جستجو در پورتال

فاکتور استاندارد سازمان مالیات

مشاوره/ با سلام من وارد کننده هستم در مرحله ورود کالا در گمرک 3 درصد ارزش افزوده را پرداخت میکنم و خودم هم فروشنده کالا ی وارداتی در بازرا تهران از طریق دفتر محل کارم هستم، لطفا بفرمائید آیا هنگام فروش کالا باید مجددا 3 در صد مالیات ارزش افزوده را در فاکتور فروش داخلی محاسبه کنم با خیر؟ اگر جواب مثبت است چگونه محاسبه کنم و چرا باید 2 بار 3 درصد ارزش افزوده را پرداخت کنم؟


  • با سلام من وارد کننده هستم در مرحله ورود کالا در گمرک 3 درصد ارزش افزوده را پرداخت میکنم و خودم هم فروشنده کالا ی وارداتی در بازرا تهران از طریق دفتر محل کارم هستم، لطفا بفرمائید آیا هنگام فروش کالا باید مجددا 3 در صد مالیات ارزش افزوده را در فاکتور فروش داخلی محاسبه کنم با خیر؟ اگر جواب مثبت است چگونه محاسبه کنم و چرا باید 2 بار 3 درصد ارزش افزوده را پرداخت کنم؟ ؟ پاسخ در زمان فروش کالا 3% مالیات بر ارزش افزوده به قیمت کالا اضافه و از خرید
  • کنم با خیر؟ اگر جواب مثبت است چگونه محاسبه کنم و چرا باید 2 بار 3 درصد ارزش افزوده را پرداخت کنم؟ ؟ پاسخ در زمان فروش کالا 3% مالیات بر ارزش افزوده به قیمت کالا اضافه و از خریدار کالا دریافت و به حساب سازمان امور مالیاتی واریز میگردد لذا شما تنها 3% ارزش افزوده در زمان واردات پرداخت نموده اید که آنهم بر اساس ماده 17 قانون مالیات بر ارزش افزوده به شرح ذیل مسترد می باشد . ماده 17- مالیاتهایی که مودیان در موقع خرید کالا یا خدمت برای فعالیتهای اقتصادی
  • داخت نموده اید که آنهم بر اساس ماده 17 قانون مالیات بر ارزش افزوده به شرح ذیل مسترد می باشد . ماده 17- مالیاتهایی که مودیان در موقع خرید کالا یا خدمت برای فعالیتهای اقتصادی خود به استناد صورتحسابهای صادره موضوع این قانون پرداخت نموده اند حسب مورد از مالیاتهای وصول شده توسط آنها کسر و یا به آنها مسترد میگردد .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام شرکتی در صورتحساب خود مالیات بر ارزش افزوده را اعمال نکرده است و بعد ازگذشت تقریباً2 ماه از ارائه صورتحساب درخواست کرده مالیات بر ارزش افزودة صورتحساب قبلی پرداخت شودحکم چیست؟ البته وجه صورتحساب هنوز پرداخت نشده. ممنون می شوم اگرجواب را به ایمیل بنده نیز ارسال فرمائید. [email protected]


  • ته وجه صورتحساب هنوز پرداخت نشده. ممنون می شوم اگرجواب را به ایمیل بنده نیز ارسال فرمائید. [email protected] ؟ با سلام اولاحکم را قانون مشخص کرده است.قانون می گوید که فروشنده مسول اضافه نمودن مالیات بر روی فاکتور صادره می باشد و گرنه کالای مذکور قاچاق محسوب شده ومجازاتهای کالای قاچاق را در پی خواهد داشت.با ای توصیف در حال حاضر این مالیات اضافه نشده منجر به افزایش هزینه های ایشان شده ودر حقیقت مارجین شرکت مذکور کاهش می یابد .حال چند موضوع مطرح است: 1-ا
  • هزینه را شما متعهد به پرداخت شوید.بهترین حالت که نه سیخ بسوزد نه کباب اینست که با مذاکره 50-50 این مورد را متقبل شوید وقلبهایتان را منقلب نفرمائید. 2-اگر نمی خواهید بدهید حداقل شما سعی کنید که به خریدار جنستان این موضوع را قبل از صدور فاکتور گفته ومالیات را از ایشان بگیرد که شما اشتباه فروشنده اولی را نکنید.به هر حال این موضوع به تدریج باید برای خریداران وفروشندگان جا بیفتد که باید روی صورتحساب (قرارداد ) خود این مساله را ببینند. 7/11/87
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام.یک سازمان دولتی محلی رابه شخص حقیقی چهت پخت نان احاره داده است و آرد را به نرخ دولتی تحویل و نان را به نرخ تعرفه دریافت میکند.آبا فعالیت شخص مذکور مشمول مالیات میباشد.لطفا به مواد قانونی استناد شود.ممنون


