جستجو در پورتال

سیاست همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان کشوری و لشکری

مشاوره/ باعرض سلام وتشکر ازراهنماییهای شما چرادراحکام بازنشستگان مدیریت وخدمات کشوری آموزش وپرورش احکام رتبه های خبره وعالی صادره در زمان اشتغال در حکم بازنشستگی لحاذ نمی کنند به طوری در محاسبه حقوق بازنشستگی افزایش ناشی از این حکمها را کسر نموده اند برای احقاق حقوق چگونه پیگیری نماییم.


  • پرسش و پاسخ باعرض سلام وتشکر ازراهنماییهای شما چرادراحکام بازنشستگان مدیریت وخدمات کشوری آموزش وپرورش احکام رتبه های خبره وعالی صادره در زمان اشتغال در حکم بازنشستگی لحاذ نمی کنند به طوری در محاسبه حقوق بازنشستگی افزایش ناشی از این حکمها را کسر نموده اند برای احقاق حقوق چگونه پیگیری نماییم.   ؟ بنام خداوبا عرض سلام: با توجه به اینکه وزارت آموزش وپروش بدون اخذ مجوز از معاونت توسعه و مدیریت نیروی انسا
  • ام به صدور احکام خبره و عالی نموده است ،لذا سازمان بازنشستگی کشوری از پذیرش این احکام خودداری نموده و به آنها اعتراض کرده است ، زیرا اخذ رتبه های خبره و عالی فقط با نظر و تایید معاونت توسعه و نیروی انسانی رئیس جمهور امکانپذیر است.به همین دلیل احکام بازنشستگان آموزش و پرورش درسال 1390 نیز مشمول همین ایراد بودند که با اخذ تایدیه از معاونت مزبور دردی ماه سال 1390، کلیه احکام دارندگان رتبه های خبره و عالی وزارت آموزش و پورش تا تاریخ اول دی ماه سال نود اصلاح و مابه التفاوت آن پرداخت شده است.بدیهی اس
  • ت مزبور دردی ماه سال 1390، کلیه احکام دارندگان رتبه های خبره و عالی وزارت آموزش و پورش تا تاریخ اول دی ماه سال نود اصلاح و مابه التفاوت آن پرداخت شده است.بدیهی است پس از اخذ مجوز برای رتبه های سال جاری از معاونت توسعه نیروی انسانی رئیس جمهور ، احکام بازنشستگان آموزش و پرورش در سال جاری نیز مورد پذیرش بوده و مابه التفاوت آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.پیشنهاد میشود جهت پیگیری با کارگزینی آموزش و پرورش هماهنگ فرمائید
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ جزئیات تغییر محاسبه حقوق بازنشستگان


سیستم محاسباتی سازمان تامین اجتماعی به صورتی است که به طور خودکار از حالت میانگین 2 سال به 5 سال تغییر می‌یابد که در این مورد کارگران بسیار متضرر خواهند شد.

مشاوره/ کارمند یک شرکت خصوصی 5 سال پیش بازنشته شده ا ست. آیا همان شرکت میتواند با وی قرارداد مشاوره ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟


  • ببندد؟ اگر بیمه قرارداد )16.67%( را شرکت پرداخت کند چطور؟ چه خطری برای شرکت یا مشاور دارد؟  ؟ دروود بستن قرارداد با بازنشستگان مشکلی ایجاد نمینماید ضریب قرارداد توسط هیئت تشخیص تامین اجتماعی تعیین می گردد که سقف آن 16.67 است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پر
  • است در صورتی که قرارداد توسط تامین اجتماعی مشمول قانون کار گردد بیمه به شما اعلام خواهد کرد که بیمه بر اساس ماده 28 تامین اجتماعی یعنی 30 درصد پرداخت گردد. بهتر است که موضوع قرارداد را قبلن با یک مشاور چک فرمایید اگر موضوع قرارداد و روال قانون کار و تامین اجتماعی به صورت صحیح رعایت شود خطری برای شرکت نخواهد داشت
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام . ضمن تشکر از سایت بسیار خوبتان . خواستم از اخرین اقدامات انجام شده در خصوص صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری سالهای 88و89 طبق قانون مدیریت خدمات کشوری مطلع شوم .


  • پرسش و پاسخ با سلام . ضمن تشکر از سایت بسیار خوبتان . خواستم از اخرین اقدامات انجام شده در خصوص صدور احکام جدید بازنشستگان کشوری سالهای 88و89 طبق قانون مدیریت خدمات کشوری مطلع شوم .  ؟ با سلام تفاوت ها وافزایش ها طبق دستور رئیس جمهور قرار است از خرداد اجرایی شود.الله اعلم

اخبار/ پرداخت تسهیلات به بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی


مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت تسهیلات به بیمه‌شدگان و بازنشستگان در قالب وام‌های ضروری اعم از احداث مسکن، تأمین مسکن، هزینه ازدواج و کمک هزینه تحصیلی در سال‌جاری خبر داد.
  • زمان در راستای جلب رضایت بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران در این خصوص گفت: دستورالعمل تسهیلات مذکور به منظور اعطای وام ضروری تحصیلی، ازدواج و تأمین مسکن از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی به واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شده است. این تسهیلات به بیمه‌شدگان و بازنشستگانی که شرایط لازم را مطابق با دستورالعمل ارسالی به واحدهای اجرائی دارا باشند، از سوی شعب تأمین‌اجتماعی پرداخت می‌شود و اعتبار مربوط به هر استان براساس سرانه تعداد بیمه‌شدگان و بازنشستگان آن استان تعیین و تخصیص می‌یابد.

