جستجو در پورتال

درصورتی مه قراردادی بسته نشود و تنها فاکتور انجام خدمات ارسال شود آیا کسر مالیات و سایر کسورات از آن الزامیست

مشاوره/ سلام.میخواستم بدونم کدام کارهای خدماتی و کالاها مشمول مالیات بر ارزش افزوده میشوند؟ من در یک بیمارستان کار میکنم. کارهای جمع آوری و به سی دی تبدیل کردن اطلاعات نسخ و اسناد پزشکی بیمارستان بر عهده اونهاست. نوشته در ازای هر فاکتور 3 درصد مالیات میگیرند.حالا میخوام ببینم من از کجا باید بدونم که این مالیات درسته یا نه؟


  • سلام.میخواستم بدونم کدام کارهای خدماتی و کالاها مشمول مالیات بر ارزش افزوده میشوند؟ من در یک بیمارستان کار میکنم. کارهای جمع آوری و به سی دی تبدیل کردن اطلاعات نسخ و اسناد پزشکی بیمارستان بر عهده اونهاست. نوشته در ازای هر فاکتور 3 درصد مالیات میگیرند.حالا میخوام ببینم من از کجا باید بدونم که این مالیات درسته یا نه؟   ؟ با درود : در ماده 10
  • ا باید بدونم که این مالیات درسته یا نه؟   ؟ با درود : در ماده 104 قانون مالیات های ذکر گردیده که 5 درصد بایست از خدمات انجام کسر گردد . این نرخ تعدیل و در سالهای قبل به 3 درصد کاهش یافت . در سال جاری (1395) که کلا کسر مبلغ مزبور از خدمات انجام شده ، حذف گردید . و دیگر موضوعیت ندارد . ببینید 3 درصد بابت چیست .  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ شرکت فرعی که در آن فعالیت میکنم100 سهامش مربوط به شرکت اصلی میباشد . شرکت ما یکسری خرید برای شرکت اصلی انجام میدهد و بر روی هر خریدی درصد مشخصه حق الزحمه دریافت میکند . خواهشمنداست نسبت به نحوه عملیات حسابداری اضهار نظر فرماید. صدور چک و پرداخت توسط شرکت فرعی و تنها درآمد حق الزحمه شناسائی میشود. اصل فاکتور به شرکت اصلی جهت دریافت وجه فاکتور و حق الزحمه ارسال میگردد. با تشکر


  • رداخت توسط شرکت فرعی و تنها درآمد حق الزحمه شناسائی میشود. اصل فاکتور به شرکت اصلی جهت دریافت وجه فاکتور و حق الزحمه ارسال میگردد. با تشکر ؟ با سلام 1-هنگام خرید برای شرکت اصلی بد-حسابهای دریافتنی-شرکتهای وابسته-شرکت .... بس-نقدوبانک-بانکها-بانک..... 2-هنگام ارسال صورتحساب : بد-حسابهای دریافتنی-شرکتهای وابسته-شرکت .... بس-سایر درامدها-درآمد حق العمل کاری(با این فرض که وظیفه فوق جزو عملیات اصلی واحد فرعی نباشد) 3-در هنگام وصول وجه: بد-نقدوبانک(شا
  • کت .... بس-نقدوبانک-بانکها-بانک..... 2-هنگام ارسال صورتحساب : بد-حسابهای دریافتنی-شرکتهای وابسته-شرکت .... بس-سایر درامدها-درآمد حق العمل کاری(با این فرض که وظیفه فوق جزو عملیات اصلی واحد فرعی نباشد) 3-در هنگام وصول وجه: بد-نقدوبانک(شامل اصل فاکتور وحق الزحمه) بس-حسابهای دریافتنی-شرکتهای وابسته-شرکت .... یا هو 17/12/87
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام اگر شرکتی در سازمان ثبت شرکتها، ثبت شده باشد ولی کد مالیاتی اخذ نشده باشد و بطورکلی هیچ پرونده ای در اداره مالیات نداشته باشد و در عین حال بطور کلی هیچ فعالیت تجاری هم نکرده باشد و فاکتور یا قراردادی از طرف این شرکت صادر نشده باشد، ممکن است بعد از مدتی مشمول مالیات شود و علی الراس گردد؟شما چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟ امکان این وجود دارد که شرکتی ثبت شود و پس از مدتی بدلیل عدم فعالیت صاحبان شرکت عدم فعالیت آن تا اطلاع ثانوی را اعلام کرده ولی شرکت منحل نشود؟


