جستجو در پورتال

تطبیق حقوق در سازمان بازنشستگی

مشاوره/ 1-آیا در صورت وقفه چند ماهه در واریز بیمه بعلت تغییر محل شغل ،این امر تاثیری در زمان بازنشستگی دارد و مدت بازنشستگی به همان نسبت تاخیر می افتد؟ یا در صورت داشتن مجموع سوابق بیمه مشمول بازنشستگی می شویم؟ 2- درمدت بیکاری بدون استفاده از بیمه بیکاری می توانیم حق بیمه تامین اجتماعی را خویش فرما پرداخت کنیم که در سوابق بیمه ای تاخیر نیفتد؟


  • پرسش و پاسخ 1-آیا در صورت وقفه چند ماهه در واریز بیمه بعلت تغییر محل شغل ،این امر تاثیری در زمان بازنشستگی دارد و مدت بازنشستگی به همان نسبت تاخیر می افتد؟ یا در صورت داشتن مجموع سوابق بیمه مشمول بازنشستگی می شویم؟ 2- درمدت بیکاری بدون استفاده از بیمه بیکاری می توانیم حق بیمه تامین اجتماعی را خویش فرما پرداخت کنیم که در سوابق بیمه ای تاخیر نیفتد؟   ؟ با سلام 1-بله2-مهم داشتن سابقه کافی برای شروع دوره
  • ی شویم؟ 2- درمدت بیکاری بدون استفاده از بیمه بیکاری می توانیم حق بیمه تامین اجتماعی را خویش فرما پرداخت کنیم که در سوابق بیمه ای تاخیر نیفتد؟   ؟ با سلام 1-بله2-مهم داشتن سابقه کافی برای شروع دوره بازنشستگی است مثلا وقتی خانم ها به بیست سال سابقه برسند می توانند درخواست بازنشستگی بدهند حال ممکن است عملا 22 سال فعالیتداشته باشند که بخشی از آن فاصله افتاده باشد و مشمول پذیرش به عنوان سابقه نیز نشده باشد.3-مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جز سوابق پر
  • ه بیست سال سابقه برسند می توانند درخواست بازنشستگی بدهند حال ممکن است عملا 22 سال فعالیتداشته باشند که بخشی از آن فاصله افتاده باشد و مشمول پذیرش به عنوان سابقه نیز نشده باشد.3-مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جز سوابق پرداخت حق بیمه ، بیمه شده از نظر بازنشستگی ، ازکارافتادگی و فوت محسوب می شود

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید میزان مستمری بازنشستگی برای جانبازان بالای 50 درصد جانبازی در شرکتهای خصوصی بر چه مبنایی محاسبه میگردد آیا یر مبنای میانگین حق بیمه پرداختی دوسال آخر یا اینکه در صورت جهشی بودن حقوق و مزایای دو سال آخر برمبنای میانگین 5 سال آخر محاسبه میگردد خواهشمندم درصورت وجود بخشنامه یا دستورالعمل در این زمینه لطفا شماره و تاریخ آن را بفرمایید . با تشکر


  • با عرض سلام و خسته نباشید میزان مستمری بازنشستگی برای جانبازان بالای 50 درصد جانبازی در شرکتهای خصوصی بر چه مبنایی محاسبه میگردد آیا یر مبنای میانگین حق بیمه پرداختی دوسال آخر یا اینکه در صورت جهشی بودن حقوق و مزایای دو سال آخر برمبنای میانگین 5 سال آخر محاسبه میگردد خواهشمندم درصورت وجود بخشنامه یا دستورالعمل در این زمینه لطفا شماره و تاریخ آن را بفرمایید . با تشکر  ؟
  • راساس بخشنامه ها و دستورالعملهای اجرایی در خصوص محاسبه متوسط دریافتی براساس ماده 77 قانون تامین اجتماعی که همان متوسط دریافتی 2 سال اخر یا 5 سال میباشد عمل میگردد . متن بخشنامه و شماره های قانون اعلام گردیده و ذیلا بعرض میرسد خشنامه شماره ۴۵ سازمان تامین اجتماعی موضوع نحوه بازنشستگی جانبازان و آزادگان به شماره ۱۴۶۶ تاریخ ۷/۶/۸۵ در اجرای قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی  وجنگ تحمیلی ، معلولان عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور (مصوب ۱/۹/۶۷)، قانون اصلاح قانون مذکور (
  • ور (مصوب ۲۱/۲/۸۳) قانون استفساریه تبصره (۶) ماده واحده قانون اصلاح قانون فوق (مصوب ۲۲/۹/۸۴) مجلس شورای اسلامی و نیز آیین نامه موضوع بند (۳) ماده واحده قانون اصلاح قانون یاد شده (مصوب ۱۰/۲/۸۵) هیات محترم وزیران در خصوص نحوه بررسی و اجابت درخواست بازنشستگی جانبازان معزز انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و آزادگان سرافراز
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من تا بحال بیمه تامین اجتماعی نداشته ام حالا می خواهم برای بیمه بازنشستگی اقدام کنم 1. آیا برای سالهای قبل که بیمه نبودم و کار آزاد انجام می دادم می توانم بیمه بریزم تا سابقه ام بیشتر شود؟ 2. آیا می شود بیمه صرفا بازنشستگی داشته باشم و بینه درمانی را نریزم؟


