جستجو در پورتال

با سلام میزان فوق العاده ماموریت مورد قبول دارائی چقدر است آیا فوق العاده موریتی که به پرسنل تکنیسن یا استاد کارها پرداخت می گردد مورد قبول دارائی می باشد

مشاوره/ با سلام و خسته نباشید با توجه به اینکه این شرکت حقوقی می باشد و اعضای هیئت مدیره همواره کمک های مالی به موسسات نیازمند می کنند آیا می توانند این کمک ها را از طریق شرکت نیز انجام دهند و هزینه آن جزء هزینه های قابل قبول اداره دارایی می باشد؟ قبلا از راهنمایی شما تشکر می کنم


با سلام و خسته نباشید با توجه به اینکه این شرکت حقوقی می باشد و اعضای هیئت مدیره همواره کمک های مالی به موسسات نیازمند می کنند آیا می توانند این کمک ها را از طریق شرکت نیز انجام دهند و هزینه آن جزء هزینه های قابل قبول اداره دارایی می باشد؟ قبلا از راهنمایی شما تشکر می کنم
  • پرسش و پاسخ با سلام و خسته نباشید با توجه به اینکه این شرکت حقوقی می باشد و اعضای هیئت مدیره همواره کمک های مالی به موسسات نیازمند می کنند آیا می توانند این کمک ها را از طریق شرکت نیز انجام دهند و هزینه آن جزء هزینه های قابل قبول اداره دارایی می باشد؟ قبلا از راهنمایی شما تشکر می کنم   ؟ با سلام اگر جزو موقوفات ونهادهای غیر انتفاعی وخیریه های مورد قبول وزارت دارایی باشد بله

مشاوره/ آیا حق ماموریت از مالیات معاف است یا خیر؟ اگر معاف است طبق چه ماده ای؟


  • پرسش و پاسخ آیا حق ماموریت از مالیات معاف است یا خیر؟ اگر معاف است طبق چه ماده ای؟  ؟ با سلام   ماده 91 قانون مالیاتهای مستقیم – درآمدهای حقوق به شرح زیر از پرداخت مالیات معاف است: 6 – هزینه سفر و فوق العاده مسافرت مربوط به شغل. ولینک ذیل: نصاب هزینه سفر و فوق العاده مسافرت

مشاوره/ سلام می خواستم بدانم گیرنده و فرستنده بار در بارنامه ها ملاکی برای تعیین مالیات می باشد یا خیر > در مورد نامهایی که مستعار زده میشود چه؟ قبلا از همکاری شما سپاسگذارم


  • پرسش و پاسخ سلام می خواستم بدانم گیرنده و فرستنده بار در بارنامه ها ملاکی برای تعیین مالیات می باشد یا خیر > در مورد نامهایی که مستعار زده میشود چه؟ قبلا از همکاری شما سپاسگذارم  ؟ با سلام بله . اگر برای مالیات ارزش افزوده سوال می فرمایید در صورتی دارایی از شما پرداخت مالیات را قبول میکند که در حسابهای شخص مقابل هم ثبت شده باشد وگرنه غیر قابل قبول خواهد بود . با وجود فاکتورهای سوری که در حال حاضر
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام چگونگی محاسبه شبکاری و شیفت کاری در محاسبه حقوق و دستمزد، لطفا برای من توضیح دهید با تشکر