  • پرسش و پاسخ سلام.یک سازمان دولتی محلی رابه شخص حقیقی چهت پخت نان احاره داده است و آرد را به نرخ دولتی تحویل و نان را به نرخ تعرفه دریافت میکند.آبا فعالیت شخص مذکور مشمول مالیات میباشد.لطفا به مواد قانونی استناد شود.ممنون ؟ با سلام اگر منظورتان مالیات بر ارزش افزوده است خیر واگر منظورتان اینست که فعالیت خبازی مشمول مالیات اصناف است یا خیر بله(با در نظر گرفتن معافیتها)به این مفهوم که هر چه توسط صاحبان مشاغل مذکور شود (ز
  • ارزش افزوده است خیر واگر منظورتان اینست که فعالیت خبازی مشمول مالیات اصناف است یا خیر بله(با در نظر گرفتن معافیتها)به این مفهوم که هر چه توسط صاحبان مشاغل مذکور شود (زیان/سود) به شیوه خود اظهاری طبق تفاهم انجام گرفته مجامع صنوف مذکور با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته محاسبه واخذ می گردد. 11/3/88

اخبار/ افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۸ درصد در سال آینده


رئیس سازمان امور مالیاتی از افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۳ به هشت درصد خبر داد و گفت: درآمد وصولی مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری ۷۴درصد رشد کرده است.
  • به گزارش سازمان امور مالیاتی کشور:افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۸ درصد در سال آینده منبع: تابناک تاریخ: 1392-12-07 افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۸ درصد در سال آینده به گزارش سازمان امور مالیاتی کشور، علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه مطابق قانون، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده باید هفت درصد تعیین می
  • مطابق قانون، نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده باید هفت درصد تعیین می‌شد، اظهار داشت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک درصد اضافه شده به این نرخ، برای تامین هزینه‌های بهداشت و درمان مردم است. وی در ادامه افزود: در اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده، نرخ مشخصی پیشنهاد نداده‌ایم، بلکه نقاط ضعف اجرای آزمایشی ۵ ساله را اصلاح می کنیم. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور همچنین از اثربخشی قابل توجه مالیات بر ارزش افزوده در تحقق درآمدهای مالیاتی سخن گفت و افزود: ۷۴ درصد از درآمدها
  • شخصی پیشنهاد نداده‌ایم، بلکه نقاط ضعف اجرای آزمایشی ۵ ساله را اصلاح می کنیم. رئیس سازمان امور مالیاتی کشور همچنین از اثربخشی قابل توجه مالیات بر ارزش افزوده در تحقق درآمدهای مالیاتی سخن گفت و افزود: ۷۴ درصد از درآمدهای وصولی سال‌جاری مربوط مالیات بر ارزش افزوده است. وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورهای پیشرفته، نرخ مالیات بر ارزش افزوده تا ۲۳ درصد هم تعیین شده تصریح کرد: در کشور ما نرخ مالیات بر ارزش افزوده تا پایان برنامه پنجم هشت درصد است و ما هنوز پیشنهاد مشخصی را برای برنامه

اخبار/ اختصاص یک درهزار درآمدهای مالیاتی برای تشویق مودیان


معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی کشور از اختصاص 1/0 درصد از درآمدهای قانون مالیات بر ارزش افزوده کشور به آموزش، تشویق و جایزه به مودیان خبر داد. ‌

مشاوره/ سلام:در مورد مالیات بر ارزش افزوده یک تعریف ساده و قابل فهم عامیانه می خواستم،ممنونم از لطفتون.