مشاوره/ سلام.پدرم درسال1376 فوت نموده ودارای 8ماه بیمه تامین اجتماعی می باشد.البته در سال های 60 تا 68 بیمه خدمات درمانی وسال 54 بیمه تامین اختماعی است.ودر حال ماموریت فوت نموده. چگونه می توانم برای مادرم مستمری برقرار کنم؟ لطفا هرکمکی که میتوانید برایم بکنید.حق الزحمه محفوظ است. بسیار سپاسگزارم.


  • برای مادرم مستمری برقرار کنم؟ لطفا هرکمکی که میتوانید برایم بکنید.حق الزحمه محفوظ است. بسیار سپاسگزارم.  ؟ ضمن عرض سلام و خسته نباشید باستحضار برسانم که براساس قوانین مربوطه امکان برقراری حقوق ومستمری ممکن نبوده ولی با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی در صورتیکه سوابق بازنشستگی ایشان برابر ایین نامه مربوطه قابل انتقال به تامین اجتماعی باشد شاید بتوان از کمک ان سازمان استفاده نمایند ضمنا درصورتیکه در حین ماموریت فوت نموده اند مزایایی به
  • صورتیکه سوابق بازنشستگی ایشان برابر ایین نامه مربوطه قابل انتقال به تامین اجتماعی باشد شاید بتوان از کمک ان سازمان استفاده نمایند ضمنا درصورتیکه در حین ماموریت فوت نموده اند مزایایی به بازماندگان تعلق میگیرد بنابراین ضمن اظهارتشکر از لطف جنابعالی به سازمان تامین اجتماعی مراجعه و هماهنگ فرمایید درصورتیکه اقدامی مقدور باشد مساعدت خواهند نمود موفق باشید مستوفی
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام من کارمند مخابرات با هدرک فوق لیسانس مدیریت بوده از زمان واگذاری مخابرات به بخش خصوصی طبق قانون تحت پوشش تامین اجتماعی باید قراربگیریم واز خدمات سازمان بازنشستگی خارج شویم 1-با توجه به تقاضایمان این تغییر صورت نگرفته است 2- طبق قانون خدمات کشوری افرادی مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر دارند تا 35سال می توانند خدمت نمایند بدون تقاضای بازنشستگی اینجانب را بازنشسته کرده اند لطفا راهنمایی نماییداز چه کانلی می توانم پیگیری نماییم با تشکر


