جستجو در پورتال

دانلودمقالات حقوقی

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر با سلام هر چه سعی می کنم نمی توانم فیش حقوقی خودم را برابر شماره شناسایی و رمز عبور مشاهده نمایم

مشاوره/ با سلام اینجانب مبلغ 10 میلیون تومان به شخصی قرض دادم.از وی رسیدی دریافت نکردم.اما از او مبلغ 10 میلیون تومان سفته که سفید میباشند و فقط زیر آنها انگشت زده است گرفتم.اکنون او به کل منکر پولی میشود که به او دادم.آیا میتوانم روی سفته ها اقدام کنم؟چگونه؟


با سلام اینجانب مبلغ 10 میلیون تومان به شخصی قرض دادم.از وی رسیدی دریافت نکردم.اما از او مبلغ 10 میلیون تومان سفته که سفید میباشند و فقط زیر آنها انگشت زده است گرفتم.اکنون او به کل منکر پولی میشود که به او دادم.آیا میتوانم روی سفته ها اقدام کنم؟چگونه؟
  • منکر پولی میشود که به او دادم.آیا میتوانم روی سفته ها اقدام کنم؟چگونه؟  ؟ با سلام پس از تکمیل سفته ها اقدام به واخواست آنها نموده و سپس مبادرت به ارائه دادخواست مطالبه وجه آن در دادگاه حقوقی حوزه آدرس طرف نمائید ، ضمناً بدون انجام تشریفات واخواست نیز امکان طرح دعوا وجود دارد اما جهت قرار تامین خواسته و توقیف اموال تودیع خسارت احتمالی حدود 20درصد خواسته ضروری است موفق باشید- شاه صاحبی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
  • طبقه بندی اطلاعات

اطلاعات پورتال/ نقشه سایت


نقشه سایت رازنامه
  • نقشه سایت اطلاعات رازنامه اشخاص حقیقی مالیات کار و اشتغال تامین اجتماعی و بازنشستگی سرمایه گذاری و پس انداز خودرو مشاوره حقوقی حساب جاری مدیریت دخل وخرج ایده پردازی آموزش و تحصیلات داستانهای موفقیت پرسش وپاسخ عمومی اشخاص حقوقی مالیات راهنمای تاسیس شرکت بیمه و تامین اجتماعی مدیریت بازار
  • وپاسخ عمومی اشخاص حقوقی مالیات راهنمای تاسیس شرکت بیمه و تامین اجتماعی مدیریت بازاریابی و فروش مدیریت مالی وسرمایه گذاری مدیریت اداری و منابع انسانی مشاوره حقوقی ودعاوی حقوقی مدیریت ریسک و سرمایه گذاری مدیریت سیستم ها وروشهای سازمانی مدیریت عمومی وحاکمیت شرکتی آموزش و تحقیقات آموزش و تحقیقات سطح مقدماتی سطح متوسطه

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام جنبه حقوقی ضمانتی که دیرآزادشده باشدبدون اینکه هیچ مشکلی واسه ضمانت پیش بیادچی هست؟

مشخصات کاربر/ موسسه حقوقی حامی بینا


  • شرکت موسسه حقوقی حامی بینا تاریخ تاسیس: 1387-09-30 نوع شخصیت حقوقی: با مسئولیت محدود نوع سازمان: موسسه ایرانی نوع مالکیت: خصوصی نوع فعالیت:
  • تهران - خیابان ولی عصر - ابتدای خیابان استادمطهری - جنب هتل بزرگ تهران - خیابان منصور - پلاک 27 - واحد 3 موضوع فعالیتها: وکالت و مشاوره حقوقی تخصصی در دعاوی پیمانکاری و شرکتی - وکالت درخصوص دعاوی پیمانکاری در مراجع قضایی و داوری و مراجع حل اختلاف از قبیل کمیسیون ماده 38 آیین نامه معاملات شهرداری ، مرکز داوری شورای فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، مرکز داوری اتاق بازرگانی و صنای
  • شهر: تهران سوابق تحصیلی،علمی و کاری: سابقه وکالت و مشاوره حقوقی از سال 1382 - وکالت و مشاوره حقوقی در دعاوی پیمانکاری و شرکتی در سازمانهای عمومی و دولتی همچون سازمان آب منطقه ای تهران ، شرکت برق منطقه ای تهران ، شرکت آب و فاضلاب تهران ، شرکت تعاونی خاص کارکنان وزارت راه و ترابری ، شرکت مهندسان مشاور پردیسان

