلام در حرف بله اما در عمل خیر

اخبار/ برخورد قاطع با بانک‌هائی که ضامن کارمند رسمی مطالبه کنند


خبرگزاری فارس: درحالی که سال‌هاست سپرده وام‌خواه و ضامن کارمند رسمی به قوانین نانوشته بانک‌ها تبدیل شده‌ قائم مقام بانک مرکزی از غیرقانونی بودن این امر و برخورد با متخلفان خبر داد و به بیان اخباری درباره کارت‌های خرید اعتباری کارگران پرداخت.

مشاوره/ با سلام میخواستم بدانم طبق قوانین استخدامی بانک های دولتی ایا کارمند میتواند استعفا بدهد و به سر کار دولتی دیگری برود؟؟ اگه مرجعی هم برای قانون استعفا و انتقال به سازمان های دولتی رو هم متوانین برایم معرفی کنینن ممنون میشم بهم ادرس بدین بروم برای مطالعه کردن آن موفق باشین تشکر


  • بر اساس آیین نامه اجرایی نحوه انتقال و ماموریت کارمندان، شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی می تواند برای موادی از این آیین نامه که نیاز به ضوابط اجرایی داشته باشد، دستورالعمل یا شیوه نامه مربوط را به دستگاه ها ابلاغ کند. اختیار کارمندان برای تعیین وضعیت خود پس از خصوصی سازی مطابق تصمیم دولت و به منظور حمایت از منافع کارمندان دستگاه های اجرایی که مشمول خصوصی سازی قرار می گیرند، وضعیت شغلی و بازنشستگی این قبیل کارمندان پس از خصوصی سازی به 6شیوه مشخص شده که البته حق انتخاب با خود کارمندان خواهد
  • ابق تصمیم دولت و به منظور حمایت از منافع کارمندان دستگاه های اجرایی که مشمول خصوصی سازی قرار می گیرند، وضعیت شغلی و بازنشستگی این قبیل کارمندان پس از خصوصی سازی به 6شیوه مشخص شده که البته حق انتخاب با خود کارمندان خواهد بود. بر این اساس، با کارمندان رسمی یا ثابت دستگاههای اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، که به علت واگذاری تمام یا بخشی از وظایف آنها به بخش غیردولتی به خدمت آنان نیاز نباشد، به یکی از روشهای زیر رفتار خواهد شد:  1  انتقال به یکی از دستگاههای اجرایی که کتبا متقاضی اس
  • ذخیره شده بر اساس آخرین حقوق و فوق العاده های مستمر زمان اشتغال مشروط بر اینکه شرایط بازنشستگی نداشته باشد.   4  موافقت با مرخصی بدون حقوق برای مدت سه تا پنج سال.مدت مرخصی بدون حقوق از هیچ لحاظ جزو سوابق خدمت کارمند محسوب نخواهد شد.در پایان مدت مرخصی بدن حقوق با کارمند مطابق مقررات قانون رفتار خواهد شد.  5  انتقال به بخش غیردولتی که مجری وظایف و فعالیتهای واگذار شده می باشد، در صورت اعلام نیاز کارفرمای بخش غیردولتی ذی ربط.در این صورت، از تاریخ انتقال، رابطه استخدامی کارم

مشاوره/ چه تاریخی نیروهای شرکتی آموزش و پرورش (نیروی دفتری)قراردادی میشوند ?


  • پرسش و پاسخ چه تاریخی نیروهای شرکتی آموزش و پرورش (نیروی دفتری)قراردادی میشوند ?   ؟ با سلام لینک ذیل را دنبال کنید http://raznameh.com/itm6494/شرایط-تبدیل-وضعیت-نیروی-شرکت-دستگاه‌های-دولتی-به-قراردادی.html  

مشاوره/ سلام خسته نباشید لطفا" در مورد شرایط اعمال مدرک لیسانس برای نیروهای خدماتی پیمانی توضیح فرمایید . یکی از دوستان بنده نیروهی خدماتی پیمانی و دارای پست انبار داری است و جدیدا" موفق به اخذ مدرک لیسانی در رشته حسابداری شده است ولی در حکم کارگزینی ایشان مدرک لیسانس را اعمال نمی کنند . لطفا" راهنمایی فرمایید . با تشکر و سپاس