  • با سلام اگر شرکتی در سازمان ثبت شرکتها، ثبت شده باشد ولی کد مالیاتی اخذ نشده باشد و بطورکلی هیچ پرونده ای در اداره مالیات نداشته باشد و در عین حال بطور کلی هیچ فعالیت تجاری هم نکرده باشد و فاکتور یا قراردادی از طرف این شرکت صادر نشده باشد، ممکن است بعد از مدتی مشمول مالیات شود و علی الراس گردد؟شما چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟ امکان این وجود دارد که شرکتی ثبت شود و پس از مدتی بدلیل عدم فعالیت صاحبان شرکت عدم فعالیت آن تا اطلاع ثانوی را اعلام ک
  • ن شرکت صادر نشده باشد، ممکن است بعد از مدتی مشمول مالیات شود و علی الراس گردد؟شما چه راهکاری را پیشنهاد می کنید؟ امکان این وجود دارد که شرکتی ثبت شود و پس از مدتی بدلیل عدم فعالیت صاحبان شرکت عدم فعالیت آن تا اطلاع ثانوی را اعلام کرده ولی شرکت منحل نشود؟   ؟ درود ، به شرکتی که درآمد نداشته باشد ، مالیاتی هم تعلق نمیگیرد. توجه داشته باشید که هر ساله نسبت به ارسال نامه ای به دارایی دال بر عد
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا در فاکتور خرید 3درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده باید محاسبه شود و اگر خریدی انجام گردد ولی 3درصد محاسبه نشود تکلیف چیست


آیا در فاکتور خرید 3درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده باید محاسبه شود و اگر خریدی انجام گردد ولی 3درصد محاسبه نشود تکلیف چیست
  • پرسش و پاسخ آیا در فاکتور خرید 3درصد مالیات و عوارض ارزش افزوده باید محاسبه شود و اگر خریدی انجام گردد ولی 3درصد محاسبه نشود تکلیف چیست  ؟

مشاوره/ سلام ، من طراح گرافیک هستم، با یک شرکت خارجی دارویی در حال کارم. مبنای کار با این شرکت ارسال فاکتور پس انجام کار است. اکنون پس از یکسال که در پرداخت فاکتورها تعلل کرده اند میگویند از سازمان بازرسی تامین اجتماعی آمده اند و بر روی فاکتورهای شما ایراد گرفته اند و می گویند با مفاصا حساب بدهم. میخواستم بدانم اینکه من با آنها اصلا قراردادی نداشتم و فاکتوری عمل میکردم و به هیچ وجه نه توافقی بوده و نه قرار دادی که مرا مکلف نماید از نظر قانون میتوانند وجوه فاکتور مرا مسدود نمایند و بگویند در این ۵ سال باید کلیه مفاصا حسابها را تحویل دهم؟ و آیا طراحان کاتالوگ و بروشور و امثال ما معاف نیستیم؟ با تشکر


  • این شرکت ارسال فاکتور پس انجام کار است. اکنون پس از یکسال که در پرداخت فاکتورها تعلل کرده اند میگویند از سازمان بازرسی تامین اجتماعی آمده اند و بر روی فاکتورهای شما ایراد گرفته اند و می گویند با مفاصا حساب بدهم. میخواستم بدانم اینکه من با آنها اصلا قراردادی نداشتم و فاکتوری عمل میکردم و به هیچ وجه نه توافقی بوده و نه قرار دادی که مرا مکلف نماید از نظر قانون میتوانند وجوه فاکتور مرا مسدود نمایند و بگویند در این ۵ سال باید کلیه مفاصا حسابها را تحویل دهم؟ و آیا طراحان کاتالوگ و بروشور و امثال ما م
  • م شده در قالب فاکتور ارسال می شده.اگر اصرار داشتند بر پرداخت بیمه وگرفتن مفاصا حساب تاکید کنید که یک نفر بوده اید و جزو سوابق بیمه ای شما باید منظور ودفترچه بیمه به شما باید تحویل دهند و هیچ گونه کارمندی در طر ح های گرافیکی شما مشارکت نداشته وخود به تنهایی آنها را انجام داده اید ودر قرارداد فیمابین نیز این نکته ذکر شده که شخصا ومنفردا موضوع مورد خدمت را انجام دادهاید.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سپاس شرکتی ( الف ) ماهانه صورت وضعیت به شرکت ب ارسال مینماید. بالطبع صورت وضعیت اسفند نیزدر دفاتر شرکت ( الف ) درآمد و5% پیش پرداخت مالیات و کسورات دیگر شناسایی گردیده است . سوال ؟ با توجه به اینکه شرکت ( ب ) 5% مالیات اسفند را در سال بعد پرداخت میکند آیا شرکت ( الف ) میتواند پیش پرداخت مالیات مربوط به اسفند ماه را از مالیات عملکرد خود کم نماید. با تشکر فرشاد 04/04/88