مشاوره/ باسلام شرکت A دارای برند و لوگوی ثبتی می باشد این شرکت با شرکت B شرکت پخش مشترک به نام AB با درصد سهام 50/50به ثبت می رسانند و از برند و لوگوی ثبتی شرکت A در شرکت مشترک استفاده می نمایند آیا به لحاظ حقوقی و ثبتی در صورت انحلال شرکت AB شرکت B می توتند کماکان از لوگو و برند شرکت AB استفاده نماید با توجه به اینکه به لحاظ قانونی و ثبتی لوگو و برند متعلق به شرکت A می باشد


باسلام شرکت A دارای برند و لوگوی ثبتی می باشد این شرکت با شرکت B شرکت پخش مشترک به نام AB با درصد سهام 50/50به ثبت می رسانند و از برند و لوگوی ثبتی شرکت A در شرکت مشترک استفاده می نمایند آیا به لحاظ حقوقی و ثبتی در صورت انحلال شرکت AB شرکت B می توتند کماکان از لوگو و برند شرکت AB استفاده نماید با توجه به اینکه به لحاظ قانونی و ثبتی لوگو و برند متعلق به شرکت A می باشد
  • پرسش و پاسخ باسلام شرکت A دارای برند و لوگوی ثبتی می باشد این شرکت با شرکت B شرکت پخش مشترک به نام AB با درصد سهام 50/50به ثبت می رسانند و از برند و لوگوی ثبتی شرکت A در شرکت مشترک استفاده می نمایند آیا به لحاظ حقوقی و ثبتی در صورت انحلال شرکت AB شرکت B می توتند کماکان از لوگو و برند شرکت AB استفاده نماید با توجه به اینکه به لحاظ قانونی و ثبتی لوگو و برند متعلق به شرکت A می باشد  ؟ با درود در صو
  • قانونی و ثبتی لوگو و برند متعلق به شرکت A می باشد  ؟ با درود در صورتی کی شرکت A منحل شده باشد و مجوز استفاده متعلق به این شرکت باشد ، پاسخ منفی است و در صورت انتقال برند به شخص حقیقی یا حقوقی می توان از آن استفاده نمود.  
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ سقف بدهی مالیاتی برای ممنوع‌الخروجی


براساس مصوبه مجلس وزارت امور اقتصادی یا سازمان امور مالیاتی می‌تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی ‌قطعی آنها از ۵ میلیارد ریال بیشتر است، از کشور جلوگیری کنند.
  • مصوب شورای پول و اعتبار نمی‌باشند. بهارستان‌نشینان همچنین در بند الحاقی دیگری مصوب کردند که مبلغ مندرج در ماده ۲۰۲ قانون مالیات‌های مستقیم برای واحدهای تولید کالا و یا خدمات تولید شده دارای پروانه بهره‌برداری (اشخاص حقیقی و حقوقی) به ۵ میلیارد ریال افزایش می‌یابد. در ماده ۲۰۲ قانون مالیات‌های مستقیم تصریح شده است که وزارت امور اقتصادی و دارایی یا سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی ‌قطعی آنها از ده میلیون (۱۰
  • است که وزارت امور اقتصادی و دارایی یا سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند از خروج بدهکاران مالیاتی که میزان بدهی ‌قطعی آنها از ده میلیون (۱۰,۰۰۰,۰۰۰) ریال بیشتر است از کشور جلوگیری نماید. حکم این ماده در مورد مدیر یا مدیران مسئول‌ اشخاص حقوقی خصوصی بابت بدهی قطعی مالیاتی شخص حقوقی اعم ‌از مالیات بر درآمد شخص حقوقی یا مالیات‌هایی که به موجب این‌قانون شخص حقوقی مکلف به کسر و ایصال آن می‌باشد و مربوط‌ به دوران مدیریت آنان بوده نیز جاری است‌. مراجع ذیربط با