مشاوره/ با سلام به صورت پیمانی 5 ساله دبیر آموزش و پرورش هستم و 2 سال از قراردادم گذشته است چند وقت قبل استعفا دادم و لی با استعفای بنده مخالفت شد. حال اگر سر کار نروم و از کار اخراج شوم، آیا برای استخدام در نهادهای دولتی دیگر همانند وزارت علوم و ... به مشکل بر خواهم خورد؟ راهکار چیست ؟


  • پرسش و پاسخ با سلام به صورت پیمانی 5 ساله دبیر آموزش و پرورش هستم و 2 سال از قراردادم گذشته است چند وقت قبل استعفا دادم و لی با استعفای بنده مخالفت شد. حال اگر سر کار نروم و از کار اخراج شوم، آیا برای استخدام در نهادهای دولتی دیگر همانند وزارت علوم و ... به مشکل بر خواهم خورد؟ راهکار چیست ؟  ؟ بنام خدا و با عرض سلام: ضمن عذر خواهی بابت طولانی شدن پاسخ سوالتان؛ براساس ماده  چهل و هشت قانون مدیر
  • بول استعفا را کتبا اعلام دارد اگر تا پایان یک ماه مذکور رد یا قبول استعفا ابلاغ نگردد این امر در حکم عدم قبول استعفا تلقی خ واهد شد مستخدم می تواند در صورت قبول نشدن استعفا طبق ماده شصت شکایت کند. ماده شصت قانون استخدام کشوری به شرح زیر است مستخدمین رسمی می تواند در مورد تضییع حقوق استخدامی خود به سازمان امور اداری و استخدامی کشور شکایت کنند.همچنین  براساس لایحه قانونی اصلاح تبصره سه ماده واحده لایحه قانونی اصلاح ماده شصت قانون استخدام کشوری و الغاء موادشصت ویک  و شصت و دو و شصت و سه &
  • وهی را که طبق ماده شصت وشش دریافت داشته اند یک جا به صندوق بازنشستگی مسترد دارند.استعفا از تاریخی تحقق می یابد که دانشگاه بصورت رسمی با آن موافقت نماید . دانشگاه مکلف است ظرف یکماه از تاریخ وصول استعفاء رد یا قبول آن را کتبا" اعلام دارد. اگر تا پایان یک ماه مذکور رد یا قبول استعفا ابلاغ نگردد این امر در حکم عدم قبول استعفا تلقی خواه د شد، کارمند می تواند در صورت قبول نشدن استعفا از طریق مراجع قانونی پیگیری نماید. در صورت اخراج شما از کار و بر اساس ماده چهل و هشت قانون استخدام کشوری کارمندان
  • طبقه بندی اطلاعات

قوانین و مقررات/ بخشنامه ۱۲۳۹۲/۲۰۰ سازمان امور مالیاتی مرتبط با قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور


بخشنامه ۱۲۳۹۲/۲۰۰ مورخ ۹۱/۶/۲۱(ابلاغ بخش های مالیاتی قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور توسط سازمان امورمالیاتی)
  • بخشنامه ۱۲۳۹۲/۲۰۰ سازمان امور مالیاتی مرتبط با قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور نوع: قانون موضوع: بخشنامه ۱۲۳۹۲/۲۰۰ -قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور منبع تهیه: سازمان امور مالیاتی تصویب کننده: سازمان امور مالیاتی تاریخ انتشا
  • اب مؤدی (دریافت کنندگان وجوه) کسر و تا پایان ماه بعدی» جایگزین می گردد.  . ماده ۹-  کلیه دستگاههای اجرایی موضوع ماده (۲) این قانون که طرف قرارداد با پیمانکاران و مهندسین مشاور می باشند مکلفند مالیات و عوارض مربوط به هر صورت وضعیت را ظرف یک ماه از دریافت صورت وضعیت پرداخت نمایند در غیر این صورت دستگاه مذکور، مشمول پرداخت اصل مالیات و عوارض متعلق و جریمه های مربوط به آن می گردد. .. ماده ۱۰- دولت مکلف است به منظور تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران طرحهای صنعتی و
  • ون مذکور (۲۵/۰۶/۱۳۹۱) پرداختهای مشمول مالیات تکلیفی موضوع ماده ۱۰۴ قانون مالیاتهای مستقیم و موارد اضافه شـده در اجـرای تبـصره (۵) مـاده مذکور، تـوسط اشـخاص صـدر ایـن مـاده مـشمول کسر ۳% علی الحساب مؤدی می باشد که می بایست پرداخت های هر ماه حداکثر تا پایان ماه بعد به حساب اداره امور مالیاتی واریز گردد. پرداختهای انـجـام شـده قـبل از لازم الاجراء‌ شدن ایـــن قـانـون، از حـیـث میـزان علی الحساب مالیات قابل کسر و موعد پرداخت تابع مقررات قبل از اصلاح ماده ۱۰۴ ق.م.م می باشد. علی عسکری ر

