جستجو در پورتال

بخشنامه

مشاوره/ با سلام آیا بخشودگی مالیاتی حقوق مبلغ 2.450.000 ریال را ما میتوانیم از بهمن ماه برای پرسنلمان محاسبه نمائیم .


  • پرسش و پاسخ با سلام آیا بخشودگی مالیاتی حقوق مبلغ 2.450.000 ریال را ما میتوانیم از بهمن ماه برای پرسنلمان محاسبه نمائیم . ؟ با سلام خیلی ساده بگم بله .در حقیقت با این بخشنامه جدید صادره شما از ابتدای سال به جای 2270000 ریال معافیت ماهیانه حقوق بایستس محاسبه مجدد با رقم 2450000 ریال انجام دهید.هر ماه 180000 ریال تفاوت معافیت ودر سال 2160000 ریال اضافه می شود که شما می توانید جمع دو رقم 2160000+2270000 ریال را به عنوا
  • تس محاسبه مجدد با رقم 2450000 ریال انجام دهید.هر ماه 180000 ریال تفاوت معافیت ودر سال 2160000 ریال اضافه می شود که شما می توانید جمع دو رقم 2160000+2270000 ریال را به عنوان معافیت عیدی در نظر بگیرید وخیال خودتون رو از محاسبه مجدد راحت کنید. با صدور بخشنامه ای از سوی رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور سقف معافیت مالیات بر درآمد حقوق سال 87 اعلام شد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ، با صدور بخشنامه ای ، میزان معافیت قطعی مالیات بر درآمد حقوق سال 1387 را 29 میلیون و 400 هزار ریال اعلام کرد . به
  • حقوق سال 87 اعلام شد رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ، با صدور بخشنامه ای ، میزان معافیت قطعی مالیات بر درآمد حقوق سال 1387 را 29 میلیون و 400 هزار ریال اعلام کرد . به گزارش روابط عمومی سازمان امور مالیاتی کشور ، دکتر علی اکبر عرب مازار ، در این بخشنامه اعلام داشته است : پیرو بخشنامه شماره 4949 مورخ 27/1/87 ، بر اساس اظهارنظر معاون محترم امور حقوقی حوزه معاون حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری طی نامه شماره 232064/7310 مورخ 11/12/87 مبنی بر اینکه « در سال 1387 اجرای ماده 84 و 85 قانون مالیات های
  • طبقه بندی اطلاعات

دریافت و بارگزاری فایل/ تقبل زیان انباشته توسط سهامداران(شرکا)


با سلام 

سوالی مطرح می شود :

اگر سهامداران شرکتی زیان انباشته یا برخی از هزینه ها را تقبل کنند که به حساب آن ها منظور گردد، این موضوع از نظر قوانین مالیاتی هبه محسوب می شود و مشمول مالیات است؟

جواب

بخشنامه نهایی در خصوص تقبل زیان توسط شرکت به پیوست تقدیم میگردد .

نکته :
اگر تقبل زیان از محل زیان تایید شده سازمان امور مالیاتی باشد مشمول مالیات نیست .
در بخشنامه دیگری که به پیوست ارائه شده است . در خصوص نرخ درآمد های اتفاقی صحبت شده است .درآمد های اتفاقی می بایست بر اساس نرخ 25 درصد مشمول مالیات گردد .

  • ت: با سلام  سوالی مطرح می شود : اگر سهامداران شرکتی زیان انباشته یا برخی از هزینه ها را تقبل کنند که به حساب آن ها منظور گردد، این موضوع از نظر قوانین مالیاتی هبه محسوب می شود و مشمول مالیات است؟ جواب بخشنامه نهایی در خصوص تقبل زیان توسط شرکت به پیوست تقدیم میگردد . نکته : اگر تقبل زیان از محل زیان تایید شده سازمان امور مالیاتی باشد مشمول مالیات نیست . در بخشنامه دیگری که به پیوست ارائه شده است . در خصوص نرخ درآمد های اتفاقی صحبت شده است .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام اینجانب کارمند رسمی یک سازمان با تعهد خدمت ده ساله می بوده که اکنون 7 سال از خدمت اینجانب سپری شده است. با توجه به اینکه بعد از اتمام خدمت 10 ساله اینجانب مایل به ادامه اشتغال در این کار نمی باشم خواهشمندم مرا در خصوص اقدامات لازم پس از اتمام مدت تعهد راهنمایی کنید تا حقی از اینجانب تضییع نگردد.


  • درود  سوال شما بستگی دارد به متن تعهدات شما در سازمان مربوطه همچنین سازمانهای مختلف (کشوری، نظامی، دستگاه قضا، آموزش و پرورش و ...) بخشنامه‌های مختلفی در خصوص شرایط پیمانی و قطع همکاری دارند که با توجه به متن تعهدات و بخشنامه‌ها نیاز است اقدامات لازم انجام گردد. پیشنهاد می‌گردد به واحد اداری سازمان مطبوعتان مراجعه فرموده و شرایط قطع همکاری پس از پایان تعهد را ب
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر بر اساس بخشنامه سال 92 بانک مرکزی مدیران قبلی باید از لیست ممنوع الخروجی خارج و مدیران جدید جایگزین شوند.

مشاوره/ با سلام واحترام، آیا بخشنامه بازنشستگی 25 سال تمدید گردیده است ؟


  • پرسش و پاسخ با سلام واحترام، آیا بخشنامه بازنشستگی 25 سال تمدید گردیده است ؟  ؟ با سلام خیر تا شهریور امسال بوده است.

