جستجو در پورتال

اضافه کار مشمول مالیات می شود

مشاوره/ با سلام:آیا عیدی معاف از بیمه است یا خیر باعث افزایش حق بیمه می شود؟با تشکر


  • پرسش و پاسخ با سلام:آیا عیدی معاف از بیمه است یا خیر باعث افزایش حق بیمه می شود؟با تشکر  ؟ بنام خدا و با سلام: مبلغ عیدی و پاداش پایان سال برای کارکنانی که یک یا بیش از یک سال سابقه خدمت در شرکت مربوطه را دارند معادل 2 ماه حقوق تا سقف 3 برابر حداقل دستمزد میباشد وحق سنوات طبق قانون کار به ازای هر سال خدمت یک ماه حقوق در نظر گرفته میشود . این مبلغ مشمول معافیت یک ماه حقوق که هر هرسال اعلام می شودب
  • بقه خدمت در شرکت مربوطه را دارند معادل 2 ماه حقوق تا سقف 3 برابر حداقل دستمزد میباشد وحق سنوات طبق قانون کار به ازای هر سال خدمت یک ماه حقوق در نظر گرفته میشود . این مبلغ مشمول معافیت یک ماه حقوق که هر هرسال اعلام می شودبوده ومازاد طبق ماده 84 و85 مشمول مالیات می شود. که معمولا برای راحتی کار 10% در نظر گرفته می شود هر چند مورد ایراد است. مبلغ فوق مشمول مالیات است ولی بیمه نیست
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام.یک سازمان دولتی محلی رابه شخص حقیقی چهت پخت نان احاره داده است و آرد را به نرخ دولتی تحویل و نان را به نرخ تعرفه دریافت میکند.آبا فعالیت شخص مذکور مشمول مالیات میباشد.لطفا به مواد قانونی استناد شود.ممنون


  • پرسش و پاسخ سلام.یک سازمان دولتی محلی رابه شخص حقیقی چهت پخت نان احاره داده است و آرد را به نرخ دولتی تحویل و نان را به نرخ تعرفه دریافت میکند.آبا فعالیت شخص مذکور مشمول مالیات میباشد.لطفا به مواد قانونی استناد شود.ممنون ؟ با سلام اگر منظورتان مالیات بر ارزش افزوده است خیر واگر منظورتان اینست که فعالیت خبازی مشمول مالیات اصناف است یا خیر بله(با در نظر گرفتن معافیتها)به این مفهوم که هر چه توسط صاحبان مشاغل مذکور شود (ز
  • ارزش افزوده است خیر واگر منظورتان اینست که فعالیت خبازی مشمول مالیات اصناف است یا خیر بله(با در نظر گرفتن معافیتها)به این مفهوم که هر چه توسط صاحبان مشاغل مذکور شود (زیان/سود) به شیوه خود اظهاری طبق تفاهم انجام گرفته مجامع صنوف مذکور با سازمان امور مالیاتی صورت گرفته محاسبه واخذ می گردد. 11/3/88

مشاوره/ سلام کسی که حقوق وزارت کار را می گیرد در پایان سال که عیدی و پاداش دریافت می کند جمع حقوق و عیدی و پاداش بیشتر از یک میلیون تومان می شود در مالیات بر حقوق سقف معافیت یک میلیون است آیا مازاد جمع بالا شامل مالیات می شود با تشکر


  • پرسش و پاسخ سلام کسی که حقوق وزارت کار را می گیرد در پایان سال که عیدی و پاداش دریافت می کند جمع حقوق و عیدی و پاداش بیشتر از یک میلیون تومان می شود در مالیات بر حقوق سقف معافیت یک میلیون است آیا مازاد جمع بالا شامل مالیات می شود با تشکر  ؟
  • ر 120 میلوین ریال می باشد . حال اگر فرض نماییم حقوق فرد هر ماه 7.500.000 ریال باشد در آن صورت جمع حقوق دریافتی در کل سال برابر  90.000.000=12*7.500.000 تا زمانی که جمع حقوق و مزایای فرد به 120 میلیون ریال سالانه نرسد حقوق و عیدی فرد مشمول مالیات نخواهد شد همانطور که در مثال فوق می بینید تا 30 میلیون ریال دیگر هم اگر فرد حقوق و عیدی بگیرد باز هم مشمول مالیات نمی گردد .
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام میخواستم بدونم مالیات حقوق کارمند بازنشسته ای مثلا یک دبیر اموزش و پرورش بازنشسته که در جایی کارکند و حقوق بگیرد چگونه باید محاسبه شود ایا مشمول ماده 131 است یا مشمول 10 درصد میشود متشکرم ؟