  • پرسش و پاسخ با سپاس شرکتی ( الف ) ماهانه صورت وضعیت به شرکت ب ارسال مینماید. بالطبع صورت وضعیت اسفند نیزدر دفاتر شرکت ( الف ) درآمد و5% پیش پرداخت مالیات و کسورات دیگر شناسایی گردیده است . سوال ؟ با توجه به اینکه شرکت ( ب ) 5% مالیات اسفند را در سال بعد پرداخت میکند آیا شرکت ( الف ) میتواند پیش پرداخت مالیات مربوط به اسفند ماه را از مالیات عملکرد خود کم نماید. با تشکر فرشاد 04/04/88 ؟ با سلام بله مشکلی ندار
  • ( الف ) میتواند پیش پرداخت مالیات مربوط به اسفند ماه را از مالیات عملکرد خود کم نماید. با تشکر فرشاد 04/04/88 ؟ با سلام بله مشکلی ندارد با توجه به اینکه اظهارنامه مالیاتی در تیر ماه تحویل حوزه مالیاتی می شود می توانید در جدولی که به همین منظور تعبیه شده شماره وتاریخ پرداخت را (که از نظر قانونی یک ماه فرصت پرداخت توسط کارفرما وجود دارد وعملا ممکن است در فروردین چک کسورات مربوطه صادر شود )در جدول مذکور قید نمائید. 2/4/1388
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ آیا از هر قراردادی باید عوارض شهرداری کسر گردد؟حتی قرارداد خرید کالا؟


  • پرسش و پاسخ آیا از هر قراردادی باید عوارض شهرداری کسر گردد؟حتی قرارداد خرید کالا؟ ؟ با سلام اگر منظورتان 1.5% عوارض و1.5% مالیات بر ارزش افزوده است.واگر کالای شما جزو معافیت های قانون مذکور نیست .جواب بله است.(در ضمن منظور عالی اضافه شدن است به احتمالی قوی ونه کسر شدن )یعنی شما روی فاکتور فروشتان 3% از خریدار می گیرید وروی خریدهاتان 3% به فروشنده( روی فاکتور خریدتان/قرارداد خریدتان )پرداخت می کنید.(البته اگر کالاهای خر
  • ه شدن است به احتمالی قوی ونه کسر شدن )یعنی شما روی فاکتور فروشتان 3% از خریدار می گیرید وروی خریدهاتان 3% به فروشنده( روی فاکتور خریدتان/قرارداد خریدتان )پرداخت می کنید.(البته اگر کالاهای خریداری وفروش رفته مربوط به نرخ ماده16 وبند الف ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده باشد. 5/11/1387
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام اگر برای گرفتن وام از بانک فاکتوری از مغازه دار بگیریم ولی عملا جنسی خریداری نکنیم آیا مغازهدار بابت این فاکتور باید مالیاتی پرداخت کند؟ چه نوع فاکتوری از نظر اداره دارائی مشمول مالیات میشود؟ چون بعضی ها میگن فقط فاکتور سربرگدار مشمول مالیات می شود ؟ بانک از دارائی استعلام میگیره که فاکتور صادر شده اعتبار داره یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.