  • پرسش و پاسخ سلام:در مورد مالیات بر ارزش افزوده یک تعریف ساده و قابل فهم عامیانه می خواستم،ممنونم از لطفتون.  ؟ با سلام در ایران مالیاتی که روی فاکتور فروش اضافه می شود واز مشتری گرفته می شود.

مشاوره/ سلام 1- ببینید استاد یک شرکت تولیدی که در تیر ماه 92 تاسیس شده و طبیعتا کالاهای تولیدی خودشو میفروشه بنا به درخواست مدیریت بابد فاکتور رسمی استاندارد صادر بشه و به مشتری ارایه بشه این در حالی است که گواهی ارزش افزوده ثبت نام کردیم ولی هنوز گواهی نگرفتیم من نمیدونم باید ارزش افزوده بگیریم یا نگیریم؟ یا می تونیم ارزش افزوده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا بر فراخوان پنج قانون ارزش افزوده لازم نیست تا 100/000/000 تومان رو بفروشه و بعد ارزش افزوده را لحاظ کنه؟ آخه امشتریان فاکتور رسمی میخوان یعنی با جاهایی کار میکنه که رسمی می خواهند


سلام 1- ببینید استاد یک شرکت تولیدی که در تیر ماه 92 تاسیس شده و طبیعتا کالاهای تولیدی خودشو میفروشه بنا به درخواست مدیریت بابد فاکتور رسمی استاندارد صادر بشه و به مشتری ارایه بشه این در حالی است که گواهی ارزش افزوده ثبت نام کردیم ولی هنوز گواهی نگرفتیم من نمیدونم باید ارزش افزوده بگیریم یا نگیریم؟ یا می تونیم ارزش افزوده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا بر فراخوان پنج قانون ارزش افزوده لازم نیست تا 100/000/000 تومان رو بفروشه و بعد ارزش افزوده را لحاظ کنه؟ آخه امشتریان فاکتور رسمی میخوان یعنی با جاهایی کار میکنه که رسمی می خواهند
  • پرسش و پاسخ سلام 1- ببینید استاد یک شرکت تولیدی که در تیر ماه 92 تاسیس شده و طبیعتا کالاهای تولیدی خودشو میفروشه بنا به درخواست مدیریت بابد فاکتور رسمی استاندارد صادر بشه و به مشتری ارایه بشه این در حالی است که گواهی ارزش افزوده ثبت نام کردیم ولی هنوز گواهی نگرفتیم من نمیدونم باید ارزش افزوده بگیریم یا نگیریم؟ یا می تونیم ارزش افزوده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا
  • ده رو صفر بزنیم تا زمانی که گواهی بیاد؟ یعنی الان که گواهی نداریم با فاکتورهای رسمی چه کنیم؟ 2- آیا مودی چون تازه تاسیس هست بنا بر فراخوان پنج قانون ارزش افزوده لازم نیست تا 100/000/000 تومان رو بفروشه و بعد ارزش افزوده را لحاظ کنه؟ آخه امشتریان فاکتور رسمی میخوان یعنی با جاهایی کار میکنه که رسمی می خواهند  ؟ با سلام 1-دریافت گواهی ارتباطی به اعمال وظائف قانونی ندارد وباید شما فاکتور رسمی صادر وارزش افزوده را نیز دریافت کنید ضمن

مشاوره/ سلام اگر محاسبه مالیات بر حقوق یک کارمند اشتباهی محاسبه و به سازمان مالیات پرداخت شود چگونه بایدتصحیح شود برای توصیح بیشتر من بجای اینکه برطبق جدول مالیات بر درامد شرکتهای خصوصی مالیات را محاسبه کنم بر طبق شرکت های دولتی محاسبه کرده ام که مربوط به سال 1389 می باشد حلا برای تصحیح آن باید چی کار کنم لطفامرا راهنمایی کنید .


