جستجو در پورتال

اضافه کار مشمول مالیات می شود

مشاوره/ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر


  • پرسش و پاسخ آیا انتقال دارایی از شهردای به سازمان خدمات رسانی شهری مشمول مالیات است یاخیر  ؟ با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حو
  • با درود : اگر انتقال دارائی در حوزه وظائف شهرداری باشد، مشمول مالیات نیست . ولی اگر خارج از حوزه وظائف شهرداری باشد ، چون فعالیت اقتصادی محسوب میشود . مشمول مالیات است. مثلا فروش ماشین آلات جمع آوری زباله به سازمان های مرتبط جهت جمع آوری زباله مشمول مالیات نیست. در خدمتتان هستم . علیرضا سربی.
  • طبقه بندی اطلاعات

مشاوره/ سلام کدام یک از آیتم های حقوق و دستمزد شامل بیمه و مالیات میشه نحوه شناختشون چیه


سلام کدام یک از آیتم های حقوق و دستمزد شامل بیمه و مالیات میشه نحوه شناختشون چیه
  • کدام یک از آیتم های حقوق و دستمزد شامل بیمه و مالیات میشه نحوه شناختشون چیه   ؟ باسلام ایتم های حقوق و دستمزد مشمول عبارتنداز مزدمبنا - اضافه کار - حق اولاد - حق مسکن و نیز حقوق وفوق العاده شغل - اضافه کارشبکاری و نوبت کاری - فوق العاده انجام کارهای سخت وزیان اور وخارج از مرکز وکمک هزینه خواروبار -مزد ایام تعطیلی و مرخصی استحقاقی - فوق العاده های ثابت و پاداش سلام منظورم این
  • ج از مرکز وکمک هزینه خواروبار -مزد ایام تعطیلی و مرخصی استحقاقی - فوق العاده های ثابت و پاداش سلام منظورم این بود که به کدام یک بیمه و به کدام یک مالیات تعلق میگیرد با سلام و خسته نباشید درخصوص بیمه حقوق -فوق العاده های شغل - اضافه کاری ونوبتکاری - فوق العاده های کارهای سخت و زیان اور وخارج ازمرکز - کمک هزینه خواروبار - مزدایام تعطیل و فوق العاده های ثابت وپاداش. درخصوص مالیات حقوق ومزدمبنا - اضافه کار - مرخصیهای ذخیره شده وحق اولاد و حق مسکن . موفق باشید
  • طبقه بندی اطلاعات

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


توضیحات کاربر
  • یان تیر ماه سال بعد است وپرداختی های مودیان قبل ازاین تاریخ مشمول پاداش 190 خواهد شدچراکه پرداخت تاپایان تیرماه به موقع است نه زودتر از موعد. 2ـدرمواد متعددی ازقانون نسبت به استرداد مالیات اشاراتی شده و بی شک واحدهای مالیاتی نسبت به استرداد مالیات اضافه پرداختی مطابق قانون عمل می نمایند(موارد آن در مورد پرداخت کنندگان مالیات ماده 104 فراوان دیده می شود.)

اخبار/ نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 1394


نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال 1394 نه درصد (9%) اعلام گردید

مشاوره/ سلام .آیا کسی که از کارت بازرگانی حقیقی خود در سال استفاده نکرده است و مشمول مالیات میشود؟


مشاوره/ آیا عقد قرارداد جداگانه توسط پیمانکاران بابت تجهیزات و آماده سازی مشمول مالیات پیمانکاری است یا خیر؟


مشاوره/ با سلام شخص حقیقی که به صورت پیمانی به شرکتهای مختلف خدمات ارائه می دهد و جداگانه از هر شرکت بابت خدمات دستمزد دریافت می کند آیا مشمول مالیات حقوق می شود ؟ درآمدهای وی در سازمان مالیات چطور محاسبه می شود ؟ در صورتی که مشمول مالیات بر درآمد است آیا هزینه های وی در نظر گرفته می شود؟ آیا باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهد و دفاتر پلمپ شده داشته باشد؟