مشاوره/ با سلام من از شما سئوالی در مورد حق همسر بازنشستگان تامین اجتماعی نمودم . ولی شما از من توضع خواستید که منظور از حق همسر چیست ... منظور کمک هزینه همسر است که در فیش مستمری بعضی وقتها منویسند حق همسر وبعضی فیش ها هم قید میکنند کمک هزینه همسر که از چند سال قبل طبق خواسته کانونهای بزنشستگان از مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و شورای عالی تامین اجتماعی سازمان موافقت نمود به بازنشستگانی که کمتر از 20 سال حق بیمه پرداخت کردند ماهیانه 18000تومان و بلای 20 سال ماهیانه 25000 تومان پرداخت شود واین موضوع ربطی به کارگران که مسمول قانون کار هستند ندارد من از شما سئوال کردم که آیا اگر زن وشوهر هر دو بازنشسته واز تامین اجتماعی مستمری دریافت کنند آیا باز هم حق همسر به شوهر داده میشود.


  • پرسش و پاسخ با سلام من از شما سئوالی در مورد حق همسر بازنشستگان تامین اجتماعی نمودم . ولی شما از من توضع خواستید که منظور از حق همسر چیست ... منظور کمک هزینه همسر است که در فیش مستمری بعضی وقتها منویسند حق همسر وبعضی فیش ها هم قید میکنند کمک هزینه همسر که از چند سال قبل طبق خواسته کانونهای بزنشستگان از مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و شورای عالی تامین اجتماعی سازمان موافقت نمود به بازنشستگانی که کمتر از 20 سال حق بیمه پرداخت کردند ماهیانه 18000تومان و
  • موافقت نمود به بازنشستگانی که کمتر از 20 سال حق بیمه پرداخت کردند ماهیانه 18000تومان و بلای 20 سال ماهیانه 25000 تومان پرداخت شود واین موضوع ربطی به کارگران که مسمول قانون کار هستند ندارد من از شما سئوال کردم که آیا اگر زن وشوهر هر دو بازنشسته واز تامین اجتماعی مستمری دریافت کنند آیا باز هم حق همسر به شوهر داده میشود.  ؟ با سلام پاسخ از کاربر: من از سایت تامین اجتماعی سئوال کردم و جواب دریافت کردم که حق همسر یا کمک هزینه همسر اگز زن و شوهر هر د
  • مری دریافت کنند آیا باز هم حق همسر به شوهر داده میشود.  ؟ با سلام پاسخ از کاربر: من از سایت تامین اجتماعی سئوال کردم و جواب دریافت کردم که حق همسر یا کمک هزینه همسر اگز زن و شوهر هر دو بازنشسته تامین اجتماعی باشند به شوهر باز هم پرداخت میشود ولی اگر زن فوت کند قطع میشود و این موضوع ربطی به عائله مندی ندارد لطفا این را در سایت بگذارید تا مورد استفاده قرار گیرد

مشاوره/ من دو نکته را در سئوال زیر فراموش کردم بنویسم در مورد حق همسر بازنشستکان تامین اجتماعی 1.بازنشستگان تامین اجتماعی هر ما ه بین 18000 هزار تومان تا 25000 هزار تومان دریافت میکنند ومن خودم در یافت میکنم 2.این توضع در رابطه با سئوالی است در تاریخ 15.6. 1390 بنام کیومرت شهنی ثبت شده یعنی با فاصله 10 دقیقه و جواب شما نیز در زیر سئوال من در تاریخ 31.5.1390را نگاه کنید


  • پرسش و پاسخ من دو نکته را در سئوال زیر فراموش کردم بنویسم در مورد حق همسر بازنشستکان تامین اجتماعی 1.بازنشستگان تامین اجتماعی هر ما ه بین 18000 هزار تومان تا 25000 هزار تومان دریافت میکنند ومن خودم در یافت میکنم 2.این توضع در رابطه با سئوالی است در تاریخ 15.6. 1390 بنام کیومرت شهنی ثبت شده یعنی با فاصله 10 دقیقه و جواب شما نیز در زیر سئوال من در تاریخ 31.5.1390را نگاه کنید  ؟ با سلام لطفا دقیقا تو
  • ت چه شرایطی به بازنشسته پرداخت می شود؟آیا همسر شما در قید حیات است یا خیر؟به هر حال توضیحی که فرمودید در سایت مشاهده نشد.اما احتمالا در پاسخ سوالی در خصوص عائله مندی در سایت بوده که توضییح داده شد که در موسسات وشرکتهای دولتی که کارگران انها تحت پوشش تامین اجتماعی هستند این مطلب صادق است اما در خصوص کارگران تامین اجتماعی بخش خصوصی صادق نیست.

