جستجو در پورتال

ایا شهرداریها شامل بخشنامه های تبدیل وضعیت دولت میشوند

مشاوره/ با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون


با سلام احتراما 1- چه شرکتهایی مشمول حسابرسی مالیاتی میشوند؟ 2- پیمانکاران سازنده مسکن مهر که وزارت کسورات قانونی از صورت وضعیت کم نمیکنند آیا مشمول معافیت مالیات بردرآمد هستند ؟ 3- معافیت خارج از محدوده تبصره 2 ماده 132 را اگر ممکنه روشن تر توضیح بدهید ؟ ممنون
  • ایی که بالای 800 میلیون تومان فروش در سال ویا جمع دارائیهای آنها بیشتر از 1600 میلیون تومان باشد2-بحث کسور قانونی با مالیات بر درآمد متفاوت است و معافیت کسورات ماده 104 مانع از اخذ مالیات بر عملکرد نیست.3- تبصره 2– معافیت های موضوع این ماده شامل درآمد واحد های تولیدی و معدنی مستقر در شعاع یکصد و بیست کیلومتری مرکز تهران و پنجاه کیلومتری مرکز اصفهان و سی کیلومتری مراکز استانها و شهرهای دارای بیش از سیصد هزار نفر جمعیت براساس آخرین سرشماری به استثنای شهرک های صنعتی استقرار یافته درشعاع سی
  • معدنی مستقر در شعاع یکصد و بیست کیلومتری مرکز تهران و پنجاه کیلومتری مرکز اصفهان و سی کیلومتری مراکز استانها و شهرهای دارای بیش از سیصد هزار نفر جمعیت براساس آخرین سرشماری به استثنای شهرک های صنعتی استقرار یافته درشعاع سی کیلومتری مراکز استانها و شهرهای مذکور نخواهد بود.

اخبار/ هیئت دولت با حذف 4 صفر پول ملی موافقت کرد


خبرگزاری فارس: رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: روز گذشته طرح پیشنهادی بانک مرکزی را برای حذف 4 صفر از پول ملی در هیئت دولت مطرح کردیم که اعضای هیئت دولت با کلیات آن موافقت کردند.
  • ول ملی موافقت کرد محمود بهمنی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: هیئت دولت عصر روز گذشته موافقت خود را با کلیات پیشنهاد بانک مرکزی برای حذف 4 صفر از پول ملی اعلام کرد. وی افزود: براین اساس قرار شد آن بخش از جزئیات طرح که شامل نام واحد پول ملی جدید و جزء اعشار آن است به زودی از طریق سایت بانک مرکزی به نظرخواهی عمومی گذاشته شود. رئیس‌کل بانک مرکزی تصریح کرد: بنابر پیش‌بینی‌های ما حداقل سه سال لازم است تا تمهیدات لازم برای جایگزینی پول ملی جدید تکمیل و به انجام برسد

مشاوره/ سلام ، درشرکتی پیمانکاری اشتغال دارم که بعنوان پیمانکار دست سوم پروژه ای درحال اجرا داریم که کارفرمای ماطبق قراردادمنعقده از 100واحد صورت وضعیت تائید شده بیست درصد مقطوع سهم خودرا کسر والباقی را به ما پرداخت میکند .راهنمایی بفرمائید که تحت چه سرفصل ودرحسابها به چه صورت منظور میشود ودر پایان دوره مالی حساب های این درواقع درآمد به چه حسابهایی بسته میشوند.بسیار سپاسگذارم .رستمی