با سلام میخواستم بدونم مالیات حقوق کارمند بازنشسته ای مثلا یک دبیر اموزش و پرورش بازنشسته که در جایی کارکند و حقوق بگیرد چگونه باید محاسبه شود ایا مشمول ماده 131 است یا مشمول 10 درصد میشود متشکرم ؟

مشاوره/ سلام آیا حق سنوات مانند پرداخت ذخیره مر خصی مشمول مالیات می باشد یا خیر؟


سلام آیا حق سنوات مانند پرداخت ذخیره مر خصی مشمول مالیات می باشد یا خیر؟

مشاوره/ وقتی شرکت را علی الراس می کنند یک ضریب یا ظرایب خاص را در درآمدهای شرکت ضرب می کنند. حاصلی که به دست می آید آیا مالیات شرکت است یا اینکه درآمد شرکت است و باید در 25% ضرب شود تا مالیات بدست آید؟


  • علی الراس می کنند یک ضریب یا ظرایب خاص را در درآمدهای شرکت ضرب می کنند. حاصلی که به دست می آید آیا مالیات شرکت است یا اینکه درآمد شرکت است و باید در 25% ضرب شود تا مالیات بدست آید؟ ؟ با سلام حاصل مربوطه درآمد مشمول مالیات است که در نرخ 25% ضرب می شود. 16/10/88

مشاوره/ سلام می خواستم بدونم که اکه مبلغ فروش در اظهارنامه مالیاتی با مبلغ ثبت شده در اظهارنامه ارزش افزوده مقایرت داشته باشدمی تواند موجب رد دفاتر شود واگر دفاتر رد شود مالات بر جه اساس محاسبه می شود؟ 2-لیست حقوق ودستمزد کارکنان بایدمطابق با لیست بیمه باشد یامی توان مثلادستمزد روزانه که در لیست بیمه ارایه شدهاست در لیست حقوق تغیرداد؟


  • پرسش و پاسخ سلام می خواستم بدونم که اکه مبلغ فروش در اظهارنامه مالیاتی با مبلغ ثبت شده در اظهارنامه ارزش افزوده مقایرت داشته باشدمی تواند موجب رد دفاتر شود واگر دفاتر رد شود مالات بر جه اساس محاسبه می شود؟ 2-لیست حقوق ودستمزد کارکنان بایدمطابق با لیست بیمه باشد یامی توان مثلادستمزد روزانه که در لیست بیمه ارایه شدهاست در لیست حقوق تغیرداد؟   ؟ 1- موارد رد دفاتر در ماده 97 قانون مالیات مستقیم ذکر شده است: - عد
  •   ؟ 1- موارد رد دفاتر در ماده 97 قانون مالیات مستقیم ذکر شده است: - عدم ارائه اظهارنامه در موعد مقرر - عدم ارائه اسناد و مدارک - در صورت موجود مغایرت نامعلوم و عدم تشخیص درآمد مشمول مالیات - عدم رعایت مواد آئین نامه تحریر دفاتر درصورتیکه دلیل قابل قبول جهت مغایرت وجود داشته باشد رد دفاتر بعید به نظر می رسد 2- مغایرت بین لیست بیمه و لیست حقوق ناشی از مزایای مشمول  ویا غیر مشمول طبق ماده 91  قانون ما
  • رتیکه دلیل قابل قبول جهت مغایرت وجود داشته باشد رد دفاتر بعید به نظر می رسد 2- مغایرت بین لیست بیمه و لیست حقوق ناشی از مزایای مشمول  ویا غیر مشمول طبق ماده 91  قانون مالیاتهای مستقیم مشکلی ایجاد نمی کند ولی در غیر اینصورت مشمول جرائم مالیات حقوق و در زمان حسابرسی تامین اجتماعی مشمول جریمه خواهد شد.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ با سلام احتراما" اینجانب در لیست بیمه برای تمام 15 نفر پرسنل پایه حقوق بعنوان حقوق و مزایا ارسال میکنم ( 12990*30) ، حال برای دارایی هم به همین شکل بایستی لیست حقوق ارسال کنم . چرا که گفته شده لیست ارسالی حقوق به دارایی و بیمه بایسیتی یکی باشد. همچنین آیتمهای دیگر حقوق ( بن خوارو بار و حق مسکن و...( را درحقوق و مزایای ارسالی به بیمه و مالیات دخالت نمیدهم . خواهشمند است روش صحیح ارسال حقوق و دستمزد بر اساس پایه حقوق را راهنمایی فرمایید. با تشکر حسینی