مشاوره/ باسلام و خسته نباشید. بنده مدتی است که در یک اداره دولتی استخدام شده ام. صندوق انتخابی من صندوق بازنشستگی کشوری است اما باتوجه به اطلاعات کسب شده قصد تغییر صندوقم به صندوق تامین اجتماعی را دارم. لطفا درباره مزایای صندوق تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی و اینکه حقوق بازنشستگی کدام صندوق بیشتر است اینجانب را راهنمایی کنید؟ آیا تغییر صندوق کار عاقلانه ای هست یا نه؟


  • خسته نباشید. بنده مدتی است که در یک اداره دولتی استخدام شده ام. صندوق انتخابی من صندوق بازنشستگی کشوری است اما باتوجه به اطلاعات کسب شده قصد تغییر صندوقم به صندوق تامین اجتماعی را دارم. لطفا درباره مزایای صندوق تامین اجتماعی و بیمه بازنشستگی و اینکه حقوق بازنشستگی کدام صندوق بیشتر است اینجانب را راهنمایی کنید؟ آیا تغییر صندوق کار عاقلانه ای هست یا نه؟  ؟ باسلام معمولا
  • باسلام معمولا کسانی که دراستخدام پیمانی یارسمی دولت میباشندصندوق بازنشستگی کشوری میباشند وسایرموارد مانندقراردادی که دردولت خدمت میکنند درصندوق تامین اجتماعی هرکدام دارای شاخصهایی میباشد لازمه بازنشستگی تامین اجتماعی سابقه 30سال وسن 60سال میباشد بنظربنده اگرشماپیمانی یارسمی دردولت خدمت میکنید همان صندوق بازنشستگی دولتی بهتراست
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ ایاحقوق بازنشستگان کشوری سالهای 88و89 در خرداد ماه 1390 براساس قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت خواهد شد


  • پرسش و پاسخ ایاحقوق بازنشستگان کشوری سالهای 88و89 در خرداد ماه 1390 براساس قانون مدیریت خدمات کشوری پرداخت خواهد شد  ؟ با سلام طبق ماده 18 کلیات بودجه سال 1390: **. سقف افزایش حقوق و مزایا و سایر پرداختی‌های نقدی و غیرنقدی شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی، بانک‌ها و بیمه‌ها موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری به کارکنان خود در سال 1390 توسط هیات‌وزیران تعیی

مشاوره/ با سلام من 5 سال پیمانی اموزش و پرورش بودمو بیمه تامین اجتماعی . الان رسمی شدم و بین دو بیمه خدمات کشوری و تامین اجتماعی باید یکی را انتخاب کنم.اگر خدمات بشم باید 2 درصد مابتفاوت بدم.در کل تامین اجتماعب بمونم بهتره یا خدمات درمانی؟کدوم در موقع بازنشستگی بهتره؟ممنون


با سلام من 5 سال پیمانی اموزش و پرورش بودمو بیمه تامین اجتماعی . الان رسمی شدم و بین دو بیمه خدمات کشوری و تامین اجتماعی باید یکی را انتخاب کنم.اگر خدمات بشم باید 2 درصد مابتفاوت بدم.در کل تامین اجتماعب بمونم بهتره یا خدمات درمانی؟کدوم در موقع بازنشستگی بهتره؟ممنون
  • بنام خدا وباسلام: با توجه به نحوی بازنشستگی در سازمان تامین اجتماعی که مبنا را برکارگری گذاشته اند در شرایط فعلی ، انتخاب این صندوق ارجح تر است ، چرا که در زمان بازنشسته شدن و با توجه به شغل شما، میزان حقوق ومزایایدریافتی شما در سطح بالائی خواهد بود.اگر شرایط با همین منوال پیش برود انتخاب این صندوق ارجح تر است اگر می شود یه مقایسه کامل بین این دو نوع بیمه صورت گیرد.الان کدام بهتر است تشکر فراوانبنام خدا وبا عرض سلام: اگرهمین امروز یک کارمند باصند
  • است تشکر فراوانبنام خدا وبا عرض سلام: اگرهمین امروز یک کارمند باصندوق بازنشستگی کشوری بازنشسته شود و مثلا مدرک وی فوق دیپلم باشد و پست وی هم مسئول اداره ، میزان حقوق ومزایای وی در حدود هشتصدو پنجاه الی نهصد هزارتومان خواهد بود ولی همین نفر درصندوق تامین اجتماعی دریافتی ای در حدود یک میلیون وچهارصد الی یک میلیون و ششصدهزار تومان خواهد بود.لذا در حال حاضر صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی مناسب تر است
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>