  • پرسش و پاسخ سلام چگونگی محاسبه شبکاری و شیفت کاری در محاسبه حقوق و دستمزد، لطفا برای من توضیح دهید با تشکر  ؟ درود ، جهت محاسبه در صد فوق العاده نوبت کاری کارگران(شیفت کاری) باید یکصد و هفتاد و شش ساعت اول کارکرد هر کارگر در طول ماه استخراج و سپس نسب
  • اعت اول کارکرد هر کارگر در طول ماه استخراج و سپس نسبت ساعاتی که به ساعت شب (22 الی 6 صبح ) مقارن بوده محاسبه گردد . چنانچه نسبت محاسبه شده به نیم (نصف) نزدیک باشد فوق العاده نوبت کاری معادل 5/22درصد مزد و چنانچه به سی و سی صدم (33/.) نزدیک باشد میزان فوق العاده 15 درصد خواهد بود . به طور مثال چنانچه کارگر نوبت کاری در طول ماه 190 ساعت کارکرد داشته باشد و از 176 ساعت اول کارکرد مزبور حدود 87 ساعت به ساعات شب افتاده باشد فوق العاده نوبت کاری 5/22 درصد خواهد بود . شب کاری : ساعات شب کاری *
  • ه باشد فوق العاده نوبت کاری 5/22 درصد خواهد بود . شب کاری : ساعات شب کاری * 135% * 220 ساعت / حقوق پایه ماده 58 - برای هر ساعت کار درشب تنها به کارگران غیر نوبتی 35% اضافه بر مزد ساعت کار عادی تعلق می گیرد.(ساعات شب کاری از 22 تا 6 بامداد می باشد)
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ نحوه محاسبه مأموریت کارکنان دولت چگونه است و هزینه هایی از قبیل بلیط اتوبوس و هزینه کرایه های شهری و هتل به عهده کیست؟


  • پرسش و پاسخ نحوه محاسبه مأموریت کارکنان دولت چگونه است و هزینه هایی از قبیل بلیط اتوبوس و هزینه کرایه های شهری و هتل به عهده کیست؟  ؟ با سلام طبق بند 12 مصوبه شماره 54017تاریخ 9/3/89 دولت در سال (برای سال 90 تعیین نشده)1389 : . 12-فوق العاده ماموریت روزانه داخل کشور و کارمندان دستگاههای اجرایی این تصمیم نامه که به عنوان مامور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام می شود و ناچار
  • لت در سال (برای سال 90 تعیین نشده)1389 : . 12-فوق العاده ماموریت روزانه داخل کشور و کارمندان دستگاههای اجرایی این تصمیم نامه که به عنوان مامور برای انجام وظیفه موقت به خارج از حوزه شهرستان محل خدمت خود اعزام می شود و ناچار به توقف شبانه هستند تا میزان حداقل حقوق و فوق العاده های مستمر در مورد مشمولان هر یک از بندهای این تصمیم نامه به ماخذ یک بیست وپنجم و نسبت به مازاد آن به ماخد یک دویستم حداکثر به میزان عملکرد سال 1387 و در چارچوب موافقت نامه مبادله شده حداکثر در سقف اعتبارات مصوب قابل پردا
  • ت مصوب قابل پرداخت می باشد. با توجه به اینکه افزایش حقوق در سال 1390 در بودجه 10% تصویب شد مبلغ 3100000 ریال به 3410000 ریال افزایش یافت(حداقل حقوق)(136400 ریال ثابت برای هر روز فقط بابت حقوق پایه ,فو قالعاده های مستمر نیز تقسیم بر25 می شود وبا رقم فوق جمع می شود)+بعلاوه(سایر حقوق ومزایای ماهیانه تقسیم بر عدد 200)

مشاوره/ با عرض سلام سوال من در مورد وصیت نامه هست. آیا اگر کسی در زمان حیاتش وصیت نامه ای در مورد اموالش بصورت دستی نوشته باشد آیا از نظر دادگاه مورد قبول است. ممنون از لطف شما