با سلام شخص حقیقی که به صورت پیمانی به شرکتهای مختلف خدمات ارائه می دهد و جداگانه از هر شرکت بابت خدمات دستمزد دریافت می کند آیا مشمول مالیات حقوق می شود ؟ درآمدهای وی در سازمان مالیات چطور محاسبه می شود ؟ در صورتی که مشمول مالیات بر درآمد است آیا هزینه های وی در نظر گرفته می شود؟ آیا باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهد و دفاتر پلمپ شده داشته باشد؟
  • شمول مالیات بر درآمد است آیا هزینه های وی در نظر گرفته می شود؟ آیا باید اظهارنامه مالیاتی ارائه دهد و دفاتر پلمپ شده داشته باشد؟   ؟ با سلام 1-مشمول مالیات حقوق نمی شود اما مشمول پیمانکاری می شود(5%) 2-معمولا 5% کل درآمد ها محاسبه واخذ می شود. 3-معمولا خیر روی درامد کسب شده وی زوم می شود. 4-می تواند پرونده داشته باشد ویا نداشته باشد قاعدتا اگر مکان ثابتی ندارید وفردی عمل می کنید بهتر است پرونده تشکیل ندهید

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


موضوع خیلی ساده است دوست عزیز.فرض کنید جمع درآمدهای مشمول مالیات شما حاصل از حقوق ط
  • ریال باشد.با توجه به اینکه سقف معافیت سالانه 52500000 ریال است .سایر دریافتیهای شما در ماه 12 (که معمولا توسط شرکتها پرداخت می شودنظیر عیدی وسنوات خدمت(اگر در انتهای سال تسویه شود)وبازخرید مرخصی و...)جمعا می تواند از 2500000 ریال معافیت باقیمانده به اضافه یک دوازدهم معافیت سالیانه حقوق (بابت عیدی) (52500000/12=4375000) ریال که جمعا می شود6875000 ریال استفاده کند.هر رقم مازاد برا این مشمول نرخ های ماده 131 می شود(که نرخ 20% است زیرا درآمد سالیانه مازاد بر 30 میلیون ریال در طبقه دوم می افتد که دار
  • د سالیانه مازاد بر 30 میلیون ریال در طبقه دوم می افتد که دارای نرخ 20% است) ماده131 : نرخ مالیات بردرآمد اشخاص حقیقی به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد به شرح زیر است : - تا میزان سی میلیون (30000000) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ پانزده درصد (15% ) - تا میزان یکصد میلیون (100000000) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد سی میلیون (30000000) ریال به نرخ بیست درصد(20% ) - تا میزان دویست و پنجاه میلیون (250000000) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه ن
  • سی میلیون (30000000) ریال به نرخ بیست درصد(20% ) - تا میزان دویست و پنجاه میلیون (250000000) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد یکصد میلیون ( 100000000) ریال به نرخ بیست و پنج درصد (25% ) - تا میزان یک میلیارد ( 1000000000) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد دویست و پنجاه میلیون (250000000) ریال به نرخ سی درصد (30% ) - نسبت به مازاد یک میلیارد (1000000000) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه به نرخ سی و پنج درصد (35% )