قوانین و مقررات/ ابلاغ مصوبه هیأت وزیران راجع به اصلاح ماده (16) اصلاحی آیین نامه اجرائی تبصره(3) ماده(139)


ابلاغ مصوبه هیأت وزیران راجع به اصلاح ماده (16) اصلاحی آیین نامه اجرائی تبصره(3) ماده(139) اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم
  • ره(3) ماده(139) اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم                            نوع:بخشنامه مواد مرتبط با مالیاتهای مستقیم: 139 شماره:7930/200/ص تاریخ: 31/04/1392 ابلاغ مصوبه هیأت وزیران راجع به اصلاح ماده (16) اصلاحی آیین نامه اجرائی تبصره(3) ماده(139) اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم پیرو بخشنامه شماره 136
  • صلاح ماده (16) اصلاحی آیین نامه اجرائی تبصره(3) ماده(139) اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم پیرو بخشنامه شماره 1364/200 مورخ 3/2/1392، تصویر مصوبه شماره 85759/ت48524هـ مورخ 11/4/1392 هیأت محترم وزیران که طی آگهی شماره 19905 مورخ 6/4/1392 در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران منتشر گردیده و در خصوص حذف عبارت" و رعایت مقررات این آیین نامه" از مفاد ماده(16) اصلاحی آیین نامه اجرائی تبصره(3) ماده(139) اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم موضوع مصوبه شماره 242895/ت48524هـ مورخ 8/12/1391 هیأت محترم و
  • خصوص حذف عبارت" و رعایت مقررات این آیین نامه" از مفاد ماده(16) اصلاحی آیین نامه اجرائی تبصره(3) ماده(139) اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم موضوع مصوبه شماره 242895/ت48524هـ مورخ 8/12/1391 هیأت محترم وزیران است به پیوست جهت اطلاع و اقدام لازم ابلاغ می گردد. با عنایت به اصلاحیه مذکور، متن ماده 16 آیین نامه فوق الاشاره به شرح زیر می باشد. ماده 16 اصلاحی:تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر شرط برخورداری از معافیت مالیاتی است. علی عسکری رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور



مشخص مدیرکل امور شهروروستاهمکاری لازم را بعمل نیاورده, و اظهار مینمایند که بخشنامه مذکور شامل حال نیروهای شرکتی شهرداری نمیشود این رحالی است که شرکت کارفرمای, جناب آقای دکتر حجازی با سلام آن دسته از هزینه هایی که در پایان سال مالی در پروژه های پیمانکاری منجر به در آمد نمی شود ،چگونه باید بسته شود ؟, سلام. آیا نیروهای یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی که 5سال بصورت قرادادی کار میکنند تبدیل وضعیت میشوند یاخیر؟ افرادی که فقط مدرک دیپلم دارند چه میشوند؟ فرقی داره یانه؟, برخورد قاطع با بانک‌هائی که ضامن کارمند رسمی مطالبه کنند, بخشنامه ۱۲۳۹۲/۲۰۰ سازمان امور مالیاتی مرتبط با قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور, ابلاغ مصوبه هیأت وزیران راجع به اصلاح ماده (16) اصلاحی آیین نامه اجرائی تبصره(3) ماده(139)


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>