  • پرسش و پاسخ با عرض سلام سوال من در مورد وصیت نامه هست. آیا اگر کسی در زمان حیاتش وصیت نامه ای در مورد اموالش بصورت دستی نوشته باشد آیا از نظر دادگاه مورد قبول است. ممنون از لطف شما  ؟
  • مورد قبول است. ممنون از لطف شما  ؟ با سلام  وصیت نامه چنانچه از نظر دادگاه معتبر و  برابر قانون نوشته شده باشه ، تا میزان یک سوم اموال قابل پذیرش میباشد  و چنانچه ورثه و یا یکی از ورثه در صحت و سلامت وصیت نامه شک داشته باشد ، وصیت نامه مورد بررسی کارشناس و شهود قرار میگیرد و صحت آن یا تایید و یا رد میشود و در صورت تایید تا یک سوم اموال قابل اجراست  
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام احتراما"به استحضار می رساند که بر اساس حکم حقوقی وهمچنین دستورالعمل رئیس هیئت مدیره،جهت سفرهای روزانه مدیر عامل از دفتر مرکزی شرکت(تهران)به محل کارخانه(قزوین)ویا دیگر شهرها معادل یک روز حقوق به عنوان فوق العاده سفروفوق العاده ماموریت ،بدون کسر مالیات به ایشان درطول سال 89 پرداخت گردیده است. معهذا ممیز مالیاتی پرداخت مذکور را به علت مشابه بودن مبلغ وهمچنین مستمر بودن در طول سال ترمیم حقوق در نظر گرفته ومشمول مالیات نموده است .لطفا" راهنمایی فرمایید که اولا" عملکرد ممیز مالیاتی صحیح بوده است یا خیر ؟ دوما" اگر به استناد تشخیص ممیز از مدیر عامل مالیات کسر شود ایشان نمی توانند به استناد ماده 46 قانون کار از شرکت شکایت نمایند که مبالغ مذکور ربطی به حقوق ندارد بلکه مربوط به ماموریت روزانه ایشان بوده است ونباید مشمول کسر مالیات گردد؟ با تشکر واحترام :داود زیرک


  • پرسش و پاسخ با سلام احتراما"به استحضار می رساند که بر اساس حکم حقوقی وهمچنین دستورالعمل رئیس هیئت مدیره،جهت سفرهای روزانه مدیر عامل از دفتر مرکزی شرکت(تهران)به محل کارخانه(قزوین)ویا دیگر شهرها معادل یک روز حقوق به عنوان فوق العاده سفروفوق العاده ماموریت ،بدون کسر مالیات به ایشان درطول سال 89 پرداخت گردیده است. معهذا ممیز مالیاتی پرداخت مذکور را به علت مشابه بودن مبلغ وهمچنین مستمر بودن در طول سال ترمیم حقوق در نظر گرفته ومشمول مالیات نموده است .لطفا" راهنمایی ف
  • لطفا" راهنمایی فرمایید که اولا" عملکرد ممیز مالیاتی صحیح بوده است یا خیر ؟ دوما" اگر به استناد تشخیص ممیز از مدیر عامل مالیات کسر شود ایشان نمی توانند به استناد ماده 46 قانون کار از شرکت شکایت نمایند که مبالغ مذکور ربطی به حقوق ندارد بلکه مربوط به ماموریت روزانه ایشان بوده است ونباید مشمول کسر مالیات گردد؟ با تشکر واحترام :داود زیرک  ؟ با سلام معمولا اگر در لیست حقوق این موضوع آمده باشد ممیزین کمتر ایراد می گیرند اما اگر خارج از
  • ه است ونباید مشمول کسر مالیات گردد؟ با تشکر واحترام :داود زیرک  ؟ با سلام معمولا اگر در لیست حقوق این موضوع آمده باشد ممیزین کمتر ایراد می گیرند اما اگر خارج از لیست باشد عمل ممیز صحیح است.پس برای ممیز مهم این است که در لیست بیاورید یا خارج از لیست و موضوع قانون کار وتبعات آن در تصمصم ممیز تاثیر نخواهد گذاشت.