  • بعنوان پیمانکار دست سوم پروژه ای درحال اجرا داریم که کارفرمای ماطبق قراردادمنعقده از 100واحد صورت وضعیت تائید شده بیست درصد مقطوع سهم خودرا کسر والباقی را به ما پرداخت میکند .راهنمایی بفرمائید که تحت چه سرفصل ودرحسابها به چه صورت منظور میشود ودر پایان دوره مالی حساب های این درواقع درآمد به چه حسابهایی بسته میشوند.بسیار سپاسگذارم .رستمی   ؟ با سلام خدمت شما دوست عزی
  • دد .ثبت ذیل بابت توضیحات مذکور پیشنهاد می گردد: بعنوان مثال صورت وضعیت تایید شده شما 10.000.000 ریال می باشد که به ترتیب بیمه و مالیات و حسن انجام کار و سهم کارفرما 7.8 ، 3 ، 10 و 20 درصد می باشد که به نحو ذیل ثبت می گردد  حسابهای دریافتنی   5,920,000   حسابهای دریافتنی - کارفرما   2,000,000   مالیات   300,000   بیمه   780,000   حسن انجام
  • دریافتنی - کارفرما   2,000,000   مالیات   300,000   بیمه   780,000   حسن انجام کار   1,000,000     صورت وضعیت   10,000,000         هزینه   2,000,000     حسابهای دریافتنی - کارفرما   2,000,000 شاد باشید 
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ جناب آقای مهندس اوجاقی با سلام و خسته نباشید - سوالی در حوزه قراردادی پروژه ای مطرح گردیده است - خواستار نظر حضرتعالی در این خصوص میباشم. در قراردادی، خرید تجهیزات فاقد تعدیل و مابه التفاوت بوده و زمان عقد قرارداد 28/4/91 می باشد، در مورد بخشنامه شماره 53024/92 (نحوه جبران آثار تغییر قیمت ارز در پیمان های فاقد تعدیل): سوال : چنانچه تجهیز 100% خارجی بوده ولی از نمایندگی فروش محصول در داخل تهیه گردد آیا این خرید خارجی محسوب می گردد ؟


  • ی فروش محصول در داخل تهیه گردد آیا این خرید خارجی محسوب می گردد ؟   ؟ با سلام از آنجائیکه طبق اعلام حضرتعالی قرارداد به صورت ریالی بوده اصولا شامل روش الف (تعیین تفاوت قیمت ارز) بخشنامه شماره (53024/92) میباشد، اما اینکه خرید خارجی و از نمایندگی فروش محصول در داخل خریداری شده جای بحث با کارفرما خواهد داشت و در نهایت نظر کارفرما ملاک خواهد بود. (از نظر اینجانب این مورد در بخشنامه کمی مبهم م
  • ن تفاوت قیمت ارز) بخشنامه شماره (53024/92) میباشد، اما اینکه خرید خارجی و از نمایندگی فروش محصول در داخل خریداری شده جای بحث با کارفرما خواهد داشت و در نهایت نظر کارفرما ملاک خواهد بود. (از نظر اینجانب این مورد در بخشنامه کمی مبهم میباشد و طبق بررسی های انجام شده موارد مشابه  در برخی پروژه ها محاسبه و پرداخت شده ودر برخی پروژه ها هم نشده است).  با تشکر
  • طبقه بندی اطلاعات

اخبار/ جزئیات تازه‌ای از نحوه امضای قرارداد با نیروهاى شرکتی


خبرگزاری فارس: معاونت توسعه مدیریت رئیس جمهور گفت: شرکت های پیمانکاری که خودشان نیروی انسانی دارند همچنان به صورت شرکتی باقی می مانند البته می توانند با نیرو‌های خود به صورت شرکت تعاونی قرارداد ببندند اما هر کجا که شرکت واسطه‌ای باشد و اقدام به جذب نیرو کند؛ آن شرکت واسطه براساس مصوبه دولت باید حذف شود.
  • ئیس جمهور تشریح کرد:جزئیات تازه‌ای از نحوه امضای قرارداد با نیروهاى شرکتی جزئیات تازه‌ای از نحوه امضای قرارداد با نیروهاى شرکتی به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، لطف الله فروزنده درباره وضعیت قرارداد نیروهای شرکتی که در کارهای غیرحجمی و تخصصی و همچنین حجمی و عمومی فعالیت می کنند، اظهار داشت: نیرو‌های شرکتی که درکارهای غیر حجمی و تخصصی فعالیت دارند و از طریق شرکت پیمانکار نیروی انسانی جذب شده‌اند، تمام دستگاه‌ها موظفند با آنها قرار داد
  • نیرو کند؛ آن شرکت واسطه باید حذف شود و این مصوبه دولت است که به صورت جدی دنبال می شود. فروزنده در ادامه درباره وضعیت نیروهای دو وزارتخانه نیرو و آموزش و پرورش نیز گفت: وزارت آموزش و پرورش در حال برنامه ریزی است که نیروهای شرکتی خود را به قراردادی تبدیل کند اما وزارت نیرو به دو صورت نیروی انسانی دارد. یک سری نیروی انسانی که در قالب پیمانکار و به صورت پروژه ای فعالیت می کنند. آنها همچنان به صورت قبلی کار خود را ادامه می دهند. اما درباره مابقی نیروها؛ پیمانکار باید حذف و با کارکنان آنها قرارداد

مشاوره/ لیسانس حسابداری دارم ابتدا کارم درقسمت فضای سبز بود با موافقت دانشکده به حسابداری رفتم وبه مدت یک سال در حسابداری به عنوان روز مزد کار کردم.الان میگن شما شرایط تبدیل وضعیت ندارین.آیا من میتوانم قراردادی شوم.خواهشا" من را راهنمای کنید.