سلام من کارمند مخابرات با هدرک فوق لیسانس مدیریت بوده از زمان واگذاری مخابرات به بخش خصوصی طبق قانون تحت پوشش تامین اجتماعی باید قراربگیریم واز خدمات سازمان بازنشستگی خارج شویم 1-با توجه به تقاضایمان این تغییر صورت نگرفته است 2- طبق قانون خدمات کشوری افرادی مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر دارند تا 35سال می توانند خدمت نمایند بدون تقاضای بازنشستگی اینجانب را بازنشسته کرده اند لطفا راهنمایی نماییداز چه کانلی می توانم پیگیری نماییم با تشکر
  • پرسش و پاسخ سلام من کارمند مخابرات با هدرک فوق لیسانس مدیریت بوده از زمان واگذاری مخابرات به بخش خصوصی طبق قانون تحت پوشش تامین اجتماعی باید قراربگیریم واز خدمات سازمان بازنشستگی خارج شویم 1-با توجه به تقاضایمان این تغییر صورت نگرفته است 2- طبق قانون خدمات کشوری افرادی مدرک تحصیلی فوق لیسانس و بالاتر دارند تا 35سال می توانند خدمت نمایند بدون تقاضای بازنشستگی اینجانب را بازنشسته کرده اند لطفا راهنمایی نماییداز چه کانلی می توانم پیگیری نماییم با تشکر &nbs
  • ی اینجانب را بازنشسته کرده اند لطفا راهنمایی نماییداز چه کانلی می توانم پیگیری نماییم با تشکر   ؟ با سلام احتراما اگر خارج ائین نامه اقدام نموده اند میتوانید از طریق 1-دیوان عدالت اداری 2-سازمان بازرسی کشور 3-اداره منابع نیروی انسانی ریاست جمهوری اقدام نمایید. با احترام-اسدی-وکیل پایه یک
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ جناب آقای عزیزی نژادباسلام واحترام قانون بازشستگی درخصوص جانبازان صراحت داردکه ایشان می توانندباآخرین حقوقدریافتی درحکم کارگزینی یاآخرین رقم مشمول کسرحق بیمه درآخرین لیست بیمه ارسالی کارکنان بخش خصوصی بالحاظ کردن احرازسایرشرائط بازنشسته شونداکنون سئوال من این است جانبازان 20%تا40%شامل سه تاشش سال ارفاقی آیااینجانب که جانباز20%هستم می توانم ازشش سال ارفاقی استفاده کنم؟سئوال دوم فرض اگراینجانب دراسفند91لیست بیمه ارسال شده حداقل دستمزدسال 91به بیمه ارسال شده ودرفروردین 92لیست بیمه ارسالی حداکثرحق بیمه منظورشده است ودراردیبهشت 92شرائط بازنشستگی پیش ازموعدفرضامحقق شده آیاباحداکثرحقوق مشمول کسرحق بیمه درلیست ارسالی فروردین ماه 92 بازنشست می شوم ؟باتشکرواحترام فراوان


  • پرسش و پاسخ جناب آقای عزیزی نژادباسلام واحترام قانون بازشستگی درخصوص جانبازان صراحت داردکه ایشان می توانندباآخرین حقوقدریافتی درحکم کارگزینی یاآخرین رقم مشمول کسرحق بیمه درآخرین لیست بیمه ارسالی کارکنان بخش خصوصی بالحاظ کردن احرازسایرشرائط بازنشسته شونداکنون سئوال من این است جانبازان 20%تا40%شامل سه تاشش سال ارفاقی آیااینجانب که جانباز20%هستم می توانم ازشش سال ا
  • رسالی فروردین ماه 92 بازنشست می شوم ؟باتشکرواحترام فراوان   ؟ باسلام شرط استفاده ازسنوات ارفاقی بستگی به ایین نامه های سازمان دارد که باتوجه به وضعیت جانبازی شما بررسی واعلام میگردد اما طبق قانون تامین اجتماعی مجموع دوسال پرداختی حق بیمه مشمول محاسبه حقوق بازنشستگی میباشد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ درود و وقت شما بخیر. مادرم 61 ساله با 6 سال سابقه کار و رد حق بیمه کارگری تامین اجتماعی، با پرداخت مبلغ 5 میلیون تومان دیگر، بازنشسته شد (10 سال تمام). اما بدلیل کم بودن مبلغ دریافتی بازنشستگی مقرر شده به بیمه مراجعه کرد تا قرارداد بازنشستگیش را فسخ کند. انها گفتند مانعی ندارد اما 5 میلیون را بر نمی گردانند و تنها جزو سوابق بیمه ای مادر حساب خواهند کرد. سوال من اینست : در صورت فسخ بازنشستگی و تصمیم مادرم به ادامه کار، با توجه به محسوب شدن این 5 میلیون تا سابقه 10 سال کار تمام وی، برای 10 سال باقیمانده، مادر از 4 سال دیگر باید حق بیمه بدهد یا از همین الان؟ (سابقه کاری مادر 6 سال است). ضمنا بفرمایید اگر در آینده حقوق کارگران افزوده شود و مادرم بازنشستگیش را فسخ نکند، ضریب افزایش حقوق مادر در اینده متناسب با ضریب افزایش سایر حقوق هاست یا کمتر است؟ دکتر شما چه پیشنهادی برای مادرم دارید؟ ایا فسخ و ادامه بنفع اوست؟