توضیحات کاربران بر روی محتوا/ توضیحات کاربر


موضوع خیلی ساده است دوست عزیز.فرض کنید جمع درآمدهای مشمول مالیات شما حاصل از حقوق ط
  • ریال باشد.با توجه به اینکه سقف معافیت سالانه 52500000 ریال است .سایر دریافتیهای شما در ماه 12 (که معمولا توسط شرکتها پرداخت می شودنظیر عیدی وسنوات خدمت(اگر در انتهای سال تسویه شود)وبازخرید مرخصی و...)جمعا می تواند از 2500000 ریال معافیت باقیمانده به اضافه یک دوازدهم معافیت سالیانه حقوق (بابت عیدی) (52500000/12=4375000) ریال که جمعا می شود6875000 ریال استفاده کند.هر رقم مازاد برا این مشمول نرخ های ماده 131 می شود(که نرخ 20% است زیرا درآمد سالیانه مازاد بر 30 میلیون ریال در طبقه دوم می افتد که دار
  • د سالیانه مازاد بر 30 میلیون ریال در طبقه دوم می افتد که دارای نرخ 20% است) ماده131 : نرخ مالیات بردرآمد اشخاص حقیقی به استثنای مواردی که طبق مقررات این قانون دارای نرخ جداگانه ای می باشد به شرح زیر است : - تا میزان سی میلیون (30000000) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه به نرخ پانزده درصد (15% ) - تا میزان یکصد میلیون (100000000) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد سی میلیون (30000000) ریال به نرخ بیست درصد(20% ) - تا میزان دویست و پنجاه میلیون (250000000) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه ن
  • سی میلیون (30000000) ریال به نرخ بیست درصد(20% ) - تا میزان دویست و پنجاه میلیون (250000000) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد یکصد میلیون ( 100000000) ریال به نرخ بیست و پنج درصد (25% ) - تا میزان یک میلیارد ( 1000000000) ریال درآمد مشمول مالیات سالانه نسبت به مازاد دویست و پنجاه میلیون (250000000) ریال به نرخ سی درصد (30% ) - نسبت به مازاد یک میلیارد (1000000000) ریال درآمدمشمول مالیات سالانه به نرخ سی و پنج درصد (35% )

مشاوره/ سلام مالیات شرکتی که علی الراس می شود چگونه محاسبه می شود؟ 1- آیا درآمد اعلام شده شرکت طبق دفاتر را در ضریب مورد نظر ضرب می کنند سپس حاصلی که به دست می آید مالیات است یا درآمد مشمول مالیات ، که باید به چهار تقسیم گردد تا مالیات بدست آید؟ 2- آیا ضرایب در استاندارد های مشخص (قراین) ضرب می شود و سپس حاصلی که به دست می آید مالیات است یا درآمد مشمول مالیات ، که باید به چهار تقسیم گردد تا مالیات بدست آید؟ اگر در قراین ضرب می شوند این قراین را از کجا می توان پیدا کرد؟ باتشکر


  • پرسش و پاسخ سلام مالیات شرکتی که علی الراس می شود چگونه محاسبه می شود؟ 1- آیا درآمد اعلام شده شرکت طبق دفاتر را در ضریب مورد نظر ضرب می کنند سپس حاصلی که به دست می آید مالیات است یا درآمد مشمول مالیات ، که باید به چهار تقسیم گردد تا مالیات بدست آید؟ 2- آیا ضرایب در استاندارد های مشخص (قراین) ضرب می شود و سپس حاصلی که به دست می آید مالیات است یا درآمد مشمول مالیات ، که باید به چهار تقسیم گردد تا مالیات بدست آید؟ اگر در قراین ضرب می شوند این قراین را از
  • ی آید مالیات است یا درآمد مشمول مالیات ، که باید به چهار تقسیم گردد تا مالیات بدست آید؟ اگر در قراین ضرب می شوند این قراین را از کجا می توان پیدا کرد؟ باتشکر ؟ با سلام 1-حاصلی که به دست می آید درآمد مشمول مالیات است 2-حاصل بند یک فوق در نرخ 25%(یا همان تقسیم بر 4 ذکر شده توسط جنابعالی) ضرب می شود. 3-کتاب قراین وضرایب مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی برای استفاده ممیزین در اختیار ایشان قرار داده می شود.شما می توانید از یک ممیز آشنا ویا از کتابخانه سا
  • 2-حاصل بند یک فوق در نرخ 25%(یا همان تقسیم بر 4 ذکر شده توسط جنابعالی) ضرب می شود. 3-کتاب قراین وضرایب مالیاتی توسط سازمان امور مالیاتی برای استفاده ممیزین در اختیار ایشان قرار داده می شود.شما می توانید از یک ممیز آشنا ویا از کتابخانه سازمان امور مالیاتی ویا سایت سازمان در یافت نمائید. 23/10/88
100 ردیف در 10 صفحه
   << بعدی  10  9  8  7  6  5  4  3  2  1  قبلی >>