با سلام احتراما" اینجانب در لیست بیمه برای تمام 15 نفر پرسنل پایه حقوق بعنوان حقوق و مزایا ارسال میکنم ( 12990*30) ، حال برای دارایی هم به همین شکل بایستی لیست حقوق ارسال کنم . چرا که گفته شده لیست ارسالی حقوق به دارایی و بیمه بایسیتی یکی باشد. همچنین آیتمهای دیگر حقوق ( بن خوارو بار و حق مسکن و...( را درحقوق و مزایای ارسالی به بیمه و مالیات دخالت نمیدهم . خواهشمند است روش صحیح ارسال حقوق و دستمزد بر اساس پایه حقوق را راهنمایی فرمایید. با تشکر حسینی
  • می شود.مثلا خوارو بار و حق مسکن در لیست بیمه غیر مشمول گزارش می شود.با سلام احتراما" چنانچه فقط پایه حقوق راهم برای بیمه و هم دارایی ارسال گردد ایرادی پیش می آورد یا خیر؟ با سپاس و تشکر فراوانبا سلام به شرط اینکه این ارقام نیز در دفاتر ثبت وچیزی اضافه وکم نشود خیر

مشاوره/ اگر میزان فروش شرکتی به حدی نباشد که مشمول مالیات بر ارزش افزوده باشد آیا لازم است در سایت ثبت نام کند ؟ همچنین میخواستم بدانم اگر شرکتی مشمول مالیات بر ارزش افزوده نباشد هیچ مبلغ دیگری تحت عناوینی چون تجمیع عوارض و یا ... لازم نیست از مشتریان خود بگیرد . با تشکر؟


  • پرسش و پاسخ اگر میزان فروش شرکتی به حدی نباشد که مشمول مالیات بر ارزش افزوده باشد آیا لازم است در سایت ثبت نام کند ؟ همچنین میخواستم بدانم اگر شرکتی مشمول مالیات بر ارزش افزوده نباشد هیچ مبلغ دیگری تحت عناوینی چون تجمیع عوارض و یا ... لازم نیست از مشتریان خود بگیرد . با تشکر؟ ؟ با سلام اگر جزو مشمولان مرحله دوم هستید بایستی ثبت نام کنید ولی فعلا الزامی به تکمیل وارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده نیستید تا اعلام شود

مشاوره/ با عرض سلام و خسته نباشید. اولین سوال بنده از محضر جنابعالی این است که اگر پرسنل درایام تعطیل رسمی نوروز مشغول بکار باشند آیا مبلغ اضافه کاری به صورت معمولی حساب می شود یا فرمول دیگری وجود دارد؟ دومین سوال :ایا مدیر عامل و سمت های بالاتر هم مشمول 17% اضافه قانونی سال 94 می شوند؟حکم آنان به صورت قانونی چگونه تغییر می کند ؟ با تشکر


  • رسش و پاسخ با عرض سلام و خسته نباشید. اولین سوال بنده از محضر جنابعالی این است که اگر پرسنل درایام تعطیل رسمی نوروز مشغول بکار باشند آیا مبلغ اضافه کاری به صورت معمولی حساب می شود یا فرمول دیگری وجود دارد؟ دومین سوال :ایا مدیر عامل و سمت های بالاتر هم مشمول 17% اضافه قانونی سال 94 می شوند؟حکم آنان به صورت قانونی چگونه تغییر می کند ؟ با تشکر  ؟
  • بالاتر هم مشمول 17% اضافه قانونی سال 94 می شوند؟حکم آنان به صورت قانونی چگونه تغییر می کند ؟ با تشکر  ؟ درود اضافه کاری بابت مازاد بر موظفی هفتگی محاسبه می‌گردد که در روزهای تعطیل نوروز موظفی صفر است و لذا کارکرد در آن روزها اضافه کار محسوب می‌گردد و فرمول اضافه کاری همیشه و برای تمامی روزها 1.4 دستمزد روزانه می‌باشد  در خصوص سمت‌های م
  • زهای تعطیل نوروز موظفی صفر است و لذا کارکرد در آن روزها اضافه کار محسوب می‌گردد و فرمول اضافه کاری همیشه و برای تمامی روزها 1.4 دستمزد روزانه می‌باشد  در خصوص سمت‌های مختلف در صورتی که رابطه کاری بین ایشان و کارفرما برقرار است مشمول قانون کار بوده و تمامی موارد قانونی باید اعمال گردد و احکام آنها طبق قانون تغییر می‌یابد
  • طبقه بندی اطلاعات
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>