  • ت : در صورت فسخ بازنشستگی و تصمیم مادرم به ادامه کار، با توجه به محسوب شدن این 5 میلیون تا سابقه 10 سال کار تمام وی، برای 10 سال باقیمانده، مادر از 4 سال دیگر باید حق بیمه بدهد یا از همین الان؟ (سابقه کاری مادر 6 سال است). ضمنا بفرمایید اگر در آینده حقوق کارگران افزوده شود و مادرم بازنشستگیش را فسخ نکند، ضریب افزایش حقوق مادر در اینده متناسب با ضریب افزایش سایر حقوق هاست یا کمتر است؟ دکتر شما چه پیشنهادی برای مادرم دارید؟ ایا فسخ و ادامه بنفع اوست؟  ؟
  • باسلام باتوجه به وضعیت سن وسال مادرتان اینکه بخواهد10 سال دیگرکارکندبنظرمشکل میباشد علی ایحال اگرچنین تصمیمی دارید مطمئنا اززمان فسخ میبایست سریعا بیمه را ادامه دهید وضریب افزایش حقوق براساس نرخ سالانه مانند سایربازنشستگان بیمه تامین اجتماعی محاسبه خواهدشد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام من دختری هستم 55ساله که از بابت پدرم که بازنشسته نیروهای مسلح بوده مستمری دریافت میکنم مادرم حدود 40 سال قبل از پدرم جدا شده خودش حقوق بازنشستگی دارد می خواستم بدانم اگر مادرم فوت شد حقوق مادرم به من تعلق میگیرد یا نه با تشکر.


  • پرسش و پاسخ با سلام من دختری هستم 55ساله که از بابت پدرم که بازنشسته نیروهای مسلح بوده مستمری دریافت میکنم مادرم حدود 40 سال قبل از پدرم جدا شده خودش حقوق بازنشستگی دارد می خواستم بدانم اگر مادرم فوت شد حقوق مادرم به من تعلق میگیرد یا نه با تشکر.  ؟ با سلام بله اما خدای نکرده شما اگر زودتر از قید حیات رفتی خیر.ضمن اینکه از خدا می خواهیم هم شما وهم مادرتان را در کنارتان حفظ کند وبه سلامت نگاه دارد.

مشاوره/ باسلام.اینجانب با شغل پرستاری به مدت 8سالسابقه بیمه تامین اجتماعی دارم وبه مدت 12سال در بخش دولتی با بیمه خدمات کشوری مشغول به کارهستم(تا این تاریخ).سوال من این است که آیا با تبدیل سابقه ی بیمه ی خدمات کشوری به تامین اجتماعی وبا داشتن 50 سال سن می توانم بازنشسته شوم؟وسنوات به من تعلق می گیرد؟


  • است که آیا با تبدیل سابقه ی بیمه ی خدمات کشوری به تامین اجتماعی وبا داشتن 50 سال سن می توانم بازنشسته شوم؟وسنوات به من تعلق می گیرد؟   ؟ با سلام بدیهی است که شما باید یک صندوق بازنشستگی را برای در یافت حقوق بازنشستگی اعلام نمائید.اگر فرضا صندوق تامین اجتماعی را انتخاب کردید سوابق خدمات درمانی شما تبدیل به معادل تامین اجتماعی خواهد شد واگر تفاوتی را باید بپردازید محاسبه واز شما اخذ می کنند.در این حالت اگر مجموع سوابق بیمه ای شما به عنوان یک خانم بخش
  • جموع سوابق بیمه ای شما به عنوان یک خانم بخش خصوصی به بالاتر از 10 سال رسید می توانید درخواست بازنشستگی بدهیداما با این شرط که به عنوان یک کارمند بخش خصوصی حتما سن شما باید بالای 45-42 سال باشد تا درخواست شما بررسی شود. (کارمندان خانم که در شرکتها وسازمانهای دولتی کار می کنند با 20 سال وبدون توجه به شرایط سنی وآقایان با 25 سال وبدون توجه به شرایط سنی می توانند درخواست بازنشستگی پیش از موعد بدهند.)

اخبار/ نحوه تطبیق حقوق کارمندان با آیین نامه فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری


آئین نامه فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و نحوه تطبیق حقوق کارمندان با آئین نامه مذکور وهمچنین دستورالعمل بند(٩) ماده (۶٨) قانون وکمک های رفاهی مستقیم وغیرمستقیم طی بخشنامه شماره 14593/200 مورخ 21/2/ 88 از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ گردید.
100 ردیف در 10 صفحه
  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>