  • پرسش و پاسخ سلام اگر محاسبه مالیات بر حقوق یک کارمند اشتباهی محاسبه و به سازمان مالیات پرداخت شود چگونه بایدتصحیح شود برای توصیح بیشتر من بجای اینکه برطبق جدول مالیات بر درامد شرکتهای خصوصی مالیات را محاسبه کنم بر طبق شرکت های دولتی محاسبه کرده ام که مربوط به سال 1389 می باشد حلا برای تصحیح آن باید چی کار کنم لطفامرا راهنمایی کنید .  ؟ با سلام مشکل خاصی پیش نمی آید شما در ماه بعد تصحیح کنید وتوجه کنید که
  • رکت های دولتی محاسبه کرده ام که مربوط به سال 1389 می باشد حلا برای تصحیح آن باید چی کار کنم لطفامرا راهنمایی کنید .  ؟ با سلام مشکل خاصی پیش نمی آید شما در ماه بعد تصحیح کنید وتوجه کنید که چون معافیت مالیات حقوق سالیانه است معمولا یک سند تعدیل مالیاتی در آخر سال سرجمع زده می شود واز این بابت نگرانی نیست.

مشاوره/ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام در صورتی که از شخص حقیقی خرید می کنیم که در فاکتورش ارزش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر  ؟ سلام . افرادی اجا
  • زش افزوده را زده ولی کد اقتصادی را نزده آیا گرفتن کارت ملی و کد ملی او کافی است؟ با تشکر  ؟ سلام . افرادی اجاره دریافت مالیات ارزش افزوده را دارند که برگه ناییدیه ثبت در سامانه اداره امور مالیاتی کشور مبنی بر دریافت مالیات ارزش افزوده را داشته باشند. شما اول این برگه را از ایشان تقا ضا بکنید و بعد مالیات پرداخت کنید . این روش منطقی و قانونی اش است و ایشان نمی تواند م
  • ارزش افزوده را داشته باشند. شما اول این برگه را از ایشان تقا ضا بکنید و بعد مالیات پرداخت کنید . این روش منطقی و قانونی اش است و ایشان نمی تواند ممانعت کند . اگر از این کار سر باز کردند، گرفتن شماره ملی حد اقل کاری است گه می توانید انجام دهید . چنین فاکتور هایی را در ارشیو اسناد مالی تا گرفتن مفاصا حساب مالیاتی نگهداری کنید . /.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ پیروسوال قبلیم در مورد 3 درصد مالیات که از هر فاکتور مطالبه میککند(شرکتی که وظیفه جمع آوری و به سیی دی تبدیل کردن نسخ پزشکی را بر عهده دارند)میخواستم بگم که اون 3درصد باید از شخصی کم بشه که وجه نقد یا درآمد رو میخواد بدست بیاره نه اونی که میخواد پول رو پرداخت کنه. سوال من ارتباطی با ماده 104 نداره مربوط به مالیات بر ارزش افزوده هستش با تشکر از شما


  • پرسش و پاسخ پیروسوال قبلیم در مورد 3 درصد مالیات که از هر فاکتور مطالبه میککند(شرکتی که وظیفه جمع آوری و به سیی دی تبدیل کردن نسخ پزشکی را بر عهده دارند)میخواستم بگم که اون 3درصد باید از شخصی کم بشه که وجه نقد یا درآمد رو میخواد بدست بیاره نه اونی که میخواد پول رو پرداخت کنه. سوال من ارتباطی با ماده 104 نداره
  • ه میککند(شرکتی که وظیفه جمع آوری و به سیی دی تبدیل کردن نسخ پزشکی را بر عهده دارند)میخواستم بگم که اون 3درصد باید از شخصی کم بشه که وجه نقد یا درآمد رو میخواد بدست بیاره نه اونی که میخواد پول رو پرداخت کنه. سوال من ارتباطی با ماده 104 نداره مربوط به مالیات بر ارزش افزوده هستش با تشکر از شما  ؟ با درود : مالیات بر ارزش لفزوده در حال حاضر و در سال جاری 9 درصد می باشد
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>