  • پرسش و پاسخ لیسانس حسابداری دارم ابتدا کارم درقسمت فضای سبز بود با موافقت دانشکده به حسابداری رفتم وبه مدت یک سال در حسابداری به عنوان روز مزد کار کردم.الان میگن شما شرایط تبدیل وضعیت ندارین.آیا من میتوانم قراردادی شوم.خواهشا" من را راهنمای کنید.  ؟ تغییر وضعیت جنابعالی از روز مزد تابع شرایط سازمان یاشرکتی که در انجا شاغل هستید بستگی دارد و نظر مافوق و چارت سازمانی انجا هم باید موافق و هماهنگ شرایط
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ جناب آقای دکتر حجازی با سلام آن دسته از هزینه هایی که در پایان سال مالی در پروژه های پیمانکاری منجر به در آمد نمی شود ،چگونه باید بسته شود ؟


  • پرسش و پاسخ جناب آقای دکتر حجازی با سلام آن دسته از هزینه هایی که در پایان سال مالی در پروژه های پیمانکاری منجر به در آمد نمی شود ،چگونه باید بسته شود ؟  ؟ کاربر گرامی با سلام بستن حسا
  • وژه های پیمانکاری منجر به در آمد نمی شود ،چگونه باید بسته شود ؟  ؟ کاربر گرامی با سلام بستن حساب آن دسته از هزینه هایی که در پایان سال مالی در پروژه های پیمانکاری منجر به در آمد نمی شود ، 2 حالت دارد: 1-   صورت وضعیت ارسالی نداشته باشد . در این صورت تمامی هزینه ها به کدینگ مخارج انتقالی به دوره آتی ، برده شده و به عنوان یک دارایی به دوره بعدی انت
  • 2-  صورت وضعیت ارسالی داشته باشد . باید به اندازه صورت وضعیت ارسالی درآمد شناسایی گردد ( حتی اگر صورت حسابی برای کارفرما صادر نگردد ) پس دقت شد مدیران مالی محترم در پایان سال مالی حتما صورت وضعیت های ارسالی خود را به صورت وضعیت تایید شده تبدیل نمایند تا میزان درآمد خود را بالا نبرند تا متعاقبا متحمل هزینه های مازاد مالیات عملکرد و ارزش افزوده شوند .
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر باسلام ماچندین نفردریکی ازشهرداریهای استان فارس بهصورت نیروی شرکتی کارمیکتیم چندین ماه است که قراردادنداریم ومصوبه دولت مبنی برانعقادقراردادباسازمان مربوطه رااجرانمی کنندبااستانداری فارس تماس می گیریم می گویند بخشنامه نیامده تکلیف ماچندنفرچیست به کجامراجعه کنیم لطفآماراراهنمایی کنید ؟ ثبت کننده: مسعودی علی تاریخ ثبت: 1390/02/15

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • نظرات و پیشنهادات توضیحات کاربر با عرض سلام و خسته نباشید.من بعنوان یک خدمتگزار خدماتی کار معین آموزش و پرورش یک سوال دارم.کارکنان دولت و خدمتگزاران دولت هر دو کلمه هم خانواده هستند.چرا دولت با کلمه کارکنان دولت عیدی را هماهنگ،ولی افزایش حقوق سال 91 را بدون قانون پرداخت میکنند.

اخبار/ عیدی کارکنان دولت: 340 هزار تومان ؟


معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در ضوابط مالی بخشنامه بودجه سال 1390، دستگاه‌ها را ملزم کرد مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) به ازای هر نفر کارمند و بازنشسته را در بودجه سال 1390 مبلغ 340 هزار تومان منظور کنند.
  • ت راهبردی اعلام کرد:عیدی کارکنان دولت: 340 هزار تومان ؟ عیدی کارکنان دولت: 340 هزار تومان ؟ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری در ضوابط مالی بخشنامه بودجه سال 1390، دستگاه‌ها را ملزم کرد مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) به ازای هر نفر کارمند و بازنشسته را در بودجه سال 1390 مبلغ 340 هزار تومان منظور کنند. به گزارش ساین روزنامه ایران عیدی سال گذشته کارمندان دولت 300 هزار تومان بود و رقم 340 هزار تومانی پیشنهادی برای عیدی امسال، پس از تصویب هیات وزیران
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>