  • پرسش و پاسخ سلام اگر برای گرفتن وام از بانک فاکتوری از مغازه دار بگیریم ولی عملا جنسی خریداری نکنیم آیا مغازهدار بابت این فاکتور باید مالیاتی پرداخت کند؟ چه نوع فاکتوری از نظر اداره دارائی مشمول مالیات میشود؟ چون بعضی ها میگن فقط فاکتور سربرگدار مشمول مالیات می شود ؟ بانک از دارائی استعلام میگیره که فاکتور صادر شده اعتبار داره یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.   ؟ با سلام به طور کلی در مرحله اعطای
  • رز گردد فاکتور تقلبی بوده است بانک از طریق نیرو های قضایی پیگیر این معامله شده است. ولی به ظور کلی از فاکتور ارائه شده توسط شما دارای سربرگ رسیمی نباشد پیگیری آن به مراتب دشوارتر خواهد بود توسط بانک و سایر مراجع . جهت صدور پیش فاکتور هیچ گوه مالیاتی از مغازه دریافت نخواهد شد .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ نحوه ذکر کسورات و ارزش افزوده در قرارداد چگونه باید باش آیا بصورت کلی ذکر گردد و یا باید درصد هر کدام به طور جداگانه در قرارداد بیان گردد؟


  • ذکر گردد و یا باید درصد هر کدام به طور جداگانه در قرارداد بیان گردد؟  ؟ بنام خدا و با عرض سلام:نحوی ثبت کسورات  و ارزش افزوده  قراردادها بصورت زیر می باشد. ده درصد بابت  حسن انجام کار و پنج درصد بابت حق بیمه و پنج درصد بابت مالیات و پنج درصد بابت ارزش افزوده ، از سرجمع کل هزینه  ها کسر می شود.سپس هزینه کل ، ثبت می شود ودر ادامه درصدهای  بالا بعنوان کسورات وارزش افزوده بصورت جداگانه  ثبت شده  و در
  • nbsp; ثبت شده  و در نهایت مجموع این کسورات از سرجمع کل هزینه ها،  کسر می گردد. سپس با یک فقره چک مبلغ ده درصد حسن انجام کار به حساب سپرده منتقل شده و بوسیله یک فقره چک مبالغ مربوط به مالیات و ارزش افزوده  و... به حساب دارایی پرداخت می شود و مانده نیز بوسیله یک فقره چک  در وجه پیمانکار ، صادر می گردد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام در حال حاضر با مدرک دکترا به عنوان دبیر رسمی آموزش و پرورش مشغول به کار هستم و با جذب بنده به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه دولتی نیز موافقت شده است. آیا سابقه بیمه خدمات درمانی در آموزش و پرورش قابل تبدیل به بیمه تأمین اجتماعی و انتقال آن به آموزش عالی می باشد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، مراحل این کار به چه صورت است؟ باتشکر


باسلام در حال حاضر با مدرک دکترا به عنوان دبیر رسمی آموزش و پرورش مشغول به کار هستم و با جذب بنده به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه دولتی نیز موافقت شده است. آیا سابقه بیمه خدمات درمانی در آموزش و پرورش قابل تبدیل به بیمه تأمین اجتماعی و انتقال آن به آموزش عالی می باشد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، مراحل این کار به چه صورت است؟ باتشکر
  • پرسش و پاسخ باسلام در حال حاضر با مدرک دکترا به عنوان دبیر رسمی آموزش و پرورش مشغول به کار هستم و با جذب بنده به عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه دولتی نیز موافقت شده است. آیا سابقه بیمه خدمات درمانی در آموزش و پرورش قابل تبدیل به بیمه تأمین اجتماعی و انتقال آن به آموزش عالی می باشد؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، مراحل این کار به چه صورت است؟ باتشکر  ؟ جناب اقای دکتر سلام وعیدتان مبارک . باستحضاربرسانم
  • د؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، مراحل این کار به چه صورت است؟ باتشکر  ؟ جناب اقای دکتر سلام وعیدتان مبارک . باستحضاربرسانم که ابتدا دریکی ازشعبات تامین اجتماعی تشکیل پرونده داده سپس درخواست ارسال پرونده را به ان شعبه تقدیم نموده و پس از ارسال ریز کسورات بازنشستگی از خدمات درمانی به تامین اجتماعی مابه التفاوت کسورات خدمات درمانی و تامین اجتماعی محاسبه شده ودراقساط 36 ماهه و تا مدت سوابق اولیه ازشما گرفته شده تابع تامین اجتماعی میگردید .
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>