اخبار/ پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی


بخشنامه سازمان امور مالیاتی در زمینه امکان پذیری پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از شماره ملی
  • براساس بخشنامه شماره 1530 :پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده‌ی اشخاص حقیقی با استفاده از شماره ملی براساس بخشنامه شماره 1530 مورخ پنجم اردیبهشت‌ماه سازمان امور مالیاتی پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با استفاده از شماره ملی امکان‌پذیر است. متن کامل بخشنامه چنین است: نظر به اینکه پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده توسط مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده با شماره اقتصادی مؤدیان

توضیحات کاربران بر روی محتوا/


  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام و تشکر از زحمات شماها سایت خوبی است پیشنهاد میکنم 1. هر بخشنامه ای و یا قانونی که در مورد بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی صادر میشود به اطلاع ما و بیمه شدگان برسانید

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید میزان مستمری بازنشستگی برای جانبازان بالای 50 درصد جانبازی در شرکتهای خصوصی بر چه مبنایی محاسبه میگردد آیا یر مبنای میانگین حق بیمه پرداختی دوسال آخر یا اینکه در صورت جهشی بودن حقوق و مزایای دو سال آخر برمبنای میانگین 5 سال آخر محاسبه میگردد خواهشمندم درصورت وجود بخشنامه یا دستورالعمل در این زمینه لطفا شماره و تاریخ آن را بفرمایید . با تشکر


  • ستگی برای جانبازان بالای 50 درصد جانبازی در شرکتهای خصوصی بر چه مبنایی محاسبه میگردد آیا یر مبنای میانگین حق بیمه پرداختی دوسال آخر یا اینکه در صورت جهشی بودن حقوق و مزایای دو سال آخر برمبنای میانگین 5 سال آخر محاسبه میگردد خواهشمندم درصورت وجود بخشنامه یا دستورالعمل در این زمینه لطفا شماره و تاریخ آن را بفرمایید . با تشکر  ؟ ضمن ادای احترام به تمامی جانبازان
  • تاریخ آن را بفرمایید . با تشکر  ؟ ضمن ادای احترام به تمامی جانبازان معزز انقلاب و دفاع مقدس باستحضارمیرساند براساس بخشنامه ها و دستورالعملهای اجرایی در خصوص محاسبه متوسط دریافتی براساس ماده 77 قانون تامین اجتماعی که همان متوسط دریافتی 2 سال اخر یا 5 سال میباشد عمل میگردد . متن بخشنامه و شماره های قانون اعلام گردیده و ذیلا بعرض میرسد خشنامه شماره ۴۵ سازمان
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ باسلام خسته نباشید و تشکر از زحمات شما من 28/5/88 شرکت ثبت کردم دفاتر تا سال 89 را هم ارا‍‍یه کردم در ار تباط با ارزش افزوده از چه سالی باید اقدام شود و شامل چه مشاغل یا شرکتهایی میشود . آیا اجباری هست برای تمام شرکتها یا هنوز اجباری نیست


باسلام خسته نباشید و تشکر از زحمات شما من 28/5/88 شرکت ثبت کردم دفاتر تا سال 89 را هم ارا‍‍یه کردم در ار تباط با ارزش افزوده از چه سالی باید اقدام شود و شامل چه مشاغل یا شرکتهایی میشود . آیا اجباری هست برای تمام شرکتها یا هنوز اجباری نیست
  • ری است ودر حال حاضر تقریبا همه مشاغل وصنوف مشمول هستند با سلام مجدد پس موردی که در سایت ارزش افزوده گفته صحت ندارد؟ (مشاغل دارای درآمد بالای یکصدوبیست میلیون موظف به اجرای طرح می باشند) با سلام هر چیزی که در ان سایت گفته به عنوان بخشنامه ودر مقاطع بعدی آمده است وصحیح است بنابراین اینکه تمامی مشاغل وصنوف مشمولند شکی در آن نیست اما قانون گزار می تواند به جهت هزینه ومنفعت اجرای قانون ویا تسهیل مسائل اداری سازمان خود با ارائه یک بخشنامه مواردی را معاف ویا غیر مشمول کند .بنابراین

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود؟ در صورت عدم اجرا دلیل چیست ؟ آیا بخشنامه جدیدی در نقض آن صادر شده است ؟ و اگر با استناد به این بخشنامه مالیات کسر نشود جریمه در بر خواهد داشت ؟ با تشکر


با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود؟ در صورت عدم اجرا دلیل چیست ؟ آیا بخشنامه جدیدی در نقض آن صادر شده است ؟ و اگر با استناد به این بخشنامه مالیات کسر نشود جریمه در بر خواهد داشت ؟ با تشکر
  • پرسش و پاسخ با عرض سلام و خسته نباشید بخشنامه 70889/7639-211 در ارتباط با معافیت پرداختهای کمتر از 1.500.000 ریال از کسر مالیات تکلیفی اجرا میشود؟ در صورت عدم اجرا دلیل چیست ؟ آیا بخشنامه جدیدی در نقض آن صادر شده است ؟ و اگر با استناد به این بخشنامه مالیات کسر نشود جریمه در بر خواهد داشت ؟ با تشکر  ؟ با سلام بخشنامه مذکور طی بخشنامه ذیل لغو شده است شماره : 70889 /7649/211 تاریخ : 14/12/1
  • nbsp;                          با توجه به مقررات ماده 104اصلاحی قانون مالیات های مستقیم مصوب 24/11/1380مجلس شورای اسلامی،بخشنامه شماره 70889/7649-211مورخ 14/12/81لغو و مفاد آن کان لم یکن می گردد.
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>