مشاوره/ باسلام خدمت شما بنده نحوه محاسبه ماموریت کارمندان داخل شهر را سوال داشتم که به چه صورت می باشد.با تشکر


مشاوره/ باسلام و احترام ساختمانی که در زمین اجاره ای ساخته شود و پس از تکمیل شدن بابت زمین به طور مستمر اجاره پرداخت شودبایستی در صورتهای مالی چگونه گزارش شود و استهلاک آن به چه صورت محاسبه میگردد که مورد قبول دارایی واقع شود؟ متشکرم


  • پرسش و پاسخ باسلام و احترام ساختمانی که در زمین اجاره ای ساخته شود و پس از تکمیل شدن بابت زمین به طور مستمر اجاره پرداخت شودبایستی در صورتهای مالی چگونه گزارش شود و استهلاک آن به چه صورت محاسبه میگردد که مورد قبول دارایی واقع شود؟ متشکرم  ؟ با سلام، با توجه به ساخت
  • p; از زمین ، قطعآ اسناد مالکیت ساختمان احداث شده متعلق به شما نمی باشد لذا  نمی توانید مخارج پرداختی بابت ساخت ساختمان را  در اسناد حسابداری در طبقه  دارائی در جریان (ساخت) تکمیل یا ساختمان خود  ثبت نمائید. با توجه به توضیحات فوق به دلیل عدم اسناد مالکیت ساختمان ، هیچگونه ثبت استهلاکی نمی توانید صادر فرمائید. موفق باشید./
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم


  • پرسش و پاسخ با سلام: من در یکی از سازمان های وابسته به شهرداری تهران کار می کنم.ولی به پروژه ای در خارج از حریم شهر تهران مامور شده ام.ومدیران سازمان می گویند چون کمتر از 50 کیلومتر فاصله است حق ماموریت تعلق نمی گیرد. حال آیا باتوجه به خارج بودن از حریم شهر تهران حقی به من تعلق میگیرد یا خیر اگر می گیرد براساس کدام بند و ماده قانون. متشکرم  ؟ بنام خدا با سلام ماده 46 قانون کار و تبصره آن بصورت
  • ن. متشکرم  ؟ بنام خدا با سلام ماده 46 قانون کار و تبصره آن بصورت زیر بیان شده است: به کارگرانی که به موجب قرارداد یا موافقت بعدی به ماموریتهای خارج از محل خدمت اعزام می‌شوند فوق العاده ماموریت تعلق می‌گیرد. این فوق العاده نباید کمتر از مزد ثابت یا مزد مبنای روزانه کارگران باشد. همچنین کارفرما مکلف است وسیله یاهزینه رفت و برگشت آنها را تامین نماید. تبصره 1 مأموریت به موردی اطلاق می‌شود که کارگر برای انجام کا
  • ره 1 مأموریت به موردی اطلاق می‌شود که کارگر برای انجام کار حداقل 50 کیلومتر از محل کارگاه اصلی دور شود و یا ناگزیر باشد حداقل یک شب در محل مأموریت توقف نماید. با عنایت به موارد ذکرشده در این قانون،رعایت فاصله پنجاه کلیومتری برای دریافت حق ماموریت الزامیست و بواسطه این امر عدم پرداخت حقماموریت درمواردی که مسافت طی شده کمترازپنجاه کلیومتراست، الزامی نیست
  • طبقه بندی اطلاعات



آیا حق ماموریت از مالیات معاف است یا خیر؟ اگر معاف است طبق چه ماده ای؟, سلام می خواستم بدانم گیرنده و فرستنده بار در بارنامه ها ملاکی برای تعیین مالیات می باشد یا خیر > در مورد نامهایی که مستعار زده میشود چه؟ قبلا از همکاری شما سپاسگذارم, سلام چگونگی محاسبه شبکاری و شیفت کاری در محاسبه حقوق و دستمزد، لطفا برای من توضیح دهید با تشکر, نحوه محاسبه مأموریت کارکنان دولت چگونه است و هزینه هایی از قبیل بلیط اتوبوس و هزینه کرایه های شهری و هتل به عهده کیست؟, با عرض سلام سوال من در مورد وصیت نامه هست. آیا اگر کسی در زمان حیاتش وصیت نامه ای در مورد اموالش بصورت دستی نوشته باشد آیا از نظر دادگاه مورد قبول است. ممنون از لطف شما, باسلام خدمت شما بنده نحوه محاسبه ماموریت کارمندان داخل شهر را سوال داشتم که به چه صورت می باشد.با تشکر


100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>