مشاوره/ سلام توضیح کامل در خصوص مبلغ خالص و ناخالص هر پیمان و موارد شمول هر یک را لطفا بفرمایید . ممنونم


  • در خصوص مبلغ خالص و ناخالص هر پیمان و موارد شمول هر یک را لطفا بفرمایید . ممنونم   ؟ با سلام  مشخص نیست از بعد حقوقی سوال مطرح شده یا از بعد مالی و مالیات  لیکن از بعد حقوقی مبلغ خالص قرارداد آن مبلغی است که مالیات و بیمه و بیمه حوادث آن بستگی به نوع و شرایط قرارداد ، کسر شده و به مجری قرارداد پرداخت میگردد و مبلغ ناخالص آن مبلغی است که تمامی هزینه ها
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام من از تاریخ 1/1/89 بمدت 2 ساله در شرکتی مشغول بکار هستم و قراردادهای ما بصورت 6 ماهه بسته میشه(البته همیشه بعد از اتمام 6 ماه قرارداد رو بهمون میدن!)، حالا اگه من یکی دو ماه دیگه درخواست مرخصی بارداری بدم و شرکت درخواست مرخصی من رو قبول نکنه شرایط من چی میشه؟ حقوقی بهم تعلق میگیره؟ باید چیکار کنم؟ و حالا اگه درخواست من رو قبول کنه و من بعد از شش ماه مرخصی دیگه نیام سر کار چی میشه؟ میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم یا نه؟ حقوق این شش ماه رو میگیرم یا نه؟ با توجه به اینکه قراردادهامون 6 ماهه است چطور؟ یعنی ممکنه نتونم حقوقی بگیرم و کاری بکنم؟


سلام من از تاریخ 1/1/89 بمدت 2 ساله در شرکتی مشغول بکار هستم و قراردادهای ما بصورت 6 ماهه بسته میشه(البته همیشه بعد از اتمام 6 ماه قرارداد رو بهمون میدن!)، حالا اگه من یکی دو ماه دیگه درخواست مرخصی بارداری بدم و شرکت درخواست مرخصی من رو قبول نکنه شرایط من چی میشه؟ حقوقی بهم تعلق میگیره؟ باید چیکار کنم؟ و حالا اگه درخواست من رو قبول کنه و من بعد از شش ماه مرخصی دیگه نیام سر کار چی میشه؟ میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم یا نه؟ حقوق این شش ماه رو میگیرم یا نه؟ با توجه به اینکه قراردادهامون 6 ماهه است چطور؟ یعنی ممکنه نتونم حقوقی بگیرم و کاری بکنم؟
  • خ 1/1/89 بمدت 2 ساله در شرکتی مشغول بکار هستم و قراردادهای ما بصورت 6 ماهه بسته میشه(البته همیشه بعد از اتمام 6 ماه قرارداد رو بهمون میدن!)، حالا اگه من یکی دو ماه دیگه درخواست مرخصی بارداری بدم و شرکت درخواست مرخصی من رو قبول نکنه شرایط من چی میشه؟ حقوقی بهم تعلق میگیره؟ باید چیکار کنم؟ و حالا اگه درخواست من رو قبول کنه و من بعد از شش ماه مرخصی دیگه نیام سر کار چی میشه؟ میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم یا نه؟ حقوق این شش ماه رو میگیرم یا نه؟ با توجه به اینکه قراردادهامون 6 ماهه است چطور؟ یعن
  • میگیره؟ باید چیکار کنم؟ و حالا اگه درخواست من رو قبول کنه و من بعد از شش ماه مرخصی دیگه نیام سر کار چی میشه؟ میتونم از بیمه بیکاری استفاده کنم یا نه؟ حقوق این شش ماه رو میگیرم یا نه؟ با توجه به اینکه قراردادهامون 6 ماهه است چطور؟ یعنی ممکنه نتونم حقوقی بگیرم و کاری بکنم؟  ؟   با سلام    بله می توانید ولی حتما باید قرارداد را داشته باشید       موفق باشید   متشکرم
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ ایا شماره دفتر کل در فیش حقوقی هم ثبت میشود؟ در کجا؟


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>